Fallout 3 и S.T.A.L.K.E.R. - за и против

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 15, 2010 5:30 pm

Да, верно. Ебаси тъпия начин за водене на спор - думички некви се хвърлят. Не, Ф3 не е стерилна изобщо. Иначе нямаше и аз да потроша 50-тина часа с нея и сега да ме сърбят ръцете да я почна пак, за да мина и DLC-тата...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Apr 15, 2010 5:44 pm

RRSunknown wrote:И кое му е ОУНДа Шерлок?
"ОУНд-ът" му, Шерлок, е, че имаш отвратително досадния навик във всеки втори спор за игри да вкарваш вече до болка изтърканата реплика "Дефинирай ми (примерно) ЖЪЛТО"...Не че се съмнявам в компетентността ти на геймър, но има и други начини да се изказваш, да спориш и да се аргументираш.

Към Симеон и принципно: За мен оригиналната игра (т.е. Ф3 без ДЛЦ-тата) си е точно "стерилен", а именно изключително професионално направен продукт с абсолютно всички дадености да бъде ААА заглавие (графика, звук, геймплей дори - макар тук да можем да спорим и т.н.), който обаче просто няма живец. През цялото време чувстваш, че играта е правена от професионалисти за пари, няма вдъхновение, няма дори малка доза хумор например или някаква особено революционна новост или дори дяволски запомняща се сцена/ситуация. За да се опитам да обясня по-добре - за мен Fallout 3 е точно като втория Асасин'с Крийд 2 - един великолепен продукт, който обаче така и не успя да пробуди някакво дори бегло емоционално състояние в мен и към който скоро не бих се върнал.

И, Симеоне, наистина не знам какво си правил 50 часа без ДЛЦ-тата, човек, евала за нервите! Аз просто нямам толкова.

Искам също да отбележа, че умишлено досега пропусках да давам някакви оценки за играта, именно защото не съм играл Point Lookout и особено Broken Steel.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 15, 2010 5:51 pm

Еми не съм съгласен просто. Бъкано е със зверски яки неща и в оригиналната игра, без DLC-тата. Куестът с децата примерно, или тоя с умния супер-мутант, или оня с Волта, направен като Матрицата (тва беше ВЕЛИКО, ебаси!). Изобщо, нямам представа какво си изиграл, но аз минах бая странични куестове и имаше отвинтващи работи. Стерилна и правена само за пари не ми е била изобщо...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Apr 15, 2010 5:53 pm

Ще го пиша и още хиляда пъти докато не се научите да казвате по ясен начин какво имате предвид с дадена дума. Защото с разни случайни думички казвате едно голямо нищо.
няма дори малка доза хумор например или някаква особено революционна новост или дори дяволски запомняща се сцена/ситуация
Говори само за себе си - за мен има и страхотен хумор и ситуации .

Едит: Роланда е казал част от нещата, но има и много други, на повечео от които попадаш случайно.


Изобщо имам някакво чуство за тотално грешен подход към играта - изиграване на централния куест подобно на стандартните РПГ-та .

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Apr 15, 2010 6:27 pm

За почти 17те ми часа ФолАут 3 съм минал точно 3 куеста от основната линия.

Симо, това с Матрицата щеше да е супер оригинално, ако не го бях виждал в достатъчно други игри по един или друг начин (но да, например убийствата в къщата бяха фън). Ще пиша после повечко, че малко съм притиснат с времето.

Към РРС:


Ще го пиша и още хиляда пъти докато не се научите да казвате по ясен начин какво имате предвид с дадена дума. Защото с разни случайни думички казвате едно голямо нищо.
Еми окей, продължавай, после само не се чуди как те затапват с по едно дума, братле.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Apr 15, 2010 6:31 pm

Absolutno sum suglasen s RRS i Roland. Igrata ima ujasno mnogo gotini idei i chudesni, zapomnqshti se questove. S harakter, det se vika. Pone polovinata ot tqh ne otstupvat na tiq v Fallout 1 i 2, da ne govorim za drugi rolevi zaglaviq.

Primeri sme dali mnogo (ot koito gledam nito edin ne predizvikva reakciq, t.e. ne ste gi i chuvali). Ne ste explore-vali interesni mesta, ne ste izpulnqvali nai-gotinite questove - emi da, sterilno shte vi e. Chestno kazano dori osnovniqt quest e suvsem prilichen za razlika ot drugi zaglaviq na Bethesda. Humorut specialno moje da ne e tolkova direktno monty pythonski kolkoto v purvite dve igri (nai-chesto e kontekstualen, ako ima takava duma na bulgarski) no go ima i chesto e razcepvasht. Tova ne e Oblivion, kudeto nai-qkite neshta sa chak v expansionite, ne che i te ne sa adski qki v po-golqmata im chast.

Btw za spravka az sum prekaral 60 chasa pone krustosvaiki the Capital Wasteland i oshte 20-tina s expansion-ite. Daje Broken 4teel i Mothership-a oshte ne sum gi pochnal. A osnovnite mi kritiki - tupiq krai i level cap-a - otdavna sa fixnati.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Apr 15, 2010 6:34 pm

Еми окей, продължавай, после само не се чуди как те затапват с по едно дума, братле.
Моля? Някой казвал нещо безмислено и това било затапване. :shock:

Ако държиш специално на този вид комуникация само кажи да не се мъча да мисля аргументация а да ти пускам някакви безмислени уан-лайнъри :wink:

Както казах това че някой е карал на конвейра играта не е проблем на играта и на системата а е проблем на кандидат- играчите.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Apr 15, 2010 6:55 pm

Абе не е стерилна играта. Това никога не съм го чувал за нея. Според мен имаш огромна липса на кънтент в началото, но и това си е мое мнение. Играта беше невероятно преживяване на първо минаване. Това въпреки ужасно неопримизирания си графичен двигател. Изобщо не трябва да се поставят под съмнение невероятните качества на FO3, която въпреки всички съмнения, се оказа чудесна добавка към франчайза.

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Thu Apr 15, 2010 7:21 pm

Аз лично към оптимизацията нямах забележки,като изключим един-два по-сериозни мемори лиикове.
Бъгове също не са ме тормозили,тъй че аз откъм техническата част на играта нямах проблеми.

Иначе за мен най-големия недостатък бяха недостатъчното локации и куестве,съпоставено към ебати огромната карта,ама това си е лично мое усещане - за сега не съм срещал някой да го споделя.

Играта си я минах с неописуем кеф,като се има в предвид,че предишните две не съм ги играл.

Не е трудна,не е хардкор,няма места,на които да зациклиш,грешни билдове кажи-речи няма(щом аз не успях да осера моя) - перфектна ролева игрица за мен.
За сравнение със Сталкера и дума не може да става - колкото и да ми харесва творението на Украинците,не може да стъпи на пръста по никой показател на Фалаута-а.
Иначе чисто субективно и двете игри ми харесаха адски много,даже наскоро преиграх Сталкера,като отсъствието на двата самосвала бъгове и подобрената графика наистина ме зарадваха много.
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Apr 15, 2010 7:30 pm

neEd'Le wrote: Иначе за мен най-големия недостатък бяха недостатъчното локации и куестве,съпоставено към ебати огромната карта,ама това си е лично мое усещане - за сега не съм срещал някой да го споделя.
Тамън същото написах и аз по-горе. Това ми беше общо взето и основния недостатък на играта. Особено много други, нямаше.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Apr 16, 2010 12:29 am

.ghggh
Last edited by Muad_Dib on Fri Apr 16, 2010 6:46 pm, edited 1 time in total.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Fri Apr 16, 2010 12:51 am

Amikae wrote:Абе не е стерилна играта. Това никога не съм го чувал за нея.
10 секунди с гугъл връщат на първа страница това:
http://www.gamespot.com/ps3/rpg/fallout ... ead-review

не съм очаквал точно с геймспот да имам допирни точки, ама нейсе. :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Apr 16, 2010 12:57 am

Е гледай какво си линкнал поне - The story and characters can feel a bit sterile. Могат. Това не значи, че за всеки са.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Apr 16, 2010 10:20 am

fggdggdgdgd
Last edited by Muad_Dib on Fri Apr 16, 2010 6:46 pm, edited 1 time in total.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Apr 16, 2010 11:00 am

Това ми звучи доста дребнаво и вадено от контекст, а да не говорим че спор чрез вадене на цитати от медии е безмислен.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests