Dragon Age : Origins

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Feb 13, 2010 2:14 pm

Например по правилата на играта не можеш да спестиш талант за по-късно и става доста неловко ако искаш да направиш дадено развитие но просто нямаш атрибут за него и си принуден да избереш друг талант.
Булшит, пак говориш без да си информиран достатъчно. Въпросното нещо е напълно възможно - например качваш 11ти лвл, само че искаш да пазиш таланта, за да вземеш два таланта, които искат 12ти лвл на следващото ниво. Разпределяш точките по статсовете и после излизаш от менюто, иконката продължава да свети, атрибутите са разпределени, а свободния таланта чака да качиш 12ти лвл:)

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Sat Feb 13, 2010 2:58 pm

nerd ALERT!!!! :lol: :lol: :lol:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Feb 13, 2010 3:02 pm

ЕГА ТИ ДИГНА ПАК КАТ ТИ ТРЯБВА КАК ДА СТИГНЕШ ДО ПУЛТА С РИСЪРЧА В Mass Effect 2!!! :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Feb 13, 2010 5:24 pm

Muad_Dib wrote:
Например по правилата на играта не можеш да спестиш талант за по-късно и става доста неловко ако искаш да направиш дадено развитие но просто нямаш атрибут за него и си принуден да избереш друг талант.
Булшит, пак говориш без да си информиран достатъчно. Въпросното нещо е напълно възможно - например качваш 11ти лвл, само че искаш да пазиш таланта, за да вземеш два таланта, които искат 12ти лвл на следващото ниво. Разпределяш точките по статсовете и после излизаш от менюто, иконката продължава да свети, атрибутите са разпределени, а свободния таланта чака да качиш 12ти лвл:)
:shock: , изобщо не го знаех това - огромен хелп , трябва да го пробвам по най-бързия начин :twisted:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Feb 14, 2010 7:56 pm

b.t.w. Теста показа че аз съм бил прав а Никола просто не е проверил в случая. На конзолата НЕ можеш да излезеш от менюто за вдигане на левел и да си запазиш точките без да вдигнеш талант - или се отказваш изцяло от вдигане на левел , или вдигаш всичко - точки, скил, таланти.

Попаднах на някъкъв много лют бъг - ей така за пробата си бях купил една книга за берсерк докато обикалях безцелно да разгледам Денерим. След това си продължих от истинския ми сейв - Кулата на Маговете и като вдигнах левел с учудване забелязах че специализацията стои :shock: .

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Feb 14, 2010 8:03 pm

Хм... На PC не съм имал такъв проблем с дигането на точките. Като не исках да ги хабя просто давах Accept. То си вдигаше левел и точките се запазваха за следващия.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Feb 14, 2010 8:49 pm

Само че при мен бутон за accept не се появява докато не избереш талант.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Feb 14, 2010 10:14 pm

Попаднах на някъкъв много лют бъг - ей така за пробата си бях купил една книга за берсерк докато обикалях безцелно да разгледам Денерим. След това си продължих от истинския ми сейв - Кулата на Маговете и като вдигнах левел с учудване забелязах че специализацията стои
Това не е бъг, така е направена играта нарочно. Като купиш такава книга, отключваш achievement-a за специализацията за постоянно.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Feb 14, 2010 10:31 pm

Е това си е чист бъг за мен - ако не беше станало така да се лодна назад щях да си продължа с минус 15 злато.

б.т.в. Я кажете тези скъпоценни камъни използват ли се за някъкъв крафтинг или само ги събирам безмислено?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Feb 15, 2010 2:37 am

http://picbg.net/img.php?file=05af8ddffc5db571.jpg

RRS, виж това. Така е при мен. Имам си точката. Като дам play просто си продължавам да играя и тя седи. Статса съм го качил, а тази точка мога да я вдигна по всяко време.

За скъпоценните камъни не мога да ти кажа. Мина известно време и вече нямам изобщо спомен дали можеше нещо да се прави с тях. За парички съм ги шитвал. Това помня със сигурност. :mrgreen:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Feb 15, 2010 3:11 am

Уфф, как да обясня - менюто на бокса няма нищо общо с това което показваш на снимката и изобщо няма бутон плей. Представи си че там където пише плей е празно и се появява чак като избереш таланта си.

За камъните се чудя защото ми напълниха торбата а ми предстои луутване и трябва да съм с празна торбичка.
(Доста тъпо е че няма нещо като сандъче в лагера в което да държиш боклуците и нещата които не ти трябват).

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Feb 15, 2010 9:45 am

Всекви скъпоценни камъни просто ги продавай, не се ползват за нищо :lol:

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Mon Feb 15, 2010 10:02 am

освен за странични куестове, имаше поне два да събереш по 15 от вид

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Feb 15, 2010 10:26 am

Откарах до 4 сутринта затова съм писал посред нощ :)
Наложи ми се да лоадвам заради една глупост която направих - помислих си че мога да продавам на търговеца в лагера ми неща и послед да си ги купувам на същата цена (явно подведен от опцията - buy back). Обаче се оказа че тази опция важала само докато не излезеш от менюто и после се губела и трябва да купуваш със 200-300 % надценка :evil:

Камъните ги разпродадох - бал съм ги, не ми се губят 50 от 100 място само за бъдещ теоретичен куест. Продадох и капаните.


Малко разсъждение по системата - концепцията за скиловете отначало ми се стоири хитра но с напредването ми в играта ми се струва все по недомислена. Сега хубаво че има 10 скила ама на практика няма смисъл да мислиш изобщо при вдигането им. One skill to rule them all и това е Combat mastery - не вдигаш ли там не вдигаш и никакви таланти. А за другите сакилове вързани таланти няма. От крафтинг скиловете просто си ги разпределяш измежду партито и си перфект. Просто няма начин да не ги покриеш. Coersiоn има смисъл само за главния герой тъй като само главния герой води диалози с NPC-та дори и да управляваш някой друг от партито. Със сървайвъла е леко безмислен при положение че всички важни битки се водят след кътсцена и сървайвъла не ти помага.
Честно казано мисля че трябваше да има повече скилове вързани към таланти като изискване и трябваше да има повече на брой скилове като цяло.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Feb 15, 2010 10:46 am

Скиловете наистина са почти изцяло безмислени.

Сори за това, че на бокса е различно - аз както казах още отдавна - тази игра тотално не бих я играл на конзола, но ти си знаеш.

МНОГО ВАЖНО - това го прочети, защото иначе ще загубиш МАСОВКИ пари - доколкото разбрах си почнал с джудже ноубъул - продавай абсолютно всичко на Горим в Денерим....НИКОГА не продавай на търговците в твоя камп, цените, които дават са УЖАСНО лоши....Например сега си загубил поне 50тина голд.

Някои от камъните са подаръци за Шейл, ама ти май играеш без нея.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 24 guests