Dragon Age : Origins

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Feb 28, 2011 5:45 pm

Изиграх демото на двойката - няма такъв фейл, камерата е недъгава на макс, геймплея е сведен до безмозъчна сеч а най-глупавото е че за всеки удар трябва да помпя бутон. Поне да имаше комбота - ама не , кому са нужни комбота като има помпане на бутони. Графиката е дори по-грозна от единицата.
Направо не мога да повярвам какво са направили от Биоуеър - имам чуството че докато всички важни хора във фирмата работят по Олд Републик и Мас Ефект 3 то са дали на някакви студенти да скалъпят Драгън Ейдж 2 като за курсова работа и то чак след като въпросните студенти привършат очевидно по- важния за фирмата порт на Мас Ефект 2 за PS3.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Feb 28, 2011 6:01 pm

Демото е епик фейл, индийд, но за мен поради други причини. Просто голяма част от нещато които направиха единицата прилична (май) са си заминали, за да направят място на некъв hack'n'slash с елементи на пропускваем и безумен като съдържание и механика диалог. Но пък като такъв може и да е забавен де, особено ако демото не е показателно за диалога и тн, и дизайна на нивата - двете коридорести нива от демото са безумни като за нещо претендиращо за продължение на Origins където повечето местности бяха доста обширни значително разчупени.

Тоя DA2 направо ще вземе да накара предшественика си да изглежда като яка игра, поне за мен.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Feb 28, 2011 6:03 pm

Е, стига де :cry:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Feb 28, 2011 6:41 pm

Каквото каза Армагедона е също вярно, аз отбелязах само най-дразнещото.
Забелязвам тенденцията хора биещи чело пред единицата и минавали я по 2-3 пъти в момента да плюят мощно двойката по всички параграфи.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Feb 28, 2011 6:45 pm

Аз не съм играл демото, но от това, което съм виждал съм доволен. DA1 се опитваше да бъде много неща на веднъж и в крайна сметка беше напълно еднообразна, откъм геймплей, през цялото време. Малко игри съм искал просто да доиграя, а тя беше една от тях. Толкова беше ТЪПА геймплейно. 2-ката може да е по-екшън ориентирана и това за мен е страхотно. Ако героите имат достатъчно на брой и достатъчно смислени умения, то определено ще ми е много по-приятно да премина през епичната епика. Защото в 1-цата развитието на героите беше на практика нулево. Дори експанжъна не спомогна за това. Имаш няколко скила, няколко скила ползваш, get more gear, more dps = profit.

Ся ясно стана, че нов Baldurs Gate няма да правят, а KOTOR си получава славното продължение съвсем скоро. И гледам навреме са се усетили, че нямат нужда от нови недоносчета, като DA1.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Feb 28, 2011 6:49 pm

Поиграй демото и пак ела. Ще установиш че не говорим просто ей така.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Feb 28, 2011 6:51 pm

Не смятам да го играя, ще си изчакам още малко играта. Знам само, че един приятел, който боготвори BioWare и всичко тяхно(като мен :P), беше брутално доволен от демото.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Feb 28, 2011 6:53 pm

Действително има малка група хора които ирационално боготворят всичко в дадена марка но когато 50 човека фенове на единицата оплюват двойката това би трябвало да води до някъкъв размисъл нали?

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Feb 28, 2011 6:56 pm

Като гледах скил дърветата, ми се струва че доста са понамалели като бройка спрямо първата част. Което май е плюс, щото от беглите части в демото комбата е някъде между безумието и некъв хаос, според зависи от трудността и уменията които се ползват. Примерно роуга, щото с такъв герой го прецъках, има Backstab, който автоматично те праща в гръб на врага със всичките завъртания на камерата. Ся като умението може и да е ОК, особено ако имаше и опция да си гледаш героите отгоре, като в първата част, но тук това не присъства като вариант (поне не и в демото, но вероятно са го резнали изцяло като фийчър), и, поне за мен, е хипер дезориентиращо относно цялото действие, и напълно обезмисля разни тактики и тн.

Нещо друго на което се издразних, въпреки че няма пряка връзка с DA2, e резването на съвсем приятния flash tie-in Journeys, който вървеше около Origins, в полза на поредното Facebook-ско безумие.

Единственото интересно нещо покрай цялата работа май ще е web-series-a с Felicia Day, който ще пускат в някои от идните месеци.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Feb 28, 2011 6:57 pm

RRSunknown wrote:Действително има малка група хора които ирационално боготворят всичко в дадена марка но когато 50 човека фенове на единицата оплюват двойката това би трябвало да води до някъкъв размисъл нали?
Не говорех за нещо ирационално. Той просто беше впечатлен от играта, от движенията на героите, уменията и т.н. Аз знаеш колко много обичам BioWare, но това никога не ме е спирало да плюя по кусурите на 1-цата. Няма да ме спре да оплюя и 2-ката. Но ся айде малко сериозно... Дори FF13, с малоумно линейното развитие на героите си, е по-добре от DA1 в този аспект. Едно нещо, като е пикня, пикня е. Играта беше едно гриндене. Единственият що годе разнообразен клас, беше Mage. Всичко останало беше точно тактически Hack'n'Slash. 60 часа убивах гадини по един и същ начин. Това НЕ Е добре. :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Mar 01, 2011 11:19 pm

BioWare held a presentation on Dragon Age II's localization at this week's GDC, which includes revealing estimates of the game length, amount of dialog, and the like. It is halved in most categories, except for cinematics, VGChartz reports.
Dragon Age: Origins
• 1,000,000 Words
• 1,000 Cinematics
• 1,000 Characters
• 56,000 Spoken Lines
• 60 Hours of Gameplay

Dragon Age II
• 400,000 Words
• 2,500 Cinematics
• 500 Characters
• 38,000 Spoken Lines
• 40 Hours of Gameplay

.
Някой ще каже, че това не е задължително да е минус, ама мен лично не ме радва хич

както е тръгнало DA3 ще се играе сама а ти играча само ще рупа пуканки с лявата ръка докато с дясната цъка единствения бутон с който се придвижва кътсцеата.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Mar 02, 2011 12:46 am

Мда, като първия Dungeon Siege вероятно. В тоя ред на мисли ще ми е интересно да видя какво са надробили обсидианци в DS3.

А цитираните цифри звучат меко казано жалко, не като минус, а като изражение на това колко зор точно са си давали при направата на настоящото продължение. Въпреки че доста от бройката е свалена с рязването на ориджините, разните там расови опции и вероятната липса на разяснения за света от първата част. В общи линии все интересни неща от първата част, които са били жертвани в името на скоростното изкарване на продължението.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Mar 02, 2011 1:09 am

Как точно 60-те часа геймплей и 1-ния милион думи даваха смисъл в преиграването на 1-вата игра? Защото аз ME2 съм я преигравал 3 пъти, а тя пък е с още по-малко, докато DA1 съм я преигравал точно веднъж и не защото ми се играеше(баш клизма си беше), а защото ми се бяха затрили сейфовете и идваше експанжъна.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Mar 02, 2011 2:37 am

Обективно погледнато, няма нищо лошо ако се съкратят излишните неща. Тук обаче изглежда ще имаме наполовина персонажи, които ще си приказват повече от два пъти по малко неща в почти 3 пъти повече кът сцени. А, както казвах, чутото из демото беше зле.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Wed Mar 02, 2011 10:17 am

Това което ми се вижда притеснително е най-вече значително съкратения gameplay. От друга страна не е ясно в тези 60 часа цитирани за Origins дали включват всички .. origins, защото единствено първото преиграване ми отне повече от 40 часа.
Amikae wrote:Как точно 60-те часа геймплей и 1-ния милион думи даваха смисъл в преиграването на 1-вата игра? Защото аз ME2 съм я преигравал 3 пъти, а тя пък е с още по-малко, докато DA1 съм я преигравал точно веднъж и не защото ми се играеше(баш клизма си беше), а защото ми се бяха затрили сейфовете и идваше експанжъна.
Ами аз пък съм преигравал Dragon Age 3 пъти и съм на Awakening на четвъртото преиграване. За сравнение Mass Effect 2 го изиграх 1 път и имам един save някъде по средата с нов герой. Почти сякаш имаме различен вкус а :wink: Разбирам че не са ти харесали някои неща в Dragon Age, по същия начин на мен не ми харесаха в идеала ти ME2, нищо лошо няма в това, но не пречи да се възмущаваме от очевидното съкращаване на играта.

Ще взема да го видя това демо, бях се зарекъл да не си спойлвам нищо, но ако са я направили прекалено action ориентирана ще е доста жалко.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests