За/Из/По-губени във WoW (общи приказки и истории) експанжън

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Locked
User avatar
Pag
Merchant
Posts: 99
Joined: Wed Jun 03, 2009 11:41 am

Post by Pag » Fri Oct 16, 2009 3:29 pm

Тактиката, която ние използваме надали е приложима за 10.
Двете се танкват от два танка на около 30-40 ярда една от друга. Депесетата се делят на 4 групи / в края на лъчите на звездата на пода, на 5-6 ярда от портал /, като във всяка група има по едно дпс с обратен на групата цвят. Не тичаме да ловим топки покрай стените, а стоим относително на едно място, лавирайки между топките. Да, по-бързи са и са повече, при това в хаотични посоки, но с макс концентрация и добро периферно зрение в един момент се нагласяш към ритъма.
За щита - всички обръщаме за да бием.
Лошото е че и при нас се получава овърдемидж, ако се случат повечко набъфкания. Следиш се сам, то няма и кой да ти помогне в случая. На няколко пъти дори се налага да спирам да каствам. В крайна сметка не ме блазни първото място толкова, колкото да оцелея.

Браво за Консула. При нас още си стои на 20%. И то все заради едни безумни причини - умрял танк, несъобщен овърлоод, лаг, заплеснало се дпс бягащо от бъфа на втора фаза... Ей такива глупости.
Фрея и Ходир на 25 не са трудни. Мимито обаче е такъв адреналин ...

И в нашата гилдия се случват някакви промени, които не мога още да схвана, защото при нас споровете, ако има такива са много дискретни и тихи. Но усещам неща, които не са ми приятни, както и охладняване на отношенията ми с хора, които не съм смятала че мога да изгубя като приятели.
Ужасно ми е тегаво напоследък
Дори не ми се играе.
С ръка на сърцето мога да кажа, че в хард кор гилдиите водещи и важни са хората и техните взаимоотношения - това може да те мотивира или да те откаже. За мен сега е труден период.

Ланис, на патерички ЧРД, от все сърце ти желая зраве и слънчеви дни :)
Pagane lvl80
Blood Elf
Xavius

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Sat Oct 17, 2009 12:43 pm

Мерси, Паг :)

То и при нас гилд положението е някаква драма от сума време, както си личи от писанията ни, но все се надяваме да се закрепи. Междувременно вчера някой превзел акаунта на бившия гилдмастър и обрал банката:)
Обаче Близард много бързо възстановили всичко :)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Pag
Merchant
Posts: 99
Joined: Wed Jun 03, 2009 11:41 am

Post by Pag » Sat Oct 17, 2009 6:18 pm

Ей, и те веднъж да свършат нещо добро :mrgreen:
Като знам какво и колко ние си имаме в банката направо ме втриса от мисълта някой да ни плячкоса...
Бихте ли споделили дали преминахте battle.net трансформацията? Нещо ме е страх да я направя
Pagane lvl80
Blood Elf
Xavius

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Oct 17, 2009 6:19 pm

Просто бъди сигурна да я направиш на eu.battle.net
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Sun Oct 18, 2009 2:19 am

Самата промяна е доста лесна - правиш акаунт и после merge-ваш. То само те препраща. Оттам нататък вече се логваш в играта с мейла за account name и новата парола. И всичките ти герои - main или alt биват оспамени с едно пингвинче, което е bound on account и се чудиш какво точно да ги правиш всичките:)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Oct 18, 2009 1:16 pm

epic .....

http://forums.worldofwarcraft.com/threa ... 7&pageNo=1


Вижте синия пост ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Oct 18, 2009 1:17 pm

бля що се размества тука :(. Гениално :D
Spoiler: show
http://skepticalteacher.files.wordpress ... cepalm.jpg
............................................________........................
....................................,.-‘”...................``~.,..................
.............................,.-”...................................“-.,............
.........................,/...............................................”:,........
.....................,?......................................................\,.....
.................../...........................................................,}....
................./......................................................,:`^`..}....
.............../...................................................,:”........./.....
..............?.....__.........................................:`.........../.....
............./__.(.....“~-,_..............................,:`........../........
.........../(_....”~,_........“~,_....................,:`........_/...........
..........{.._$;_......”=,_.......“-,_.......,.-~-,},.~”;/....}...........
...........((.....*~_.......”=-._......“;,,./`..../”............../............
...,,,___.\`~,......“~.,....................`.....}............../.............
............(....`=-,,.......`........................(......;_,,-”...............
............/.`~,......`-...............................\....../\...................
.............\`~.*-,.....................................|,./.....\,__...........
,,_..........}.>-._\...................................|..............`=~-,....
.....`=~-,_\_......`\,.................................\........................
...................`=~-,,.\,...............................\.......................
................................`:,,...........................`\..............__..
.....................................`=-,...................,%`>--==``.......
........................................_\..........._,-%.......`\...............
...................................,<`.._|_,-&``................`\..............
:ninja:

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Oct 19, 2009 12:59 am

Това си струва да се отбележи!

НАЙ-ПОСЛЕ... СЛЕД ТОЛКОВА ЧАКАНЕ, ЧАКАНЕ...

Pandora's Plea вече е част от моята тринкет-колекция! Така де, все още оревавам света за тринкета от втория бос в ТоС, който падна САМО веднъж, и то бе единственият път, когато пропуснах рейд там.

Прекрасното е, че точно преди това падна оф-хенда, дето също го чаках откак влязохме за пръв път в ТоС 25 - и с едно много глезено "neeeeeed" си го поисках от Блоби:).

И за финал, отидох да правя headless horseman и взеха, че паднаха юздите за коня му... та успях да нинджосам и тях:)

грух :lol:
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Mon Oct 19, 2009 9:42 am

Tais wrote:та някакви идеи?? коя близначка да се танква - един танк и на двете моми или 2 танка, с какъв цвят? ако сме само на Светлата, трябва ли да сменяме цвета, за да бием по щита на Черната? как да обираме топките? дайте предложения, плс...
Снощи от нямане какво решихме да отидем ToC10heroic, нещо което по принцип не правя, та мога да пиша как убихме близначките - танковете и dps се разделят на две групи (ясно е че няма да са равни, но не е от чак такова значение) и те вземат обратния на валкирията която бият цвят.

Зачислява се по 1 healer на тези групи който да е с противоположния цвят за да хваща по някоя топка и да не взема неговата група много dmg, но трябва да се подчертае ДЕБЕЛО че основната задача да избягват топки си е на dps-a.

На Dark/Light Vortex всички си сменят цвета, а като започне да се лекува всички сменят на тази която лекува без да сменят цвета. Когато се лекува тази с по слабата група DPS пускате Bloodlust/Heroism. Останалото е въпрос на практика. Най-трудната част от боя е да успеете да обясните на dps-a да спре да гледа само жълтите цифрички и да започне да се оглежда какво става около него и да ги убедите че гоненето на топки само им губи дпс - да си стоят на едно място и да бият.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Oct 19, 2009 9:48 am

малеее, верно се е освинило детето :D

иначе снощи ми бе странен рейд... след като два дена през уикенда почти не мръднах от шамана си - основно из Танарис и Ун`Горо, всякаква навалица от много хора ми бе противоестествена... в кратките моменти, в които попадах в суетата на космополитния Даларан, бързо търчах пак към пустините, че много умора ми се бе натрупала и трябваше да релаксирам сама...

та снощи офицерите ни изненадаха с ТоС25, ние - в непълен състав, но то там стана като едно време Каразан, само дето в пъти по-кратък, та го изринахме за норматив... а Танче тъкмо се приготви да се кротне пак на шамана си и хоп - дадоха дестинация Улдуар 25... офицерите тръгнаха да предлагат да разчистим няколко боса на нормал-мод, а за утре да оставим мъките на Ходир хард-мод... даже го поставиха за дебатиране, че и гласуване пуснаха... аз тоооолкова не бях в час и не ми се мислеше, че само уиспърнах на офицера, че не гласувам, щото ми е абсолютно все тая къде ще ме заведат...

решиха да разчистим Торим, Фрея, Мими и Игнис на нормал мод (само за Игнис се понапънахме, че да вземе народа ачийвмънта за катурването му под 4 мин)... колкото и странно да бе - битките ми подействаха много освежаващо... леко и приятно бе... въпреки, че сме ги позабравили, а мене ми смениха и позицията на някои - на Торим бях в коридора вместо в Арена... издирвах си и макротата за босовете, че бях забравила как изглеждат :lol: но пък си беше кеф... всичко падна от раз, дори имаше луут, който бе полезен... Ланито най-сетне гушна тринкета, жалко, че на Блобо тринкета от Торим не падна :( и той е падал при нас само два пъти - веднъж за Ниста и веднъж - за мен... при Мими като никога не чийтвахме, а си разчистихме чинно целия траш и се возихме на совалкатаааааа... .много обичам да се возя на нея :oops: като цяло много приятен рейд...

имам сааааааамо 2 забележки - уориъри, паладини и друиди да се научат да не плющят по овците ми :twisted: като споменах, че ще ви убия всички на траша при Фрея, наистина го мислех!! така се бях пищисала! и втората е към хилърите - ама вие продължавате да не ми хийлвате клонингите!! :evil: а снощи по едно време (докато се биехме) видях, че ми се е включил абсорбшън-таланта, бързо отворих профила си да погледна колко ми е стигнала спел-пауър в този момент и бе безумното +4043!!
та... ИСКАМ ЩИТОВЕЕЕЕЕЕЕ!!!! прийстовете силно да се дисциплинират спрямо Танче! :twisted:

днес ще трябва да се настроим за Ходир... не мога да си спомня дали имаше нещо специално допълнително за битката на хард мод... май само това, че трябва да го убием за време... :roll:

и пак добре дошла на Габи :)
довечера ще ти дам торбите, ако си на линия преди рейда...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
kiko72
Merchant
Posts: 93
Joined: Tue May 19, 2009 11:42 am
Location: Varna

Post by kiko72 » Mon Oct 19, 2009 10:48 am

Ще може ли някой да обясни какво по-точно трябва да се прави с тази пререгистрация. Да вляза в eu.battle.net и от там да си направя нова регистация ли? Или да се джойна като използвам потребителското име и парола досега. И ако си правя нова регистрация в този сайт...мога ли да използвам старото си потребителско име и парола или трябва да измислям нови? А какво значи това да си merge-ваш акаунта който си правиш? Аз мислех че близард автоматично ще прехвърлят акаунтите на
eu.battle.net и после само трябва да влизаме там и да си се логваме със старото потребителксо име и парола. Ето днес исках да вляза да си видя кога ми изтича акаунта но нещо не ме пуска :(

User avatar
kiko72
Merchant
Posts: 93
Joined: Tue May 19, 2009 11:42 am
Location: Varna

Post by kiko72 » Mon Oct 19, 2009 10:55 am

Като вляза в eu.battle.net има отдясно линс за създаване на акаунт. Когато кликна върху него ми излиза прозорче за Account Login с имейл адрес и парола. Използвам имейла който бях дал преди време като се регистрирах в близард и същата парола но...ядец.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Oct 19, 2009 11:00 am

Правиш си напълно нов акаунт и когато го направиш ще ти дадат опция да слееш ВоВ акаунта си с новия си Батълнет акаунт.

Имай предвид, че Батълнет те питат за личен телефон, адрес и прочие много подробнисти.

Ще влизаш във ВоВ с имейл адреса, който дадеш при създаването на Батълнет акаунта и паролата, която дадеш там. Така че не ги губи :).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
kiko72
Merchant
Posts: 93
Joined: Tue May 19, 2009 11:42 am
Location: Varna

Post by kiko72 » Mon Oct 19, 2009 11:01 am

Сега реших да си направя регистрация. На втора стъпка ми иска да попълня валиден имейл на който близард щял да ми изпрати имейл. Е те как ще разберат точно кой от акаунтите им си прави регистрация като никъде не давам старото потребителско име и парола с което реално се влизам в близард? Кой имейл да напиша там, и коя парола..старата си която ползвам като влизам в играта ли? Нищо не разбирам и ще объркам нещо май :(

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Oct 19, 2009 11:08 am

Само клонингите са ни къси на нас :P Нали се сещаш, че те точно не излизат на грид. А и да излизаха, аз петовете ги правя видими САМО на парти и евентуално на 10-ман рейд.

За екстра спелпауър хич не се изненадвам. На много битки има сериозен масов демидж - чак ми беше хубаво да те шийлдна и в следващия момент да те видя, че си загубила малко heath, щото това значи пълен абсорб на щита:) А те май средно са между 7-8 ка, като понякога с допълнения от DA минават 10к.

Аз съм ужасно доволна за Пандората. По едно време почти се бях отказала да го взема, дори да падне. Но сега съм един щастлив поп... който чака ОЩЕ ЕДИН ТРИНКЕТ! ПЪК!
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests