F.E.A.R. 2 Project Origin

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Feb 18, 2009 4:58 pm

е как няма да стигат за рам бе човек- че тя е най евтиния компонент, ти ако имаш фалшиво дъно и калпави рам и хард ако ще и десетоядрен процесор да сложиш и видео за 1000 долара пак нищо не правиш :)
b.t.w. много по добре е да имаш два гигабайта на по 1066 отколкото 4 гигабайта 800 специално за игрите.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Feb 18, 2009 5:05 pm

Дъното си беше хубаво, а рамта и няма нищо. Тогава на момента решихме така защото му бяхме сложили Виста.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Feb 18, 2009 5:10 pm

не бе тя рамта е добре ...
ако си правя компютър за офиса :)
ама да имаш четириядрен процесор и две 8800 SLI а паметта ти да се влачи на 800 ми се струва доста безидейно разхищение на ресурс.
само ми кажи- дъното каква марка беше ? А паметта ? - двойно канална ли е , не е ли? А харда?А видеокартата ? Защото например Galaxy предлагат страшно орязани версии на видеокарти но със същия чипсет.

Сега ще ти и обясна графично къде е проблема:
Spoiler: show
Image
както виждаш на графиката се получава ефекта на бутилката- процесора и видеото за много мощни и могат да предават/обработват много информация само че между тях стои рамта и ако е бавна всичкоинформацията на може да премине навреме и се хабят ресурси и на процесора и на видеото за нищо.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Feb 18, 2009 5:38 pm

Абе човек машината е със една 8800ГТ, не с 2, и не е оразяна. Беше в Sli само когато тествахме Crysis. За дъното изобщо идея нямам какво точно беше, но не беше много ефтинко. Рамта е двуканална, хардoвете са в райд, но не мога да помня детайли на нещо, което не е мое и съм го гледал последно преди година.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Feb 18, 2009 7:37 pm

RRS, tva e duno s SLI brq, nqma kak da e evtindjos. Inache DDR 1066 e pochti ot vchera i ne pravi chak titanichna razlika. Q digne 2 kadura v Crysis-a, q ne.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Feb 18, 2009 9:14 pm

не мога да се съглася с това, виж това за пример
http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=37731
http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=39662
http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=34598
всичките са SLI

а това
http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=37597
и това
http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=38862

са вече качествените неща.

за 1066 паметта - тя сама по себе си нищо не прави кой знае какво но ако е на 800 просто спъва голяма част от работата на процесора и видеото- това е доказан факт.
Защото и Quad процесорите и по-скъпите видеокарти също са едва ли не от вчера и тепърва ще се използва потенциала който имат.

Лирично отклонение за конфигурация :)
ами с една такава конфигурация която продадохме преди 2 седмици
ASUS P5QL PRO /P43/LGA775 (много приятно дъно, няма SLI ама за сметка на това предния мост за процесора е на 1600 mhz, има подръжка на двойно канална 1200 DDR2 памет и разпознава перфектно новите процесори за разлика от някои евтинжоси дъна)
C2 DUO E7400 /2.8/1066/3M BOX ( използва предния мост пълноценно, има си 3м кеш , 2.8 му гигахерца лесно се клокват на 3.2 с дъното, и като цяло много успешно решение при положение че следващия процесор - E8500 струва със 120 лева повече.
KIT 2X1GB DDR2 1066 KINGSTON- кита дава гарантира синхрон с дуал ченъл режима а 1066 не спъва процесора нито. Аз лично предпочитам Patriot за памет но и Kingston стават.
SAPPHIRE HD3870 512M GDDR4 BLK - далеч не най- доброто видео но практиката доказва че в ниските резолюции показва идентични резултати с батковците от серията 4000. А 800-те shader процесора гарантират предимство във всяка игра напудрена малко повече.
PSU FORTRON BLUESTORM II 400- не че захранването има значение за самите резултати но все пак е важно да се отбележи че видеото не изисква чак 500-550 вата както изискват по мощните карти.
WD Caviar Black /7200 rpm/32 mb cash- много бърз хард който се вписва успешно в светата троица на кеша/харда и рама.

С тази конфигурация на един монитор 22" Wide Philips (с DVI входа) на резолюция 1680x1440 всички игри които тествахме вървяха на максимални детайли без никакво пикселизиране или видими с просто око дефекти. Включително и Крайзис.

без да съм тествал разучих че при по големи резолюции на наистина огромни екрани разликата между видеокартите се проявява и разните GX280, GX295 и серията 48XX на Ati действително показват защо са толкова скъпи.
Но такива монитори трябва да се гледат от 2-3 метра минимум че да ги обванеш с поглед :)


И пак повтарям за десети път - един стандартен потребител , играещ на стандартния си монитор спокойно ще види на максимална графика и без пикселизиране и ръбчета играта при това без да слага безбожно скъпи SLI системи и четириядрени процесори.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Feb 18, 2009 11:20 pm

Значи казваш, че на тази конфигурация си пуснал Crysis на DX10 при резолюция 1680x1440 с 4xAA/16AF? Ако е така, то много добра работа сте свършили, но лично аз ми се ще да го видя с очите си. Не че не бих приел думата ти, но всепак DX9 или DX10 беше? Защото според мен това е доста голяма резолюция за да успее тази карта да се справи на DX10. Обикновено от тази резолюция започват ядовете, а това не е сред най-впечатляващите карти. Иначе определено не би трябвало нищо DX9 да може да и се опре.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Feb 18, 2009 11:29 pm

ами нали това ти обяснявам - няма смисъл да да пускаш 16AF/4xAA на такава резолюция. С просто око не се вижда никаква разлика с пуснати и без освен ако не се навреш близо до монитора.
16АF/4xAA имат полза като ефекти само на огромни екрани където да замажат ръбчетата.
b.t.w. абсолютно никаква разлика не видях на DX9 и DX10.
Може би ако си разучил предварително и стоиш с книжка с технически характеристики в ръка пред монитора паузирайки постоянно за анализ ще видиш разлики но ако просто гледаш- разлика няма.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Feb 18, 2009 11:45 pm

Тук говорим за performance, не дали има смисъл или не, или разликата е огромна. Иначе разлика между DX9 и 10 има и то доста голяма, но може би не се забелязва понеже графиката на играта е добра и на DX9. На DX10 просто нещата стават доста по-впечатляваши. Всепак поздравления, явно сглобявате добри машинки там където работиш. Обаче нека прекратим спама, че отиваме твърде далеч. Темата си има име. :wink:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Feb 19, 2009 2:12 am

Vsushtnost nqma kakvato i da e osezaema razlika. Pod XP very high setting-a e mahnat s nqkakva bezumna marketingova cel, no ne e ekskluziven za DX 10/Vista i moje da se pusne mnogo lesno s edin cfg fail. Daje taka vurvi po-dobre.
не мога да се съглася с това, виж това за пример
http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=37731
http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=39662
http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=34598
всичките са SLI

а това
http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=37597
и това
http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=38862

са вече качествените неща.
Абсолютно нищо им няма на първите три дъна, а и реално днешно време всякакво с приличен чипсет върши работа, като отличителните черти са основно екстрите и допълнителните слотове. Ако ще и мини-ATX да си сложи човек, пак ще е екстра. Преглеждал съм предостатъчно бенчмаркове, за да се убедя в това. Вече ако човек иска да клоква и да ръчка 1066 DDR2, може да се бръкне и за нещо по-специално. За DDR3 да не говорим - там дъната са свръх скъпи.
16АF/4xAA имат полза като ефекти само на огромни екрани където да замажат ръбчетата.
Ако под "огромни екрани" не разбираш "всичко от 19 инча нагоре", съм абсолютно несъгласен с теб. От AF има огромна полза на какъвто и да е екран, защото подобрява многократно филтрирането на текстурите в далечина, и AA-то също си личи доста, като поне 2xAA e препоръчително за повечето игри, още повече при ползване на нейтив разделителната на екрана.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Feb 19, 2009 8:44 am

Абсолютно нищо им няма на първите три дъна
Ами да де - нали за това говорим- не са скъпи а имат SLI.
По принцип това е средния клас има и още по евтини но вече стават тотални боклуци.
Ако под "огромни екрани" не разбираш "всичко от 19 инча нагоре", съм абсолютно несъгласен с теб. От AF има огромна полза на какъвто и да е екран, защото подобрява многократно филтрирането на текстурите в далечина, и AA-то също си личи доста, като поне 2xAA e препоръчително за повечето игри, още повече при ползване на нейтив разделителната на екрана.
под огромни разбирам от 22 инча нагоре :)
Сега 2хАА и 2АF си се пускат без проблем но оттам нанатък не видях разлика.

Виж на 52 инчовия телевизор на приятеля на Амикае няма начин да не пуснеш всичко докрай и да изглежда добре.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Feb 19, 2009 6:57 pm

Само да не ви казвам какво стана, като я пуснахме на 8800GT на 52-та инча. Отне ми около няколко минути да влезна в менюто на играта. :wink:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Feb 19, 2009 7:09 pm

Amikae wrote:Само да не ви казвам какво стана, като я пуснахме на 8800GT на 52-та инча. Отне ми около няколко минути да влезна в менюто на играта. :wink:
ми нормално- те всичките текстури в режима на голямата резолюция заемат маса място а информацията е зациклила на гърлото на "бутилката" която показах на графиката :)

а точно в такива моменти GX280 и 295 показват истинската си мощ
тя има 223.776 GB/sec трансфер на данни а да речем 8800 има жалките (в сравение с баткото) 62.08 GB/sec.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Feb 22, 2009 9:50 am

Пробвах PC версията на FEAR 2, за да реша дали да карам с нея, и честно казано "оптимизацията" е доста... потрисаща. На всеки няколко секунди играта се спича жестоко, като това не е заради четене от харда. Особено във външните сцени е абсурдно. И това е много широкоразпространен проблем (като гледам важи за всички ATI карти):
http://www.projectorigincommunity.com/f ... 198&page=3

Допускам, че в пълната версия са оправили това безумие, но нямам намерение да давам 50 долара за експеримента. Ще си взема тази за 360 и толкоз, и без това изглежда почти 1:1.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Feb 22, 2009 2:28 pm

Никакви проблеми с 8800GT тук. На 1280х1024 с всички филтрации и всичко на максимални настройки играта върви прекалено гладко вътре и вън. Дори не съм си направил труда да видя с какви кадри ми върви. Никога не ми е засичала.

Едит2: Аха прочетох в темата. Защо не пробваш да свалиш играта от Арена и да видиш дали ти прави проблема. Може би са го оправили. Ако не то вероятно е от драйверите. Аз когато я играх бях с едни по старички и нямах ядове.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests