F1 за нова машина :)

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Apr 20, 2011 11:49 am

AlDim wrote:
при него проблемът е Т3300. Но пък е с 3гиги рам.
Processor e v puti po-vajen ot RAM-a pri vsichki polojeniq. Ednoto mojesh da go upgrade-vash super lesno, a drugoto - ne. Da ne govorim, che ASUS-a e s DDR2, a Lenovoto - s DDR3.

A Athlon II e dobre (izbqgvai starite Turion-i), no ne chak kolkoto P6200. Otkum integrated video AMD naistina e malko po-dobre ot tiq na Intel, no za obshti neshta nqma nikakvo znachenie i za novi igri ne stava tui ili inache.

Vuobshte, ako mojesh, nalitai zdravo na Lenovoto v laptop-bg.

Btw dosta me shokira, che vsichkite tiq sistemi ne vurvqt s Windows... Edva li ne ti kazvat, "mi izpiratstvai si go". :shock:
Бате в България сме все пак, не виждам на какво се дължи "шокът" ти :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Apr 20, 2011 12:02 pm

В БГ съвсем умишлено се предлагат серии без софтуер с цел гонене на цена.
б.т.в. Малко офтопик но ето едно сравнение на което се вижда с просто око показател който е ултра важен но няма да ви покажат в описанието на модела. Една от основните причини никога да не се доверявам на статистики и числови показатели а да разравям по -подробно инфо за конкретния модел който трябва да разгледам.

http://www.youtube.com/watch?v=1E9P1hMc ... r_embedded

Едит: Ей сега си чатих с една позната от HP която ми каза че за българия се пускат предимно продукти на тестови партиди и/или на настройката на производствените линии. Просто няма за какво да си говорим...
Last edited by RRSunknown on Wed Apr 20, 2011 12:16 pm, edited 2 times in total.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Apr 20, 2011 12:12 pm

Е, без да искам да запалваме голяма лоша дискусия и флеймове и какво ли не, просто ми се иска да отбележа, че и по света, и в България, и сред моите познати има хора, които са доволни от факта, че могат да си купят точно мъничко нетбуче или нещо малко по-голямо от това, да му сложат едно Ubuntu и то да може да прави всичко, за което ще им трябва точно това нетбуче - сърфиране, четене, дори от време на време и гледане на филми (доколкото хардуерът го позволява :)). Та всъщност не е съвсем неоправдано продавачът да гони още малко продажби, като свали допълнително цената :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Apr 20, 2011 1:49 pm

Взех леновото и искам да благодаря на Ян, Сашо, Радо и всички, които помагаха :) мерси!
This is it. Ground zero.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Apr 20, 2011 7:20 pm

Честит да ти е, определено е най-добрият вариант.

@RRS: това с екраните е доста по-дълбока работа. Последните години просто няма наистина хубави екрани за лаптопи, дори при почти всички високи модели, защото куцо и сакато гони само цена с TN дисплеите. Дори за монитори почти не може да се намери нещо по-добро от TN на пазара, докато преди години си бях взел един велик high-end BenQ с перфектни viewing angles и перфектни цветове. Най-добрият екран на лаптоп, който съм виждал, беше на някакво 5-6-годишно Fujitsu, което поправяхме в сервиза. Сега в най-добрия случай са ярки, но останалите им качества отдавна за заебани.
За всеки случай, ако лаптопът е дръвце, и най-добрият екран на света няма да го оправи.

Иначе проблемът е, че цените за лаптопите без Windows в БГ пак са бая по-високи от такива хем с Windows, хем с по-добри specs тук. Всъщност тук е невъзможно да се купи компютър без Windows по магазините.

А Ubuntu е добра система, но версиите, които съм пробвал все са били бъгави и разни иначе супер елементарни неща могат да се правят само през конзолата, която въобще не е за общия потребител. Да не говорим, че софтуерът, който може да се пусне на Linux без разни шашми като Wine е доста ограничен. Нито става за игри, нито за бизнес, нито за графичен или уеб дизайн със софтуер Adobe и т.н.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Apr 20, 2011 10:00 pm

В Германия почти с 30% са по-евтини същите модели отколкото в България тъй че не е само кандаска тенденция явно.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Apr 21, 2011 1:21 am

AlDim: за Ubuntu-то - че си има бъгове, има си, като всяка ОС ;) За нещата, които могат да се правят само под конзола, както и за ограничения софтуер - по принцип би ми било интересно да продължим този разговор на живо, но все пак ще отбележа, че конкретно в случая говорех за нетбук и за донякъде ограничения кръг от задачи, за които си купуваш такова малко животинче :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Apr 21, 2011 4:55 am

RRSunknown wrote:В Германия почти с 30% са по-евтини същите модели отколкото в България тъй че не е само кандаска тенденция явно.
Less for more - the Bulgarian way! :lol:

@Roamer - emi moje da pogovorim za Ubuntu kato se vurna v BG sled 2 sedmici.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Apr 21, 2011 8:15 am

@АлДим - мерси, той не е за мен, де, аз не отговарям на профила :mrgreen:

за Убунтуто - абе кефна ме мене га го пробвах навремето като се появи, но при все искреното ми желание, така и не успях да отделя време да се обуча сериозно да цъкам линукса, въпреки че вече ползвам компютъра почти изцяло за брауз и за уеб-програмиране, които не искат уиндоус.
This is it. Ground zero.

User avatar
LCF
Commoner
Posts: 35
Joined: Thu Jul 16, 2009 3:26 pm

Post by LCF » Thu Apr 21, 2011 11:06 am

RRSunknown wrote:В Германия почти с 30% са по-евтини същите модели отколкото в България тъй че не е само канадска тенденция явно.
А интересното е, че и програмите са по-скъпи, което съвсем няма логика. Тук (Германия) ЕСЕТа с нов лиценз е по-евтин от продължението в България (10-20% е по принцип разликата между продължение и нов лиценз). Да не говорим за допълнителните 30% намаление за студенти! Просто е срамота такива цени да слагат за в България! :evil:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Apr 21, 2011 8:12 pm

Знам, че е малко в страни от темата, но последно време и разпространителите на игри в България, са решили да увеличат цените. И са го сторили, като цените са с около 20-30 лева нагоре за нови заглавия. Например следпреордърна цена за нормалното издание на Дюка - 99 лева. След преордърна цена за нормалното издание на The Witcher - 89 лева. Това за PC.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Apr 21, 2011 8:23 pm

След 120те лева за неколекционерското издание на Stacraft 2 вече нищо не може да ме учуди :twisted:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20291
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jun 19, 2011 8:52 am

Търся варианти да си подкарам стереото от лаптопа към 5+1 колонките... под 100 кинта ако може. Гледам някакви странни usb външни саундкарти с 3те жака ама нищо конкретно колко качествено.

TOSHIBA Qosmio X500-13R
http://brosbg.com/TOSHIBA-Qosmio-X500-13R-product-2421
(стерео жак за слушали и микрофон само) иначе хубави колони ама 2, пък и старите си ме кефят.

към
PHILIPS 5.1 Multimedia Speakers, 90W Music Power, Output power (RMS) 35W, 5.1 Surround (черен, оранжев и зелен жак)

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbi ... =in&slg=en
:ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jun 19, 2011 9:33 am

Еми намери си го това в БГ:

http://www.staples.ca/ENG/Catalog/cat_s ... xedcode=WW

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20291
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jun 19, 2011 9:58 am

Малко не ми се отваря линка.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests