Кое е най-страшното ниво, което сте играли?

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Кое е най-страшното ниво, което сте играли?

Post by bgspace » Fri Sep 19, 2008 5:47 pm

... при която и да е компютърна игра?

Сега играя Ravenholm нивото в Half-life 2 и леко ме шашна :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 19, 2008 6:06 pm

Първата третина на Clive Barker's Undying. А Рейвънхолм беше морбид енд крийпифаинг навремето, ма нещо напоследък като го цъках пак, не ми влезе толкова силно...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Sep 19, 2008 6:22 pm

Roland wrote:Първата третина на Clive Barker's Undying. А Рейвънхолм беше морбид енд крийпифаинг навремето, ма нещо напоследък като го цъках пак, не ми влезе толкова силно...
Това е изключително субективно и зависи от много фактори. Аз например преминах с досада рейвънхолм след като в началото се бях психирал за 3-4 мин, почна ли екшъна и забравих за крийп усещания. Клив баркър пък хептен не ми влезе - само на едно място се стреснах от един скочил на гърба ми виещ и дотам- останалото го възприемах като екшън.
Виж на Дуум 3 много се бях изнервил на едно място макар че повечето хора твърдят че точно тя не страшна а била предвидма- и аз го осъзнавах това логически но все пак на някои места ми действаше много нервещо.
Другото което се сещам е мястото във Vampires :Bloodlines където се развива историята за видеокасетата която е толкова зловеща че никой не иска да каже какво точно има на нея (не- не знаех какво означава термина снъф по това време и не знаех какво да очаквам поради което ми действаше още по зловещо ). В момента в който трябваше да изгледам касетата се изнервих още повече.
Въобще Вампирес си беше психарска игра- нивата в хотела и болницата също бяха в топ 10 на най- изнервящи неща.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Sep 19, 2008 7:49 pm

Bloodlines хотела и първото ниво на undying.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Sep 19, 2008 7:51 pm

Рейвънхолм никога не ме е стряскал.
Doom 3 стряскаше с "АААА, АЙМ ИН ЙОР ФЕЙС" 2-3 пъти, но после стана скучна рутина.
Undying ме е стряскала само като бях млад и зелен, като пробвах демото. Пълната версия ми беше просто тегавка.
Май FEAR имаше доста добър ефект... на моменти.
За Vampire-а съм съгласен, 1-2 пъти наистина пресъздаваше страхотна хорър атмосфера.
За други май не се сещам в момента.

User avatar
lordsandro
Merchant
Posts: 85
Joined: Thu Jan 12, 2006 2:27 pm
Location: Чертозите на Валхала

Post by lordsandro » Fri Sep 19, 2008 8:05 pm

The Dragon wrote:Bloodlines хотела и цялата на undying.
Също и целия Condemned. Няма таква психария и най-вече защото психясващия фактор (поне през повечето време) не са някакви призраци, а бездомници, бандюги и психопати. И когато брадясалият бездомник изкочи зад ъгъла и те сграбчи за гърлото, и видиш тези подивели очи, лишено дори от искрица жалост и човечност, очи на същество което те иска мъртво, повярвай ми ще напълниш гащите.
Плюс момента в изоставеното училище и мъртвия даскал.

Има и други, но стига съм писал.
Anger! Rage!! Wrath!!! Berserk!!!!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Sep 19, 2008 8:09 pm

Аз за дуума съм казвал и друг път :) но пак ще кажа че не ме стряскаше със самия си бой и изкачащите врази а в моментите в които просто се броди из празни зали а пясъка бие по стъклата отвън - в тези моменти нещо ми напомняше на атмосферата на Пришълеца. После скачаше някой гад и играта превключваше на режим екшън в съзнанието ми.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Sep 19, 2008 8:11 pm

Ааа, кат казваш пришълеца - нищо не ме е стряскало толкова, колкото AvP 1 с маринката :lol: Бяха схванали точно основното правило на гейм хоръра - трябва наистина да е страх за живота ти.

User avatar
lordsandro
Merchant
Posts: 85
Joined: Thu Jan 12, 2006 2:27 pm
Location: Чертозите на Валхала

Post by lordsandro » Fri Sep 19, 2008 8:14 pm

AlDim wrote:Ааа, кат казваш пришълеца - нищо не ме е стряскало толкова, колкото AvP 1 с маринката :lol: Бяха схванали точно основното правило на гейм хоръра - трябва наистина да е страх за живота ти.
Тая игра почти ме отказа да я доиграя, просто вече ми беше писнало да треперя всяка секунда за живота си. :wink:
Anger! Rage!! Wrath!!! Berserk!!!!

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Sep 19, 2008 9:53 pm

Към всичко изброено по-горе искам да добавя и Shalebridge Cradle от Thief Deadly Shadows :) А специално за Undying препоръчвам да се играе при пълен мрак и после пак ще си говорим дали не е стряскаща :lol:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Sep 19, 2008 10:46 pm

Бе след като 1-2 момента в които си мисля, че съм избил де що има от първия wolfenshtein и ми се плеска внезапно през екрана немска овчарка и аз падам от стола ми повредиха нервите трайно и окончателно да избягвам некои игри на тъмно. Иначе и Sanitarium-а ми опъна нервите и все пак я преиграх няколко пъти. Иначе доста от споменатите по-горе са си тегави места :roll: .
:ninja:

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Fri Sep 19, 2008 11:05 pm

Delegat wrote:Към всичко изброено по-горе искам да добавя и Shalebridge Cradle от Thief Deadly Shadows :) А специално за Undying препоръчвам да се играе при пълен мрак и после пак ще си говорим дали не е стряскаща :lol:
Най-сетне някой да сподели първата ми мисъл :)

Ужасно ниво, от Дейвид Ригел...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Sep 19, 2008 11:16 pm

Като се замисля и the orphanage/the asylum от painkiller бяха добри. А и целия system shock 2.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Fri Sep 19, 2008 11:30 pm

Нали все са от Eidos/Looking Glass и са с един енджин

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Sep 19, 2008 11:48 pm

Баш с един и същ енджин не са, но ти разбирам мисълта 8-)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests