Price Watch

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Oct 07, 2010 11:03 pm

/офтопик
Имам един въпрос за Steam - може ли да изтеглиш игра от Steam и да се играе без да се налага всеки път да влизам в акаунта си (и да имам интернет връзка).

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Fri Oct 08, 2010 12:43 am

Да, можеш.
Ако не си свързан с интернет Стиим те пита дали искаш да играеш в offline mode. Но иначе трябва да си в акаунта си. Стийм може да работи и като локално приложение.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 08, 2010 10:00 am

Питам защото ми дадоха един код за игра и почнаха големите мъки - 2 часа се мъчих да ъпдейтна стийм, после се оказа че не е трябвало да го инсталирам на C:\ защото се опитва там да сложи играта, после го сложих на d:\ и пак 2 часа пак се мъчих да го ъпдейтна и най-накрая като успях установих че чакам по 15 минути да логне всеки път за да тръгне играта като лога успява веднъж от 3 опита.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Fri Oct 08, 2010 8:57 pm

В тази връзка, един съвет - винаги прави първата инсталация на Стийм на най-големия си хард драйв - и колкото и да е голям няма да ти стигне.
За това аз трябва да избирам игрите, които искам да имам инсталирани това са любимите ми и тези, които играя в момента. Изборът понякога е много труден.
Другото решение на този проблем е ако имаш повече от един компютър да си направиш акаунт и там. Например аз съм сложил Sam & Max и Monkey Island -ите на лаптопа на жена ми :D
Естествено не може да си онлайн и от двата компютъра едновременно, но както написах преди - може да се играе off. Даже и да играеш игри, които използват, така наречения Steam Cloud - сейвове на сървъра - винаги след като се логнеш пак може да синхронизираш локалните сейвове с тези на сървъра.
Много по-поносимо от Battle.Net :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Oct 08, 2010 9:14 pm

Място има колкото щеш, ако си с някой-друг терабайт. Игрите са между нищо и 5-10GB, така че ако не настояваш да имаш 400 заглавия инсталирани едновременно, не виждам проблем.

А офлайн режимът е перфектен. Примерно тия дни бях в командировка и поцъках C&C 3 2-3 часа на лаптопа.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 08, 2010 10:08 pm

За какво ми е място да инсталирам хиляда игри при положение че мога да си ги тегля когато си искам. Проблема е следния - като извадя кабела на интернета зарежда светкавично. С интернет обаче ВСЕКИ път опитва да се логне и именно това питам - има ли начин да го настроя да е псотоянно офлайн.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Oct 08, 2010 10:30 pm

Това не знам. Проблемът е изцяло в интернет връзката ти. Ползвал съм Steam не само в Канада, ами и в България и винаги е зареждал бързо.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 08, 2010 10:36 pm

Интересно че само Стийм ми прави подобен проблем - батълнет ми зарежда за една секунда. Разни други сървъри в други игри също (примерно на EA сървърите).
Честно казано не знам защо става така но ме вбесява адски.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Oct 08, 2010 11:30 pm

RRSunknown wrote:Интересно че само Стийм ми прави подобен проблем - батълнет ми зарежда за една секунда. Разни други сървъри в други игри също (примерно на EA сървърите).
Честно казано не знам защо става така но ме вбесява адски.
Логването е 10-15 секунди. Следващия лог е 30-40 дни по късно като рестартираш компа.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Oct 09, 2010 12:12 am

Значи само при мен има проблем. ясно.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Tue Oct 12, 2010 9:23 pm

В момента на Стийм тече дискусия за канселиране на приордъри за ArcaniA – Gothic 4
http://forums.steampowered.com/forums/s ... ?t=1503133
Това, което е ядосало потребителите, е че датата за американския рилийз за Стийм е отложена с една седмица
http://forums.steampowered.com/forums/s ... ?t=1487814
Има и други "подробности" - като влагането на Securom без предупреждение http://forums.steampowered.com/forums/s ... ?t=1501826

А мен, лично това, което ме отблъсква да купувам нови заглавия, с изключение на Indie на Стийм е неразумно високата цена - по-висока от тази, която ще платя за същото заглавие в хард-копи за 360 :(

http://store.steampowered.com/app/39690/
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Oct 14, 2010 1:58 pm

Новите Monkey Island-и за... а сега де, сигурно зависи от нещо :) Един англичанин каза 3.50 евро, аз виждам 4.69 :)
http://store.steampowered.com/app/31170/?sale
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Oct 14, 2010 3:44 pm

Е баси БРУТАЛНАТА ОФЕРТА.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Oct 14, 2010 4:26 pm

Roamer wrote:Новите Monkey Island-и за... а сега де, сигурно зависи от нещо :) Един англичанин каза 3.50 евро, аз виждам 4.69 :)
http://store.steampowered.com/app/31170/?sale
Купено е вече. В англия плащат в паунди.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Oct 14, 2010 4:36 pm

Уууууфффффф, да, вярно, че символът пред числото му е оная завъртулка, а не другата завъртулка. Мррси за напомнянето :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests