DIABLO III

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Mon Jun 30, 2008 12:54 am

стар критик се Симе,жалко че няма хляб в тва :wink:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Jun 30, 2008 1:13 am

Ще го изиграя. Както изиграх и Warcraft 3. По веднъж кампаниите на оригинала и експанжъна и дотам.

И трите франчайза на близард когато ги създадоха бяха изключително зрели. Нямаше помен от комиксовост и кич(или поне в рамките на разумното). Виж моделите на оръжията на Диабло 2 и ги сравни с тези на WoW. На диабло дори и най-странно изглеждащите са функционални. Няма мечове като тирбушон, няма шолдери колкото купола на Т90 и с повече шипове по тях от най-полютиращите сънища на третораряден финландски блек метъл вокал и т.н.

Това одетиняване на атмосферата не ме радва.
Last edited by The Dragon on Mon Jun 30, 2008 1:20 am, edited 1 time in total.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 30, 2008 1:16 am

Е тва е критика и тва е пост. Евала на Дани. А не да се седи на едно място и да се плюе, защото за пореден път трябва да сме различен и критичен.

Мога само да кажа следното : комиксовостта е въпрос на вкус. На мен не ми е изключително любима, но ми е поносима със сигурност. Винаги геймплеят е бил решаващото, за да я отмина с лека ръка на второ гледане. Да не говорим, че като е комиксово често някой гадини или оръжия могат буквално или индиректно да те разсмеят или развеселят само като ги гледаш, а за мен това е ВИНАГИ плюс.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Mon Jun 30, 2008 1:46 am

откак близард минаха на 3д, всичкият им арт е силно стилизиран. тва е кажи-речи единственият начин да се направи нещо прилично изглеждащо, което да върви на low-end машини. реалистична графика се прави за читав хардуер и от голям екип, иначе резултатите са плачевни.
концептът тук е доста добър. цветовете не са чак толкова десатурирани като на старото, но не са и кой знае колко по-наситени. и цялата концепция с водните боички е много приятна.
да, има тук-там някоя простотия като shoulder-ите, но като цяло си е добре.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Jun 30, 2008 1:50 am

А не сте ли се замисляли че именно с тази прилика с Уоу графиката те искат да привлекат и малко от настоящите или бивши играчи на ММО-то. На мен примерно ми стана едно мило такова като видях шолдърките. :mrgreen:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Jun 30, 2008 2:00 am

Комиксовостта и несериозността са въпрос на вкус. Тук си прав. Но когато имаш цифра в заглавието нещата стават други. Целта е не само да направиш отличен продукт, но и да го свържеш с предишните, ако не можеш ребуутваш франчайза. И като цяло практиката е показала, че преминаването от несериозен към сериозен стил(Battlestar Galactica, Batman) е по-лесно осъществимо отколкото обратното.

Сега факт е, че близард се осраха могъщо с Warcraft III - не толкова като игра а колкото като спечелване на сърцата на феновете - което е важно при продълженията. Единственото което се играе на War 3 в момента е DOTA. Остналото е дълбоко забравени. След това набутаха на масовата публика несериозността и комиксовостта на WoW и тя го хареса, но повечето wow играчи преди това не са се и докосвали до Warcraft 1&2. Като цяло от маркетингова и финансова гледна точка това проработи, на цената на омазан lore, загубена атмосфера и объркана вселена.

Ако в момента не си говорихме за диабло 3, а хак&слаш по Lost Vikings, всичко щеше да си е на мястото, самата вселена на викингите е комиксова и веселяшка.

За мен Diablo винаги ще си остане стаята на The Butcher пълна с най-различни части от човешки тела до тавана. Старкрафт е момента в който siege танковете ми правеха зергските пълчища на кървава каша докато те ми превземаха базата за да пленят Кериган. А Warcraft - вида на Оркските Дреднаути в далечината и елфите и джуджетата и хората с мрачна решителност готвещи се да посрещнат обсадата на крепостната стена.

И тези моменти не мога да ги открия в последните игри на Близард. И изпитвам основателно съмнение, че ще ги открия и в тези два проекта.

За да рабереш какво имам предвид - как ще реагираш ако bioware утре кажат - ще правим Baldur's Gate 3, само дето леко ще променим сетинга и фийлинга на играта за да прилича на Dragon Quest VIII?

Едит: Несъмнено Валка. Близард много добре знаят какво правят за да изкарат още някой милиард отгоре. Насочват игрите си към тийновете. И аз го знам това. Но не значи че го одобрявам.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jun 30, 2008 4:49 am


User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jun 30, 2008 9:55 am

Драгъне, съгласен съм изцяло с поста ти (както и с тоя на Скърдж, така си е), но за ВЦ2 малко се увлече се пак - нейната графика също си беше абсолютно шарена и (макар и много много красива) - по-несериозна. Да говориш за "мрачен" ВЦ2...
This is it. Ground zero.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jun 30, 2008 9:58 am

Дам, определено.

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 30, 2008 10:40 am

Мен ВЦ2 не ме касае, твърде малък съм, за да съм бил фен, но с останалото в поста на Драгън съм абс съгласен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 30, 2008 10:47 am

ZUG-ZUG! :D

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Jun 30, 2008 10:57 am

The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Mon Jun 30, 2008 11:48 am

В темата за Диабло 3 ме зарибихте да си запиша Уаркрафт 2, ех добрите стари времена. Но стига със спама. Пък и вас призовавам към това. Разбрахме мнението на всеки по въпроса. И на мен не ми харесва сегашния вид, но нека да коментираме, когато има малко повече материал. Хванахте се за едно клипче и няколко шот-а. Може да изменят по-нататък облика, не е трудно. Последно - и аз съм фен, и аз ще го играя, независимо от графиката, ако събера достатъчно пари за ъп на машината, разбира се.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jun 30, 2008 11:57 am

@Драгъне - то и на Диабло ФИЛМЧЕТАТА са мрачни :lol:
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jun 30, 2008 1:33 pm

Warcraft 2 е всичко друго но не мрачна игра- точно обратното беше си шарена, с ярки цветове, големи пропорции и забавни реплики- шота на Алдим го илюстрира. Съответно W3 си продължава традицията и е същата работа- шареност, несъразмерни пропорции, бутафорни сгради и дървета. И това въобще не пречи играта да е качествена- напротив - за игра от типа на W3 това си е подходящия стил. Старкрафт и Диабло са друга работа.
И тъй само в нашия форум темата се отклони толкова много ще се опитам да я върна. Някой има ли теория за развитието на историята в новата част. Засега се видяха шотове на паекообразната демонка Лилит, на незивестен триглав демон който се предполага че са тримата големи в едно тяло или че ангела Тириел е Къръптнат и ще се явява главния лош.
Most Wanted blizzrad game:
http://ve3d.ign.com/poll/216/Your-Most- ... zzard-game
Сами се сещате кой води с 3 пъти повече от останалите всети заедно.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests