DA: Awakening, WOW, Blizzard & Bioware

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Feb 10, 2010 6:56 pm

Roland wrote:Айде и моите полукомпетентни 2 стинки.

Не мисля, че това за Близард и огромните очаквания към втория Крафт е редно да се определя като "изламтяване". Факт е, че омажат ли двойката, тази компания просто ПРИКЛЮЧВА. Те не могат да си позволят да не я направят съвършено балансирана и аз не мисля, че когато името на компанията ти е заложено на карта, е редно да се говори за изламтяване.

Скърдж бтв е прав, че като ше сравняваме фирми, нека е по идентични продукти. Като излезе ММО-то на Байоуеър, тогава ше има база.

Апропо, аз DA я спрях в края на джуджешката кампания и така и не продължих. Не знам това какво казва и за кого, но рекох да го споделя. И тая игра не ме е забавлявала и на 1/30 от количеството кеф, което съм изпитал от старите РПГ-та на Байоуеър или, wait for it!, D2 или SC.
Аман от пишман-компетенти честно...Близард, чиито УоУ има 15 МИЛИОНА АБОНАТИ, могат ако искат да осерат и 10 игри една след друга и пак няма да "приключат". Просто искат да си пазят що-годе "perfect" рекорда и това е. А, да и Корея:). Но чак да приключат - geat a reality check pls.

И плс скип изказванията това какво си продължил и не си продължил. Точно ти и твоят вкус не сте представителна извадка за това дали една от най-добрите игри за миналата година става или не става. Защото нали ти е ясно, че 10тина човека тук можем да напишем коренно обратното и пак да шляпнем отгоре "завоалираната" фраза "не знам това какво казва и за кого".

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Feb 10, 2010 6:57 pm

@Amikae
Първо:
Release date(s) Targeted for Spring 2011[2]
Второ: никъде в сайта не пише
SW:TOR ще бъде MMORPG със разнообразието на Dragon Age и качеството на Mass Effect.
това са твои догадки.

@Moridin
За мене е ламтене да пускат недовършен , бъгав продукт последван мигновено от серия предварително разработени допълнения които да се заплащат поотделно.



Но явно имаме различно разбиране на понятието "ламтене" За мен ламтене не включва забавянето на продукт ако същия се окаже качествен и заслужаващ си парите на 100%.
Last edited by RRSunknown on Wed Feb 10, 2010 7:01 pm, edited 1 time in total.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Feb 10, 2010 7:00 pm

Roland wrote:Което не променя това, че изтъкваш напълно необоснованите си очаквания като някакъв доказан научно факт.
Научно доказан факт е, че каквото BioWare са обещали, са изпъланявали, че и отгоре. Затова ми липсват съмнения, че няма да изпълнят обещанията си в SW:TOR. Пък и е достатъчно да погледнете няколко клипа и ще видите за какво говоря.

@RRSunknown , не са догадки, а изводи. И спри да пишеш без да си правиш труда да се информираш. Деймн.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Feb 10, 2010 7:02 pm

@RRSunknown , не са догадки, а изводи. И спри да пишеш без да си правиш труда да се информираш. Деймн
Напротив - догадки са , и си остават догадки докато няма бета версия която да ги потвърди.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Feb 10, 2010 7:05 pm

Amikae: Човече, не си прави труда наистина....В момента "спорим" с Ролича, който е изиграл я има, я няма 3 игри за последните две години (минимум две от игрите са били за хендхелд платформа) и РРС, който играе всичко минимум една година по-късно. КАКЪВ Е СМИСЪЛЪТ? Те ли ще имат по-добър поглед върху нещата или ние баси? Aбсолютно поинтлес спор, в който аз поне се начетох на некомпентентни идиотщини от най-висша класа....

"Близард омажат ли Старкрафт 2, просто приключвали" - очевидно индивидът е спал някъде последните 5 години и е пропуснал, че УоУ е ФАКТ ОТ ОБЕКТИВНАТА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ....

"Awakening бил ДЛЦ за Драгън Ейдж, сравнимо като съдържание с кънтент пач за УоУ" - G-O-O-G-L-E - IT'S THAT SIMPLE.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Feb 10, 2010 7:07 pm

RRSunknown wrote:
@RRSunknown , не са догадки, а изводи. И спри да пишеш без да си правиш труда да се информираш. Деймн
Напротив - догадки са , и си остават догадки докато няма бета версия която да ги потвърди.
Значи си гледал геймплей трейлърите, слушал си какво дивелъперите имат да кажат за играта и въпреки това смяташ, че ти е нужна бета. Щом така смяташ...

По същата логика всичко казано от Blizzard за SC2 са едни догадки, не очаквания. Нал тъй? Никой не очаква SC2 да има мулти, догадка е.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Feb 10, 2010 7:08 pm

Е какво е като не е DLC а ?
Какво добавя - нов енджин? Нова система? Изцяло нова история? А?

@амикае - правиш ли разлика между обявяване на фийчър което или го има или го няма или даването на определения за качество (което е вид прилагателно да ти напомня)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Feb 10, 2010 7:15 pm

@амикае - правиш ли разлика между обявяване на фийчър което или го има или го няма или даването на определения за качество (което е вид прилагателно да ти напомня)
А кой е казал, че не говорим за обявяване на фийчър? От това, което BioWare са обявили и показали аз ти казвам какви са ми очакванията за играта. И отново - аз нямам съмнение в това, че ще бъде качествено. BioWare = highest quality.

За Awakening изобщо няма да споря повече.

Edit: Предлагам да спра да споря за SW:TOR.

http://www.swtor.com/media/trailers/dev ... alkthrough

Нека BioWare ви покажат как се прави.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Feb 10, 2010 7:26 pm

Никич, ае спести си много скоропостижно гейм-елитаризма, щото точно в тая тема не ти върши никаква работа. Или имаш факти, с които да ме обориш, или нямаш. Нали твърдеше, че можеш да се обосноваваш не по-зле от мен? Ае докажи го, а не го обръщай на сравняване на гейм-пишки.

Аз не твърдя, че Близард не са алчни задници, но да се твърди, че при сегашния им статут целта им трябва да е само да им се изплатят игрите, е смехотворно. Когато си достигнал една позиция, нищо по-малко от поддържането й не се приема за успех.

Бтв, нещо по въпроса с датите на РРС?

Amikae, с елементарния си фенбоизъм не впечатляваш никого, само изнервяш. Подозирам, че дори Никола ти се дразни вече. Той като спори, се старае да е обективен. Ти само се фъчкаш.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Feb 10, 2010 7:40 pm

Симеон: Също така твърдях, че аз имам доста по-малко време от теб, за да вися, защото разбираш ли "somebody is wrong on the internet". Така че, мили господа, аз бия един игнор на тази тема, пожелавам ви да спрете с безмисленото дърлене, защото и двете компании са огромни (макар едните да западнаха последните 2 години) и отивам да енджойвам спагети с приятелката си:).

ЕДИТ: Все пак няколко бързи факта за Симеон:

1. Близард имат ли 15 милиона абонати в УоУ? Имат.
2. Близард могат ли да продължат да трупат милиони още поне 5 години САМО ПРАВЕЙКИ Експандове за УоУ? Могат.

Следователно как по дяволите реши, че от единия старкрафт, който колкото и да е съвършен ще им направи В ПЪТИ ПО-МАЛКО пари от УоУ, те ако го омажели щели да приключат? Как? При условие, че тотално омазване никога няма да има.

Аз твърдя следното:

1. Близард вадят продукт (КОЙТО НЕ Е ЕКСПАНЖЪН НА УОУ) веднъж на високосна.
2. Байоуеър вадят продукти много по-често от Близард.
3. Продуктите и на двете компании едва ли някога ще имат оценки под 8.5-9/10 каквото ще да се случи.
4. Моето мнение (бидейки мнение то е субективно ест) е, че Байоуеър правят по-хубави игри от Близард В ПОСЛЕДНО ВРЕМЕ.
5. Да се върнем на темата за "гейм-елитаризма": Едва ли някой в тази тема е играл повече УоУ от мен (да, дори Пъгсли не е, той може да го потвърди). Едва ли някой тук е играл повече Драгън Ейдж от мен - 77 часа ениуан? Следователно аз харесвам игрите и на двете компании много. За това като един (смея да кажа) познавач ще кажа следното и се надявам да го вземете насериозно - Близард от един момент нататък започнаха прекалено много да мислят за това колко ще продаде един продукт вместо за това колко точно е качествен въпросният.
6. Всеки, пишещ в тази тема ще пробва всичко и на двете компании докато е жив (най-вероятно).
7. Къде е спорът?

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Wed Feb 10, 2010 7:46 pm

Уоу съм поцъкал поечко бате :lol:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Feb 10, 2010 7:48 pm

Amikae, с елементарния си фенбоизъм не впечатляваш никого, само изнервяш. Подозирам, че дори Никола ти се дразни вече. Той като спори, се старае да е обективен. Ти само се фъчкаш.
Фенбоизмът ми си има обективни причини. Ако искаш да видиш кой се аргументира и кой пише няколко редови коментари, погледни по-назад в темата. Достатъчно аргументи съм дал из темите в подкрепа на твърдението ми, че BioWare са най-добрия гейм разработчик. Не ви задължавам да се съгласявате с мен.

Muad_Dib, можем да поспорим за това кой е играл повече WoW. :roll: :)

Едит: Между другото виж подписа на Muad_Dib и тогава ми говори дали ми се дразни. :wink:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Feb 10, 2010 7:52 pm

Аз имам общо 220 дни плейд на УоУ на общо 4 акаунта, искам да видя някой с повече плс :lol:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Feb 10, 2010 7:53 pm

Аз споря единствено за обвинението в "изламтяване".

Това е капан, който важи за всяка медия. Когато стигнеш определено ниво на успех, печалбите вече не са достатъчни, за да се водиш "успял". WoW не е вечна и рано или късно някое друго ММО ще я измести. Междувременно про-геймингът не спира да се развива и в момента Близард са на върха му. Което е още по-гадното, на върха му са с игра на вече дванадесет години. Това е колкото огромно постижение и успех, толкова и тотален автогол, защото това означава, че те трябва да направят със Старкрафт 2 това, което Камерън направи с Аватар- да бият собствения си световен рекорд, който е трупал лаври повече от едно десетилетие.

За мен е наивно да се мисли, че ако не успеят, това няма да им навреди жестоко. Повече от половината успех на тая фирма се корени в аурата им на непогрешимост и първенство. Ако тая аура се стопи, те ще са просто поредният много качествен дивелъпър, който обаче изкарва игри три пъти по-нарядко от повечето много качествени дивелъпъри. Няма нужда да обяснявам колко бързо ще залязат в такава ситуация.

А за да постигнат това, което постигна Камерън, не е достатъчно СК2 да е "добра", нито е достатъчно да си изплати разходите или да направи милионите. Както се каза вече, тия неща са даденост в случая. Нужното е играта да има про-гейминг потенциал, минимум съизмерим с тоя на оригинала. И трябва да го постигнат от раз, не след пет години пачване, щото светът се движи много по-бързо сега, отколкото преди 12 години.

Това ми е тезата. Ако някой смята, че греша, моля - да заповяда да ми обясни защо. Не съм гейм-журналист, нямам цялата информация. Ако някой знае повече от мен и ми разясни къде са ми пропуските, само ще спечеля от това.

Ама да ми се излиза с "Байоуеър ше им покажат как се прави" и "да не налапат някой хуй само", е смешно и жалко.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Feb 10, 2010 8:01 pm

Проблема и при двете компании е един и същ - предпочитат да рециклират концепциите на старите си игри, вместо да направят нещо ново и оригинално.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests