За/Из/По-губени във WoW (общи приказки и истории) експанжън

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Locked
User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Oct 26, 2009 9:29 am

Ами точно това - подкана:) Защото след 12 ноември ще можеш да се логваш само с battle.net account. Иначе е въпрос на няколко минути да направиш акаунт там и да го слееш с този от WoW.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Oct 26, 2009 10:06 am

RRSunknown, до 12.11 трябва да си мърджнем акаунтите с батъл.нет такъв... всичко е много добре изписано, ако отидеш на страницата на батъл.нет и кликнеш на най-често задаваните въпроси... там си пише... ние говорихме за това преди една страница май... аз лично още не съм мърджнала моя акаунт, ама ще трябва, защото в противен случай няма да мога да се логвам в гейма...

иначе аз си изкарах един мързелив уикенд, в който моята шаманка дръпна от 54 лвл на 63... като цели два левъла ми направи Анну (Близард да пази меца лоша и неубиваема!), като минахме 4-5 пъти Рампартс и веднъж Блъд Фърнанс - за куести и гиър... общо взето всичко възможно за шаман нагрухах без гащите от първия бос, дето си ги стискаше до последно... викам си, ясно е то - моята коза ще ходи по без гащи малко из червените пясъци на Хелфайър, ама Кирето се смили над нея и на втория опит само на първия бос, той кандиса и ги пусна :lol: сигурно се е ужасил да гледа коза без гащи!
иначе бях удивена какъв ганк тече из Хелфайър :shock: с никой друг герой не са ме ганквали толкова... първо се бих с един паладин, който убих 3 пъти, ама на четвъртия той ме довърши и после избяга, а след това на два пъти 2 различни ДК се упражняваха да ме бият... този път нямах празно... помилам ги отвсякъде, ама и аз съм гиърната до ушите... а оставят ли ме да си пусна вълците, пиши ги у гробището... много добри сървайвъл-таланти са дали на мелее-шамана... направо съм влюбена в таланта, дето ми настаква хейст до 100%, чак до инстант хийл... :D

чааак в неделя следобеда минах в цивилизацията, щото дейлито бе UK и направихме българско парти + хърватчето Теле за три ръна на дейли-инстанса, като извъртяхме алтовете си :D

след това дойде време за рейд и ни дадоха дестинация към Улдуар 25, да мъчим Ходир на хард мод... както се и очакваше започнаха скатавките веднага... при 27 записани за рейд, стартирахме с 23-ма... нали знаете как се прави хард-мод на Ходир с непълен рейд - никак... там дето всеки хилър и дпс са жизнено важни, че да го убием за 3 мин...
е, нищо де, поупражнявахме се поне и мисля, че имаме дори напредък... имаше опит, където времето ни изтече на по-малко от 18% на Ходир... ако имаше още 2 дпс-та, можеше да е кил :? ама нейсе...

след което офицерите попитаха дали да продължим или да отидем да разчистим ТоС 25, че имаше около час и половина до края на рейда... избра се ТоС, естествено... за съжаление Дима бе сейвната, защото го бе ПъГ-нала уикенда, но всъщност бе спечелила токен май, та не е точно за съжаление :) затова пък докара вина на един от офицерите, задето ни прати да ПъГ-ваме ТоС - Холи цяла вечер беше гузен и има защо!! ние с Блоби му напомняхме периодично цяла вечер!

аз се върнах в мейдж-канала... стана инцидентно, защото на шампионите Холи ми даде Х-маркиран таргет в рейд-чата, а Блоби - звезда и не се доизясниха, та влезнах в канала да ми кажат кое е моето... за моя изненада в мейдж-канала си стоеше самотен само Холи... :shock: взе да ми се смее, че изхитрувал, за да ме накара да влезна в канала... нямаше я Анакс... ама и Блобо беше се махнал, та го прибирахме после...

ТоС 25 си мина нормално до Ануб... на Ануб настана трагедия... хилърите не насмогваха на дмж-а от аддовете и офф-танковете мряха, а на трета фаза всички се чувствахме танкове :lol: боса запря на 5 милиона живот и не искаше да помръдне, ние наливахме дмж, като луди, аз без мана останах, ама не... хилърите хийлваха здраво и аз стоях на 15к живот вместо на 5к :lol: голям срам - уайпвахме поне 4 пъти!! накрая пак с клизма го убихме...

аз използвах момента по едно време да измрънкам в мейдж-канала, че я няма Ефи в рейда да ни слага балони за повече спел-пауър, на което Блоби веднага вметна "блейм, Виър"... аз не пропуснах да потвърдя, че точно това и правя... и подметнах, че ние може и да не задържим Ефи в гилдията... и Холи веднага скочи със "защо?"... викам му, "ами защото сме пълни с хилъри вече и нямаме рейд-слот, а тя е много активна"... вика "но тя е в почти всеки рейд", а аз "да, на уайп-фестовете, където няма желаещи, няма ДКП, ни шанс за гиър.. знаеш, че за ТоС е пълно със записвания и тя влиза само, ако някой има проблем с връзката"... а той "ама ние вече няма да обявяваме кога ще е ТоС"... после битката почна и разговора дотам спря... ама поне да е наясно, че има проблем...

иначе мило, Амили ще го вземат на соушъл спот... Холи много нещастен ми обясняваше какъв "бед тайминг" се е получил и как му се иска Ами да рейдва... то и на мене де - искам най-сетне малко скийлд-играчи в рейда...

Едит: забравих да добавя, че аз снощи нагрухах най-сетне робата от Бялата близначка, а от шампионите падна кройката за Мерлинската роба, та мисля и нея да си ушия :D
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Oct 26, 2009 10:14 am

Ураааааа!!! За Ами!!!

Ама безобразие!!! Аз ви слагах балони :((.. Ама не можех по всяко време покрай танк хийлването :( Пък така все едно Ланис хич не се грижи за вас :(

На последния бос нямам идея какво стана... Или всъщност донякъде имам. Трууп пак си забрави старото макро, при което ме остави да хийлвам танка (като ми даде да хийлвам и първа група), а те, с огромните хийлове, имаха всеки по една група. Пълна безсмислица! Оттам битката продължаваше дълго, а аз просто изгарях на мана, щото танкът яде много бой, а и обалончвах първа група. Направо в чудо се видях.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Oct 26, 2009 10:37 am

ти си имаш танк да опазваш, а Дима обикновено я слагат на рейда и обичайно - баш на трета група :D а и много исках да клъвна Холи! :twisted:

за снощи не знам какво правеха рейд-хилърите, но не бе добре... може би трябва да попрочетат повече какъв точно дмж тече и кой е най-добрия им спел, с който да ни държат живи и в най-подходящи граници за 3-та фаза...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Oct 26, 2009 10:40 am

Lannis wrote:Ами точно това - подкана:) Защото след 12 ноември ще можеш да се логваш само с battle.net account. Иначе е въпрос на няколко минути да направиш акаунт там и да го слееш с този от WoW.
Аз спрях точно преди съобщението че акаунта ми става удължен с пощата ми.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Oct 26, 2009 10:46 am

Ама така звучи, все едно Ланис работа не върши :cry: Мрън пък!

А иначе снощи просто прекалено много хора бяха на рейда и недостатъчно - на танка. Там обикновено сме аз, Дима и Муун май - с хотове и шийлдс, а вчера си беше мощен хийл.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Oct 26, 2009 10:46 am

само да добавя нещо, че сега го видях...

Дима, гледам, че като някаква компенсация са ти дали пълното ДКП и за ТоС 25 снощи, та поне откъм ДКП снощи не си ощетена :D
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Oct 26, 2009 11:36 am

Аз с изненада установих днес сутринта, че са ми дали ДКП за ТоС25 О_о, хем не бях. Явно наистина са се почувствали виновни, а всъщност аз прекарах вечерта също чувствайки се виновна, че изобщо го ПъГ-нах, ако и да беше много добър ПъГ с играчи от водещите гилдии на сървъра. Имах късмет с roll-ването и спечелих един трофей. Това беше и нещото, което ми липсваше досега, за да ъпгрейдна още малко гиъра.

Купих shoulder-ите, разбира се, веднага след това. Смених и панталоните с ilevel 232, за бонуса (моите бяха ilevel 219 и ъпгрейдът на ilevel232 е приемлив). Имах материали за Мерилинската роба, но от два дни нямаше тейлър онлайн, който да ми я направи. Накрая излових един сладур от Сигил, които говори много прекрасно и интересно. Взе ми 100г и ми я направи. После се зачудих дали да не си сменя и каската, бидейки единствено тя останала от T8,5. Купих си тази с емблеми, която също ми се пада приличен ъпгрейд.

После падна едно чудене за джемовете, последва дълга (порената) дискусия с мое имба приятелче дисциплин прийст и резултатът беше тотално отърваване от мп5 джемовете и грухане само на спел пауър и интелект.

Затова и се шашардисах като ми дадоха да рейд хийлвам на холи. АМА АЗ ТОЧНО СИ БЯХ РЕДУЦИРАЛА РЕГЕНЕРАЦИЯТА ЖЕСТОКО МНОГО! Да не говорим, че хич не ми е лесно да спасявам единичен таргет бързо. На 2 ми е Реню-то (вместо Шийлд) и по инерция го каствах, докато не установих, че е прекалено много мана. После започнах да прекаствам Флаш хийл на хора със 100% HP, за да стакна Серендипити точно преди Frozen Blow. Идваше тоя ми ти FB и започвах да каствам PoH = ужасно бавно!!! Докато едната ми група мре, другата на 100% HP или обратното. Като се наложеше да channel-вам DH, все се появяваше бял кръг под мене или нещо друго прекъсваше каста... Трябва ми опит със сингъл таргет хийлинга на холи. Нещо много се шашардисвам като нямам Пенанс и Шийлд. Дори нямах време винаги да държа ПоМ :( в циркулация. Всъщност диспелването беше най-големият проблем :D.

Edit: Btw пълна глупост звучи хийлинг задачата на Ланис за Ануб. Един хийлър на танка на трета фаза е МАЛКО и ще се зори зверски, пък да те сложат и на цялата меле група - Ха Ха Ха.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Mon Oct 26, 2009 12:21 pm

Lannis wrote:Палаааааа... Побягна ли вече Лич Кинг по бели ламарини из Айскраун?
Сложна работа е да гониш това Лич Кинга, почти като да надбягаш Михаля... :roll: След известни тренировки да надпреварвам пилетата от градския транспорт (правят резки завои) и след кратък въздушен бой с един наперен БЕ паладин, който се размаза някъде край Даларанското дърво, реших да поема към Айскраун. Потропах културно с крак по портата на Цитаделата, избивайки едното крило (което пък премаза някаква неуточнена бройка немъртва сган) и що да видя - те го Лич Кинга! :shock: Яхнал дракон та дрънка - двоен ауспух, турбо-инжекция и на всяко крило по пет елитки с лъкове :shock: И като се започна една гонитба... няма да отегчавам с подробности, обаче това ЦД-та горих, поушънк пих... а бе накрая го приклещих току на границата с Уинтерграсп. И тамън да му разцепя каската и отнякъде се пръкна едно гоблинче, дето му личеше отдалеч, че е зле прикрит Гейм Мастър. Та взе да ми обяснява, че преди да убиеш Лич Кинга трябвало първо да направиш специален ачийвмънт - да уловиш 5 костенурки и с тях да минеш всички хардмодове на Улдуар за 2 минути и 20 секунди. Аз се ядосах - хардмодовете ясно, ама защо да мъча костенурките? :evil: Ступахме се с гоблинчето, отнякъде изскокнаха още три като него - с по 10 млн живот и удрят като валяци, две убих, но ме пречукаха... а Лич Кинга яхна някаква дръглива врана и избяга :cry:

Изнервих се и нападнах Ъндърсити :twisted: Не за друго, ами щото има ачийвмънт да убиеш 5 орди насред Ъндърсити, знам ли вече и тоз ачийвмънт кога ще ми го поискат. Невинните жертви бяха 1 друид (3 пъти подред), един уж хитър паладин (дето изчака две елитки да ме нагънат, та тогава той да ме нападне) и накрая един хънтър, който му хрумна да ми прекъсна ХС-каста (тъкмо си мислех, че няма да намеря пети :mrgreen: ). Пътем пречуках и един гоблин, щото ми заприлича на Гейм Мастър... оказа се че бил цепелин инженер :oops: По този повод загубих репутация с всички гоблински фракции :cry:

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Oct 26, 2009 12:35 pm

Няма справедливост на тоя свят!!! Знаех си аз, че ГМите са комбина с Лич Книг, ама не очаквах толкова явно да го демонстрират. А и аз се чудех де са костунирките, а то явно други ловци на Лич Кинг са ги нагънали из Улдуар и то затова не остана и една костенурка из северните вирчета вече.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Oct 26, 2009 12:38 pm

Elayne wrote: Edit: Btw пълна глупост звучи хийлинг задачата на Ланис за Ануб. Един хийлър на танка на трета фаза е МАЛКО и ще се зори зверски, пък да те сложат и на цялата меле група - Ха Ха Ха.
Двама бяхме с Колман, но не стигаше. Т.е. опазвахме го, докато имаше мана, но след цялата битка, оставах с празно мана коритце. Да не говорим, че хийлинг спеловете на холи прийстовете в комбинация с чейн-а на Вура и хотовете на Муундъст на останалия рейд просто няма как да не държи рейда. Та така - нашите хийлъри реално хийлваха боса, докато аз и Колман се чудехме колко време да удържим Готя.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Oct 26, 2009 12:41 pm

Наложи ми се да прибегна до опцията "спиране на трупане на опит". Нещо което не мислех че ще стане но ебати Близард как са се оляли с тоя Алтерак - три минавания и вдигаш ниво. А аз изобщо не искам да вдигам ниво защото си гриндя за меч а ако вдигна ниво ще ме метне в следващата серия където ще ме порят на едро.

User avatar
kiko72
Merchant
Posts: 93
Joined: Tue May 19, 2009 11:42 am
Location: Varna

Post by kiko72 » Mon Oct 26, 2009 12:45 pm

как става това със "спирането на опит"? Някаква отваричка има да се пие или се пиша някъде в настройките. Вдигам си сега едно хънтърче за PvP,вече е 65 lv. Искам като стане 69 га го спра и да правя хордетата като таралежи със стрелите си :)

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Oct 26, 2009 12:45 pm

Не думай!:) Нека си се оливат - знаеш ли колко народ изкласи до 80 от AV xp ? :lol:
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
kiko72
Merchant
Posts: 93
Joined: Tue May 19, 2009 11:42 am
Location: Varna

Post by kiko72 » Mon Oct 26, 2009 12:46 pm

Мали...ужас, ама аз верно много правописни грешки правя :) Що става така не знам, иначе си пиша правилно...само тук все бъркам буквичките:)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests