За/Из/По-губени във WoW (общи приказки и истории) експанжън

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Locked
User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Tue Oct 20, 2009 1:11 pm

Elayne wrote:Ами с право се възмущавате тогава на парашутистите в рейда...
Дима, за мен проблемът е, че в тая гилдия останаха май само парашутисти. Има не повече от 15 човека според мен кор-състав.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Oct 20, 2009 1:18 pm

сега ги преброих... 8 човека е кор-състава... с Ниста - 9...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Tue Oct 20, 2009 1:19 pm

Ими то е показателно :)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Oct 20, 2009 1:37 pm

По една или друга причина се е стигнало дотук и определено е изнервящо за вас и се трупа адски много лошо настроение и разочарование, обаче какво може да се направи?

Трудно се recruit-ват достатъчно кадърни хора с приличен гиър за сегашното ниво на 25-man raids и хард моудс. А когато няма достатъчно sign ups за рейд трябва или да cancel-ват (защото няма достатъчно от кор състава) или да се стига до участието на соушълс, гилд френдс или новопопълнения.

И за мен напрежението е много голямо да не се издъня като пълния идиот, защото съм късметлия да получа raid spot.




:roll:
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Tue Oct 20, 2009 1:43 pm

Справяш се отлично, Дима, не се притеснявай:)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Oct 20, 2009 2:29 pm

то в това е и проблема, Дима... гилдиите, дето искат прогрес са като питбули... фиксират ли разпадаща се гилдия (както с Фейт) и гледат да засмучат потенциалните добри играчи... други гилдии просто викат из Трейд-чата от какви играчи се нуждае рейда им... и който иска - аплайва, а апликейшъна му се обсъжда... както при нас едно време в ренесанса ни... само дето при нас местата са "заети" за соушъл-приятелчетата, които винаги трябва да си имат място в рейда, когато им се дорейдва... ако имаме късмета те да могат и да играят, както бе с хънтъра Крис, ще е идилия... само дето много рядко ни спохожда тоз късмет... повечето тепърва започват да се упражняват да играят класа си, докато междувременно ги обличаме... дай боже да се научат бързо, ама маса от тях или не се научават, или загубват интерес и активност... само дето (виж по-горе) рейд-местото им се пази, ако случайно им се доиграе... съответно кяр от рекруитване на кор-играчи няма... и рейдовете ще си се кенсълват във всеки случай, когато на соушъли и гилд-френдове не им се рейдва... а активни мембъри няма за пълен рейд, поради горните причини... абеее, параграф 22 отвсякъде...
да видим кога ще прелее бента и кор-състава ще биде редуциран...

а Дима, ти се справяш много добре... и не е само мое или на Ланис мнение... де да можехме да те имаме във всеки рейд... :neutral:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Tue Oct 20, 2009 3:05 pm

Elayne wrote:Тишеее, спретни един гайд за ивента, че ми е първи Хелоуийн в играта и съм леко объркана ;). Днес нямах време да прочета.
Май тоз път ще пропусна гайда :oops: Аз просто си довършвам Хелоуина от предната година, останаха ми няколко ачийвмънта, имам смътни спомени, че предната година падна здраво обикаляне на Азерот... в общи линии се боря за пет-а и за каската и съм почти готов (о, да, трябва да изгася едно скапано селце, все едно от слама са тия покриви :? )

А тазсутршения Уинтеграсп ми напълни душата :mrgreen: Ние в защита, успешно защитихме, така че всичките 5 куести накуп за няма и 20 минути, вземи тия 20к хонор :mrgreen:
Иначе снощи с Кара се пробвахме на арената... тоз път 3 загуби и 3 победи, задобряваме 8-) Вярно, че все лавандули срещаме като бием, ама с малко стиковане може и да изпрогресираме до 300-400 рейтинг :lol: :lol:

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Oct 20, 2009 3:18 pm

Тише, кажи кога ще ни мобилизираш да гасим пожари, че искам да те видя наперен на лилаво хвъркато пиле :lol:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Wed Oct 21, 2009 9:43 am

След 2 седмици мъки снощи сменихме генерално тактиката на Twin Val'kyr Heroic 25 и ги убихме на шестия опит :) Супер лесен бос.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Wed Oct 21, 2009 9:50 am

БРАВО!!!

А сега трябва и да разкажеш тактиката и да ми позволиш да я преведа за нашия форум :D
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Wed Oct 21, 2009 10:06 am

Заставаме всички на решетката на входа, танковете си вземат валкириите и ги нагласят така че и двете да са в range на всички (не е трудно ние сме в плътна маса на решетката).

Танковете са си с противоположен на валкирията си цвят. Всички освен 4 dps са с черно и бият бялата, останалите 4ма, са с бяло и бият черната. Един mage с максимално hp gear остава извън raid-a и зад танковете за да лови топки колкото може. Цветове не се сменят и не се мърда от вратата.

Боя е - nuke колкото може по бялата. Белият щит и черният вортекс не са проблем (хората кото са с бял портал са hunter/mage при нас и на черен вортекс си пускат Deterrence/Ice Block съответно, танка с грешния цвят пуска Shield Wall и Last Stand).

На бял вортекс всички пускат survival cooldowns каквито имат (почти всички сме черни да не забравяме). Мелетата обикновено не са проблем защото rogues си пускат Cloak of Skill, DK си пускат Bone Shield/Icebound Fort, Enh шаман си пуска Shamanistic Rage, Паладините балон и тн. Ние бяхме с 2 друида които бяха в различни групи и пускат Tranquility, аз пускам Divine Hymn, един Паладин - Aura Mastery + Fire resist aura и се оцелява. Ако има повече попове за повече Divine Hymn е още по-лесно. Без Aura Mastery не става btw - пробвахме го.

Най-големия проблем е черния щит защото трябва да го свалим както сме повечето с черен портал. Bloodlust, всички тринкети и cooldowns и каквото сабя покаже.

Трябва да умрат преди да ползват умение шести (в идеалният вариант пети) път защото след първите 4 пъти започват да въртят уменията наново, а втори бял вортекс няма как да преживеете.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Oct 21, 2009 10:23 am

малеееееее, Гоше, това ми звучи доста инфарктно като битка :D обичам така! за съжаление, едва ли мене ще ме пуснат да гоня топки, а аз обичам да ги гоня :( макар, че като се замисля, в момента двете магета сме сред топ-дпс-тата и е по-разумно ние да нюкваме, а да пуснат да търчи най-слабото дпс в рейда... Ланиииис - превеждай го на нашите ! адски ме кефи :D
ама като знам колко мърди има в рейда, на които не може да се разчита да разберат в даден момент какво се случва, офицерите може да решат, че е твърде риски тактика... :?

иначе ние снощи нямахме рейд и мързелувахме по алтове... аз общо взето обикалях разни територии с шаманчето да си разкривам гарги и да си вдигам миньорството :D
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Wed Oct 21, 2009 10:31 am

Вече е преведено :)))

И на мен ми звучи великолепно:) А и ние сме с 4 DH обикновено (ако холи прийстовете ни се сетят въобще да го включат в ротацията си), а пала танкът ни е наритал повечето други паладини да си вземат divine sacrifice.

Остава и да стигнем дотам:)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Wed Oct 21, 2009 12:04 pm

Таис ако си mage и добър dps най-добре да си с бял портал и да биеш черната. Иначе не стига dmg за черния щит. Ние затова имахме 4 човека с бял портал - за да помагат за черния heal.

Divine sacrifice не знам дали са пускали паладините ни. Но Aura Mastery абсолютно си трябва.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Oct 21, 2009 12:13 pm

как не разбра досега, че съм мейдж, бре?? :twisted:

към момента с офицера ми маге си поделяме първите места в Рекаунта при повечето битки... естествено, когато имаме други функции или много движение, положението е различно, но доколкото разбирам при тази тактика, битката за масата от народа (включително за нас) е статична - стоят на едно място и наливат дмж... в този случай със сигурност ще сме на върха...

значи викаш идеята е 4-те топ-дпс-та да са в бях цвят през цялото време и да бият по Черната?
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests