Bioshock 2

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Bioshock 2

Post by Muad_Dib » Fri Feb 05, 2010 7:41 pm

Пускам темата, тъй като играта се очертава почти толкова голяма колкото предшественика си.

След 4 часа прекарани с едно от най-чаканите продължения тази година съм приятно зарибен. Основната геймплейна формула се е запазила, нововъведенията засега са съвсем малки. Историята и преди всичко атмосферата грабват още от самото начало с особено ефектната откриваща сцена. Накратко впечатленията ми дотук:

+ Два нови противника (засега) - Big Sister + Splicer Brute, особено първата е ужасно неприятна
+ Чувството да играеш като Биг Деди на моменти е доста яко и дори е свързано с геймплея (последното всъщност е доста рядко, особено ако избереш да убиваш Малките сестри). Ако избереш да ги спасяваш има т.нар. Gather-и: те те водят до труп, пълен с АДАМ и ти ги пазиш докато събират адам със спринцовката, което всичките пъти е доста еднакво тбх и аз лично нямам нерви. Ако ги убиеш идва веднага Голяма Сестра и бой с нея.
+ Музиката е просто УБИЕЦ
+ Новата хакинг минигейм

- Геймплейно работата с изключение на хакването на машинки отдалеч не е мръднала грам и си е старото експлорване, бой, рисърч и луутване. Което не е лошо, но можеше нещо ново да се вкара

Толкова от мен на пръв поглед, определено ще я играя и определено отсвирих данте'с инферно на мига заради нея:).

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Feb 07, 2010 1:47 am

Доста хубаво ревю на IGN, който са казала горе-долу всичко, което има да се каже. оценката е 9.1/10, което ест за техния сайт е доста завишено, но не е далеч от истината:

http://xbox360.ign.com/dor/objects/1424 ... 20410.html

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 07, 2010 2:19 am

Уф, само ме дразниш! Нямам търпение да си взема кълектърса ;_; Вторник сутрин, рано-рано, преди часа по пеене :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Feb 08, 2010 7:30 pm

Превъртях я, последните 2 часа ми беше писнала цялата работа и цъках на автоматик, но съм доста доволен. Няма го уоу ефекта на единицата, но пак е стабилна 8-9/10. Ще драсна ревю после в темата за ревютата ако не ме домързи.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Feb 08, 2010 9:06 pm

Като гледам само на двамата с теб ни пука за тая игра във форума, а аз още не съм я почнал и нямам кво да пиша...
And you can't dance with a devil on your back...

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Mon Feb 08, 2010 9:49 pm

ми тва не е игра, дето да носи на продължения (те повечето не са де).
аз не смятам да я играя по тая причина.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Feb 09, 2010 4:57 am

Нищо интересно на геймплейно ниво. Баси как може да не са мръднали изобщо. Особено голямо разочарование е и откъм графично отношение. Пълно дръвце. Изобщо не знам какво са правили, докато са я правили тая игра. Поне като не са я направили по-интересна геймплейно, да имаше повечко ай канди, че да се хвана за това и да се напъна да я изиграя.

След 10 минути игра ми се прииска да я спра и да си пусна Mass Effect 2, която съм играл вече има няма над 60 часа и почти 3 превъртания. Не зная на какво се дължат високи оценки от сорта на 8-ци и нагоре.

Утре ще и дам повече шанс.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Feb 09, 2010 11:49 am

Еми веднага смятам да ти кажа, че след 10 минути игра тотално нямаш право да вадиш такива заключения....Да, играта е поостаряла графично (не чак толкова колкото я изписваш със сигурност), но това може да е сериозен минус само за graphix whores, а ти мисля, че не си от тях.

И хайде плс това ДА НЕ Е И ОЩЕ ЕДНА ТЕМА, в която показваш колко точно си се зомбирал от Мас Ефект, паралел между двете заглавия е възможен само в един аспект, който съм изтъкнал в ревюто си и в никой друг.

След малко ще кача въпросното в темата с ревютата и ще сложа линк тук.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Feb 09, 2010 12:39 pm


Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Feb 09, 2010 1:39 pm

Давам шанс де! След малко, че нещо ме търсят по работа.

Иначе не съм сравнявал двете игри. Просто от чисто детинска гледна точка казах коя ми се играеше повече. Ма аз съм си и болен фенбой. Нормално. :lol:

Едит: Ревюто и него след малко ще погледна. :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Feb 09, 2010 8:16 pm

Ето го, на батко :oops:

http://www.shadowdance.info/roland/Bioshock%202/

На повечето снимки не си личи колко е огромно нещото (при все, че помните колко големи са грамофонните плочи, а кутията е много твърда и дебела), но на едната се вижда нормалната PS3 кутийка, та става ясно.

Постарали са се много и си личи.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Feb 09, 2010 9:36 pm

Честито, изданието наистина е добро, жалко, че много от нас едва ли някога ще чуем плочата:). Особено стабилно попадение е OST-то, както писах музиката е на 6. За Артбука не съм толкова сигурен, тъй като през цялата игра работата не е мръднала грам от единицата....

В интерес на истината аз бях на път да си го взема, но после играта ми падна в очите (както сигурно си видял в ревюто ми) и реших да спестя парите за други неща .

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Feb 09, 2010 9:53 pm

Е то предвид, че първата част нямаше артбук, това, че сега артът не е мръднал, не бих го отчел като минус. Иначе аз не съм убеден, че ще го запазя това също. Но да изиграя играта първо де. Разликата от $40 спрямо нормалното издание е прежалима, аз не пазарувам игри почти ениуей, а и за FFXIII единственият кълектърс ще е на ГАЙДА :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Feb 09, 2010 9:58 pm

Поиграх още час. На Hard за сега ме чупят от бой, а аз не им правя особено много дмг. Мъка ми е така и май ще трябва да върна на нормал. Damn. :neutral:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Feb 09, 2010 9:58 pm

Странно за ФФ13 че не си видял, на Озон в момента предлагат преордър на колекторс и е фрашкан с обичайните лайнца:

https://www.ozone.bg/games/product/ps3/ ... _s_edition

Бтв първа част очевидно е имала някакво апокрифно издание с артбук, миналия ден ровех за гайд за двойката да проверя нещо и на исохънт имаше пдф на артбук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests