Assassin's Creed 2

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Assassin's Creed 2

Post by Matrim » Sun Nov 17, 2019 11:25 pm

Аз си преигравам Одисей, все още смятам, че има множество трески за дялане (двуизмерните герои, тотално глухите и полуспепи врагове, които правят промъкването пълен майтап, фортовете правени явно от същия архитект навсякъде и т.н.), но въпреки това е голяма зарибявка. Но пак не успях да убия каледонския глиган на Nightmare, за да не си строша контролера от яд след час и половина опити го утрепах на Normal. :) Опцията за визуална персонализация на екипировката е много харна, има и New game + вече, но не знам дали ще имам желание за нея
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Assassin's Creed 2

Post by AlDim » Tue Nov 19, 2019 10:21 am

Xellos wrote:
Sun Nov 17, 2019 6:39 pm
@AlDim
Пробва ли, тоя туристическият режим на ориджинс (Discovery Tour ), тва нейде из твойта специалност. Мене като лаик ме отвя доволно, идеално разтоварване и гледки, пък ако зема и да запомня нещо. :heart: :shock:
Да, изключително добър е. Още повече отколкото в Origins.

Иначе аз цъкам сега Fate of Atlantis. Изглежда страхотно, но иначе е доста кухичко в Elisium. 90% от съдържанието засега е трепане във фортове и трошене на статуи. Доколкото чувам нататъка има повече история, но в началото е просто як грайнд срещу войската на Персефона.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Assassin's Creed 2

Post by Matrim » Tue Nov 19, 2019 11:16 pm

Цъкам DLC куестовете от Lost Tales of Greece и какво да ви кажа, Ubisoft просто са гола вода в писането на куестове. Пример - The Daughters of Lalaia. Някаква село го нападали Синовете на Ксеркс, група персийци, които ей така останали над 50 години в Гърция след битката при Термопили?!? Въобще не ги и виждаме тия хора освен в мелето накрая, можеха просто да ги направят рандъм бандити, но не, персийци "колонизирали" част от Гърция трябва да са. После те пращат и да търсиш и да търсиш магическа руда, защото ковачката била некадърна, а с тая руда всеки идиот можел да прави оръжия и брони. Просто не знам как ги мислят тия сюжети.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Assassin's Creed 2

Post by AlDim » Fri May 01, 2020 5:27 am

Assassin's Creed: Loot and Pillage Simulator coming soon!!!
https://www.youtube.com/watch?v=L0Fr3cS3MtY

В главната роля - Techno Viking! :metal:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Assassin's Creed 2

Post by трубадур » Fri May 01, 2020 10:45 am

По-тъп трейлър юби не са правили, язък за качествената анимация. Тва е като бета версия на викинги сериалът и точно толкова грешно и дебилно. Те юби още с For Honor показаха, че не ги ебе какво е било в действителност и единствено идеята за дадена епоха ги радва, ама тва много намаше нужда от него.

Как след египет и древна гърция ще идеш при селяндурите на север? С двете им къщи и три пропаднали замъка (и то ако се оди до англия). Модерната трактовка на викингското време продължава да е пълна катастрофа. Защо продължават да ги показват от една страна некви мега идеализирани, от друга тотални животни и накрая всички да мязат на байкъри. И доста лолнах кви са ни благородни нашите като пощадиха жената и децата, дека щяха да са моментално, ако не мъртви, то роби минимум. Битката беше типичната хаос тъпотия, поне някои ползваха брадви, де. Евала. Но пък никой нямаше шлем. Наистина не знам как хората гледат това и се хайпват.

Остави, че е тъпа рекламка без една оригинална идея и е директен копи пейст на свинщината, която е сериалът Викинги, какво тая епоха ще даде ново на асасинс крийд поредицата, особено след египет и гърция? Нали у третата игра вече подскачахме по дървеса и ниски постройки. Вместо да идат в Индия (като хората), Шумер, Вавилон, или да отскочат до коя да е от америките, ма като гледам как третират викингите сигурно щяха да се наакат като апокалипто и да омешат ацтеки с инки.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Assassin's Creed 2

Post by AlDim » Thu May 07, 2020 8:13 pm

Добре бе, какъв е смисълът от предварително мрънкане?

Първият геймплеен тийзър излезе и явно ще има сериозни добавки към формулата:

https://www.youtube.com/watch?v=2xCuO2LtK5k

Ясно беше, че ще има viking raids, но явно тук ще добавят castle sieges със малко squad based gameplay, което със сигурност не сме го виждали досега в AC.

Иначе заеби Vikings. Правилният сериал е Norsemen! :lol:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Assassin's Creed 2

Post by трубадур » Thu May 07, 2020 8:52 pm

Писнало ми е викингите и въобще средновековието да е кочина от тъпи клишета, особено от поредица, която по принцип си действа адекватно с историята и даже почна със средновековие.
Norsemen не струва.
Ецио имаше бой банда в едно от продълженията барабар с тауър дефенс та баш кво нововъведение ще е предстои да се види.
И тая посредствена кочина идва след 2 игри, където доста сносно си бяха написали домашното.
И за кво да се мрънка след като за пореден път гледам поредните глупости за епоха, за която вече има предостатъчно материал поне да не изглежда неадекватно представена. Не аз, юби е трябвало да заебат Викинги.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Assassin's Creed 2

Post by AlDim » Fri May 08, 2020 4:44 am

Tower defense-а в Revelations беше мега тъпа работа. Това, на което се надявам, е нещо от рода на Viking: Battle for Asgard, но по-добро и със стабилна доза Ass Creed.

Иначе откъм теми и на мен викингите не са ми чак толкова любими, но нека да видим какви са опциите.

Минали сме през:
- Средновековие в близкия изток
- Ренесанс в Италия/Рим, което донякъде маха нуждата за игра в древен Рим (да не говорим, че Origins имаше също доста римски елемент)
- Османската империя
- Северна Америка до дупка
- Революцията във Франция
- Викториански Лондон
- Древен Египет по времето на Римската империя
- Древна Гърция и Атлантида

Остават бая много опции (доста и ти ги спомена):
- Източна Европа и източната римска империя
- Южна Америка по времето на Конкистадорите
- Всичко в Азия - хуни, китайци, японци, индийци
- На мен най-интересно би ми било нещо свързано с Гилгамеш
- Нещо по-модерно - първа или втора световна (може да е в Азия, за да ни е по-интересно)
- Русия в началото на 20-ти век, примерно
- Африка по времето на колониализма, да речем в стил Heart of Darkness

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Assassin's Creed 2

Post by Xellos » Wed May 13, 2020 8:47 pm

Нях, докопах разширената до дупка версия на Одисеята най-сетне (фитгърл рулз) и поради идиотзъм се оказа, че нямам сейвове. Ся наново с Касандра, което се оказа дъ бест просто джиткане и запълване на времето тази седмица.
Това ще ми е играта номер 1 или 2 с уичър 3-ката евър. И най-кефещият ме асасин от всички до сега.
Сините куести са си хит/мис особено тия със Сократ са пак забавни, аз не търся достоверност в гърците, a идиотските куести с фалшивия мистиос и слепият ковач беха брутал.. Не ми е проблем, че е по-слаба в романса тоя път предвид, че си боцкам секо НПЦ дето е дашно поред. :mrgreen: А дори не съм левълнал до Атлантида и вече съм доволен от живота. После ме чака и музеят разходката. :yay:

Найс, Адрестия вече бълва и "гръцки огън" :shock: Ъпгрейда на тоя кораб иска ебаси ресурсите бе! Не ги е срам!
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Assassin's Creed 2

Post by Xellos » Tue May 26, 2020 11:41 am

Асс Одиесеята с добавките за Блъдлайнс и Атлантида /3-те карти за Елизиум, Хадес и Атлантида/ става баси мастодонта. Дизайна на Isu симулацийте е разкошен, ама куестите с малки изключения са скучни, но за сметка на това малко. Скиловете на Касандра на 70 лвл с добавените от копието ъпгрейди са неква имба. :yay:
:ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Assassin's Creed 2

Post by AlDim » Wed May 27, 2020 4:49 am

Да, много радват новите скилове. Иначе експанжъните доста ме разочароваха. Единият си беше просто shit story, а другият мина по-скоро към no story.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Assassin's Creed 2

Post by coldie » Tue Sep 15, 2020 4:09 pm

Ем, който познава първоначалната идея на Ассасина...като предполагам, че от някой експанжън нататък вероятно е писано допълнително... Филмът отразява добре какво стои зад тази идея.

А иначе предполагам, че почти всеки, който я е играл е наясно, че другата пък идея е противопоставяне на двете братсва - Хашишините и Тамплиерите.

За мен също последните два не са на място. Какви тамплиери и хашишини в Елада и при викингите. А и отделно си мисля, че Асасина го възприехме в тази среда - на Средновековие, Ренесанс, някъде в този диапазон.

Сигурно се бъркам, но аз не виждам някаква осезаема разлика в графиката на първите игри и последните. Обаче в геймплея виждам и тя не е в полза на последните.

Колкото до тейлърите - от години си стои този спор между Юбисофт и Близард. За мен като качество на анимацията Близард са една идейка по-напред, докато в историята на самите трейлъри Юбисофт са една идейка по-напред. С изключение на трейлърите на последния експанжън на WoW.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Assassin's Creed 2

Post by Shamajotsi » Sat Mar 19, 2022 2:59 pm

Едно време се имах за голям фен на Assassin's Creed френчайза, но тази Одисея ми уби на 95% ентусиазма. Току-що видях, че първите скрийншотове, които съм си правил, са от май 2020та. Явно все още съм фен, щото реших да видя основната история напълно и това ми се получи чак днес. Такова облекчение от натискане на Uninstall обаче ми се случва да усещам много рядко.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests