F1 за нова машина :)

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Sep 30, 2010 7:27 pm

А аз да питам за къв хуй му е куц евтин интел, при положение че при евтините процесори AMD е напред? И за какво му е 5570, при положение че 4670 има същата производителност, но за по-малко пари?

AMD Athlon II X2 215 2.7GHz
Biostar A780L Motherboard
Seagate 500GB SATA HDD
ASUS 4670 512MB video
4GB PQI DDR2

523лв с ДДС (без кутията), като получава двойно повече памет и по-голям хард с по-добра производителност за игри. Същевременно ако се вътри с 2GB RAM после през носа ще му излезе с тия евтини дъна с по два слота за RAM, когато реши да се ъпгрейдне. 4GB е задължително днешно време.
А и ако нещо може да се намалява в тази конфигурация, това е видеото. Човекът изрично каза, че му трябва основно за общи неща, та какъв е смисъла да се ръга всичко low end и после mid-range видео за повече от 1/3 от общата цена на компа? За информация на лаптопа си цъкам Starcraft II много спокойно на средни настройки с едно пикливо Nvidia 310M видео с малко помощ от i3-330 процесорчето, конфигурация, която ми подкарва дори неща като UT3 с 30fps на medium-high.

(това с цени от stealtech, не съм сравнявал с други места)
Last edited by AlDim on Thu Sep 30, 2010 7:49 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Sep 30, 2010 7:44 pm

Тва старо с ново не се избива ако е разлика повече от година ама нейсе. Земи скипни една екскурзия и си готов ;р

RRSunknown wrote:Направо ме ошашкахте - 1000 лева били нормално за негеймър.
Откога горната част на таблицата за цена на компоненти стана стандарт , че и за негеймър при това :)
Тва са цени за Софиянци ;р Е верно че аз работя и се мотам на компа с разни билборди и клипове ама се пак по 3 години не сменям ;)

ЯКО дъно и захранване за мене е ключов момент, памет винаги може да добавиш после ако дотрябва, хардвете са терабайти вече за стинки. Ама преебеш ли се с дъното кво поддържа и си бая назад с парите във времето. Аз се нервирам за на asus mn2-sli cmedia sound driver-a и липсата на такъв за w7 ама не е мръднала машината от 2007ма до са, само чиста вентилатори.



Btw Старкрафтеца няма грам 3D квото и да е са като изгоря видеото и игрите мряха на мига, а само уиндовса беше ок, тва си переше на макс на nvidia 8600gt 512 :)))
:ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Sep 30, 2010 8:04 pm

"Яко дъно" е много широка тема. Реално днешно време дъната са много близо откъм производителност, дори да си вземеш нещо по-дребничко. Останалото опира до количеството слотове, портове, overclock features и т.н. При цената и употребата, в която се цели Moridin, е невъзможно (и много безсмислено) да се взима някакво "сосно" дъно (като твоето бтв) и допълнителната памет ще му е от огромна полза. Първо, при дъно с два слота, ако му ръгнеш 1+1GB RAM, после трябва да сменяш И ДВЕТЕ пръчки. Второ, за Win 7 2GB е ОК, но не достатъчно. А хубаво захранване си има и сега.
Специално Biostar-а горе има официална поддръжка на Win 7. Тази компания винаги е правила добри пръчки за малко по-малко пари от ASUS.

Пък за SC2 просто не ти вярвам, че е вървяло "на макс" с твоята машинка. :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Sep 30, 2010 10:00 pm

Абе кой както иска. Всеки си има философия .
Last edited by RRSunknown on Thu Sep 30, 2010 10:05 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Sep 30, 2010 10:04 pm

Е според парите работата.
AlDim wrote: Пък за SC2 просто не ти вярвам, че е вървяло "на макс" с твоята машинка. :)
Е са нема си вада кондензаторите да ти доказвам ;р Да знам, като за такава карта е макса ;р. Мисълта ми е че няма зверски ефекти явно. Смятай че wow-a ми размазваше екрана още на менюто.

Абе сосно дъно чак не, ама да е с поглед в бъдещето на най вече с слотове за рамеца и на по 1 парче максимума памет, тва съм напълно съгласен ;). Твойта работи като пушка, мерси пак :)
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Sep 30, 2010 10:06 pm

Сега видях че е писал стилтех.
Преди да избързаш да поръчаш оттам все пак ще предупредя че не си обновяват сайта и честичко им се случва да ти кажат че нямат даден компонент и да ти предполажат да го заменят. Така съм чувал поне от препатили.


Но пак повтарям - всеки си има философия - моята философия е максимална стабилност и надежност.
Повече в такива теми просто няма да участвам защото не се разбираме - всеки почва да предлага каквото му падне, каквото видял в някакви сайтове и накрая има хиляда конфигурации които нямат нищо общо.
Last edited by RRSunknown on Thu Sep 30, 2010 10:25 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Sep 30, 2010 10:24 pm

Е факт е, ама човека си нема работа да пита ;р
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Sep 30, 2010 10:27 pm

С питане съм забелзъл че после най-често срещаната реплика е преебах се.
Иронично но за последно я чух преди 3 дни от човек с почти същата конфигурация каквато AlDim предлага купена от същото място :)
Last edited by RRSunknown on Thu Sep 30, 2010 10:38 pm, edited 2 times in total.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Sep 30, 2010 10:33 pm

Е тамън ще се тества ;)
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Sep 30, 2010 10:38 pm

Чакай всъщност вместо да умувам директно да ви постна част от една кореспонденция с един познат от София която е от миналата година но мисля че още важи с пълна сила. И
За какъв случай става дума. Отивам да си сглобя нов комп при тях, редоден клиент съм им. Нося около 1000 лева, тъй като се подлъгах от сайта им, че имат новата 3870 с DDR 4 за 200 долара. Откъдето и да го погледнеш си е оферта, към това видео бях добавил компоненти адекватни на цената. Отивам аз със списъка направен с техният конфигуратор и като се почна едно мотанееееееее. Няма ли го вече тоя процесор, мислим нов процесор, следователно и ново дъно. Ама тая карта никога не я имали в наличност, а като я нямат не могат да ти обяснят какво прави в ценновата им листа и тн. В крайна сменка се прежалих, метнах още некви кинти и сглобихме нещо...
В последствие се оказва, че ЗАПИСВАЧКАТА не е НЕК, а вместо нея са сложили някакъв Оптиарк, който не стига, че е свръх бавен ами и закачен накриво, което го караше да барабани като москвич, при всяко по-дебело двд, което му сложа. Остави ти записвачката, картата която чаках 3 дена за да бъде докарана от Търново, се оказва, че не е DDR 4 ами е DDR 3. Въпреки това тя е таксувана на ddr 4 цена, което е с 30 долара по-скъпо от реалната, която са ми сложили. Все тая, след като вече се разкарвах с таксита за шибаното ДВД реших да прежаля тия долари и да се радвам на новите игри като Gears, Crysis, UT 3 и тн.

Месеци по-късно. Някъде около коледа компютъра спира да функционира. Пускаш копчето - мониторан е светва. , оказа се некъв кабел. Пакетирах го с надеждата, че просто захранването е здало багажа и се метнах в таксито. На място се оказва, че ще се наложи да почакам, тъй като не е захранването. Разбира се, имам гаранция, следователно ще чакам двойно. Седмица, две, три, Минава Нова Година, никой не ми се обажда. Звънкам, дигам скандал и разбирам, че дъното било повредено. След проверка разбирам че дъното с което съм разполагал е ШИБАН КИТАЙСКИ боклук, чийто живот е малко повече след изтичането на гаранционната карта. Нищо чудно, че ме гледаха кисело когато отидох в сервиза. Разбрах и за практиката да заваряват разваленото ти дъно и да ти го бутат като ново обратно в компютъра.
Както и да е, казвам им да ми сложат ново дъно, а те се оплакват за закъснението, щото видиш ли трябвало да поръчат части, а след коледав сичко било изчерпано. Окей де, смениха ми дъното. Нови кинти за такси от Младост до Хемус. Пускам компа, бави, нереално бави, едвам влизам в биос, опитвам се да кача ундоус и... изненада! Катос сменяли дъното идиотите са забравили да закачат дата кабела на двд-то. Биоса го отчита, но компа не го чете.... Сега нови набутваници за такси за да закачат некво шибано кабелче. А новото дъно ВЪОБЩЕ не е СИГУРНО дали е ЧИТАВО, той като по пет минути не мога влезна в един биос. А при липсата на ДВД, няма как да сложа драйвери или нов уин

Знаеш ли какво наричам аз добър компютър за времето си- този на който може да стане постижение от такава величина
http://www.youtube.com/watch?v=mNP5f9m5 ... r_embedded

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Oct 01, 2010 1:49 am

Както каза RRS, хубаво е да има стабилност. Важно е системата да е добре балансирана. Иначе все нещо няма да се ползва пълноценно. С бюджет от 500 лева ще се правят компромиси и няма как.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Oct 01, 2010 8:23 am

Но пак повтарям - всеки си има философия - моята философия е максимална стабилност и надежност.
Повече в такива теми просто няма да участвам защото не се разбираме - всеки почва да предлага каквото му падне, каквото видял в някакви сайтове и накрая има хиляда конфигурации които нямат нищо общо.
OK, от сега нататъка получаваш ексклузивни права над препоръчването на компютри. :lol: Ае моля ти се, и аз съм систем билдър, знам какво говоря и какво е добре балансирана система, да не говорим че последно време съм си ъпдейтнат за де-що има хардуер и как се представя като цена-производителност. Мижав процесор, мижав РАМ, мижав хард и средно-високо видео не е правилната препоръка за някой, който си е поставил за основна цел уеб браузъра да му хвърчи, замисли се малко...

Колкото до stealtech - дреме ми дали ще си взима чарковете оттам или не. Тоя БеГе сайт ми хрумна тази сутрин, него погледнах. Ако сглобяват комповете с краката си - да го духат. Взимал съм части от тях, бачкаха идеално 2 години, докато не ги тресна тока. Освен това всичките тия компоненти, които изброих по-горе, са на едно дередже като изброените от теб. Ако болката ти е за дъното (което за мен е екстра, не е ECS-ка, баси) - за 15 отгоре се слага ASUS. Иначе за евтини конфигурации единственият наистина добър избор е Athlon II, при мидрейнджа човек просто трябва да погледне цените в определен момент и евентуално да метне една монета, а при хай-енда - Intel са безапелационни шампиони. За лаптопи - само и единствено Intel освен за ултра лоу-енда. В края на краищата, ако Moridin хем иска да цъка SC, хем не иска да дава повече от 500 лева, първата жертва са екстрите на дъното - 4 слота за рам, повече USB-та и т.н. - еми няма как.

Иначе за мен най-точната препоръка би била i3-530, 4GB DDR3 1333 от Kingston, Asrock H55M-LE дъно, 500GB HDD и GF 210 видео за около 650. Така хем ще може да поцъка SC ок на средни настройки, хем останалите неща, които ще прави през 99% от времето, ще са далеч по-сгодни (особено HD стрийминг на видео и т.н.), хем ще изкара доста по-дълго с него.

п.п. По-горе стана въпрос за китайски боклуци. Надявам се, че не се заблуждавате, че американците, европейците, японците и дори тайванците не правят всичко в Китай откакто Бил Клинтън "махна митат, за да могат китайците да си купуват американски стоки"...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 01, 2010 9:05 am

С най-точната препоръка съм напълно съгласен.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Oct 01, 2010 9:10 am

Мерси много на всички! ;) Сори че станах причина за някакви спорове... всъщност колкото повече мнения, толкова по-добре, за да мога да се ориентирам в различни варианти ;)

Стилтех аз досега нямам оплаквания от тях... деазнам :)
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Oct 01, 2010 9:23 am

Moridin wrote:Мерси много на всички! ;) Сори че станах причина за някакви спорове... всъщност колкото повече мнения, толкова по-добре, за да мога да се ориентирам в различни варианти ;)

Стилтех аз досега нямам оплаквания от тях... деазнам :)
Ако ще асемблираш ми дрънни един тел - имам едно приятелче което работи на дилърски цени с ДДС на мост + 5% отгоре. Засега съм сглобил към 20 машини при него - няма оплаквания.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: RRSunknown and 32 guests