Dragon Age : Origins

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Nov 05, 2009 1:35 am

Аз съм на мнението на Жоро и Симеон, но донякъде, по-култовите спешъли са голям кеф за гледане от първо лице. Защо го спорим това бтв, всичките играем на комп, а на него са възможни и двете версии. Аз почти свършвам джуджетата, отключих 8ми персонаж и той е бързъркър така че предполагам,ч е ще ме тренира и на това - естествено е дуорф уориър с двуръчни:)

Бтв историите и куестите на самите персонажи са здрав оунидж - ако намериш една конкретна книга за Мориган се отваря куест да убиеш майка й! Задължително се връщайте в парти кампа от време на време, освен сокетинга на оръжията има и интеракции с партито, които не могат да се случат другаде. И остро пазете всички подаръци и купувайте още от въпросните от всеки шоп.

Бтв парите са яко кът (макар че веднъж намерих 20 голд наведнъж, но е единичен случай и е във връзка с недоглеждане на дивелъпърите по-скоро). А при всеки вендор има минимум един "уникален" айтем с убер статсове, които струва между 80 и 120-150 голд....Аз в момента съм играл 18 часа и имам около 60 голд....Също кефи, че се продават и книги, даващи талант точки и отключващи специализации, но и те са по 15-20 голд....Въобще мизерия, парите никога не стигат и кражбите дори не помагат. Все пак засега се оправям с битките идеално и без тях. Сегашното ми парти е дорф уориър ту-хендър, Уине хилърка (+напълно развито earth дърво, разбирай petrify за шефчета), Мориган фрост мейдж (бтв ако и събереш предмети с плюс ту колд демидж девойката ту-шотва бели гадинки и налива здраво на другите, да не говорим, че й отключих и комбото слийп + хорър, което прави МАСИВЕН демидж) и Алистър воин с щит ала Капитан Америка, ама сега ще го сменя с другото джудже berserker Огрен, дано стане, щото Алистър с тоя щит здраво носи на демидж. Бтв адски ме кефи, че играта се играе готино и плавно дори и без фактически танк/танкинг с достатъчно правилен микро-мениджъмънт. Да не споменавам, че паузата през няколко секунди при по-трудни битки е МЪСТ, защото иначе няма спасение. Сега бих една джуджанка-роуг, която ми убиваше всеки от хората за между 5 и 6 секунди :))))

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 05, 2009 6:26 am

Can I give you a ladder? So you could get off my back?

Aх, как либя кретенски реплики, докато цъкаш безмоторно по екрана :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Thu Nov 05, 2009 6:37 am

22 часа, 27% от света и 12% от историята. И то света съм го поразкрил, щото се пошматках малко до Денерим за 1-2 дребни куеста :) Ходя си с партито от филмчето, основоно щото ме кефят мацките, а и Стен бие доволно. Засега май ще ми се отвори парашута по-скоро с Лилиена. В лагера си говориме само за луната и звездите, ама още не ще да пусне. Последния път й подарих обувки и изкара някакъв готин диалог, тип "секса и града" :lol: Иначе май изпълних куеста на Лилиена, макар че мож да има продължение. Стен по едно време изпростя, нищо че беше на +30, каза че се мотаем и ме предизвика на дуел за лидерството в партито. Опуках го, при което се дигна с още +7 и ми отвори и неговия куест :lol:

Сега съм дръпнал здраво по сюжетната линия на отровения владетел на Редклиф и му търся урната на светицата, от която всъщност е и готиното филмче. Като гледам май ще има и стълкновение с нещо драконоподобно.

Мисля моя гъз да го развивам на рейнджър и дуелист, че нещо барда и асасина не ме кефят много.

На Мориган й сложих walking bomb, което също го има във филмчето и е баси живописната магия. Белите стрелци и мейджове ги пръска особено красиво.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Thu Nov 05, 2009 11:08 am

Деба и кретенските хакери,как ми се цъка само!!ма ше си я чакам на ПС3.

Евала за ревютата Коле,мноо добре звучат!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Nov 05, 2009 12:16 pm

Мерси, мерси:) Радвам се, че и ти си се надъхал, играта наистина го заслужава.

Баси как се оспойлих от на Берик поста, както и предполагам и той от моите, най-добре хич да не си ги четем и така. Мислех, че благата битка от страхотния трейлър ще е последната. Аз вчера пак си легнах по никое време, защото изпълнявам последния куестак на джуджарките и той е свързан с тричасова цялостна разходка из забравените им и затворени мини - Дийп Роудс - в издирване на някаква девойка Парагонка, загубена там преди две години. Имаше няколко особено тежковати битки като например два пъти по 6 арчъра отстрани и Огре в средата като им излизаш на открит терен (няма друг начин) както и една ужасно досадна кралица на паяците, която ти стънва групата през 3 секунди (цялата група), ама ги ожмулих с 1-2 релоуда. Новият ми companion Огрен цепи ужасно здраво, пичът има яко constition и държи на бой и с двуръчно оръжие, малко тъпо е, че го зимаш на 12ти лвл и някой от скиловете му са осрани, ама ще го оправим.

Въпросният Огрен засега е най-забавният и готин персонаж от всички за мен. НЯма такива простотии....Разбира, че Мориган е шейпшифтър и я пита дали е правила секс животинска форма и после дали е шифтвала по време на оргазъм :lol: И всичко е с култов изказ, а в началото двете ми девойки МОриган и Уине го навиваха да се изкъпе щот смърди, а той първоначално отказваше. Няма такава интеракция м/у персонажите и таката игра просто. :)

Бтв един брутален легален чийт, който открих съвсем случайно: ако сейваш, купиш си книга за отключване на специализация, използваш я и после си релоуднеш сейва - специализацията остава отворена!!! :wink:


Взех на Мориган waking nightmare, доста приятна крауд control магия, уви с крайно кратък duration, но нисичък мана кост. Вече с нея официално сме заедно и други от партито го коментират даже:))))

Един последен съвет и бягам да чета : понякога си дръжте героя не-левелъпнал, защото като ви се отключи специализация да можете автоматично да я вземете - разпределете само атрибутните точки и оставате таланта, за да можете да сложите после и специализацията. БТв падна ми баси благия двуръчен чук с две дупки и сега много цепя. Мисля да му сложа други руни обаче - то 60% от гадините са Даркспоун така че с две руни по +6 срещу тях ще е лудницата:)

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Thu Nov 05, 2009 2:39 pm

Сори. Уж се старая да не спойлвам :) Ама не се притеснявай, нещата са доста по-различин, отколкото на трейлъра.

А ти всъщност си джудже и спиш с Мориган? Чудех се аз, какво не й е наред :D

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 05, 2009 3:16 pm

Бтв, аз имам един много сериозен проблем с рпг-тата по принцип. Всъщност два. Единият е, че винаги след началния екшън имаш едно "ходии ся при Пешо, Гошо и Есмералда и си говорете около час и нещо геймплей, докато почне историята". Буквално не се сещам рпг, освен може би първия KOTOR, което да не е на тоя принцип, и най-често точно там се отказвам.

Другото е "убий плъховете/паяците в подземието" куестовете. ЗАЩО СЪЩЕСТВУВАТ?!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Nov 05, 2009 3:46 pm

Roland wrote:Другото е "убий плъховете/паяците в подземието" куестовете. ЗАЩО СЪЩЕСТВУВАТ?!
Вече съществуват почти на бъзик. Традиция, един вид. :lol:

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Thu Nov 05, 2009 3:53 pm

ми аз от тия 22 часа май не се сещам за точно такъв кеуст. освен 2-3 съвсем елементарни от таблото за баунти хънтъри, където да речем трябваше да убия 4 мечки и да разчистя 2-3 банди. Те поне дават по некой лев, а и обикновено са съвсем наблизо, не е нужно да ръчкаш половин час подземие

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 05, 2009 4:05 pm

Е на мейджовете ориджинът най-първият куест е да избия едни паяци в едно подземие, баси :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Nov 05, 2009 4:37 pm

A na warrior - da iztrebish pluhovete v kuhnqta :lol: Kakto kazah - tradiciq, prevurnala se v inside joke.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Nov 05, 2009 5:35 pm

Току що от озон ми съобщиха, че корицата на играта ще е на български. Няма как иначе. Официален вносител са Пулсар, а кретените правят бг корица. ИДИОТИ! МАЛОУМНИ! ПРОСТИ! КРЕТЕЕЕЕЕЕЕНИИИИИИ!

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Thu Nov 05, 2009 6:41 pm

armageddon wrote:Аз тактиките съм си ги нагласил както ми харесват, проблем с кон ъф колд-а нямам. Имам проблем с това че партията започна прекалено често да минава от София към Пловдив за по напряко през Варна. Ти ако на това не му казваш проблем с патфайдинг-а, здраве. А щом имаш нерви на всеки две секунди да удряш пауза за да указваш на героите ти ама точно откъде да минат, също здраве.
Mислех да чакам оригинална, но съм болнични цяла седмица така че се предадох, изтеглих я от торент и като я взема утре просто ще си прехвърля save-a. Понеже вече поиграх доста спокойно мога да ти кажа, че това просто не е вярно. Ако човечетата тичат като мухи без глави по екрана проблема е в тактиката която си им задал.

Опиши малко по-подробно проблема който имаш - забавните описания със София и Пловдив нищо не казват.

Единствения "проблем" който съм изпитвал със pathfinding е че може да стане бая блъсканица на някоя по-тясна врата особено ако си с 2 shapeshifter-a на мечки и кучето.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Thu Nov 05, 2009 6:54 pm

Тва е яка идея за парти: 2 мечки и куче. Представяш ли си на четвъртия кво му е вечер край огъня, маговете кат решат да се опъват в животинска форма. Ем няма да го оставят да спи, ем няма да може да им каже нищо :)

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Thu Nov 05, 2009 6:57 pm

Не се бях замислил :lol:

Иначе е много приятно - започва битката, пускам Overpower на менажерията и лошите са с трима по-малко :) Според доста хора Shapeshifter е най-слабата специализация, но на мен си ми харесва.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 76 guests