Assassin's Creed 2

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Feb 25, 2014 6:24 am

Ебати яките първи няколко часа. Мега бяха просто! И туистът си беше от класа! Имаше дребни неща, които подсказваха какво се случва всъщност, но бяха толкова умело сложени, че така и не се усетих, докато не пуснаха бомбата...

Edit: Поцъках няколко часа и с Конър. Не е персонаж с дълбочината на Ецио, но си кефи все пак. Нямам никаква представа за какво е цялото мрънкане по негов адрес, както и AC III като цяло. Играта е изключително качествена и подобрява геймплея и контролите до невероятно ниво. Историята също е чудесна засега.

Бтв не знам защо сега са решили, но nVidia точно миналата седмица са се хванали да оптимизират драйвърите си по-добре точно за AC III. След като се ъпдейтнах днес, върви осезаемо по-добре.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Mar 02, 2014 10:22 am

Изиграх и Assassin's Creed 3.

Играта беше добра и имаше няколко страхотни попадения:

- Главните темплари бяха страхотни "злодеи" до един. Всичките бяха много добре изградени като персонажи, особено тейката на Конър си остана най-добрият персонаж в играта отначало докрай.
- Историята беше по-добре написана от предишните части, особено диалогът беше на далеч по-високо ниво. Опитите да спасят сюжетът след пълните глупости с Джуно и Минерва от предишните игри не са 100% успешни, но като цяло позакърпиха положението. Най-хубавото нещо беше, че интеракцията с темпларите беше далеч по-значителна и много по-добре беше показана и тяхната гледна точка.
- Графиката си беше страхотна като цяло, но най-голямо впечатление ми направиха лицата на персонажите. Детайлни лица сме виждали и другаде, но тук имаше и изключително добре визуализираните емоции.
- Катеренето е много добре разнообразено, макар и да не е особено важно в играта
- Морските битки са изключително забавни

Обаче не е като да нямаше дразнещи проблеми:
- Дори повече от година след пускането си, играта е мега бъгава
- Цялостната история е прилична, но имаше някои доста мудни моменти в средата. Чак повторната поява на Хейтъм я накара да живне към края.
- Експлорването не е особено примамливо. Ловът на дивеч е ебати детайлния и всъщност тотално ненужен геймплеен елемент. Трепането на вълци и мечки е смехотворно. Red Dead Redemption беше в пъти по-добре в това отношение.
- Търговката мини-игра е мега ненужна - на кого му се занимава с такива глупости??
- Куик травъла е бая недомислен.
- Катеренето може да е разнообразено, но опростените контроли всъщност жестоко счупват катеренето, докато Конър снийква. Игрите с Ецио са много по-добри в това отношение.
- Като стана въпрос за Ецио - Конър не може да му стъпи на малкия пръст. Той е като някакъв биоробот и като цяло мотивацията му е много елементарна. Хейтъм е в пъти по-як, по-добре да ни бяха оставили с него.
- Историческите битки (с изключение на морската) бяха доста никакви.
- ШИБАНИТЕ НЕСКИПВАЕМИ ФИНАЛНИ НАДПИСИ ОМГ - ТИЯ СА ЛУДИ!

Като цяло давам 7/10 на играта. Имаше немалко невероятни моменти, но недостатъците са наистина много...
Дотук смятам, че AC2: Brotherhood > AC2 > AC: Revelations > AC > AC3
Как да е - време е за Black Flag!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Mar 02, 2014 10:22 pm

Blag Flag OMG! Таз игра със сигурност е върхът на всичките Асасини досега! Взима всичко най-хубаво от предишните части, но по повече и по-добре направено. Градовете са в стила на AC2, морските битки идват от AC3, но са далеч по-яки, историята е много готина засега, а главният персонаж се доближава до Ецио (и със сигурност е още по-кефещ от Хийтъм в AC3). Визията ме остави ей така: :shock: Най-добрите лица в игра досега и най-добре изглеждащия open world anything. Морето е омагьосващо направо! И си върви със стабилярка 30fps с кажи-речи всичко на макс на моята система.

п.п. И най-важното - няма Дезмънд!!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Assassin's Creed 2

Post by AlDim » Mon Jan 18, 2016 11:45 am

Последния месец разцъках новите Creed-ове (без Unity де, това чудо се бойкотира).

Assassin's Creed: Rogue е доста приятна игра като цяло. Не е баш на нивото на Black Flag, но май е по-добра от AC III. Няма какво толкова да се коментира за нея, мисля че е доволна седмичка.

Assassin's Creed: Syndicate пък в началото изглежда като нещо особено мащабно и радващо, ако не баш следващата голяма стъпка за поредицата, но тотално изпушва след 10-тина часа геймплей. Повтаряемите мисии винаги са били лек недостатък на AC, но тук е особено тъжно. Имаш точно три варианта: превземане на вражески квартали, освобождаване на сирачета и залавяне на рандъм темплари. Това се повтаря до побъркване. Аз направих и грешката да мина мисиите с известни личности още до средата на играта, та втората половина ми беше особено тегава и безлична. Някои от тях бяха бая слаби (тия с Маркс са дъното), но все пак разнообразяват геймплея.
Самата централна история варира между посредствена до плачевна. Струва си да отбележа единстено колко некадърен е завършекът. Едно на ръка, че битката с главния лошковец граничи с комедия, но кътсцената в настоящето е може би най-ниската точка за цялата поредица.
Брат и сестра Фрай долу-горе радват (макар че са доста далече от нивото на Ецио и Едуард) и главният лош темплар прави някакви плахи опити да развие характер, но няма особен кяр от това на фона на всичко останало.
Между другото към края на играта има една "грандиозна" изненада - има някакъв спомен от първата световна с Чърчил. В първия момент се ентусиазирах леко, но пет минути по-късно установих, че това всъщност е най-бездарната част на играта и освен една яка гледка, няма абсолютно нищо интересно, само може да ти убие половин-един час с глупости.
Геймплеят е ОК като цяло. Има няколко добри попадения (особено катеренето на сгради е доста по-бързо с въже, всето на заем от Батман), но в опитите си да подобрят катеренето и слизането, Ubisoft всъщност са ги направили по-дразнещи от всякога. Същото важи за стелта. Стандартният стелт е приличен, но сливането с тълпата вече почти е премахнато като използваема механика.

С тия ежегодни продължения Ubisoft убиха Assassin's Creed. Вече от тези игри няма никакъв смисъл, погубена е всякаква мистерия, историята е под Б-филм ниво и вече няма каквото и да е реално развитие. Дори да я завършат по някакъв начин, вече е прекалено късно да бъде спасена. Време е това да спре!

6/10

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Assassin's Creed 2

Post by Amelia » Mon Nov 28, 2016 10:35 am

Последната седмица и нещо Сашко изигра за мен Black Flag, а в момента играе AC3.

Семейство Кенуей РУТИ цялото. Ма всичките са маса яки. Едуард е велик и развитието на персонажа му бие всичко, правено с главните герои на Асасин'с Крийд досега. Ецио е готино типче, но си остава просто това. Така и не можах да го харесам кой знае колко. Докато когато Едуард остана съвсем сам и преживя катарзиса си, ме удари под лъжичката чак. И Мери, ОМГ, така исках да се съберат...

Синът на Едуард, Хейдъм, е ОМФГ якия сноб! Направо не мога да повярвам, че е правен с чарковете на Едуард, щото хич не си приличат, ама така пък да ме кефи... Забивката му с индианката беше прекрасна, а да го гледам как се джанка в момента със сина си, Конър, е ебати удоволствието! Умирам да му слушам саркастичната снобска английска реч. Ще ходя да си търся фикове с него - прави ме да фенгърлея човека.

Конър пък е симпатяга и може би най-човечния асасин, дето сме имали досега. Ужасно ме кефи, че е индианец и говори на съответния си език. Не знам що хората не го харесват, на мен ми е много симпатичен.

Блек Флаг е някъв визуален оргазъм. Там и страничните куестове и занимания бяха адски яки всичките. Най-любимо ми беше да гоним шанти-та с пиратски песни по покривите. Ще седна някой път да ги назубря и след това ще се напия специално, за да ги пея. Войс оувърите бяха извънземно яки всичките! Откъде ги бяха намерили тея епични гласове, не знам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Assassin's Creed 2

Post by AlDim » Mon Nov 28, 2016 11:33 pm

Най-накрая се реших да се хвана да играя AC: Unity. За десетина кинта на Steam нямаше как да сбърка човек, а и хората масово хвалеха, че вече е оправена.
След няколко часа съм искрено и много приятно изненадан. Бъговете и визията са 100% оправени! Едно време хората се оплакваха, че едвам върви на средни детайли с две GTX 980, но в момента върви перфектно (разбирайте - никога под 30 кадъра и често стига до 60) с всичко на максимум.
Началото е много ударно. Сцената с темплиерите в началото беше велика и не мога да опиша колко ми се иска да направят цяла игра в средновековието с епични рицари с големи мечове. В последствие обаче Арно и Франция през 18-ти век бързо ме убедиха, че Ubi са подбрали добър герой и сетинг. Самият Арно е нещо като Ецио 2.0, но персонажите около него (мацката Темплиерка и учителя му) допълват много добре образа му.
Най-якото обаче, е че човек може да си пусне играта на френски с английски субтитри, с което Франция изведнъж става в пъти по-истинска и поглъщаща.
Искрено се надявам, че Unity няма да изпуши рано като Syndicate. Ще пиша впечатления като я довърша...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Assassin's Creed 2

Post by AlDim » Fri Dec 02, 2016 12:00 pm

AlDim wrote:Искрено се надявам, че Unity няма да изпуши рано като Syndicate. Ще пиша впечатления като я довърша...
Аз сам си говоря, ама... Unity изпуши даже по-лошо от Syndicate.
Арно в началото беше интересен, но след началото бързо се превърна на персонаж без какъвто и да е характер, на който просто му се случват неща. Страничните персонажи (с изключение на Маркиз дьо Сад, но той почти не се появява) също са мъка, та няма как да компенсират.
Историята също започна добре, но след два-три атантата стана супер постна и от качествените диалози и чудесно навързаните сцени в началото не остана нищо. Предвид тоталната разпокъсаност, пълната липса на информация и интересни детайли за мисиите и темпларите, които трябва да си вземат, мотивацията ми да следя какво се случва бързо се изчерпа.
Но това дори не са основните проблеми. Самият геймплей е дъното на поредицата. Контролите са по-засрани и от Syndicate. Хем са супер тромави, лагави и често непредвидими, хем нивата са правени без да взимат предвид този недъг на поредицата. Катеренето, търчането и стелтването работи на моменти, но фейлва много повече от предишните части, а битките са изключително дразнещи с гадната камера и супер лагавите атаки. Повечето рестарти се дължаха на контролите и пробития геймплеен дизайн, а не на някаква реална трудност.
Също както в Syndicate има разни сцени от различни времеви периоди, но те са линейни, скучни и фигурират без никаква явна причина.
Единствено визията си заслужава. Върви перфектно и бъговете не са кой знае колко на този етап.

AC Unity започна като солидна 8-чка, но до края бързо се превърна в посредствено 5/10.

След изиграването на всички Асасини дотук класацията ми е:
1. Black Flag - 9/10
2. Brotherhood - 9/10
3. AC 2 - 9/10
4. Revelations - 8/10
5. Rogue - 8/10
6. AC - 7/10
7. AC 3 - 7/10
8. Syndicate - 6/10
9. Unity - 5/10

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Assassin's Creed 2

Post by Amelia » Mon Dec 05, 2016 7:41 am

Изиграхме Assassin's Creed: Rogue (един от Асасините, правени в България) и той беше доста готин и съдържаше още от любимия ми Хейдъм. А тук си слагам линкче към онова убийство в операта, което е може би най-яката асасинация в тоя франчайз:
https://www.youtube.com/watch?v=986-MJGv6s0
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Assassin's Creed 2

Post by трубадур » Tue Dec 06, 2016 12:02 pm

AS 3 e безплатна тоя месец у юплея :mrgreen:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Assassin's Creed 2

Post by Amelia » Tue Dec 20, 2016 2:32 am

@трубадур
Ми взимай за без пари и играй, не си питай ушите! :lol:

So, Haytham Kenway is my newest bae, и в последните 2-3 седмици изчетох книгата Assassin's Creed: Forsaken, която по същество представлява дневника на Хейтъм от смъртта на баща му, Едуард, та до неговата собствена смърт. След което синът на Хейтъм, Конър пише 2-3 поста накрая. Като приключих книгата изгледах и някакво play through на Youtube през целия AC3, за да направя съпоставки между Хейтъм в играта и Хейтъм в книгата.

Динамично раздвоена съм относно книжния Хейтъм. На моменти не е консистентен с образа от играта и не съм сигурна дали ми харесва посоката, в която го разви Оливър Боуден (писателят на Форсейкън).
Spoiler: show
В смисъл, кефи ме целия disillusionment, след отмъщението за смъртта на Едуард и спасяването на Джени, но Хейтъм в играта ИЗОБЩО не беше disillusioned. Той вярваше в кредото на Тамплиерите и беше много по-активен като Гранд Мастър. И аз точно такъв си го харесвах. Беше важно, че накрая се беше превърнал в нещото, което някога мразеше (безхаберен убиец като генерал Брадок). В книгата това е много туширано. Освен това, в книгата липсват някои сцени от играта с Конър и са наслагани нови. Сцените не са от най-важните, но влияят доста на химията между двамата. Съответно пак, не знам дали ми харесва в каква посока са промените. Щото хем ме кефят (малко по-флъфи става историята), хем не ме кефи (никакъв флъф не е нужен тука - погледнете последните думи на Хейтъм към Конър).
И така... Едно знам със сигурност обаче, АС3 има най-яката история и лошковци от всички АС-ове и развитието на персонажите е на нивото на развитието на Едуард в Black Flag.
Spoiler: show
Това как смъртта, която сипят наляво-надясно малко по малко ги убива и тях - като антична трагедия е направо. Не може да очакваш щастие и мир, когато си посял толкова много нещастие и война. И от двете страни - асасини и тамплиери - стоят глупави пионки, които тръгват по пътя на насилието и накрая съсипват собствените си животи. Май само Едуард получи някакъв редемпшън и житейски успех - синът му и внукът му само провали и пирови победи видяха. Много добро. Искам още от семейство Кенуей!
Не знам колко бъгави са контролите и колко тъпи са миниигрите, дето Сашко реве от тях. А и не ме интересува. АС3 и Black Flag са единствените заглавия от тая поредица, които са ме филмирали толкова, че да ходя да чета книги по тях и да гледам десетнайсет пъти разни кът-сцени (че и цялата игра). Ецио беше симпатяга, но така и не успя да ме влюби в себе си и така и не можах да догледам 3тата част с него, че ми беше писнало вече. Докато трите поколения Кенуей ги обичам всичките като истински хора и ми е ужасно мъчно, че няма повече игри с тях.

ПП. Хейтъм има много готин стил в ръкопашния бой - направо си умирам от кеф като го гледам как забива глава или коляно в нечий нос. И ебата дизайна, честно! И ЕБАТИ ГЛАСА! ОМГ, ТОЯ МЕЛОДИЧЕН СНОБСКИ АНГЛИЙСКИ ГЛАС. Нимоа.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Assassin's Creed 2

Post by трубадур » Tue Dec 20, 2016 8:48 am

Amelia wrote:@трубадур
Ми взимай за без пари и играй, не си питай ушите! :lol:
Таа па - наистина не знаеш колко са зле юби в опен свето дизайна и ква е гняс да се играе. Аз от тая поредица признавам само първата (все пак от нея тръгна всичко, плюс че и в любим мой период - да не говорим колко яка е историята на самия асасин) и четвъртата - най-добрата игра по карибски пирати. Пък и не ме караше да джиткам съвременните глупости, които са най-големият минус на поредицата след еднотипните минигеймки. А и така ли се става грандмастър в overwatch, като бозаеш тъпи асасини.

Но черният чаршаф е нещо като Rainbow Six: Siege пише, че е правено от юбисофт, ама е класи над останалата им продукция. Няква аномалия. И е забавно, и е красиво и въобще може да си пропилееш месеца без да ти мигне очото.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Assassin's Creed 2

Post by Amelia » Tue Dec 20, 2016 9:36 am

Аре баста с тая фенсървис чекия Оувъруоч. За твое сведение тъпия Дезмънд си взима в края на АС3 (то тоя факт би трябвало да ти е известен щом си играл Black Flag) и това е още една от многото причини да се изиграе въпросната игра. Плюс че ако не си видял Хейтъм, не си живял. Така че стига се обяснява като ученичка и почвай да теглиш АС3.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Assassin's Creed 2

Post by трубадур » Tue Dec 20, 2016 10:00 am

Не знаех, че са го държали дезмънтяката толкова време, мислех че си взима нейде из на ецио шитните, спойлер мъч, :mrgreen: бтв не ми беше известно, в четворката, още незавършена, си цъках само из спомените и "реалния" свят въобще не го барах, освен когато в самото начало все пак трябва да те въведат в сградата. Само това ми беше интеракцията с външната история. Имам къмто 15 часа там и дали имам пет-шестнайсет процента прогрес, просто като хванах цаката на кораба и е невъзможно да се върна на земята. :bigtongue:

И баце, на тебе за геймплей не ти дреме, затва гледаш на оувъруача само като опаковка, в самите мелета наистина няма значение дали около тебе цъкат мацки с яки задници. Даже предпочиташ да е фраш от дебелаци, че по-лесно се бият хетшотове. И тъй като не даваш пичи косъм за геймплей наистина не знаеш колко голяма пръчка могат да са асасините, поради което 4-та е най-добра, освен заради смазващо якия сетинг, перфектните персонажи и феноменални диалози, просто скъсва с доста от глупостите, дето тровят франчайза от самото му начало. Затова и не ми се подхваща третата, която чисто като циклаж мяза да е бетата за black flag, самият сетинг ми е скучен, грозен и вял, еле па след красотите на карибите и като цяло не ми дреме. Още повече, че след толкова години най-после открих удоволствието да си тилтнат до безобразие, задето играеш с истински хора (overwatch/rainbow six:siege) и просто всичко е заебано на контра - книги, сериали, анимета, безумно огромните ми библиотеки в стийм/гог - ебал съм ги :spite:

Некой ден мое да я пробвам, де, така надъхано се празниш по тройката, че е все пак една йота заразително. Иначе не знам как алдимеца искара цялата поредица за толкова кратко време. Тва е некъв много див мазохизъм.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Assassin's Creed 2

Post by Amelia » Tue Dec 20, 2016 10:21 am

АМА ТИ ПРОДЪЛЖАВАШ ДА МИ СЕ ОБЯСНЯВАШ ТУКА!!!!!!!!!!!!! :spank:

Преди тройката земи завърши Флага, първо щото ВТФ ИЗ РОНГ УИД Ю, че не си я довършил още и второ, щото така хронологично е готино как се излиза от златната епоха на пиратите и се влиза в американската революция. А и Хейтъм става по-як ако знаеш кой е тейка му. Отделно Едуард Кенуей из лоф и просто тряя да се види от всички. Най-добрия главен герой в тая поредица, според мен.

Бета елементите в АС3 са свързани най-вече с корабоплаването - останалото си е съвсем различна вселена. На Black Flag по-скоро мяза Assassin's Creed Rogue дето запълва сюжетната дупка между Black Flag и втората половина на Assassin's Creed 3. Та Roguе e малко като Black Flag ама из северния Атлантически Океан. И там са нема такива красоти в ледената Канада. И ОТНОВО ИМА ХЕЙТЪМ ОМГ. И ШАНТИТА!!!!!!!!!!!!!!!!

А Сашко ги е играл сичките тея игри и преди това, та сега може да прелети през тях със скоростта на светлината. Специално в АС3, дето му е по-досаден от Флага, си кара строго по сюжетната линия и не си губи времето с никви странични куестове и глупости. Само Unity му беше нова и я мъчи цяла седмица. Останалите ги опукахме за по 3-4 вечери.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Assassin's Creed 2

Post by трубадур » Tue Dec 20, 2016 10:33 am

Ти съ обясняваш па и ме захапа, аз само казвах, че геймката е фрий, ако някой иска да я пробва, след като прочете оргазмите :ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests