F1 за нова машина :)

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 10, 2012 8:42 am

Сложих си ASUS 6850 на компа и е доста по-благо, поне засега няма фалове, тествах само Старкрафт 2, която автоматично се сетна на Extreme, та се кефя.

Заради Диаблото :lol: Все едно ще ми трябва ново видео, ама да мога да си цъкам с всичко на хай.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu May 10, 2012 8:46 am

Muad_Dib wrote:Сложих си ASUS 6850 на компа и е доста по-благо, поне засега няма фалове, тествах само Старкрафт 2, която автоматично се сетна на Extreme, та се кефя.

Заради Диаблото :lol: Все едно ще ми трябва ново видео, ама да мога да си цъкам с всичко на хай.
Картата е бомба. Аз съм еквивалентната и 560 ti. Пък можеш да потестваш и тоя гаден ПЦ гейминг на стийм. Почти всичко се играе бомба с x360 контролер, който имаш.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 10, 2012 8:54 am

Еми да, ама май трябва да си взема някакво нещо за вкарване в компа, за да си пусна х360 пада, нали?

Бтв взех си Фортрон Аурум Голд в крайна сметка,защото бях вързан с Мултирама и засега ми е окей, притеснявам се до колко ще е шумно, знам, че е далеч от най-доброто:) Както и една много блага огромна кутия на Гигабайт.

И така като цяло, днес мисля да тествам Уичър 2 как се държи.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu May 10, 2012 8:59 am

Безжичен ли е? Трябва ти един адаптор.

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-XBOX-360- ... 1088wt_789

ако е от жичните просто ръгаш усб-то.

За захранването - не ги слушай тия от харуеер БГ. Захранването е ок за неклокърска машина на която не и трябва желязна регулация.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 10, 2012 9:02 am

Безжични са ми и двата да. Това нещо продава лис е някъде в бг, имаш ли идея?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu May 10, 2012 9:08 am

плесио? Мрама?

И някакви частни обяви има.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 10, 2012 9:11 am

Еми ще ги тествам, но точни при тях със сигурност няма да е 15 евро уви:(

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu May 10, 2012 9:12 am

Еми поръчай си го от ирландена. Би трябвало за няколко дни да дойде.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jul 30, 2013 12:13 am

Имам намерение в близкия около месец да си взимам нов лаптоп, вмомента се чудя м/у следните 2
http://laptop.bg/laptops-asus-N56-asus_n56_ssd - не е с Haswell, но пък е с ссд, метално боди, изглежда гуд инъф като за квото ще го ползвам - фишмчета, някоя игричка чат пат, евентуално засега Уичър 2 се очертава като най-ресурсоемкото нещо коеот да се пуска.
http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad ... 388756_SLI - с Haswell, 2 видеота, червена подсветка на клавиатурата, леко гадна (според няколко ревюта) пластмаса. Няма ссд. Евентуално Crisis 3 трябва да хвръкне на тия две видеота,стига да имай някъф особен интерес да го играя (бих го пуснал обаче, така за спорта)

Някой ако има актуални наблюдения по пазара, ще се радвам да сподели мнение кой от двата е по-оптимален вариант

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Tue Jul 30, 2013 12:52 am

armageddon wrote:Имам намерение в близкия около месец да си взимам нов лаптоп, вмомента се чудя м/у следните 2
http://laptop.bg/laptops-asus-N56-asus_n56_ssd - не е с Haswell, но пък е с ссд, метално боди, изглежда гуд инъф като за квото ще го ползвам - фишмчета, някоя игричка чат пат, евентуално засега Уичър 2 се очертава като най-ресурсоемкото нещо коеот да се пуска.
http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad ... 388756_SLI - с Haswell, 2 видеота, червена подсветка на клавиатурата, леко гадна (според няколко ревюта) пластмаса. Няма ссд. Евентуално Crisis 3 трябва да хвръкне на тия две видеота,стига да имай някъф особен интерес да го играя (бих го пуснал обаче, така за спорта)

Някой ако има актуални наблюдения по пазара, ще се радвам да сподели мнение кой от двата е по-оптимален вариант
Според мен - комбинацията десктоп и/или PS3 и смартфон или таблет премахва всякаква нужда за придобиване и използване на лаптоп.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jul 30, 2013 1:13 am

Принципно съм съгласен. Таблета прави лаптопа леко obsolete, особено ако ми трябва само за интернет, музички, филмчета, скайпче и тн. Очевидно обаче смятам да го ползвам именно за др неща, а ми трябва нещо което мога да напъхам в раница за да преместя от точка А до точка Б, дори да става въпрос за от бюрото до леглото. Мисля че ще се съгласиш че настолна конфигурация/ps3ка+Тв леко не отговарят на това условие.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Jul 30, 2013 1:23 am

armageddon wrote:Имам намерение в близкия около месец да си взимам нов лаптоп, вмомента се чудя м/у следните 2
http://laptop.bg/laptops-asus-N56-asus_n56_ssd - не е с Haswell, но пък е с ссд, метално боди, изглежда гуд инъф като за квото ще го ползвам - фишмчета, някоя игричка чат пат, евентуално засега Уичър 2 се очертава като най-ресурсоемкото нещо коеот да се пуска.
http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad ... 388756_SLI - с Haswell, 2 видеота, червена подсветка на клавиатурата, леко гадна (според няколко ревюта) пластмаса. Няма ссд. Евентуално Crisis 3 трябва да хвръкне на тия две видеота,стига да имай някъф особен интерес да го играя (бих го пуснал обаче, така за спорта)

Някой ако има актуални наблюдения по пазара, ще се радвам да сподели мнение кой от двата е по-оптимален вариант
Такива Асуси съм продавал няколко. Над един от тях имам впечатления, защото е на познат на колегата. До колкото разбирам моделчето се е оказало много здрава машинка и издържа на як гърч.

Lenovo Y510 не съм продавал, но съм продавал доста Y500, който е със същото шаси и видеа, и старите i7-ци. Преки впечатления от клиенти не съм получил, но скоро един от колегите коментира, че тия модели греели доста при по-тежички игри и правели проблеми. Разбира се особено в България такива приказки е хубаво да не се вземат за чиста монета, щото зависи къде и как се ползва лаптопа. При достатъчно мърсна среда охлаждането на един лаптоп може да се задръсти тотално за отрицателно време. Например служебния лаптоп, който бачка постоянно в сервиза се разглобява за почистване веднъж всеки 6 месеца.

И двата лаптопа изглеждат добре. Макар да не харесвам дизайна на Асус последните 1-2 години, конкретно този модел ми харесва доста и е на кантар с Леновото. Лично според мен Асуса е с една идея по-стилен, особено с буфера до него. Има и добър звук, като за лаптоп.

Прави си сметката обаче, че от тези машинки чудеса в игрите не можеш да очакваш, особено с асуса. Ще ти вървят игрите, по-добре ще вървят на Леновото, но и двата лаптопа не са геймърски, и това трябва да ти е ясно преди да ги изсипеш парите. Компромиси с графичните настройки ще правиш, особено в игри, като The Witcher 2 и Crysis 3. За Crysis 3 имай предвид, че не хвръква на моята Gigabyte 670GTX OC, която си е на практика 680 по производителност и е вероятно поне двойно по-бърза от тия двете картички на Леновото. И двата лаптопа са с Full HD резолюция, което изисква солидна изчислителна мощ за игри, така че умната.

Това от мен, дано съм ти бил полезен.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Jul 30, 2013 1:38 am

В тази връзка, ако сестра ми ми купи лаптоп от Америка и го прати като подарък, ще може ли да работи нормално на нашите контакти и електрически мрежи? Принципно съм хвърлил око точно на този Асус на армагедон като по - евтин вариант, http://www.notebook.bg/laptopi/acer/asp ... g1tmamm-v2 тоя Ейсър, въпреки че съм с предразсъдъци заради моя боклук и най - тежката категория - http://www.amazon.com/ASUS-G750JW-DB71- ... 5VX-T4120H . Викам да питам тук, че половината хора или работят в тая област или са програмисти. :mrgreen:
Ако си взема последния, ще подкарвам ли Far Cry 3, Witcher 2, Bioshock Infinite, Watch Dogs и прочие игри на високи настройки и може би Witcher 3 на много ниски? :lol: Въпреки че знам ли, ако се намери по - широка квартира в София може да си взема настолен... :roll:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jul 30, 2013 8:09 pm

Трябва да си търсиш адаптер иначе няма да стане.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Jul 30, 2013 8:40 pm

:neutral: Знаех си. А създават ли някакси проблеми тези адаптери при постоянно зареждане и освен това, достъпни и надеждни ли са?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 83 guests