Fallout New Vegas

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Tue Nov 16, 2010 9:39 am

Да определено е от това че я играеш на бокса. Всичко изброено го няма на компютър :)

btw на X-box не ти ли показва xp bar вски път като убиеш нещо? Винаги може да си видиш точните стойности през пип-боя ама ако трябва да натисен 10 копчета ...
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Nov 16, 2010 9:43 am

Показва ти като убиеш нещо или въобще гейннеш опит по какъвто и да е начин. Ако може да се види по някакъв начин в пип-боя - е бога ми аз не успях да го намеря след 15 минути търсене....

Ще я тествам и на комп и после вече май окончателно ще тегля една майна на опитите си да се зарибя по новите фолаути.....

Бавното вървене променя ли се някога?

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Tue Nov 16, 2010 9:53 am

Вървиш бавно само ако специално си натиснал копчето за бавно вървене - тогава си напълно безшумен, но си по-бавен даже отколкото като се промъкваш, иначе по принцип си подтичваш.

Ето някакво произволно клипче - толкова бързо трябва да вървиш по принцип. http://www.youtube.com/watch?v=R1Z33igJ6mY

Може да не го гледаш цялото ако не си правил quest-a :)

Иначе точното XP е в статус на пип-боя. Първата част - горния десен ъгъл.

Като стигнеш 14то ниво и вземеш Jury Rigging играта става около 7 пъти по-забавна защото не трябва постоянно да мислиш къде да намираш още и още от едно и също оръжие за да си поправяш твоето
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Nov 16, 2010 10:13 am

Аз в началото мисля да си мушна 3 нива на Swift Learner,l има ли смисъл:)

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Tue Nov 16, 2010 10:26 am

Аз бях 29то ниво като завърших играта без нито едно ниво на Swift Learner и това без да завърша или открия всичко (макар че бях обходил бая места) така че по-скоро не. Освен това не е като на Fallout 3 - 1 ниво 1 перк - perks вече са само по 1 на 2 нива и няма начин да вземеш всичко което искаш.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Nov 16, 2010 10:57 am

Еее това с един пърк на две нива е адски убиващо кефа, честно, пърковете са най-благото нещо в тия игри:)

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Nov 16, 2010 12:06 pm

Напротив, така даже е по-добре, защото повечко ще се замислиш преди да вземеш който и да е перк, тъй като избора е по-голям. Иначе играта е абсолютно велика и има едни от най-яките куестове, които съм виждал в РПГ. Много ще изпуснеш, ако не я изиграеш Никола. Вярно е, има си своите недостатъци, най вече наследени от Fallout 3, но са просто бели кахъри. Евала на Обсидиан :wink:

P.S.: Ако все пак решиш да я започнеш, най-добре го направи на PC, има вече доста модове, които значително могат да подобрят играта, а и тази версия е по-изчистена от бъгове.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Nov 16, 2010 12:21 pm

Някакъв линк за модовете дали ще може?

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Nov 16, 2010 12:31 pm


User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Tue Nov 16, 2010 2:32 pm

Пача от неделя донесе няколко много приятни промени (освен масата bug fixes). Най-приятното е ча като си купуваш кутии с гилзи, буркани с барут и тн части на патроните вече направо ти влизат в инвентара, а не като преди - купуваш Jar of Pistol Powder, влизаш в инвентара, хвърляш го на земята, вземаш го от земята и тогава ти пише че ти е добавило 200 барут ... доста интуитивно. Сега купуваш Jar of Pistol Powder и направо изписва че ти е добавило 200 барут. И companions вече се виждат на картата, не да обикалям всички градове като замаян да търся къде ги оставих :lol:

Единственото бъгаво нещо което съм видял в последните два дни е че все още има скорпиони-къртици които се разхождат заровени наполовина в хълмовете. Обаче вече не пропадат под земята като ги отстрелям!
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jul 03, 2011 11:46 am

Тия дни се хванах да доиграя Vegas-а и се кефя адски много на развитието на нещата. Има много особено кефещи куестове, страхотни фракции и учудващо empower-ваща централна история, която действително ти дава да правиш каквото си пожелаеш с The Strip. Отдавна не съм попадал на RPG с толкова голям избор. Определено ме радват и многото директни връзки с историята на Fallout 1 и 2. Примерно последните 10-тина часа си правя компания с Кас, доста явно дъщерята на Касиди от Fallout 2, който винаги ми е бил любимата дружка заедно със Сулик.

Уви, след патчовете пак има много бъгове, понякога прецакващи и някои куестове (особено с песа Рекс не можахме да се разберем, а и накрая играта просто ми го загуби, като го пратих обратно в Lucky 38), но това никога не е било фатална пречка за Fallout-ите. Недоошлайфан, ама диамант.



Бтв тия коментари са стари, но не мога да не им обърна внимание:
Интерфейсът е изключително недоклатен (това може и да е защото играя на бокса и за да си сменя оръжието ако преди това съм гледал куестове в пип-боя трябва да мина през 3 екрана с някакви множество активни движения с пръстите).
...
Също така неимоверно много ме дразни, че няма някакво очевидно място, където да гледам колко експириънс ми остава до качване на ниво и като цяло зверски ми липсва мишка.
Нищо от това не е вярно. Бая ще да си блял, щом с часове не си забелязал как стават всичките тия неща. Имаш елементарни за правене шорткъти към което и да е оръжие, контролът с пада е бърз и лесен, а експириънса може да ти избоде очите...
Като стигнеш 14то ниво и вземеш Jury Rigging играта става около 7 пъти по-забавна защото не трябва постоянно да мислиш къде да намираш още и още от едно и също оръжие за да си поправяш твоето
Далеч по-практично е да не си хабиш толкова много точки в Repair, а да си правиш Weapon Repair Kits. Частите за тях винаги са много лесни за намиране.
Ако все пак решиш да я започнеш, най-добре го направи на PC, има вече доста модове, които значително могат да подобрят играта
Прегледах целия списък с 25-те "най-добри" модове и 95% от тях са глупости. Дали ще се играе на PC или конзоли е все тая. Аз лично предпочитам конзолната версия на 55-инчовия. :roll:

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Mon Jul 04, 2011 9:41 am

За мен да събирам частите за weapon repair kits просто не си струва усилието. Знам че не е трудно, просто ми харесва повече да си поправям сам нещата :) А и без това си качвам repair-a за да мога да си правя всички видове патрони.

Така или иначе имаш достатъчно точки за да можеш да докараш 100 на почти всичко и 80 на останалите. Това на 30то ниво, ако имах dlc-то за 35то + dead money за по още 1 книжка сигурно щях да избутам до 100 на всичко. Това е ако си взел почти всички книги обаче и имаш perk-a да дават по 4 точки.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jul 04, 2011 10:29 am

Е, малко трудно е да се изровят всички книги без четене на walkthroughs, което аз предпочитам да не правя. А и много неща зависят от интелигентността на персонажа и perk-овете (при нормални условия можеш да развиеш най-много 5-6 умения на по-високо ниво).

Иначе аз вече съм много напред. Пръснах главата на Цезар и съм се оправил с повечето фракции...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jul 04, 2011 12:04 pm

Бтв тия коментари са стари, но не мога да не им обърна внимание:

Quote:
Интерфейсът е изключително недоклатен (това може и да е защото играя на бокса и за да си сменя оръжието ако преди това съм гледал куестове в пип-боя трябва да мина през 3 екрана с някакви множество активни движения с пръстите).
...
Също така неимоверно много ме дразни, че няма някакво очевидно място, където да гледам колко експириънс ми остава до качване на ниво и като цяло зверски ми липсва мишка.


Нищо от това не е вярно. Бая ще да си блял, щом с часове не си забелязал как стават всичките тия неща. Имаш елементарни за правене шорткъти към което и да е оръжие, контролът с пада е бърз и лесен, а експириънса може да ти избоде очите...
Понеже това е към мен искам само да ти отговоря две неща:
1) Далеч не съм прекарвал "часове" с Fallout: New Vegas, а по-скоро някъде около един час (по-скоро 50 минути), след които за пореден път установих че не мога грам да се зарибя по новите Фолаути (дори след 14-часовия ми опит, след който също ми писна тройката).
2) Не ми е пукало въобще за играта, за да полагам каквото и да е дори минимално усилие да вникна в менютата й.

Не знам защо така с тези Фолаути. Все пак играя почти всичко в жанровете, които ме вълнуват и почти винаги го довършвам и особено ролевите игри са ми най-любимият жанр, разбирам защо Фолаутите са яки, радвам се, че ги издават и им се кефите, но просто не са моята бира. Едва ли е само заради перспективата, но просто досега никога не съм успял да се зарибя по FPS-RPG с изключение на Might and Magic 6, 7, 8. Ще направя един последен опит със Skyrim, дано стане.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jul 04, 2011 12:18 pm

Аз си го обяснявам просто - такъв тип играч си който търси стегнато режисирано действие и представата да обикаляш безцелно в игра не правейки нищо ти се струва еретична.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests