Dragon Age : Origins

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Nov 04, 2009 6:24 pm

RRSunknown wrote:Абе не може ли да се играе като Уичър изотзад че изометрични камери от птичи поглед са морално остарели от много отдавна и никога не са ми харесвали.
Може. ама след това ще трябва да си смениш F9 на клавиатурата.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Nov 04, 2009 6:30 pm

няма значение - аз търся атмосферата а не удобството.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Nov 04, 2009 6:30 pm

ХАхахаха това последното е много яко на Драгъна.

По повод плюенето на Армагедън - поиграй още и ще видиш. И стига сте уайнвали, че са малко расите или класовете, в Уичър има ЕДНА раса и ЕДИН клас и играта пак беше гениална. Мен ми е страшен кеф да са малко раси/класове, че дори и малко комбинации, стига да са доволно уникални както тук. И плс нека Байоуеър не са виновни за това, че компът ти е бавничък, окей? ;)

Аз навъртях 15 часа вече, при джуджетата съм, играта все така смазва. Качих си approval на Мориган до +87 и тя получи общо 7 меджик точки бонус и ми даде що-годе харен пръстен подарък.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Nov 04, 2009 7:55 pm

При Уичъра започваш с готов герой, а не с такъв, който сам си правиш, а и игрите са твърде различни, че да ги сравняваш, още повече, че Драгън ейджа е парти игра и наличието на повече раси ( класовете май са си достатъчно, като ги видях в менюъла) би увеличило разнообразието от герои.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Nov 04, 2009 8:02 pm

Ясно е, че примерът не е идеален, но и критиката за мен не е идеална. Моля ви се първо поцъкайте стабилно и после ми говорете дали ще усетите липсата на дадена раса, за която обилно сте се затъжили. Бял кахър е това, расите са наистина малко, но са адски добре направени като флейвър и история. За разлика от например icewind dale 2 където имахме една купчина раси, ама никой не знаеше чий го дирят там.

Още нещо - говорим за франчайз, който ще има повече от едно вече ЗАПЛАНУВАНИ продължения. Така че има време за всичко. 62 лева за игра с минимум 50 часа геймплей е достатъчен фактор за задължителната покупта на Драгън Ейджа, дори ако за секунда се абстрахираме от всичките му други достойнства (които вече изтъкнах над 6 пъти).

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Nov 04, 2009 8:06 pm

По някаква и на мен неясна причина за момента не ме е грабнала особено, макар че поразцъках няколко часа и последно взе да става доста интересно, подозирам, че съвсем скоро ще се зарибя сериозно и ще открам седмица-две изцяло погълнат от нея, както обикновено става с класните RPG при мен. ;)

Couldn't care less about the number of races. Даже бих предпочел въобще да няма елфи и джуджета, отдавна са ми писнали.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Nov 04, 2009 8:30 pm

Вчера първата ми сесия Dragon Age приключи малко безславно - персонажът ми заби в нищото до някаква колона, тичайки на място без надежда за спиране. :lol:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Nov 04, 2009 9:39 pm

Евала за бъга, аз досега за 16 часа и 44 минути съм намерил точно два :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Nov 04, 2009 10:59 pm

Включваш ли трагичния патфайдинг на партията, щото според мен е трагичен като изпълнение? Иначе тъкмо горе долу почна да ми харесва играта.

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Wed Nov 04, 2009 11:09 pm

Дръпнах я от замундата. Изиграх началото с джудже благородник. Отивам след малко до Walmart да си я купя. :)
1st rule - I RULE.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Nov 04, 2009 11:31 pm

armageddon wrote:Включваш ли трагичния патфайдинг на партията, щото според мен е трагичен като изпълнение? Иначе тъкмо горе долу почна да ми харесва играта.
Булшит и то пълен, всеки ходи точно където му е казано, това, че не си си нагласил тактиките или не паузираш достатъчно често е твой проблем. Сори ако съм остър, но досега нито веднъж не съм имал проблем да се наглася на идеалното място за да си кастна коун ъф колда и да хвана всички лоши без моите:)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Nov 04, 2009 11:39 pm

Аз тактиките съм си ги нагласил както ми харесват, проблем с кон ъф колд-а нямам. Имам проблем с това че партията започна прекалено често да минава от София към Пловдив за по напряко през Варна. Ти ако на това не му казваш проблем с патфайдинг-а, здраве. А щом имаш нерви на всеки две секунди да удряш пауза за да указваш на героите ти ама точно откъде да минат, също здраве.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 04, 2009 11:45 pm

Аз лично като силно спънат в координацията и по тази причина ненавиждащ всичко пуцалкопудобно човек съм абсолютно удивен от това как някой би предпочел камера зад героя пред (почти) перфектната изометрична камера, която била "деветдесетарска" :shock: ... и за мен атмосферата е много повече в това какво се случва и какво пише в диалозите, нежели в това колко близо до главата ми е босът и колко полигона точно мога да му преброя.

така да, рандъм рант ай гес
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Nov 05, 2009 12:14 am

За мене пък е обратното - първо не виждам защо изобщо търд пърсън перспективата изобщо се асоциира с пуцалкоподобие и второ предпочитам да гледам събитията отблизо и да се вживявам отколкото да гледам рандъм кръгчета от горе как обменят точки и асоциацията ми да е че играя игра а не че съм там - в действието. В балдурса ги асоциирах с портретите а самите фигурки щъкащи под птичия ми поглед вече ми бяха смехотворни. Изобщо как бих могъл да си представя че съм там - на мястото на събитието ако гледам отгоре като някъкъв бог вместо да наблюдавам нещата от първа ръка от собствения си герой :shock:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 05, 2009 1:09 am

Аз съм олд-скуул - колкото по-високо и отдалеч, толкова повече се кефя. Както каза Жоро, вживявам се в атмосферата, историята и света, не в това от колко близо светя на героя си. Така или иначе не му гледам през очите (не, че тогава повече бих се вживявал в него де), не мисля, че има значение за "вживяването" колко точно ми е далеч.

И бтв, едно е да виждаш света нашироко, друго е 2/3 от екрана ти да са заети от герой.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest