DIABLO III

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Apr 20, 2012 9:58 am

Отворен бета уикенд. За който се интересува.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Apr 20, 2012 1:12 pm

Дори не ми дава да почна инстала (тегленето) - цъкам на agree при споразумението и ми дава unexpected error след което прекъсва - да ви еба и Близарда .

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Apr 20, 2012 2:33 pm

Еми някои си имаме бетата инсталирана отдавна just in case. It payed off.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Apr 20, 2012 2:57 pm

Е на мен чак сега ми се появява клиента - нали уж има фрий уикенд.
Все тая и без това се е видяло че не ми върви с Диабло 3.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Apr 20, 2012 3:33 pm

RRSunknown wrote:Е на мен чак сега ми се появява клиента - нали уж има фрий уикенд.
Все тая и без това се е видяло че не ми върви с Диабло 3.
Инсталатора на бетата винаги е бил свободно достъпен от CDN_а им.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Apr 20, 2012 4:00 pm

Инсталатора си го изтеглям - като го стартирам и ми дава грешката.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Apr 21, 2012 6:26 am

The Dragon wrote:
Roland wrote:Само онлайн? Баси, по мое време РС игрите бяха некви свестни, беше ти кеф да ги играеш...
Living under a rock in the last year?
No, living in the future where games are played on consoles ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Apr 21, 2012 11:03 am

Чак такива изхвърляния, и аз съм фен на конзолния фронт вече, но това е Диабло баси. Макар че вчера навъртях час и малко на бетата и не съм очаован на максимум, направили са го толкова опростено, че просто е тъжно...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Apr 21, 2012 11:07 am

Muad_Dib wrote:Чак такива изхвърляния, и аз съм фен на конзолния фронт вече, но това е Диабло баси. Макар че вчера навъртях час и малко на бетата и не съм очаован на максимум, направили са го толкова опростено, че просто е тъжно...
Кое му е опростеното? Всъщност ще имаш доста по голяма възможност за къстъмизация на смислени билдове отколкото примерно в 2.

Примерно френзи барбариана изпозлваше 2 скила точно. За цялата игра.

А за конзолния фронт - времената се менят. Аргументите които важаха 2009, не се пренасят добре в 2012.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Apr 21, 2012 11:26 am

Драгъне, не си познал тоя път. Шефката ми я няма, та смятам да ти отделя достатъчно внимание :)

Диабло 3 (или поне това, което се вижда от бетата) е направено за хора с висока степен на умствена недоразвитост, защото:

- Качвам нива, за да отключвам СЛОТОВЕ за умения.
- Качвам нива, за да отключвам нови умения, които са радикално по-добри от старите, които съм отключил на предните нива и всичко, което трябва да направя е да замения стария с новия скил на слота. Да, може би на 60ти лвл на инферно ще трябва да се позамисля за минута-две, но каква е гаранцията, че играта няма да ми писне колосално дотогава?
- Качвам нива, за да ми се разпределят автоматино точките по 4те дръгливи стата, за да нямам случайно аз шанс да си разпределя по друг начин.
- Качвам нива, за да ми се отключват руните, като всяка една е по-здрава от предходната с малки изключения, а на всичкото отгоре за да ползвам въпросните не трябва, да направя, освен да продължа да лефт и чат-пат райт-кликвам т.е. познахте - да качвам нива.
- Качвам нива, в който процес ми падат пари, които да давам на артизана ми, за да може той да ...качва нива.
- Шеърд сташът както и всички рецепти между всичките ти герои неминуемо кара всеки един потенциален играч на диабло 3 да събира предмети едновременно и за петте си героя и лишава всички от каквото и да било индивидуалност
- Никога няма да има нужда да си правя 2ри варварин, защото играта с нищо не ме наказва за това, че съм бил тъп и съм играел с фейл скилове, които мога да сменям В СРЕДАТА НА БИТКА С БОС, като наказанието за това е някакъв смешен секунден куулдаун.

Това е, което ме дразни, по-така накратичко.

За конзолния фронт, понеже и там си навътре в нещата - това, че за две години докато излязат новите конзоли компът привидно няма да е чак толкова фейл-платформа, не значи че пазарът ще започне да се диктува от продажбите на игри за компютър. За последните 5 години мога да изброя точно един ексклузив за комп, който ме накара да се замисля да поиграя малко на компютър и този ексклузив си го купих тази седмица във версията му за 360. Ако не искам да губя мозъчни клетки с ММО-та и не ми се играят игри на Близард какво точно ми остава освен да цъкам на конзола?

Надявам се последната тема да не се зачекне прекалено много, защото е бая досадно, изводите от нея са ясни и всеки отдавна си ги е направил сам по един или друг начин.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Apr 21, 2012 11:54 am

ZOMG, it's different. Different is bad!!! :vomit:

На мен промените, които си описал в поста си, ми звучат екстра. Поне тая игра са тръгнали да я правят с малко нова мисъл за разлика от застиналия в 98-ма Starcraft 2. Това, че някои билдове откровено смърдяха в Diablo 2, винаги съм го намирал за много тъпо. Време беше да се поучат от конкуренцията с respec-а.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Sat Apr 21, 2012 12:48 pm

Muad_Dib wrote:направили са го толкова опростено, че просто е тъжно...
Нормално да са го направили мега опростено нали искат да го пробутат на конзолите :lol:

(няма емотиконче за PC MASTER RACE иначе щях да сложа)
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Apr 21, 2012 12:52 pm

Muad_Dib wrote:Драгъне, не си познал тоя път. Шефката ми я няма, та смятам да ти отделя достатъчно внимание :)

Диабло 3 (или поне това, което се вижда от бетата) е направено за хора с висока степен на умствена недоразвитост, защото:

- Качвам нива, за да отключвам СЛОТОВЕ за умения.
- Качвам нива, за да отключвам нови умения, които са радикално по-добри от старите, които съм отключил на предните нива и всичко, което трябва да направя е да замения стария с новия скил на слота. Да, може би на 60ти лвл на инферно ще трябва да се позамисля за минута-две, но каква е гаранцията, че играта няма да ми писне колосално дотогава?
- Качвам нива, за да ми се разпределят автоматино точките по 4те дръгливи стата, за да нямам случайно аз шанс да си разпределя по друг начин.
- Качвам нива, за да ми се отключват руните, като всяка една е по-здрава от предходната с малки изключения, а на всичкото отгоре за да ползвам въпросните не трябва, да направя, освен да продължа да лефт и чат-пат райт-кликвам т.е. познахте - да качвам нива.
- Качвам нива, в който процес ми падат пари, които да давам на артизана ми, за да може той да ...качва нива.
- Шеърд сташът както и всички рецепти между всичките ти герои неминуемо кара всеки един потенциален играч на диабло 3 да събира предмети едновременно и за петте си героя и лишава всички от каквото и да било индивидуалност
- Никога няма да има нужда да си правя 2ри варварин, защото играта с нищо не ме наказва за това, че съм бил тъп и съм играел с фейл скилове, които мога да сменям В СРЕДАТА НА БИТКА С БОС, като наказанието за това е някакъв смешен секунден куулдаун.

Това е, което ме дразни, по-така накратичко.

За конзолния фронт, понеже и там си навътре в нещата - това, че за две години докато излязат новите конзоли компът привидно няма да е чак толкова фейл-платформа, не значи че пазарът ще започне да се диктува от продажбите на игри за компютър. За последните 5 години мога да изброя точно един ексклузив за комп, който ме накара да се замисля да поиграя малко на компютър и този ексклузив си го купих тази седмица във версията му за 360. Ако не искам да губя мозъчни клетки с ММО-та и не ми се играят игри на Близард какво точно ми остава освен да цъкам на конзола?

Надявам се последната тема да не се зачекне прекалено много, защото е бая досадно, изводите от нея са ясни и всеки отдавна си ги е направил сам по един или друг начин.
Така - гледам си монка - от 5-те руни които има lashing kick-a всяка променя скила фундаментално и то не винаги към по яко. Имаш да си балансираш нуждите от кнокбек, стън и демидж които това ти позволява.

Понеже очевидно си умствено развит, как точно не можеш да разбереш че комплексността идва от това колко смислени избора да предложиш на един играч и възможността му до известна степен да оценява ситуацията и да се адаптира към нея, а не от това да предложиш 3 глупави дървета в което 80 процента от уменията са филъри или джънк.

В диабло 2 стат пойнтовете се разпределяха така - колкото ти трябва стренгт за броня оръжие и след това всичко друго на виталити. Мноооого сложно.

Скил пойнтовете се разпределяха така - харесваш си героя, виждаш кои са двата скила които ти трябват и мяташ точки там както и каквото ти трябва за да стигнеш до тях отново мноооого сложно.

Слотовете са системата на Гилд Уорс - имап ограничени количества скилове които можеш да натовариш, като всеки от тях е ситуационен и така трябва да избереш че да покривата максимален рендж от възможности.

В средата на битка с бос секундния кулдаун си е бая сериозен кост, особено след като таун портала ти е на каст бар и не е ясно ще избягаш ли.

От близард са махнали излишната комплексност която имаше математически най-добри отговори и беше идиот да не го следваш. Игра в която от 20 ценни скила можеш да имаш само 6 е по-комплексна от игра в която можеш да можеш да набереш точките си по 2 трилиона начина от които 1,999,999,999,998 са субоптимални, шити или неразличими от другите.

А като бонус имаш и комплексен гиъринг. Който също трябва да си го напасваш към билда и билда към гиъра.

Може да не са излезнали ексклузиви, но скайрим беше в пъти по добра игра на пц отколкото на конзоли. А и почти всичко което беше интересно и се оказа качествено дойде и на PC. А пък доста индита почнаха да мрънкат от XBLA и PSN за условия цени и ветинг процес. Но ако искаш можем да си минем в гейминг трендс темата за да я нищим. Истината е х360-тката беше най-малоумната покупка в живота ми.

@Goshko - не е опростена изобщо. Просто комплексноста е трансформирана.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Sat Apr 21, 2012 3:01 pm

The Dragon wrote:@Goshko - не е опростена изобщо. Просто комплексноста е трансформирана.
Аз имам бета от доста време всъщност и новата система доста ми харесва, просто се пошегувах :)
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Apr 21, 2012 4:38 pm

Драгъне, въпрос на тълкуване е всичко, което си написал, защото не си играл още пълната версия, докато всичко, кеото аз съм написал е вярно в бетата, за пълната версия - ще видим.

В интерес на истината и аз смятам да цикля много и това, което наистина най-много ме дразни в играта са системните й изисквания на фона на 5-годишната графика, които са откровено неоправдани....Смисъл на 1680 с 4650 АТИ, 4 ГБ РАМ и 2.2 Core 2 Duo имам леки забавяния чат-пат на high текстури с всичко друго орязано....Смисъл окей, ама не и за тази грозотия.

За войната между платформите - така ще е докато дойдат и се установят новите конзоли, кефете се на периода:)

PS3 беше една от смислените покупки в живота ми и в двата пъти, в които си го взех:) (pyrwiq го продадох)

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 84 guests