Alan Wake

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Alan Wake

Post by Muad_Dib » Wed May 05, 2010 12:13 pm

Image


Еми няма какво да разправям - една от най-чаканите игри за годината както и един от най-бленувани ексклузиви за бокса за 2010. Тази игра аз лично я чакам от 4-5 години.

Поиграх 20тина минути, съвсем приятно сървайвъл хорърче ще е сякаш. Осветлението е разцепващо, графиката като цяло не толкова. Надявам се да не разочарова откъм най-важното - история.

ВИдео-ревю на IGN:

http://xbox360.ign.com/dor/objects/7436 ... 50410.html

Тия дни като поцъкам ще пиша повече.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed May 05, 2010 12:48 pm

Eurogamer са се скъсали да плюят играта, ма честно казано ревюто им ми звучи доста нитпикващо, та не му вярвам особено. Нямам търпение да ми падне играта и на мен, но ще почакам месец и нещо. Засега си карам на ретро нещица на лаптопеца, докато съм в БГ (и не е да ми е зле :P).

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu May 06, 2010 12:09 am

цитирам Дишков
Аз нямам още впечатления, сигурно уикенда ще я заиграя, но остро ме уплаши това което чух днес - че историята на играта не свършва след последния епизод, а ще продължава в разните му там DLC-та. Ако наистина е така -
След тази информация смело задрасках играта от тефтера с мъст хев и ще чакам евентуална GOTY версия след година :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 06, 2010 12:41 am

Мен много ми се играе, ама Бокс в близките години ще видя през крив макарон, така че...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat May 08, 2010 6:12 pm

Почти накрая съм, днес или утре я връткам и ще пиша подробно. Играта си има доста кусури, но е едно от абсол'тно задължителните заглавия през 2010.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun May 09, 2010 1:48 am

Превъртях я, за мен лично е 8.5-9 като й липсва една единица само заради утрепания край. Утре ако не ме домързи съм решил да драсна едно ревю, и без това отдавна не съм пописвал:)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jul 05, 2010 3:27 am

Минах първия епизод. Много яка за момента, готина атмосфера, супер качествен сценарий, поне на ниво реплики. Музиката също е яка, а епизодичната концепция, макар и тотално излишна (ебаси, то дори не сейвва между епизоди), внася готино усещане за мистъри сериал тип Туин Пийкс. За момента тотално не успява да ме уплаши, но иначе ме радва. За съжаление Яци е напълно прав с "Алан се събужда от кошмара си и над него се е надвесило ново чудовище", ама кво да правим - рискове на дългата разработка.

А, да - псевдо-Зоната на здрача епизодчетата, дето се въргалят по телвизорите, са КРАЯТ!!! Квантовото самоубийство ме разби :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jul 05, 2010 10:54 am

Аз понеже така и не си написах мнението за играта след като я превъртях ще драсна сега набързо. Историята и финалът й ме кефят на макс, единственото, което може да ти развали впечатлението от една от най-готините игри тази година е, че геймплейно играта остава същата до края....да не говорим за битката с последния "бос", която си е яко абсурдна.

Бтв Симеоне не я играй на нормал, защото няма НИКАКЪВ смисъл, през цялото време си назобан като свиня и нищо не може да те убия. На Хард е просто приятно трудна, едва ли ще ти скъса нервите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jul 06, 2010 1:16 am

Абе добре си ми е трудността, аз съм кежуъл, знаеш. Иначе минах трети епизод, засега кърти интензивно. Жалко, че геймплеят е толкова повтаряем, но има достатъчно разнообразие и достатъчно силен сценарий, за да не дразни.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jul 06, 2010 5:39 pm

Превъртях я. Страхотно силна история, една от най-добре написаните, режисирани и озвучени такива, които изобщо съм срещал в гейминга. Геймплейно е малко репетитивна, но много по-малко, отколкото очаквах. Факт е, че само се чуди как да те набута в поредната тъмна гора, но има достатъчно накъсване, за да не дразни. Изобщо, страшно е силна, жалко, че няма да ми издържи меракът да я мина пак на найтмер, че да събера сценария...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jul 07, 2010 7:08 pm

Бтв, Никола, какво против финала имаше? Мен ми се видя перфектен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jul 07, 2010 8:51 pm

Седемдесети пореден пост, ама исках да отбележа, че писах ревю в блога си:

http://rolandscodex.blogspot.com/2010/0 ... -wake.html
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jul 08, 2010 12:40 am

Утре ще напиша подробно какво ми и не ми хареса, защото и за мен това е едно от заглавията на 2010. Единственият му сериозен проблем е, че е игра уви...

Хубаво ревю като за блог с ревюта на книги (и тук подчертавам, че не се заяждам, просто е кратичко и през перспективата на не-геймър, която също е ценна).

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jul 08, 2010 3:42 am

Мерси. Иначе аз помня, че ти имаше нещо против последния бос, но от позицията на човек, поиграл доста такива игри (сървайвъл хоръри т.е.), мен не ми направи изобщо впечатление. Може би си трябва малко не-геймърска позиция, но в общия случай последните "босове" в тия игри хич не са босове, а просто някакъв символ на финалната пречка, която така или иначе те е терорела през цялата игра.

Смисъл, на Сайлънт Хил 2 последният бос е
Spoiler: show
шибано болнично легло с пипала!
ебаси :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jul 08, 2010 1:35 pm

Мен основните две неща, които ме издразниха в Алън Уейк са следните (хубавите ти си ги написал надълго и нашироко, те са ясни - история, атмосфера, темподобни шитс:))) :

1. Откъм геймплей играта е много монотонна. Да, факт е, че битките с лошковците са много ефектни и удовлетворителни и че оръжията имат ИБАХМУ и светлинните ефекти, ама това не променя факта, че от началото до края правиш абсолютно едно и също докато не гледаш анимациите, с които се разказва историята....Например RE4 само вземи за сравнение и ще се шашнеш, не че последната е особено много хорър, но пък издухва Алън Уейк откъм геймплей както си поиска. Де да знам - да имаше някакви QTEs или пък ъпгрейди на Алън/оръжията, все щеше да ми разнообрази експириънса. За последния бос - еми фейл беше, по-добре без бос отколкото с абсурден такъв.

2. Финалът на играта е прекалено комерсиализиран и това ми е горе-долу единственият проблем с него (иначе много ме кефи). Просто нямаше нужда да се отваря вртичка за продължения, била тя и символична такава.

В този ред на мисли искам да споделя, че прочтох на Форплей, че продажбите са много слаби (около 150 хиляди бройки в САЩ или нещо подобно). Дано не отрежат евентуалната двойка напълно.

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 13 guests