Игрите, които трябва да изиграете

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 06, 2010 9:42 am

Омфг РЕ4 да не си го играл вече е просто безумно наистина...

Иначе силно подкрепям за Lionheart.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Apr 06, 2010 12:01 pm

Сега се сещам защо не го изиграх - по същата причина по която не изиграх и RЕ5 - управлението ми беше ужасно неудобно, така и не му свикнах и след няколко опита да мина второ ниво го отказах и захванах нещо друго.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 06, 2010 12:19 pm

Е ЧАК толкова неудобно не е, преекспонираш определено. Единственият човек, който е имал достъп до РЕ4 и не го е изиграл, аз друг не познавам.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Apr 06, 2010 12:31 pm

Сигурно не е но не ми се занимаваше да разучавам кое как става. Пък не е като да съм нямал други игри :)
Сега ме амбицирваш като свърша с Фейбъл 2 и да я почна.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 06, 2010 1:30 pm

Човече, това е сигурно един от трите най-велики екшън адвенчъра лайк ЕВЪР, просто за мен е задължителна игра.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Apr 06, 2010 1:51 pm

Почвам я - убеди ме :wink:

А ти не се ослушвай и минавай Байонетата - това е играта на годината засега.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 06, 2010 2:40 pm

За РЕ4: Свикнеш ли с управлението (към което бтв аз нямам никакви заблежки, за мен ако беше с Гиърс управление играта щеше да е ужасно тъпа и без никаква интрига) пред теб ще се разкрие сравнително увлекателна история, адски качествени битки, няколко страшно правилни хорър момента, готина система за ъпгрейдване на пушкалата, страхотни босове, няколко смазващи куик-тайм ивента, въобще мога до утре да изброявам....Единствената причина РЕ5 да има някакъв успех (макар и доста по-малък от очакваното) и да седи на лавицата ми е, че е копирано всичко добро от четворката (и за съжаление някои неща са оакани, но това е за друг разговор).

За Байонета: Бойната система наистина е връхТА, но при мен горе-долу там се изчерпва ентусиазмът ми за творбата на Платинум...Не ме вълнува история, не ми пука за героинята, чийзинесът ми идва в много, единствената японска игра от този жанр, която съм успял да довърша е ДМЦ4....you get my meaning....След като вчера имах възможност да си я купя запечатана за 40 лева и не си я взех - смятай. Е, беше за ПС3 и главно заради това се отказах - и след пача графиката била все още доста по-зле от на бокса.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Apr 06, 2010 2:48 pm

A мене в Байонета най ме радва графиката на околната среда и босовете но да не се орплесваме. :roll:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Apr 06, 2010 9:02 pm

Като човек, минавал и RE4, и RE5, мога преспокойно да кажа, че управлението на RE4 смърди много, но в контекста на играта може да му се свикне долу-горе. В RE5 е мааалко по-добре, но персонажите пак се движат като танкове и са адски дървени в някои отношение.

Тоя аргумент, че RE щяла да стане като Gears of War, ако имаше нормално управление и че контролите умишлено са влошени, за да ти е гадно и хоръресто автоматично бидат правени за смях от Dead Space и дори Condemned. Да не говорим, че RE5 и без това си е на ей тоничко от директните екшъни.

НО и RE4, и RE5 са невероятни заглавия, особено първата е безбожно поглъщаща и забавна с комбинацията си от хорър и як екшън. Тя всъщност почти създаде собствен под-жанр. Втората не е чак на същото ниво, но със сигурност си струва и тя.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Tue Apr 06, 2010 9:20 pm

Аз пък съм фен и на двата Outbreak :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Thu Sep 02, 2010 9:01 pm

Всички Age-ове - Age of Empires, Age of Kings, Age 3, Age of Mythology :)
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Thu Sep 02, 2010 11:23 pm

raylight wrote:Всички Age-ове - Age of Empires, Age of Kings, Age 3, Age of Mythology :)
И Dragon Age :D, защо я изпусна?
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Sep 03, 2010 12:37 am

Age of Wonders

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Sun Sep 05, 2010 10:37 am

Забелязвам го и аз този проблем при мен. Списъкът ми за момента от игри, които съм купил с идеята твърдо да ги изиграя, и не съм стигнал до тях:

физически носители:
KOTOR2
Mass Effect
Jade Empire
Heroes 5 + всички допълнения

steam :
Witcher (започнат, недовършен)
Braid
Trine
Deus Ex: IW
Mirror's Edge
Overlord (всичко)
Psychonauts

gog:
Descent 3
Freespace 1+2

и игри, които планирам да си купя като мина горния списък... когато и да е това
Mass Effect 2
Dragon Age

напоследък се замислих, че основната причина е, че нямам достатъчно непрекъснато време за игри. Особено ако играта е по-дълга и зарибяваща, не мога да я поемам на порции от по половин-един час, а обикновено по толкова време ми остава за цъкане. За това предпочитам да се пострелям на ТФ2 в свободното време, и просто не мога да се насиля да си продължа Witchera примерно.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Sep 05, 2010 12:40 pm

Аз Witcher-а го почвам вече 4-ти път и пак не успява да ме хване с каквото и да е. Грозна и ужасно бъгава визия, тъпа бойна система, дървено озвучени (и допускам не зле написани, но със сигурност зле преведени) диалози... Сериозно, какво й харесвате на тази игра? Фентъзи RPG-та има под път и над път и то далеч по-добре изпипани.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests