Gothic

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Sun Jul 20, 2008 1:01 am

Днес официално се отказах от MotB, защото не е мой тип просто. Има минуси, има и пл\сове спрямо NWN2, та не мога да кажа, че е зле, но ми бе скучна.

А иначе ToEE още не съм я почвал...но и мен ме дразнят тия глупости в 3.5. Друго си беше като бе BG2:) Там си е яко изчистено:)


А сега започнах Gothic 3, че преди покрай смяна на дъна и глупости я бях зарязал. Сега поне и минимално нямакак да сече:) Помня, че доста ме бе издразнило това, че за графиката, която има, е доста ноптимизрана. Oblivion се бяха справили много пъти по-добре. Но в случая важен е gameplay-a, че Gothic винаги за това съм ги играл:) Страшно ме радват....е видим 3 как ще е, че аз преди бях минал няколко часа игра, като я зарязах, но сега вече наваксвам:)
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jul 20, 2008 1:16 am

Силно се надявам че имаш последните фенски пачове преди да си почнал Готик 3 - ако ги нямаш да знаеш от мен че играта е неигруема поради сбъгясяна система и бъгове.

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Sun Jul 20, 2008 9:32 am

Ами, преди да почна сложих 1.16 community patch-a. По-ново няма засега:)
И аз четох доста за бъгавостта:)

А, като отворихме дума, 1.17 се очаква да е нещо грандиозно. Ще променя битките и т.н....във форума им има темичка и може да се види. Смята се за първия толкова голяма пач....ама то не се знае, дали няма да съм я врътнал до тогава. Аз сега ще опитам преди да почна на новата работа да я врътна, че после не знам колко време ще имам.
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jul 20, 2008 9:59 am

Предполагам че говориш за 1.7 пача? (защото по норматива 1.17 се пада по долен пач от последния засега 1.6)- аз не знам да правят нещо конкретно по него- просто развиват разни теории и обсъждат кое ги кефи и то без нищо конкретно да се е решило. Интересно ми е какво толкова ново си видял че да става играта нова.

1.6 оправя най- важното- стънлока при битка, само за пробата го тествах и глиганите ми бяха елементарни в сравнение с преди.

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Sun Jul 20, 2008 10:33 am

Точно:) 1.6 съм сега, а за 1.7 говорех:) Писах тъкмо като бях станал:) Сега вече джиткам:) хехе

А какъв е бил този проблем? Че на мен също преид ми бе по-трудна играта и сега се чуудя какво съм бил правил...ама щом споменавап, чвно е имало наистина нещо по-hard.
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jul 20, 2008 10:59 am

имаше един бъг с който като те ударят бързо и героя ти изпада в анимация която докато тече нищо не може да прави а тя беше по - дълга отколкото скоростта на атаката. Наричаше се стънлок. Сега са го махнали това и като те удари глигана можеш и ти да извадиш меча и да отвърнеш без да зациклиш в безкрайна анимация.

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Sun Jul 20, 2008 11:21 am

Аха...ама нещо дали са им намалили силата? Защото преди ми се виждаха доста гадни....а сега си вървят добре. От което не се оплаквам, стига да не ставаш безсмъртен по някое време(както на някои игри):) Но и другата крайност е кофти - да си постоянно заплашен дори от плъховете(като на Oblivion):)
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jul 20, 2008 11:27 am

побалансирали са и силата- някой като глигите са заслабени а други засилени. Ще видиш например че боя един на един е станал доста по труден отпреди защото преди зациклянето действаше и за играча ако удари пръв :)

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Sun Jul 20, 2008 11:47 am

Ще го видим:)
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Wed Jul 30, 2008 7:45 pm

Тъкмо взе да ми омръзва от средната територия(защото правя всички куестове, които намеря, че и по горите търся) и пустинята разнообрази малко:) Има ли накъде в играта шлемове, освен паладиснкия, RRS? Че за разнообрази бих сложил друг:)
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 30, 2008 7:52 pm

недей да носиш шлем- аз играя без такива екстри :)
Има разни каски в Северните земи ако толкова напираш но трябва да преминеш през един от двата прохода- над Фаринг или Силден.
Освободи ли Гота от демона вече?
Иначе недей да се мъчиш да изпълняваш всичко възможно- идеята не е това - нищо не те спира да отидеш в пустинята и там да си куестваш. По- горите са най- благите места ако си добре подготвен разбира се :)
Ако искаш ще ти кажа къде и как да убиеш един дракон ако не си го намерил вече :).

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Wed Jul 30, 2008 10:25 pm

Не ми казвай:) Ще си го намеря, ако ми е писано:) А иначе аз на почти всички RPG-та съм така:) Просто ми е кеф да направя всичко:) Дори накрая проверявам в нет-а, ако съм ипуснал нещо:) Ама винаги са малко....дори на Morrowind като се отказах имаше 10тина ,които бях занемарил:)

А за шлемовете - защо без? То не че помагат:)

Демона го убих още съвсем в началото...нямах още хубави брони, затова и малко се погонихме, но не се ен алагало дори колби да пия. Просто не трбва от близко да се бие....тоест, аз играя предимно с меч, та трябваше да се пазя:) Е то не си спомням нещо особено да ми е дал, като го убих?

А аз съм освободил всичко от орките освен Faring, че там искам за после, а вече и Nordmar влязох:) Така си разнообразявам на 3 места:)
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 30, 2008 10:47 pm

Ами то че да не минаваш всичко ми беше идеята ( и аз така правя) ами да не се ограничаваш само в централната земя - има си куести които са лесни има и по- трудни.
Иначе шлемовете по принцип би трябвало да ги няма - останали са от бета версията и никой не си е направил труда да ги махне.

Демона ти пуска е пръстен който е жизнено важен за сюжета- ако не си го взел си се прецакал невъзвратимо- затова те питах. А Горн би трябвало да ти е помогнал много там- аз даже не съм и бил демона- Горн го уби аз само вървях зад него да му помагам :)

Това че си освободил всичко от орките е кофти новина- казах ти да не бързаш- има голяма вероятност въобще да не може да продължиш на едно две места защото се изисква говорене с орки които ти стават врагове ако си освободил всичките градове.

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Wed Jul 30, 2008 10:52 pm

Абе, изнервиха ме:) Ще видим какво ще стане:) Имам още малко по пътя....сега се сетих, че една арена съм си оставил, че трябвало първо Mor Sul да падне:) А сега ще погледна за пъстена, ама по принцип обирам всичко(друг мои приом, като играя). Като прахосмукачка съм:) Дори на гоблините боклуците събирам:) А имам пари да купя и продам орките:) те и без това са малцинство вече:)

Което води до там, че трябва като крада да се туткам с тях....тоест, първо им правя всички мисии и тогава иг избивам, следк оето крада...че иначе може да не стигна до водача на съответния град:) А често имат добри мисиики:)

Edit: проверих, пръстена е този, който нося от тогава:) По-добър просто няма до момента:) Ама погледнах в нет-а, за да видя как се казва прътена и видях ,че демона и меча си пускал...а аз помня ,че доста го дебнах за тоя меч(изглеждаше як), ама не го пусна....яво не съм сред късметлиите....то един описваше как да се убиел със стрела и ставало....ама то немаше как да го знам:) То аз скоро ще си изкова един, ама не знам още да харча ли пара, като дори см оите ръждиви тенекии става мелето:) Всичко мре:)
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 30, 2008 11:41 pm

Няма меч при демона- това е интернет фейк слух - спи спокоен :)
Най хубавите оръжия така или иначе се правят от рудата - има един прави в Ищар (ако избързаш в пустинята да освобождаваш градовете въобще няма да можеш да врезеш там) , има и един майстор ковач в Нордмар- там ще нагазиш в дълбокия експириънс и благата екипировка.
Ако си освбодил градовете предполагам че си срещал краля- там е момента да вземеш тежката паладинска броня ако не си го направил и да изучиш някой и друг скил от краля.
Между другото от гледна точка на пауър плей оркската броня е най- добрата възможна така че леко губиш с хората.
П.С. Надявам се че събираш златните чаши на паладините - трябва да събереш 12 и са жизнено важни за сюжета.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 65 guests