Топ 10 игри за 2009

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Sat Dec 12, 2009 11:12 am

За мен нито едното, нито другото, водя се само по собствената си преценка. 9.5 за прехваления Dragon Age, а само 8.5 за великолепния The Witcher в Гейспот? Аре не, а :evil:

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Sat Dec 12, 2009 11:32 am

Хм, интересно ми стана и излезе следното:

The Witcher:

Critic Score 8.1 (56 reviews)

User Score 8.8 (7,358 votes)

Your Score 10


Dragon Age:

Critic Score 9.0 (33 reviews)

User Score 9.2 (5,200 votes)

Your Score 9.0


Тенденцията при юзърите ми се вижда ясна, след като попремине хайпа нещата ще се нормализират.

А Гейспот са ми ясни: "как ще дадем десетка на първа игра на неизвестен източноевропейски разработчик, нали можем да се окажем прецакани". А Байоуеър си е бетон отвсякъде.
Image

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Dec 12, 2009 10:29 pm

Еми аз лично точно за тези две игри съм на 3000% съгласен с Геймспот.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Dec 12, 2009 10:46 pm

И аз предпочитам Dragon Age пред Witcher-а, като честно казано нито една от игрите не ми е за повече от осмичка.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Dec 12, 2009 10:47 pm

За мен Уичъра в оригиналната си версия (разбирай не-enhanced) си е направо неиграем, което директно му дърпа оценката надолу с поне единица.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Sun Dec 13, 2009 11:26 am

Даа бе, неиграем, интересно как аз я превъртях още навремето преди две години. А и поляците доста бързо фикснаха проблема с лоудингите.
Алдиме, а ти превъртя ли я след всичкия тоя хейт дето го изсипа в темата на играта?

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Dec 13, 2009 11:46 am

Delegat wrote:Алдиме, а ти превъртя ли я след всичкия тоя хейт дето го изсипа в темата на играта?
Мне, Dragon Age определено ми отвлече вниманието по бързата процедура. Все ще я доиграя някой ден, но не знам кога ще е, като гледам недовършените или дори незапочнати заглавия, които са ми се натрупали, наред с ебати потопа от брутални неща в началото на следващата година.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Sun Dec 13, 2009 12:13 pm

Тогава моля те въздържай се да даваш оценки на игри, които не си превъртял.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Dec 13, 2009 12:17 pm

Няма! Ами сега? :lol:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Dec 13, 2009 1:39 pm

Не знам, за мен прекалено много се прехласвате по играта, защото е полу- "indie" и е европейска и нали Драгън Ейдж - лицето на МРЪСНИЯ КОМЕРС (тм). Драгън Ейдж си рути бесно и това е факт, за справка дори последното ревю на форплейци

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Sun Dec 13, 2009 2:26 pm

Форплейци изсипаха един камион критики в ревюто си и накрая - 9 :shock: И да, за мен The Witcher e в пъти по-класна игра от Dragon Age и причината не е в това, че е правена от европейци с мизерен бюджет. Причината е в това, че има по-добра история, по-интересни персонажи, по-яки куестове и най-важното - невероятна атмосфера. И кажете, колко от вас ще поискат да превъртят отново и отново DA:O? Щото първия път може и да кефи, ама след това?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Dec 13, 2009 11:05 pm

Аз лично на второ преиграване съм на половината, имам познат, който е на трето такова и още един който я започна наново съвсем скоро. И тези са БЕЗ да броя една купчина народ от форума на Форплей:)

Виж сега, не е нужно да си налагаме мненията един на друг - за мен Драгън Ейдж е най-добрата ролева игра в последните 3 години, за теб очевидно не е.

Let's agree to disagree, eh? Дотук ениуей аргументите са на ба само личностни оценки ениуей :wink:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Dec 13, 2009 11:43 pm

Аргюъбли Dragon Age има в пъти повече преиграемост от Witcher-а, при положение, че има още повече пътища за минаване със всякакви персонажи, предлагащи далеч по-различен разнообразен геймплей от премереното цъкане с мишката по лошковците на гусин Джералт. Говорим си за Vampire: Bloodlines степен на преиграемост, парти с което можеш да си общуваш по какви ли не начини и т.н.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Dec 14, 2009 10:43 am

Каквото и парти да си направиш в Драгън Ейдж, каквито и ориджини да избереш, накрая допираш до една и съща клиширана история, в която моралните избори имат минимален ефект върху нея. Да не говорим, че има скилове и специализации, които човек ще не ще трябва да избере, ако иска да прогресира в играта. А репликите между песонажите в партито ти са яки наистина, обаче те нямат никакво реално отношения в геймплея ти, т.е. отношенията между например Алистър и Моригън си остават едни и същи до края на играта.
Не е такъв случая с The Witcher, най-малкото защото, всеки твой избор има своето съотношение върху напредъка на Гералт в играта. Примерно накрая на първия чаптър, избрах да дам вещицата на селяните. По-късно - в чаптър 4 когато отидох при местната селска лечителка, тя ми отказа достъп до услугите й, точно поради решението ми с вещицата. И това е един от най-малките примери, за които се сещам, а аз мога да изброя още много. Да не говорим, че има две фракции със съвсем различни каузи, от които можеш да избереш само една - Скоятел или Ордена.
Що се отнася до Bloodlines, превъртал съм я три пъти с различни герои, предлагащи съвсем различен тип геймплей, което е и уникалното в играта. Както и ролевата й система. В Драгън Ейдж, с какъвто и герой да я превъртиш твоя геймплей се променя съвсем малко. Да не говорим, че и класовете са небалансирани.

Повече нямам какво да кажа по въпроса, така че I rest my case :lol:

P.S. Най-голямото достойство на DA:O е, че ми припомни добрите стари времена на BG 1&2, IWD 1&2 и Planescape Torment, които сега с удоволствие ще преиграя (ако намеря време) :lol:
Last edited by Delegat on Mon Dec 14, 2009 11:27 am, edited 1 time in total.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Dec 14, 2009 11:26 am

Не мога да бъда по съгласен. Соу фар, the Witcher е много по стабилна игра от Dragon Age. Дори лоудинга и беше доста по бърз, творението на канадците след 2-3тия час игра почва да лоудва по бавно не от Уичъра, ми от NWN2.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests