Games

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Tue Jan 20, 2004 2:36 pm

значи си као всичк осанали наичащи се геймъри-`що не идеш да поиграеш и малко CS, например???
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Jan 20, 2004 2:56 pm

BTW, най-яката RPG e Fallout 2. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Tue Jan 20, 2004 3:04 pm

Clio wrote:А аз дотук разбрах единствено, че всеки има собствено мнение за всяка игра. Което е естествено... Не виждам какво пречи да не си изиграл нещо, но все пак да имаш мнение за него. Нито е необходимо да се засягаме на лична основа от това, че някой не харесва това, което ни е любимо, да?
Абсолютно съм съгласен, но не може без дори да си запознат с нещо да плюеш по него. Имай си мнение но все пак когато друг който си е направил труда да изиграе играта, си каже думата, не е хубаво да се бъде обиждан персонално, че мнението му нищо не струва ... :)
Drizzt Do`Urden Абе сигурен съм че бая повече CS съм изиграл от тебе ... :)

User avatar
Caliostro
Farmer
Posts: 62
Joined: Tue Jan 20, 2004 3:08 pm

Post by Caliostro » Tue Jan 20, 2004 3:45 pm

Roland of Gilead wrote:Не ми вади определения за РПГ, Таис. Слабо ме бърка какво значи съкращението, след като знам какво е доброто в жанра... Я ми поразкажи нещо за ролевата система на Готик, вместо да вадиш ревюта, а?
Еваларка, Роналдиньо!! Ти им казваш че знаеш кое е доброто в жанра, а те рупат ли рупат! Зарежи ги, Baldurs 2 форева!
Тва че в Gamespot , RPGdot и прочие там пишат само ламери е повече от ясно. Ти що не вземеш да ги питаш да те вземат в екипа, ман? Ако си добре с английския обаче. Поне един спец да знаем че имат..

Готик!?? Оправя ми се перисталтиката само като си представа как ше върви на верната ми щайга! Ама верно ..все пак и тва не е малка полза! :twisted:
По-добре късно, отколкото по-късно!

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Tue Jan 20, 2004 4:09 pm

Еваларка, Роналдиньо!! ...
Не Роналдиньо, а Роландиньо, колега ... :P Show respect pls ... :)
Matrim Posted: Tue Jan 20, 2004 2:56 pm
BTW, най-яката RPG e Fallout 2.
Не най-яката колега, а една от най-яките hack&slash РПГ-та, че сега клегата Роландиньо(с) ще те схруска за закуска. :P

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 20, 2004 5:42 pm

Калисотро, тука не се кефим на просташко заяждане. На заяждане, както си личи, си се радваме, но има и културни начини.
mitkohr, това горното ще ти е последният такъв пост, обещавам ти.

Мда, малко разбор на ситуацията. Някаква тема зпаочва, аз споменавам, че свестни рпг-та не излизат. В общи линии мнозинството от геймъри, които се бутат за рпг-фенове, разбират под рпг хардкор такова. Яка ролева система (много важно), яка история (най-важното), интересни герои и МНОГО и разнообразни куестове. Такива рпг-та НЕ излизат в момента и дори KoTOR е малко твърде елементарна в това отношение.

Насреща ми се Възправя® Таис и с майчинско снизхождение ми обяснява, че не, те всъщност излизали, ма на мен ми бил слаб компютърът и не съм разбрал.

Аз отговарям, твърде логично всъщност, че не, те НЕ излизат, защото аз под свястно РПГ разбирам написаното горе (пък странно, въпросните колеги в "Gamespot , RPGdot и прочие" също), а тя - красивичко, шаренко, 3д и с много екпън вътре.

Отговаря ми се, че нищо не разбирам, щото "Боби е запален геймър" и ми се изброяват няколко игри, които не съм играл, но съм виждал и съм прекрасно запознат с концепцията им и достойнствата, които имат. И да, сигурно са адски яки игри, но не са добри рпг-та, пък цялата хава започва от разговора за рпг-тата. Споделя ми се също, че понеже ми била слаба машината, не съм видял феноменалната графика и затова съм решил, че не струват.

Отговарям, че всъщност не си прекарвам времето в лапане на мухи по стените и че, о изненада!, и аз попроследявам какво излиза. Споделям също, че (дали не го писах по-горе...) графиката не само не е от първостепенно значение за едно РПГ, но просто не е от НИКАКВО такова.

Намесва се и Мор, да позаглади грубианщината ми с уточнението, че игрите, изброени от Таис, не са боклуци, "ма се пак в сравнение с 'истинските' рпг-та... :ррр ". Т.е. вече позабравения първоначален пойнт, че си говорим не за "красиви", не за "яко биткаджийски", а за качествени рпг-та.

Междувременно Таис поства някакви ревюта, в които се хвали страхотната графика, музиката и колко големи били световете, но не се споменава нищо за ролевите системи и историята. И за това къде е акцентът - в битките или в развитието на героя и куестовете. Аз ли пропускам нещо? Но да, оказва се, че именно аз съм пропуснал да разбера, че РПГ значело Ролева игра, т.е игра, в която играеш роля. И тя не ставала по-малко РПГ от повечето си екшън елементи. Странно, че и в екшъните всъщност играеш роля...
Оказва се обаче, че аз всъщност съм плюл по игрите, които Таис е изброила. Нима е възможно?! Да, възможно е. Пропуск в системата е само моментът, че аз ги критикувам не в качеството им на игри, а в това на РПГ-та, каквито *добри* те, алас, не са. Междувременно Таис не е изиграла PS: Torment, защото "разглезена съм вече по отношение на графиката, а и нямам афинитет към звуци на влачещи се черва". A дали просто четенето на английски не идва в повечко?

На това място аз почвам вече леееекинко да се поизнервям от нежеланието на някои хора да разберат за какво изобщо е спорът. Наред със заяждането питам Таис за ролевата система на Готик и да ми пообясни някои нейни предимства пред останалите. В крайна сметка, след като знае "повече за РПГ-тата и игрите изобщо, защото Боби е запален геймър", би трябвало да е наясно с такива елементарни неща.
Оказва се, че даже обяснявам и лекото недуразомение с това "провал като игра" или "провал като РПГ" противоречие. Алас, сам на себе си явно.
Споделям и предположението, че човек, който се кефи на РПГ-та заради графиката им, може би търси нещо по-различно от една игра, от това, което предлагат истински добрите хардкор РПГ-та.

Оказва се, че изказвам авторитетно мнение за игри, които не съм играл (т.е. критикувам сюжетното развитие примерно, или това ,че магьосникът ми на 15-ти левъл нещо не ме кефи, изобщо все неща, които трябва да си играл играта, за да ги знаеш, не разни такива като концепция и екшън-насоченост, дето дори по ревютата ги пише...). Даже плюя, да. То кристално ясно е станало, няма кво да увъртаме.

Обяснявам за н-ти път, че в Готик не ме привлича екшън-насочеността за сметка на куестовете и ролевата система и споделям, че Таис е пропуснала да ми отговори на въпроса за преждеспоменатата.

За съжаление Таис вече е обидена и това е удобен предтекст да не ми отговори. A little speculation:може би Таис не е подготвена да отговори на въпроса. Може би Таис се влече от прекрасна графика, но ролевите системи не я вълнуват много. Може би Таис наистина е играла само Hack-n-slash РПГ-та (впрочем, такова е и Диабло. Някой него да го бута към рпг-тата изобщо? Ма не, то не е 3д...) и когато някой казва, че качествени (нали се разбрахме, сложен и богат свят, добра ролева система, яки куестове и хиляди дребни подробности при избора и развитието на героя) РПГ-та не са излизали напоследък, не е най-уместният избор да му обяснява, че всъщност щайгата му е скапана и ги е проспал.

После и малко статичен шум се намесва...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 20, 2004 5:44 pm

Fallout впрочем е толкова далеч от hack-n-slash-а, колкото изобщо е възможно...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Caliostro
Farmer
Posts: 62
Joined: Tue Jan 20, 2004 3:08 pm

Post by Caliostro » Tue Jan 20, 2004 6:03 pm

Малее, колко дълаг пост :?
Не бе, ман, не се заяждам, сори ако така си го прочел...
И аз се радвам на Planescape! Малко не го разбирам, заради аглийския, ама играта вади пломби! Един път си извадих червата и си ги носих в торба нагоре надолу :twisted:
Защо обаче като ме убиеха не си губех паметта, както пишеше в едно ревю на играта?
Един приател скоро ми каза че са затворили фирмата на хората дето са правили играта :evil:
тъжно...
А ти сериозно ли не се кефиш на Диаблото??
Жалко.. мислех да ви питам за друга такава...
По-добре късно, отколкото по-късно!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jan 20, 2004 6:43 pm

Roland, Gothic 2 НЕ Е hack and slash RPG. В него има адски много куести, аз поиграх много малко, но придобих достатъчно представа, а и си свалих един FAQ, в който имаше такъв поменик с куести, който може да засрами и KOTOR и доближава BG. И съвсем не бяха само с екшън насоченост. Ролевата система наистина беше доста по-простичка и недоразвита от AD&D вариаците, но пък поне е оригинална. Само да не беше малоумната бойна система... :(

А да, Мор, това, че Мороуинд била грозна , ми се струва нелепо , особено в сравнение с Baldur's gate 2, която колкото и да си я обичам, съвсем не може да се похвали с страхотна графика.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jan 20, 2004 7:15 pm

Po vuprosa za naj-qkoto RPG - abe dori Baldur's Gate 2 blednee v sravnenie sus Arcanum, chijto edinstven nedostatuk, kojto sum sklonen da priznaq e groznichkata grafika, inache igrata rulira ot vsqkude, moje bi samo otkum istoriq ne izduhva Baldur-a, no pone mu e ravna.
PS-T - ami az ve4e na rpgdot gi napravih na puh i prah, igrata ne e losha, no ne e chak tolkova dobra, kolkoto horata q prevuznasqt.
Uraaa, izrovih gi :
- igrata e hubava, no sled sredata (Ravel's Maze) istoriqta ne samo iztupq, gameplay-a mi stana bezkrajno dosaden, igrata stana napravo hack'n'slash a interfejsa, ako i da ne e losh, e tragichen shto se otnasq do bitki i kastvane na magii.
- realno ima 2 klasa - thief-a (obiknoveno me kefi naj-mnogo v DnD igrite) tuk e bezpolezen, az ne vidqh puknata kapan cqla igra, a edinstvenite kluchalki koito ne uspqh da bashna/lockpickna sus Annah bqha chaaak vuv Carceri i to tochno predi da biq Trias.
- Istoriqta mi se vidq postna, no puk opredeleno imashe potencial v neq, jalko che ostana nedorazvita. Dori ne nau4ihme imeto na zombinceto.
- Za normalno za onova vreme PC (az igrah igrata naskoro na P200, 64 RAM, 2 mB video) igrata si zabiva kak si iska.
- Kazah che igrata e nenagodena za magosnici, glavno zashtoto vupreki dosta dobrite anmacii na pove4eto magii, v prekaleno mnogo sluchai dokato 4ovek se naslajdava na gledkata, se okazva 4e igrata ne e v pauza, kakto bi si pomislil che bi trqbvalo da e predniq put kato e kastval magiqta. Atropo, prekrasnite animacii na magiite sa edno ot malkoto hubavi neshta.
- Spomenah li che The Transclucent One mi e naj-bezlichniq finalen boss ot igra? ne moje da stupi i na malkoto pruschte na Irenicus, Mellisan ili (zabravih kak tochno se kazvashe) bosa ot Arcanum.
- Nulevo raznoobrazie m/u geroite - basically vsi4kite sa bojci. At lichno si napravih 1viq i edisntven put kato igrah igrata lv7 fighter/ostanlite do kraq gi digan na mage, maj bqh kum 23to sled finalnata bitka, prosto mi se vidq bezmisleno da digam tolkova mnogo Intelligence za da minavam pove4e questove, a da ne sum magosnik. ami kastvah magii ot den do pladne, kakto i ostanlite casteri v grupata (Dakkon, Fall-From-Grace, osobeno poslednata taka i ne nauchi nqkoq svqstna lechitelska magiq do kraq). Dobre che vzeh robotcheto, da ne stavashe golqma bluskanica v bitkata (realno poglednato vsi4kite personqji sa fighteri) zaradi ujasniq pathfinding.
Morrowind i Dungeon Siege (koqto si zaslujava opluvaneto v otdelen v post) ako i da sa rubati, sa dosta krasivi. Oshte mi e trudno da kaja koq ot dvete e po krasiva, naistina.

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Tue Jan 20, 2004 7:18 pm

Уважаеми Roland of Gilead,

Какво точно не ви хареса в горното мое изказване?

Ето какво пише в Shadowdance - Registration Agreement Terms:

Code: Select all

You agree not to post any abusive, obscene, vulgar, slanderous, hateful, threatening, sexually-oriented or any other material that may violate any applicable laws. Doing so may lead to you being immediately and permanently banned (and your service provider being informed). The IP address of all posts is recorded to aid in enforcing these conditions. You agree that the webmaster, administrator and moderators of this forum have the right to remove, edit, move or close any topic at any time should they see fit.
На какво точно оприличихте поста ми, та да ме заплашвате така?
Защото аз не виждам нищо което да отговаря на условието "аbusive, obscene, vulgar, slanderous, hateful, threatening, sexually-oriented or any other material that may violate any applicable laws"
Разбирам че сте Site Admin и като такъв най-вероятно имате всички описани права и може да правите каквото си искате, но преди да постъпите така държа да ми обясните.

Относно Fallout - това беше казано иронично и според мен е на челно място в личната ми класация, редом до Готик и Арканум. Просто за Вас явно има само AD&D, щом нещо е различно от нея е hack&slash.
По отношение на Готик:
Мда, малко разбор на ситуацията. Някаква тема зпаочва, аз споменавам, че свестни рпг-та не излизат. В общи линии мнозинството от геймъри, които се бутат за рпг-фенове, разбират под рпг хардкор такова. Яка ролева система (много важно), яка история (най-важното), интересни герои и МНОГО и разнообразни куестове. Такива рпг-та НЕ излизат в момента и дори KoTOR е малко твърде елементарна в това отношение.
Както обяснявате Вие сте от "геймъри, които се бутат за рпг-фенове" и за вас всичко останало е hack&slash.
Оказва се, че изказвам авторитетно мнение за игри, които не съм играл (т.е. критикувам сюжетното развитие примерно, или това ,че магьосникът ми на 15-ти левъл нещо не ме кефи, изобщо все неща, които трябва да си играл играта, за да ги знаеш, не разни такива като концепция и екшън-насоченост, дето дори по ревютата ги пише...). Даже плюя, да. То кристално ясно е станало, няма кво да увъртаме.

Обяснявам за н-ти път, че в Готик не ме привлича екшън-насочеността за сметка на куестовете и ролевата система и споделям, че Таис е пропуснала да ми отговори на въпроса за преждеспоменатата.

Мдаа от абзац на абзац Вие си противоречите. Както Demandred
e обяснил куестове има и то не биткажииски( да не казвам, че 3-4 нива в началото могат да се натрупат без никаква битка само с изпълняване на куестове). Историята на Готик е една от най-оригиналните в съвременните игри, при положение освен това че персонажите и интригите в играта са страшно готини и дълбоки. Да битките са екшън ориентирани но явно екшън за Вас е мръсна дума, синоним на hack&slash. Да усещането е различно, от това примерно да играеш BG, но за Вас явно разлино означава лошо.
Искам да се обърна към всички останали които са почнали Готик но по една или друга причина не са го завършили:
Ами просто даите шанс, отделете от скъпоценното си време и играта ще ви се отблагодари с страхотната си атмосфера, история и най-важното ОГРОМНАТА СВОБОДА която ви позволява да се развивате и правите каквото си поискате.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jan 20, 2004 7:22 pm

mitkohr, дай някакви съвети за битките, че те ме отказаха от Готик. Един вълк убивах с триста зора и 20 зареждания, този меч все не мога да го овладея...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jan 20, 2004 7:53 pm

По админския въпрос Рол е реагирал странно, позабравяйки, че не всички го разбират ;) Mitkohr, вероятно не става дума за това колко offensive language, etc си набутал в поста си, а затова, че постът ти се явява в известна степен заяждане. От твоя гледна точка това е напълно оправдано, тъй като:
1)си е направено културно, фино и без грубости
2)издразнил си се на написаното от Рол по-рано в темата и логично си решил да се намесиш
3)никой не е длъжен да харесва никого, в крайна сметка

от гледна точка на Рол, той се опитва да обясни нещо две страници, никой го не разбира, само му се заяждат, а той всъщност изобщо не искаше да стане така, етц етц. Примерно. Поради което след като някой непознат се намесва отново - за него - невникнал в нещата, логично се поизнервя, както сам е казал.

Емпатията, както е казал поетът, в частност аз, е мноу важно нещо и ни помага да разбираме защо отстрещният прави това или онова. Веднъж като го разберем, някак не ни идва повече да се заяждаме за дивотии :Р

Calm down&Welcome по тоя случай :)


п.п.
А да, Мор, това, че Мороуинд била грозна , ми се струва нелепо , особено в сравнение с Baldur's gate 2, която колкото и да си я обичам, съвсем не може да се похвали с страхотна графика.
Извинявай, че ще те разочаровам Дем, но независимо от общоприетото мнение, аз имам по особена позиция, която често се изразява в тежка алергия към всичко, що е 3д. В частност, аз разсъждавам така - двумерната графика е да нарисуваш някакви пикселчета. Това е адски лесно. Тук не можеш да сбъркаш, освен ако не можеш да рисуваш. Можеш да направиш каквото си искаш и без да тормозиш компа. Същевременно резултатът е максималното, което може да се получи от една картина. Няма начин двумерната графика да е грозна, там отдавна е постигнат абсолютният максимум и при един добър художник тя си е с прости думи красива.
Ние обаче искаме повече и си правим тримерна графика, че да ни напомня повече за околния свят, щото не можем да си го гледаме така и така, нали... С тримерната графика уви нещата са малко по-неприятни, разни ми ти полигони, разни вектори, тва онова, бе по-трудничко, а и се оказва, че бракмите нещо не могат да смятат толкоз бързо, колкото се иска. С две думи 3д графиката на тоя етап е един провал. Липсва достатъчно изчислителна мощ, за да можеш да нарисуваш това, което искаш. И понеже не можеш, се задоволяваш с грозни безцветни ръбати простотии. Това е положението и докато не видя в игрите пълен real-time rendering, както е в анимациите, НИКОГА няма да предпочета 3д пред 2д.
This is it. Ground zero.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jan 20, 2004 8:17 pm

Сега те разбрах, Мор. :)
Лично аз си предпочитам твърдо 3D-то, мразя картинките стоящи като тапети отзад. Пък и в наше време дори и на неособено актуални компютри като моя 3D си изглежда съвсем прилично, съвсем неръбесто и абсолютно многоцветно. :) Особено някои от водещите примери като Мороуинд-само като си спмня какви отражения от факлите имаше примерно, или красотата но водата и ми става хубаво. :D
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 20, 2004 8:34 pm

Caliostro, и да си се заяждал, казах ти - проблем няма, стига да не е просташко. Паметта не си си губел, защото хавата е, че един демон, дето го срещаш доста по-късно, ти е дал нещо, чрез което да не я губиш. Това, алас, се разбира само от книжката към играта май...
На Диаблото иначе му се кефя много, поне на второто :) Просто не е РПГ, както незнамколкопътивече казах.

Дем, за Готик няма да се разберем просто ;) Когато компютърът ми достигне високите й изисквания, ще я превъртя и ще се караме пак. Засега просто ме напушва смях, като ми я сравняваш с BG. За графиката Мор ти го каза. Не се смята с един аршин просто.

armageddon, Арканумът не съм го играл, казват, че бил много як, ако човек може да се пребори с бъговете. За Тормента:
- Историята позатъпява след Ravel, но определено не колкото я изкарваш и после си има няколко мног яки обрата. Става и по-биткаджийска - факт, - но пак си остава далече от hack-n-slash-a. Интерфейсът верно не е ултимативен за битки, ама от две изигравания си спомням, че май за всичко нужно имаше шорткъти, аз само тях използвам така и така.
- За историята имаш искрените ми съболезнования, ако не ти е харесала. Не казвам, че не си я разбрал или нещо от сорта, не ти сеп одигравам. Просто ти съчувствам, защото не си изживял тоя кеф, който ми беше на мен, докато се развиваше сюжетът. А името на зомбито не разбираш напълно нарочно, уверявам те. Не знам доколко си чел диалозите, но човекът е изживял хиляда различни живота под хиляда различни имена и вече никой не знае кой е бил в първия си живот. Мен така ми харесва много повече, отколкото да се обяснява всичко.
- Два класа са, спор няма. Но тая игра е много, ама мноооого по-ориентирана към куестовете и разговорите, отколкото към богатство на системата и за мен двата основни вида герой - магьосник и боец - са повече от достатъчно при наличието на останалото.
- За магиите ще прощаваш, но не те разбрах. Тези, които са с анимации, паузират играта. Останалите - не. Какво не му е наред на това?
- Гадът първо се казва "the Transcedent One" и второ - не е бос :Р И е горе-долу толкова по-смислен от абсолютно лишения от идентичност Иреникус, колкото изобщо е възможно.
- Разнообразие си има, просто пак е на ниво "fighter/mage" + Ана и Грейс (която пък при мен можеше и трупове да съживява накрая и да лекува до максимален живот, не знам ти какво повече искаш).
А, както Мор правилно отбеляза, не може нещо хем да е ръбато, хем - красиво. Може да е ПО-красиво от нещо още по-ръбато, но и аз засега ще си остана на добре изпипаното и ошлайфано 2д, благодаря много ;)

mitkohr, ти си решил да си играеш на Defiance тук, похвално. Безсмислено е някак със самото си влизане да праиш всичко възможно да си създаваш врагове, но ти си знаеш. Ако си влязъл тук, защото искаш да участваш активно във форума, е малко тъпо, ако пък си влязъл специално, за да се правиш на интересен - оправдано, но и краткотрайно, както вече ти казах. И понеже съм много благ, много спокоен и КРАЙНО учтив, ще ти обясня:

Какво пише в Shadowdance - Registration Agreement Terms ме вълнува горе-долу толкова, колкото дефиницията за РПГ, даже по-малко. Правилата ги пише в един топик в главния форум. Заяждането на дребно, с явното желание да уязвиш другия и да го дразниш, без всъщност да казваш нещо друго, е 1) грубо и ненужно и не прави добро впечатление на никого; и 2) чист спам, който просто се трие.

Fallout ми хареса, но така и не можа да ме задържи до края си. Което не пречи да смятам, че играта е хубава. Можеби Вие (нали сме иронично-очтиви понеже) сте останали с впечатлението, че всичко, което не е AD&D, за мен е hack-n-slash, но, уверявам Ви, в дълбоко и предълбоко заблуждение сте останали. Като hack-n-slash имам необяснимия навик да определям тези рпг-та, в които акцентът е върху битките и мелетата, а куестовете, развиването на герой и историята - основните компоненти на рпг-то - са изтикани на заден план. Да, възможно е и да не съм прав за Готик, макар че честно казано никъде не съм чел нищо, което да ме убеди, че там нивото на "рпг-ност" се доближава дори малко до BG. Факт е обаче, че спорът почна от друго. И не, за Нас различно не означава лошо, но ако за Вас означава "задължително хубаво", сте, боя се, малко наивен. Да, екшън за мен Е мръсна дума(и основа на hack-n-slash-a, за синоним не знам), когато става дума за рпг, защото ми разваля усещането от играта, губи ми времето и ме спъва в навлизането в сюжета и атмосферата на играта. Може на други да им е оргазмодокарващо да се мелят половин час с вълци в гората, но мен не ме трогва.

Един съвет - ако си дошъл, за да участваш нормално в глупостите, за които си лафим тук, понамали агресията. Никого не впечатляваш, освен собственото си его, и дори на тези, които не са съгласни с мен, правиш лошо впечатление. Това абсолютно приятелски, не като заяждане. И наистина не си позволявай повече постове като оня, защото "ще пускам цитати и ще се бъзикам с тях" постовете ще ги гоня и трия агресивно, независимо към кого са насочени, докато някой не ми отнеме админските права.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests