Assassin's Creed 2

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Assassin's Creed 2

Post by AlDim » Sun Nov 29, 2009 11:47 am

Въй, как може да няма тема за втория Assassin!

Аз вече наближавам края и се шашкам все повече и повече. Хванали са базата на първата игра и са я подобрили и развили по невероятен начин с далеч по-добри персонажи, история, мисии и дори са успели да направят по-въздействащ сетинг. AC2 те запраща в едно отминало време по начин, по който не си го виждал нито в друга игра, нито във филм, нито във книга... Междувременно развива кефещи конспирации, навръзвайки ги не само с историята, а и със странични пъзели. Всъщност като се замисля играта създава усещане за, колкото и странно да звучи - Deus Ex.
Аз сега съм на карнивала във Венеция и просто съм оцъклен колко зловещо поглъщащо е направен! Интересно ми е да видя как ще свърши всичко, разправиха ми, че краят е нечовешки.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Nov 29, 2009 11:57 am

Супер, само време да имам.

Аз я тествах преди почти две седмици, но от тогава все нямам време, но иначе и моите впечатления от около двата часа прекарани с нея са почти само добри. Накефи ме, че са вкарали икономика, че сайд-мисиите са доста по-благи и въобще историята е мноооого по-дълбока и разработена от предната игра. А и сетингът е особено по-як. Просто си взех най-после стейшън и сега цъкам някакви стари неща в малкото време, което имам.

Ще се играе 100% естествено.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Nov 30, 2009 6:14 am

Минах я. Ебааааааси великото! Определено развиват една от най-интересните и добре разказани истории в игра досега, комбинирайки я с геймплей и сетинг без какъвто и да е аналог. Тия хора яко са рисърчвали, което прави огромна разлика спрямо други подобни заглавия. Всяка намесена реална личност, сграда и събитие допринася за цялостносто усещане, че си в истинско място. Това прави и безкрайните навързани конспирации далеч по-зарибяващи.

Бтв адски кефи, че всички актьори от игралното AC2 филмче са вкарани 1:1 в самата игра.

Единствените минуси за мен са:

1. Конят е шибан сталкър и гъз!
2. Битките все още са малко недоклатени, въпреки че поне са вкарали повече разнообразие
3. ИИ-то е прекалено дървено като за стелт екшън.

Всичко останало е гениално или поне граничи с гениалността!

9.5/10

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Nov 30, 2009 12:01 pm

Деба, съвсем ме надъха, само да доопраскам Ратчета и първия Ънчартедд и го отпочвам!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Dec 23, 2009 6:56 pm

Ок - не е истина колко класи нагоре спрямо първата част. Което има две обяснения - а титлата на Джейд Реймънд за участие в проекта е символична. Б - тя е почнала да разбира от игри. Не знам кое е по вероятното от двете.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Dec 23, 2009 9:37 pm

The Dragon wrote:Ок - не е истина колко класи нагоре спрямо първата част. Което има две обяснения - а титлата на Джейд Реймънд за участие в проекта е символична. Б - тя е почнала да разбира от игри. Не знам кое е по вероятното от двете.
Къде я бъркаш тая Джейд? Тя е толко 2 иърс агоу. :lol: Главният дизайнер на играта е и винаги е бил Патрис Дезиле.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Jan 14, 2010 3:32 pm

Muad_Dib wrote:- Финалът е ЕПИК ФЕЙЛ. От класическото "отговори водещи до още въпроци" през доста малоумното сай-фай сюжетно развитие с предстоящата земна катастрофа до НЕубиването на последния бос....А поредицата можеше да има толкова прекрасен сюжет, ама не би
- Безлична музика, която идва на място доста рядко
Абе останалото си е въпрос на лично усещане, но специално за неубиването на боса - това е игра, която се цели в известна историческа достоверност и въпростния няма как да го гътнат. Вече нескопосаната битка с него е друг въпрос. Иначе за мен AC2 има най-добрата история за миналата година, ама разни хора, разни идеали. А отговорите бяха много повече от въпросите този път и въобще имаше реален завършек на епизода.
За музиката - това е може би най-добрия саундтрак на Джеспър Кид въобще, който си получи буквално юнивърсъл аклейм, така че не знам защо не ти е харесал.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jan 14, 2010 4:02 pm

Радвам се, че си писал, в тази секция понякога човек остава с усещането, че всички си говорим сами, а аз в други почти не пиша :)

За историческия аргумент - супер, хубаво, че са го съобразили, ама мотивацията на Езио да не го убие беше "няма да върне братята ми и баща ми обратно". В смисъл окей пич, а предните 20тина човека, които ЗАТРИ????

За историята като цяло - имаше всички предпоставки (както и самата игра впрочем) да се нареди сред класиките, но накрая сай-фай-ът ми дойде в повече. Може би ако историята беше останала в същия сетинг без да става въпрос за поредните утрепани мистерии (ТМ) на мен лично щеше да ми е доста по-добре. Да не говорим, че разочарованието ми беше по-огромно, точно след като се бях изкефил на максимум, че са включили и Макиавели. Също така - ГЕОМАГНЕТИЧНИТЕ ПОЛЕТА НА ЗЕМЯТА БАСИ.....колко по-ретардирало може да стане нещо по-точно??? Защо и тук трябва да се спасява скапания свят, защо всичко не остана на плоскостта на конфликта межу двете фракции?

Просто не можах да се отърся от усещането, че играя поредния епизод от сериал и това най ме издразни. Една игра с болезнено тъпа фабула като дарксайдърс има по-готин завършек заради рандъм култова реплика по дяволите....нищо, че и тя е с класическия в момента отворен край....

За музиката - на мен ми беше безлична и това е. Много рядко й обърнах внимание, ако трябва да съм честен. Да се съгласим, че е въпрос на личен вкус.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Jan 14, 2010 4:07 pm

Изборът на Ецио накрая имаше логика за мен (самата битка - не). Даже един от най-яките моменти в играта беше, че Ецио в един момент беше започнал да се съмнява в това на къде отива, защо се бори - доста необичайни неща за игра.

Колкото до сай-фая - бате, още от първата игра имаше близко бъдеще, анимуси, свръх-естествени топки... Това си беше изненадващо, но не нелогично и (за мен) некефещо развитие. Даже напротив - много ме израдва.

PS Btw i za personajite ne te razbiram. Za men Leonardo i Mario bqha adski kefeshti, osobeno Leonardo beshe dosta unikalen za igra i vinagi me radvaha razgovorite s nego, kakto i tvorcheskiq mu entusiazum. Maikata i bashtata sushto bqha mnogo qki, nishto che imaha malko prisustvie. Konspiratorite puk bqha ebati izrodite, nqma da zabravq misiqta, v koqto gi sledih, dokato im slushah prikazkite. Abe s dve dumi - tova ne e GTA, no ne mu i trqbva da bude spored men.

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Thu Mar 25, 2010 3:53 pm

Изкушавам се да си я взема оригинална. Я подскажете, къде се продава из софия.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Mar 25, 2010 4:01 pm

ozone.bg

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Thu Mar 25, 2010 4:09 pm

там пише, че няма наличност

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Mar 25, 2010 4:11 pm

вярно - не съобразих че за PC питаш. Скоро ще я презаредят защото играта излезе наскоро.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Mar 25, 2010 8:51 pm

В Пулсар също няма бройки за PC. Това много ме изненадва. Имало е наплив за сингъл игра, за PC. :shock: България прави първи стъпки към промяна?

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Thu Mar 25, 2010 9:12 pm

DRM
Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests