The Witcher II : Assassins of Kings

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: The Witcher II : Assassins of Kings

Post by RRSunknown » Tue Oct 10, 2017 6:56 pm

Ал Дим е стигнал до изводите до които стигнах аз 2012 година (трета страница от темата) и бях оплют от форума тогава :lol:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: The Witcher II : Assassins of Kings

Post by AlDim » Tue Oct 10, 2017 8:17 pm

@penzata Стой си на Chapter 1. Тази част на играта ми беше леко неприятна и побързах да я мина, само за да установя, че следващата част е далеч по-зле и вече съм видял най-доброто, което може да ми предложи геймплейно и откъм свят. А третият чаптър е най-мижав.

Въобще това е една от най-ограничените ролеви игри, които съм виждал. Да речем в NWN стила RPG (който също намирам за леко ограничен) имаш град и няколко района, които можеш да експлорваш около него. Тук в Chapter 1 (които даже е най-голям) имаш мижаво градче и един особено безличен и коридорест район, в който да се моткаш. Има точно едно интересно място в него и го използват при всяка възможност. Секс сцена с Трис? Под статуята на влюбените елфи! Битка с Лето? Под статуята на влюбените елфи! Бат Роч те търси поради някаква причина? Първото място, което му хрумва е статуята на влюбените елфи! Среща със Золтан? При статуята на влюбените елфи! Щеше да е смешно, ако не беше тъжно.

Според мен Witcher 2 е просто замаскирания опит на CD Project да направят игра, в която следваш линейна "блокбъстър" стил история, замаскирана като RPG. Затова са направили и две доста различни пътеки с Роч и Йорвет с надеждата, че ще създадат някаква илюзия за голям избор и последствие. Иначе играта е изключително затворена, та доста трудно може да мине за истинско RPG.

Аз въобще не съм фен и на Witcher 1 (поради което Witcher 2 ми стоеше в Steam неизиграна няколко години и се мотках излишно, докато подхвана Witcher 3), но все пак в нея имаше доста по-сериозни и интересни зони. За сравнение:

http://witcher.wikia.com/wiki/The_Witcher_maps
vs
http://witcher.wikia.com/wiki/The_Witcher_2_maps

Да, Witcher 2 е 3-4 пъти по-мижава от първата игра...

Иначе аз пак подхванах Witcher 3 отначало и веднага ме обзе едно такова хубаво чувство. Перфектна визия, арт (и кинематография!), перфектен свят, перфектна музика, перфектно озвучение на персонажите, отвяващи истории, изключителна нелинейност... На практика това е перфектната сплав между два вида игри - отворен свят в стил Red Dead Redepmtion с най-висок клас сторителинг и класическо напълно отворено RPG в стил Baldur's Gate. Сравнения с Witcher 2 е трудно да се правят, защото тези игри дори не са на една скала.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Witcher II : Assassins of Kings

Post by penzata » Wed Oct 11, 2017 3:41 pm

трубадур wrote:
Tue Oct 10, 2017 2:16 pm
сайберпънко мое да оди да пасе трева, сигурно е като халф лайф 3 замразен проект, по-вероятно е да бистрят коренно различно нещо.
Добре, де, трябваше ли да споменаваш халф-лайфа. Бахти човека, върна ме към мрачни мисли и терзания. :ninja: :hihi:

@AlDim е то е ясно, че ще изиграя двойката (както споменах единицата я харесвам), без значение каква е играта; просто вичера си ме радва. Пък тройката - по Коледа. :roll:
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests