Alan Wake

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jul 08, 2010 6:06 pm

1. Еми не съм съгласен. The Dark Presence де факто не може нищо да ти направи, освен да ти застане на пътя. Не виждам кво му е абсурдното, сериозно. Смисъл, обясни плс. Може и в спойлер, да не спойлим. За монотонността си прав, но някакси не можа да ми доскучае, въпреки че на съзнателно ниво си давах сметка, че е еднакво.

2. Остро не съм съгласен, че финалът е комерсиализиран. Всъщност тотално не виждам как могат да го продължат, къде изобщо има вратичка? Напротив, всичко се затвори.
Spoiler: show
Алан пренаписа жена си обратно, както и разните преебани NPC-та ги възстанови, а за компенсация уби себе си. Така поне го разбрах аз. Последните две изречения според мен са повече символични - "It's not a lake - it's a sea" и "Alan, wake up". Първото така или иначе се казва още в съня му в началото - калдерата най-вероятно е портал към нещо много по-голямо и далечно, тип Лъвкрафтски аутуърлд. А това със събуждането предполага, че той ще остане на това място в някаква форма на сън или нещо подобно.

Ако има по-популярна интерпретация, сподели, аз не съм се ровил.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jul 08, 2010 6:21 pm

Бате, понякога не те разбирам честно. В съседната тема говориш за фенбойство, а тук ти демонстрираш такова в най-чист вид.

1. Еми не може пък да не си съгласен ;) Играл си Резидънт Ивъл 4 - как може да не ти е монотонно? От първата среща с тъмните до края всеки геймплеен енкаунтър минава по един и същ начин - стреляне до зуко и това е. Някъде да има някакво бягане или например по-интересен бос-файт или дори някаква малко по-сложна загадка? Нищо, бъкел. Пукане с фенерчето докато ги умориш и после бързия револвер/шотгън и това е, на мен лично накрая ми беше писнало жестоко.
За последния "бос" - абсурдно ми е, защото щеше да е по-добре да го няма и просто Алън да си стигне до дестинацията и толкоз. Нямаше нужда да стреля по рандъм полтъргайстоподобно торнадо разхвърлящо дъски и варели. Абсурдно ми е, защото подобно гледка по-скоро ми навя чувство за смях и баналност отколкото да ме изплаши или да ме накара да симпатизирам на героя.

2. Защо финалът е болезнено комерсиализиран си написал сам с последната реплика в играта в спойлер тага. Вторият и доста по-красноречив довод е, че на 27ми този месец излиза ДЛЦ-то The Signal на цена от 560 точки, което директно ще продължава ("затворената") история....Последвано от още поне един епизод по-късно през 2010....Иначе моето тълкуване за финала е същото.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jul 08, 2010 6:25 pm

1. Не съм съгласен ЗА БОСА, бате, чети внимателно. Геймплеят ясно, че е монотонен, просто не ми пречеше, че е такъв. А за боса не съм съгласен просто щото не виждам кое му е баналното или смешното, при положение, че тва същото торнадо ти е представено като ебаси заплахата още в началото на играта и те гони маса време. Не е като изведнъж да са си го измислили.

2. Тоя довод ще ми е по-красноречив, ако знам, че двете DLC-та изобщо са с Алан, а не с някой друг. Пак казвам, не съм се ровил. Но ВЪТРЕ в играта (т.е. извън секво инфо за даунлоудабъл кънтент) историята е абсолютно завършена.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jul 08, 2010 6:27 pm

Не е
Spoiler: show
именно заради доста лейм чийп хорър-похвата: "Минчо, събуди се!"
Оттук натам ще си повтаряме само едно и също, така че аз спирам, няма смисъл. Иначе ДЛЦ-тата ще са с Алан баси, с кой да са :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jul 08, 2010 6:28 pm

С някой друг, дъъ.

Иначе бас ловя, че
Spoiler: show
Минчо, събуди се
не значи елементарен рестарт. Тва ше е ДЪНОТО, баси.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jul 08, 2010 6:35 pm

Е чак толкова едва ли ще паднат Ремеди, ама да видим.

Бтв по-добре да коментираме това, което споделих малко по-горе - шансът да видим цяла нова втора част е адски нисък поради ниски продажби. Майкрософтци като класически лапачи засега искали само ДЛЦ-епизоди от Ремеди. От друга страна наистина стотина хиляди бройки за заглавия с 5-годишна разработка е ДЖОУК.

Синтезирано инфото за ДЛЦ-тата досега:
The game's first add-on episode, titled "The Signal", will be released July 27, 2010, on Xbox Live.[20] The second episode, titled "The Writer", was revealed by Remedy through the in-game downloadable content menu, the episode is priced at 800 MP with release date listed as TBA.[21] Developer Oskari Hakkinen has announced that there will be multiple downloadable episodes in 2010, bridging the gap between the games ending, and a possible sequel.[22] On June 18, Remedy updated their information stating that each episode will only be 560 Microsoft Points ($7) and the previous price displayed was merely a placeholder
Бтв, Симеоне, колекторсът е УБЕР-празнещ, силно ти го препоръчвам, ако въобще го намериш някъде.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jul 08, 2010 6:37 pm

Е има го навсякъде около мен, ама нямам парите.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jul 29, 2010 7:54 pm

The Signal излезе вчера, някой ако го е пускал да сподели впечатления.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Thu Jul 29, 2010 8:11 pm

Muad_Dib wrote:The Signal излезе вчера, някой ако го е пускал да сподели впечатления.
Ако това е първият епизод, за който имаше код за активация в колекторското издание, би трябвало да го имам вече.
За съжаление в момента телевизорът ми е зает от други членове на фамилията, но ще го прегледам по-късно тази вечер. И ще споделям :)
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Thu Jul 29, 2010 10:30 pm

Първо предупреждение за да не хабите нерви като мен. Кодът в колекторското издание, ако сте го вкарали при покупката - не означава автоматично придобиване на The Signal.
Отне ми около половин час разхождане по менютата на бокса и нерви, докато си припомня, че всъщност вкарването на първоначалния код ти гарантира изпращането на истинския код за даунлоуд в и-мейла, на който ти е регистриран лайв акаунта. След това всичко тръгва :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Fri Jul 30, 2010 7:54 pm

Началото беше много обещаващо, а на първите петнайсет минути ви чака едно мазе, където геймплеят, който не блестеше с особена оригиналност след първите шест епизода, минава в едно друго състояние :D
Дано да имам време да поиграя този уикенд.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jul 30, 2010 8:23 pm

Kyde e situiran epizodyt sprqmo istoriqta?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Fri Jul 30, 2010 8:30 pm

След края на шестия. Поне първото ми впечатление е такова.Снощи можах да поиграя само около половин час.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Sat Jul 31, 2010 9:59 pm

И излиза, че в тази тема ще трябва да пишем трима, RSS направи един постинг и отложи играта за GOTY –то.

В момента се чувствам като спамер, който пише и си отговаря сам. Но разбирам положението – Roland няма интернет-разбрах от темата за Starcraft :D – и съответно Live, откъдето може да си купи“The Signal”

@ Muad_Dib при теб проблемът е или Starcaft – достойно за извинение или пък, че ти липсват точки за DLC то, или пък място на HDD то на конзолата.

Както вече сте разбрали от мои предишни постинги – писането не ми е силната страна ( меко казано) :mrgreen:

Но в случая не мога да се въздържа...
Да наистина The Signal – продължава историята от там от където завърши шестия епизод. От дъното на океана от тъмнина и страдание. Не искам да спойлвам, така че спирам за сюжета на SE1 както го водят.
Прочетох двете страници от темата, преди да напиша това - основното оплакване е от играта – играта, която е част от Alan Wake – който е нещо повече от игра или пък това, което винаги сме си мечтали да бъде осмото изкуство .
Сега не бива да има оплаквания от геймплея – пуснах си и кредитите – не знам дали са били и преди, но сега има и имената на тези, които са създали дизайна на SE – първи и втори. Други хора са – и това се усеща..
Основната разлика е акцентът върху Светлината и Думите.
Съвсем по християнски – Светлината е източник на съзидание и най- силното оръжие. Но Светлината не може без Словото – както беше в последния епизод от стандартното издание...
Сега следва малък спойлер.
Spoiler: show
Мисля, че този допълнителен епизод добави и ново парче към саундтрака, който е достъпен чрез Extras/Playback- Space Oddity на David Bowie. Само този който не го е слушал, ще се запита, какво отношение има това към The Signal. Ето и връзка с текста на парчето http://www.metrolyrics.com/space-oddity ... bowie.html .
За хората, които се оплакват от геймплея – включвам и се себе си , препоръчвам след като са видели историята на основното издание да изиграят играта на Nightmare – не е невъзможно – щом аз стигнах до втори епизод – btw – играта прави отделни автоматични сейвове за основната история и за допълнителните епизоди- на кошмарното ниво на трудност – никой не бива да се оплаква от повторяем геймплей.
Както и от потенциал за преиграваемост.

Не бяха споменати в темата – и за това искам да споделя – освен всичко друго – страхотно удоволствие ми доставят:
- Едни малки, почти натрапващи се отпратки към MP – кучето, което превързва лесничея на парка, обезболяващите хапчета, “Honey I’m Home” виелицата в NY или пък страниците от Sudden Stop, и много други.
- Цялото SK усещане – което не свършва с емблематичния фар - и това, че първите думи са “SK once wrote ….” При второто ми преиграване обърнах специално внимание на страниците – това как са написани и как звучат. SL e изчел SK – “On Writing” , освен това сигурно го е изял и то е включил в DNA – то си. Стилът на писане е имитиран/ повторен едно към едно – къси изречения – с не повече от едно подчинено.
- Антонимите – Bright Falls - Night Springs
- и много други, които не съм забелязал, или пък нямам възможност да опиша сега.
За последно- впечатление от Д-р Хаус, или пък от някой статистик – „ Обикновено нещата се случват в серии”
Така че, не мисля, че е случайно, че прочетох една от най добрите книги на SK и изиграх и все още играя едно от събитията на годината – Alan Wake., а това не е само игра, както всички, които са се докоснали до нея са разбрали...
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Oct 29, 2010 9:13 am

Взех си колекционерското вчера почти ново и съм страшно доволен, има си и кода за Сигнала, който мисля да пусна тези дни. Освен това книгата е страхотна.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests