За/Из/По-губени във WoW (общи приказки и истории) експанжън

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Locked
User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Oct 19, 2009 5:38 pm

мерси, пиле :D не е точно моя тип парче, но жеста е важен :P
бтв, радвам се, че снощи успяхме да те заинтригуваме достатъчно, че да си пуснеш музиката от играта, дето звучи по пътя към Мимирон - то си е постижение :lol: срамота е да си изринал този инстанс десетки пъти и да не знаеш как звучи музиката из коридорите му :P

хайде, бягам да прибирам малчо, че ме чакат домашни :oops: ще се включа да видя кой е дейли-хероика и да ви кажа дали да ме броите за него...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Mon Oct 19, 2009 5:53 pm

Dzvero wrote: удар с чук дето удря по 3-ма + мята щит дето и той удря по 3-ма по принцип. Ако не ги ползва означава да прави поне двойно по-малко агро :))
Да се обадя като черна станция :lol: - щита не чупи овци, невероятно но факт 8-) Промениха го по някое време, ама вече не си спомням кога. Освен това може да се глифне да удря 1 таргет, ама със 100% повече дмг, което ми се вижда смислено за хард-кор-рейд танк. Аз такова нещо разбира се няма да направя :lol: щото щита е сайлънс, а да видиш ококорените зурлички на друид-хилър, шадоу-прийст и лок едновременно (щото си ги сайлънсал всите) не се купува с голд :lol: :lol:

На мене туинка-маге замалко да левълне (така и не отидох да му купя анти-левъл :wink: ), то нали фестивал, гледам - ябълки, аха да си взема и хоп! 900 ХР :shock: :shock: То било куест... Остана на 40 ХР до 20-ти левъл горкото :oops:

User avatar
Pag
Merchant
Posts: 99
Joined: Wed Jun 03, 2009 11:41 am

Post by Pag » Mon Oct 19, 2009 6:58 pm

Пу, да ви се невиди, пишете като побеснели. Мислете за хората, които ви четат все пак, очите ми се извадиха ...

Спора за овцете следя и аз. Аз прасенце правя, че много сладко квичи и досега танк никога не го е чупил. Ама виж разни заплеснали се депесета с включено АОЕ - редовно. Пищя и се оплаквам и слушат... ама до следващия път
Бори се за правата на овцата/прасето Таис, с теб съм!
Pagane lvl80
Blood Elf
Xavius

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Oct 19, 2009 7:11 pm

Тишеее, спретни един гайд за ивента, че ми е първи Хелоуийн в играта и съм леко объркана ;). Днес нямах време да прочета.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Oct 20, 2009 10:16 am

Паг, аз имам пълната менажерия за полиморф и все искам да си пробутам черната котка, ама танковете не ми я щат, щото е много дребна и не я виждат :(

иначе снощи за наша изненада имахме рейд... пълен рейд със соушъл мембъри и гилд-френдове... демек - негиърнати хора, дето ни са стъпвали в Улдуар или поне не на крайни босове, а част от тях и без рейд-опит принципно... но и не само... забравили сме битките... просто навиците, дето ги имахме са улетели, а рейд, дето не знае какво прави е обречен на мнооого уайпс...

така и стана... като се заредиха едни уайпове на Генерала, не е истина... в битка, където преди време сме сваляли Генерала само с 1 мелее-интеръптър + 2 магета бекап, снощи с маса опитни играчи - 2 рогета, мелее-шаман, дпс-уорирър (че и 2 уориъра бяха), рейда пламтеше като факла от неинтеръптнат флейм... :evil: аз направо побеснях и попитах дали не им трябва помощ от магетата за интеръпта... което там не е добра идея, защото хем мана хаби, хем генерира допълнително агро за мен, а и без това с този аркейн дишах във врата на танка... както и да е... убихме Генерала, ама с клизма и Н-на брой опити...

отидохме на Йог, и се почна учене отново на битката, щото половината рейд го бе виждал само на Улдуар 10, а някои - въобще... само дето се оказа, че новаците не са идинствените проблемни там... след маса обяснения танка хукна към Сара като пич - джапайки през облаците... :shock: неведнъж...

няма да казвам, че аддове си имахме в изобилие... на един от опитите търча аз между облаците да си намеря място, почвам да бия по адда и на втория аркейн бласт онзи хуква към мен, а във Вента викове да си следим агрото :shock: влезнах в айс-блок, но наредиха да мрем, като през това време се набиваше канчето безадресно на дпс-то, дето се самозабравяло и не оставяло танка да си вземе моба... аз се ядосах и написах уиспър на РЛ, че щом съм дръпнала агрото на 2-рия АВ, значи танка 5 сек. се е почесвал някъде или е спал, и не е моя вината... заобяснява ми се, че не визирали мен, а хънтърите... амаха...

по едно време част от народа си остана до вратата (и по-добре) да не ни се пречка, и започнахме да влизаме във втора фаза... тя вървеше добре, защото групата в мозъка си вършеше работата както трябва... та почти на всеки опит, който преминехме първа фаза, отивахме и на трета... само дето там си мряхме... аддовете бяха твърде много (не знам защо така), танковете носеха много дмж и трябваше да бием по аддове, вместо по боса... така се удължи битката, че се наложи 3 пъти да си презареждам Санитито, а от това дмж ми падна драстично и явно не само моя, защото не ни достигаше дпс да довършим Йог... срамота... така и не го убихме... днес едва ли ще съберем рейд, за да го убием, но се надявам да отидем де... не обичам недовършени работи :(
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Tue Oct 20, 2009 10:49 am

Няма да се ходи днес - има само 20 записани. Което е безобразие.

Но и според мен не беше само до новите хора в рейда, макар това да има значение. Зентай лагваше сериозно, което му пречеше на интеръптите, но понеже явно са свикнали да се сработват добре, само трима се бяха нагърбили да интеръптват на генерала. Пък АоЕ-то бая честичко си върви, както имах възможността да наблюдавам поумряла. Защото се оставих да умра като първия идиот в зелено петно на последния опит. Единият уориър не можем да го броим от снощи - не просто, че беше нов, а беше arms spec - трябва да сменя stance, че да интеръптва. То си има макро, но дали ще го задейства достатъчно бързо... Малко да лагне и е изпуснал.

Ходир също беше трагедия. Опитаха се да ни строят така, че да се бъфкаме взаимно по-добре, обаче настана тотална суматоха. Не знам, кой имаше задачата да хийлва пета група, обаче си мрях на общо основание по време на АоЕ-то. Но компютърът ми определено има нужда от подобрение в най-скоро време - всичко ми беше на забавен каданс на тая битка. А и не само. На втория опит на Йог пробвах да обикалям в покрайнините, обаче като си видях видео-качеството, реших, че е добре да не рискувам да цапам в облаци и оттам нататък си стоях в центъра. Което си сработваше добре.

Танче, танкът трябваше да джапа в облаците, като отива до Сара - така му беше казано - или поне това винаги е било тактиката за пула - два ада в началото. Проблемът идваше от джапането в облаците след като бяха дръпнати първите два. Както и на два пъти от убиването на два ада бързо един след друг, при което народът в центъра отгърмяваше със страшна сила, преди да получи хийл.

А по отношение на агрото, наистина беше обяснено, че става дума за хънтърите. При пулването на два ада в началото, те нацелиха единия преди танк изобщо да успее да го удари. Агрото прескочи помежду им и после го дръпна ти. Танк така и не се дореди в тоя промеждутък. Затова и бяха обясненията после, че не иде реч за теб специално, но пък не е нищо, ама нищо ново да се говори безадресно, когато се обяснява нещо подобно. А третата фаза... първия път направо ме заболя сърцето, честно. ТО се виждаше как народът прави не, каквото трябва - виолетовите светкавици бяха повече от ясен индикатор за това, че някой гледа не, където трябва. На последния опит холи прийстовете се бяха изтъпанили баш пред вратата с целия рейд зад гърба им, при положение, че изрично се каза къде точно трябва да се намират. Айде, при тях пак не се налага да се обръщат толкова, като хийлват. Проблемът е с такива като дисциплинираните, които автоматично се извръщат към таргета на пенанс. Не знам Дима къде беше, тя си знае :). Май и за шаманите има такъв момент, но не съм сигурна. Факт е, обаче, че масово имаше народ, обърнат с лице към боса, а десетки пъти се обясни, че не трябва да е така.

Не знам, наистина вчера имаше елементарни грешки и те категорично не бяха само нови играчи. И при лидери, дето ти говорят по вент през цялото време, нон-стоп се дават обяснения и нареждания какво точно да се прави, сякаш народът масово не слушаше или не четеше. Все имаше неразбрали. Хем сега не сме с половинчасовите тегави обяснения. Честно казано, по едно време си мислех да ги помоля да пускат raid warnings, щото се самозабравят и те, че народът не винаги успява да следи всичко, което се говори - чужд език е все пак. Липсваше Блоби :)

Та така. Аз след снощи определено съм вкисната - над 50% от народа наистина сякаш мисли само за това как да мине по-леко и да събира епици от ТоС. Дори и прехваленият рейд от неделя не беше чак толкова прехвален - Мимирон го минахме на клизма, а бяхме уж добър рейд. Изобщо не си представям как точно ще се сработим за хардмод на Торим дори. И не става дума за дпс рейс - ще издъхнем просто, защото народът не мърда, когато трябва. То това и за мен ще важи, ако не успея да си постегна компютъра май :cry:
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Oct 20, 2009 11:38 am

Ланис, оправдания ВИНАГИ ще се намерят... и това, дето ще ми интеръптват без бекап никога няма да го проумея... и какво става, ако им резистне? рейда в пламъци? за мене бе факт, че имахме много повече от нужните мелее-интеръптъри и интеръпта там е в пъти по-важен от направеното за тези секунди дпс... и да не ми разправя уориъра ще сменя активния бар, щом е нужно - каста е дълъг, а той е бивш играч на Фейт, би трябвало да има опит във всичко... но факт бе, че дори когато се попита какъв е проблема, ОТНОВО пропускаха флеймове... просто се играеше без желание и концентрация... ей, така, леко арогантно на нюк, щото е бос, дето е въртян цяло лято...

а това за танка у облаците не знам кога да е била тактиката, след като и Холи подметна по Вента, че май и танка трябва да го турят до вратата да гледа и се учи... за хънтърите се обадиха едва СЛЕД като насметох Холи на уиспър, че не съм им виновна, дето моба предпочита мен пред танка... преди да разбутам нещата по Вента си говореха само за дпс-то, дето бърза да дпс-сва, безадресно и неопределено... ЕСТЕСТВЕНО, че ще си помисля, че за мен говорят, след като адда по моя Айс-блок чукаше... после казаха, че са хънтърите... и ако не бях се развикала на Холи, хънтърите можеше и да не разберат, че тях визират...

за трета фаза на Йог, ДБМ не работеше добре... изобщо не ми даваше таймера кога ще се разсмее онова чудо... съответно винаги ме удряше, докато да се обърна... те хилърите могат и с гръб да хийлват, но аз трябва да съм само с лице към боса... а Санити губех от доста неща... да не говорим, че никой не си правеше труда да декърсва, та се налагаше и това да правя... абеее, мъка си беше...

и нещо ми писна отново и отново да се обучавам на нещо си, дето цяло лято е въртяно, все с уайпове и негативни емоции, поради едни и същи причини всеки път... няма желаещи да мрът, все нови хора - неподготвени, андъргиърнати, аман... писна ми все някой да буустваме... вместо да се концентрираме на хард-модове, ние обличаме офицерските приятели... рейда се напълни с парашутисти, дето драпат за мембърски спот...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Oct 20, 2009 11:47 am

Много тегав Ходир и не особено тегав Йог за мен, макар че не съм сигурна дали бях на точното място в трета фаза - с гръб към боса (както на 10man), близо до вратата, с лице към вратата. Муундъст беше до мен, та не мисля, че съм била на лошо място. Санити не съм губила изобщо, но тъй като умрях нямах никаква мана накрая при по-добрия опит в трета фаза и не можах да хийлвам. А и танковете ми бяха далече отвреме-навреме, а ако се върна по към центъра ВИНАГИ ме надушваше някой адд. В крайна сметка адовете ме цапардосваха смъртоносно.

Иначе битката с Йог за мен видимо е напълно същата като тази в 10-man. Не считам, че е особено трудна. Избягването на облаци не е сложно. Втора фаза зависи до огромна степен от партито в мозъка, а и хората да са наясно как да се движат отвън, защото ние по едно време умряхме с Ниста, Муун и не знам още кой от зелен лъч или нещо друго ни one-shot-na отвън. В интерес на истината не разбрах какво ме уби. Не беше пипало, не беше link... >.<.

Мен много повече ме фрустрира Ходир, дори повече от уайповете на Генерала - който също не е особено сложен. Как точно се предполага да правим под 3 минути на Ходир? Ма то е нечовешки хаос тая битка. Ние почти енрейджнахме боса О_О! Пета и четвърта група бяха на Трууп, който умираше пръв от хийлърите. Моята беше трета.

Много демидж носи рейда извън Frozen blow, а не бива. Мен тръпки ме побиваха като Ходир започва да ръмжи/крещи, за да подскаже Frozen Blow... ужас. :roll:

Едит: Бтв за декърсването - когато е имало меджик съм го махала с приоритет. По едно време се занимавах почти само с това. А шаманите имаха Cleansing totem down.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Pag
Merchant
Posts: 99
Joined: Wed Jun 03, 2009 11:41 am

Post by Pag » Tue Oct 20, 2009 12:26 pm

Как не ви е срам бе - гилдия от над 200 човека такива да ги вършите, един кьорав Йог да оставите жив :twisted:
Таис помагай, ГМ каза, че няма да ме търпи повече на ФБ и че е време сега преди отварянето на цитаделата да минавам ъркейн, доплака ми се направо. Оправих си дървото и глифовете, малко джемове имам за смяна, обаче не мога да си оправя ни ротацията ни реда на използване на макротата, както твоя офицер е постнал. Да не говорим че все си търся ЛБ-то
Хелп плийз, плийз :oops:
Pagane lvl80
Blood Elf
Xavius

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Tue Oct 20, 2009 12:54 pm

Дима, не трябва да си на вратата. Муун може да си го позволи - ама на теб един пенънс те обръща директно към боса. Седиш до боса, с гръб към него, а рейдът да е пред теб! И го казаха това, ма кой да слуша. Не го казвам само за теб - вчера беше масово. Никой не слушаше. И по коментарите в бг канала си личеше, че и ние не слушаме какво се говори.

А като каза за зелените биймове - на една от битките маса народ измря точно от тях. Все едно за пръв път влизат в тая фаза.

Чистетенето на кърсове така или иначе го правят друиди и магета. Май само Муун беше хийлър друид, така че дпстата щат не щат, трябва да помагат, ако искат да върви.

Уориърът ще сменя активния бар, но няма как да играе постоянно на него - не му е спек. А щом трябва да го променя, има риск да не успее достатъчно бързо. Макар де да знам, вероятно трябва, ако няма алтернатива. Но при положение, че Готя играеше фюри, нямам идея защо трябваше специално да се уточнява, че и той трябва да се включи.

И хич не ми е писнало да се обучавам на нещо си, дето сме го въртяли лятото, защо Йог е падал само веднъж и цяло лято нямахме почти нормална рейд група. Така че нямаме и към моменат кор-състав, който да покаже, че може да отива да ги бие безпроблемно всички босове. Ще обличаме прители и прочее парашутисти, щото такива са ни мембърите - не може да се разчита на тях. Хич и няма да отварям дума за хард моуд аз и лично ще гласувам против, ако се случи да питат, защото след снощи смятам, че трябва да видя поне едно гладко минаване на Улдуар.

А Трууп нямам идея защо е мрял на Ходир. Явно и него вятър го е вял вчера... и отвявал.

А тактиката с танка в облаците - почти от самото начало. Танкът тръгва и дръпва един допълнителен ад, като стъпва в облаците. Казвано е безброй пъти и е правено почти на всеки опит (освен вероятно на най-най-първите и ако нещо друго се омотае).
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Oct 20, 2009 12:56 pm

дай ми линк да те огледам как ти е гиъра в момента, плс (нямам много време да ровя в нета днес)...

ротацията е лесна - 4 АВ+1АМ... това до откат...
когато ти се включи АВr, не го изстрелвай веднага (макар моя офицер такива нареждания да ми е дал :P ) - хвърли око колко дебъфа си докарала от АВ и го изстрелваш, ако/когато си на минимум 3!!

последният талант в аркейна - ABrr, почти не го ползвам, защото:
- направиха го МНОГО скъп на мана
- вкарва ме в неприятен глобъл КД и губя дпс от забавянето на последващия АВ...
използвай го САМО и задължително, когато се налага да се придвижиш от една позиция в друга... тогава аз изстрелвам един АВrr, един Файър-бласт (ако боса е в рейндж) и още един АВrr, щото дотогава се е заредил (минал му е КД)... но това САМО, ако си изчистила мана проблемите си за конкретната битката...

настрой се за горене на мноооого мана... вече почти не остана бос-битка, в която да не си използвам и трите мана-джема + 1 или 2 Ево, понякога и мана поушънка... използваш само Молтън армъра си... ако имаш много спирит от айтемите по себе си - ползваш и глифа за Молтън армъра, ако нямаш - като мене, можеш да избереш глифа за АР... трябва добре да си организираш мана-мениджмънта, мноооого важно...

направи си само 1 макро, като изпишеш каста на всякакви таланти ала ПоМ, АР, Айси Вейнса + юзването на тринкет, ако имаш по себе си на юз, преди каста на Аркейн бласта... това ти е нюк-макрото... ако искаш използвай само него... а в битки, дето трябва да си бърн-ваш КД-те си, го ползвай когато дойде момента...

основни статс са ти СП + хейст... колкото повече, толкова по-добре... забрави крита... че дори в някаква степен и хита :oops: аз съм с около 250 хит само, ама не е драма... хейста ти трябва да премине 800 рейтинг... аз съм с около 838 в момента... задължително вземи 4 парчета от новия сет... той просто е правен за аркейн... не забравяй да кастнеш преди битка ФМ на другарчето си маге, а когато няма такова - на кастър, за който знаеш, че има повечко крит... аз затова понякога го слагам на Ланис, щото като дисц. прийст е нагрухана с крит... :twisted:

билд - погледни моя - оказа се удачен... ако и ти си сложила точки в абсорбшъна, не забравяй да се подмажеш на дисц. прийста ви да те държи постоянно шийлдната, особено в битки с постоянен дмж, като при Ходир, примерно... УЖАСНО много бууства дпс-то, като прокне таланта... ако е по-добричък изкрънкай си и да те "хейства" на всеки КД :P

това е май :) чака те голямо забавление с аркейна като му посвикнеш, а то става бързо + голям кеф от дмж, дето ще правиш... :D

Едит: ами приятно ти циклене, Ланис... не мога да разбера наистина упорството да ги оправдаваш винаги и независимо от регреса, до който докараха гилдията :shock: аз лично винаги съм играла за прогрес и когато с месеци няма такъв, и не просто няма, но и регреса се използва като оправдание да няма такъв, вместо да се работи в обратната насока, е, в този случай не мога да ги галя, хваля, оправдавам... не играя играта, за да обличам сулю и пулю, че и алта му... това, което ме дразни е, че вече няма дори визия за прогрес... думи и дела не се покриват... няма и хъс, няма и желание дори да се опита... не щат да рекруитват облечени и с опит непознати - събират си френдовете у гилдията на ранк без да минават под прожекторите - пълни сме с тях, правят си ги соушъл и ей, на - после осъмваме с техни апликейшъни за мембърски рангове... двеста пъти им се каза да правят ревизия на същите, ама не им изнася... но докато си имат антуража с пълната му подкрепа, независимо от всично (не-)постигнато, що нещо да се променя...

за уориъра няма какво да коментирам - считам, че е напълно резонно да изгуби нужните 2-3 сек в превъртане 2 пъти на активния си бар - неговото дпс не е жизнено-важно, но интеръпта - да... за кърса могат не само ресто-друиди да го махат, ама нейсе - не им се спираше да дпс-ват, също както при въпросния уориър - все някой друг, ако може да върши "черната работа"... останалите трябва да палим свещи, че ги имаме в рейда...
Last edited by Tais on Tue Oct 20, 2009 1:15 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Oct 20, 2009 12:58 pm

Естествено, че слушам, просто много често не разбирам какво се казва и проблемът не е, че не слушам, а че не им разбирам като говорят - Шанди, Веар... явно английският ми е бая зле. Пенанс ползвах рядко, точно защото ме обръща. Карах на диспел, флаш хийл, щит, ПоМ и прочие.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Tue Oct 20, 2009 1:01 pm

Elayne wrote:Естествено, че слушам, просто много често не разбирам
Уви, това е проблем... при това масов. То затова се ползват raid warnings, ама офицерите ни са свикнали някой друг да ги пише. :roll:

Ако си между боса и рейда, няма да имаш никакъв проблем да хийлваш нон стоп и да си ползваш пенанс колкото ти душа иска.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Oct 20, 2009 1:06 pm

Ами с право се възмущавате тогава на парашутистите в рейда...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Pag
Merchant
Posts: 99
Joined: Wed Jun 03, 2009 11:41 am

Post by Pag » Tue Oct 20, 2009 1:08 pm

http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... s&n=Pagane

Хм, той обаче не е ъпдейтнат. Няма да ти свърши работа

Направих си макро, но това с проковете не ми е ясно много. Търся моите стари прокове и техните звуци :roll:
Pagane lvl80
Blood Elf
Xavius

Who is online

Users browsing this forum: RRSunknown and 69 guests