Dragon Age : Origins

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Dragon Age : Origins

Post by Muad_Dib » Tue Oct 13, 2009 3:02 am

Пускам тема, защото това е игра, която аз лично чакам от години (откакто беше обявена през може би 2006), а тя най-после ще излезе - светлата дата 6ти Ноември за Европа. За X360,PS3 и ПЦ, най-вероятно само майка ми няма да я пробва. Който е бил на друга планета последните години - става въпрос за Новата Многообещаваща Най-вероятно Велика игра на Bioware (TM на цялото). След противоречивата Нефритена Империя (лично за мен хич не е такава, ама ще съм опитам да бъда обективен) и страхотния научнофантастичен Масивен Ефект идва Dragon Age, "a classic dark fantasy RPG". Или с други думи Байоуеърци (is that even a word...) се връщат към корените си и класическото фентъзи с елфи, магьосници, дракони енд шит. Много хора смятат, че тази игра ще бъде духовен наследник на Baldur's Gate 1 и 2, но аз първо мисля да я видя преди да правя сравнения със светинята. Фактът, че не съм фен на NWN 1, ме кара да бъда сравнително обективен в очакванията си.



Image


Засега нека подискутираме само очакванията си и впечатленията си от трейлъри и превюта, пък скоро - и от цялата игра. Пускам линк към Launch Center-а на Геймспот, където можете да видите трейлъри и много скрийнове:

http://www.gamespot.com/showcases/drago ... ot;title;1

Най-новият CGI-трейлър, който е абсолютната лудница:

http://www.gamespot.com/pc/rpg/dragonag ... ideos;hd;1


Геймплей трейлър сравнително подробен:

http://www.gamespot.com/pc/rpg/dragonag ... os;title;3[/url] - защо е толкова калпав фреймрейта никаква идея

Ферелден, бате.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Oct 13, 2009 3:39 am

Дотук някои трейлъри са почти обещаващи, но показаното от геймплея е до голяма степен дърво и дори превютата не са много позитивни. Но ще видим какво ще излезе.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Oct 13, 2009 4:53 am

Аз го чакам с умерен интерес и тъжното съзнание, че няма да имам времето да го играя, дори да ме зариби от раз, което досега не ми се е случвало с НИКОЕ рпг ЕВЪР...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Oct 13, 2009 8:40 am

Слаби, ако изобщо някакви сериозни очаквания. Преди 4-5 години, когато я обявиха първо, вероятно бях доста по exited ... Има няколко bright spot-a в цялата работа, четох наскоро едно ревю че играта била доста по хардкор, но зависи сравнение с какво все пак, дано не е било с последните бози на същата фирма, както и tool set-a, който може да подсили бозата с фенски модове ала NWN.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Oct 13, 2009 9:18 am

Да бе, Mass Effect беше ебаси бозата :lol:

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Oct 13, 2009 9:26 am

Може и да не е боза, ама не е и кой знае какъв проблясък на оригиналност, като се има предвид, че е рипоф на КОТОР. Пък да не говорим, че излезлия в същата година The Witcher я отвява отвсякъде :twisted:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Oct 13, 2009 9:37 am

Ето един по реален геймплей:
http://www.giantbomb.com/quick-look-dra ... s/17-1477/

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Oct 13, 2009 11:37 am

Спрямо излезлите за бокс рпг-та, не знам, може и да не е. На ПС-то обаче никак не ми се откроява.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Oct 13, 2009 11:38 am

Delegat wrote:Може и да не е боза, ама не е и кой знае какъв проблясък на оригиналност, като се има предвид, че е рипоф на КОТОР. Пък да не говорим, че излезлия в същата година The Witcher я отвява отвсякъде :twisted:
:shock: Имам странното чувство, че или не си играл ME, или си го играл с превръзка на очите... Комбинацията от различни жанрове и елементи в ME си беше чисто и просто безпрецедентна.
Колкото до това дали Witcher-а я "отвява" - въпрос на лично мнение.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Oct 13, 2009 11:49 am

Досега не бях срещал човек който да оплюе ME :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Oct 13, 2009 11:56 am

По закона на Мърфи естествено първи трябваше в темата да напишат хора, които мразят Байоуеър и особено последните им произведения - ясно, че това не е нито вашата тема, нито вашата игра, момчета, не си хабете времето :). Към АлДим: Армагедън не е критерий и представителна извадка, човекът играе Geneforge и темподобни по дяволите, негово особено право си е да харесва и да не харесва. Просто ако само ще плюе и то без аргументи - да си канализира аргументите другаде.

Специално за Мас Ефект ще кажа, че е една от петте най-добри ролеви игри, който съм играл, макар в случая понятието "ролева игра" да е разтегнато на максимум. За Уичър срещу Мас Ефект - факт е, че втората съм я минал от-до, а първата не ме задържа след втория чаптър. Може да сме разглезени с "конзолките си", но също така има и понятие като "хардкор до степен на отблъскване".


И нека темата не се превръща в за и против Байоуеър, а да коментираме видяното досега от Драгън ейджа плс.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Oct 13, 2009 12:01 pm

Ми коментирай - аз 20 минути геймплей пуснах, нищо нищо не каза за него.
От това което си вижда старата школа се завръща и точно на Мас Ефект НЕ прилича. Камерата е леко изометрична, има пауза и тактическа битка.
Добро впечатление прави че има някакви фонови битки.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Oct 13, 2009 12:18 pm

Ами да си кажа впечатленията и от твоето филмче и от това, което съм гледал преди:

+Завръщане на наистина старата школа - пълно управление на всички съекипници и ПАУЗА!!! :), заради липсата на пълно управление на другите така и не ме грабна НВН 1
+Чао, чао DND лиценз, това за мен е само плюс, въпросният ми е втръснал, прекарал съм си живота с него
+Системата за качване на нива и способности е взело всичко хубаво от ДНД и е добавила една хубава част неща от УоУ:)
+Думичката "Дарк" в жанрото определение, дано има наистина много кръв и секс като в Уичър, но не ми е особено определящо и да няма

-Системата на диалозите и моралният избор (ТМ) пак май си е сведен до обичайната формула на Байоуеър добро срещу зло, пак добре, че го има, ама то си беше ясно, любопитно ми е дали въобще нещо са надградили на вече изтъркалата с концепция в това отношение от Котор насам
-/+ Потенциал за доста оригинална история. Не че историите при Bioware са били някакъв край (разбира се с изключение на Балдур'с Гейт серията), но все пак са си кефили и то много, винаги е имало Очакваният но Култов Плот Туист (ТМ), на който все съм се радвал

Въобще ще видим, филмчето на РРС-а е доста подробно откъм битки, гледайте го, лошщото е, че коментиращите са ретарди :)

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Oct 13, 2009 12:32 pm

Аз никога не съм мразил Bioware и никога няма да започна да ги мразя, да не говорим, че имаше времена в които ги боготворях. Просто последните им игри никак не ме радват, сякаш нещо им липсва. Или може би причината е в това, че остарявам и предпочитам игри, които ми напомнят за младостта ми, знам ли :lol: Но го има и факта, че във време, в което една доста неизвестна полска фирма изважда игра, която преобръща устоите на РПГ жанра, а Bioware и Bethesda продължават да тъпчат на едно място, значи има нещо сбъркано в този свят.
Що се отнася до Dragon Age, след като изгледах 20мин геймплей филмче определено ми се покачиха надеждите това наистина да е една много добра игра, но времето ще покаже :)

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Tue Oct 13, 2009 12:53 pm

Мислех да си поръчам играта вчера заедно с Fallout 3 GOTY, но още няма preoprder пуснат в Pulsar. Gameplay филмчето е много добро - напомня ми на едновремещните игри (Baldur's Gate примерно) с паузата и избирането кое от човечетата ти какво да направи. Графиката дали е дървена или не няма никакво значение - на моя компютър дето е малко по-слаб от средностатистически телефон тези дни с по-високо от минимум на всичко няма да видя играта така или иначе.

Иначе и аз не харесах Mass Effect особено. Не знам какво толкова и се кефят повечето хора. Забавна на места, но не ме грабна някак.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 17 guests