Metal Gear Solid 4

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jun 27, 2008 10:19 am

Аз изгледах ревюто на Геймспот и мога да кажа, че определено съм впечатлен от самото филмче, но не и от течащите изнасилени покриващи целия екран лиги на Кевин ван Орд...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jun 27, 2008 12:17 pm

Evil wrote:ама таман я почнах на отключената трудност и там си е бая зор.... още съм на акт 3 а вече съм умрял 6 пъти...
Мче то и това е нищо :)

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Fri Jun 27, 2008 1:17 pm

Evil wrote:обаче наистина е дразнеш факт че може да минеш играта а'ла геарс оф уор стил....
кво?



а истината е 0 кила, 0 алърта. :lol:

User avatar
Evil
Commoner
Posts: 36
Joined: Wed May 14, 2008 2:59 am
Location: Ту в левия, ту в десния крачол.

Post by Evil » Sat Jun 28, 2008 1:36 am

Scourge wrote:

а истината е 0 кила, 0 алърта. :lol:
мисля да го пробвам това до края на лятото да видя как ще е :)
Sings we a dances of wolves,
who smells fear, and slays the coward.
Sings we a dances of mans,
who smells gold, and slays his brother.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jun 28, 2008 6:00 pm

Мда, винаги има разни хора, които развяват минаването си на *insert name of MGS game* на максимална трудност с нула алърта и нула кила вместо визитка. Предполагам фигурира и в CV-тата им.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Jun 28, 2008 6:04 pm

аз не познавам нито един такъв?
а ти? или колкото да се намираш на приказка? :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jun 28, 2008 6:06 pm

аз познавам :)

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Jun 28, 2008 6:11 pm

смени си средата тогава, да не прихванеш. :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jan 09, 2011 2:23 pm

Две години по-късно все пак довърших последните няколко часа на играта, че да я отметна. :lol:

Толкова много говориха... И после си повториха и потретиха мисълта... И после говориха още, и още, и още, и още. От старческата склероза ще да е. А на практика целия час финална кътсцена може да се разкаже с едно изречение: "И така наш'те вече са свободни да живеят както си искат".

Бтв много ме израдва как една мацка (да не спойля името) умря за пет минути ОТ РАК като си съпресна лекуващите наномашини. Мамбата да си гледа работата!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Mar 04, 2011 2:51 pm

Почнах я днес - типичен метал гиър , естествено - филмчетата са най-якото нещо за феновете и който ги плюе (бат Сашо например) е като човека който рантва Thief че не е лоша игра ама само да не се налагаше да се промъкваш с нея.
Аз лично стоях на менюто с музичката поне 15 минути и се кефех.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Metal Gear Solid 4

Post by Amelia » Tue Oct 02, 2018 9:25 am

Не съм подозирала, че ще го кажа, НО БЛАГОДАРЯ ВИ, КОНАМИ, ЧЕ БИХТЕ ШУТА НА ХИДЕО КОЖИМА!!!

Kojima. Sweety.... Kojima.... Please, DON'T EVER, EVER MAKE A GAME! EVER AGAIN!

Абе, кой го е излъгал тоя, че става за нещо??? Това е НАЙ-ИЗПОРТЕНИЯТ стори телинг, който съм виждала в живота си!!! Това е по-зле от най-скапаните анимета, то просто е превъплъщението на некадърното драскачество. То не бяха ебаси инфодъмпите, ебаси малоумната мелодрама, ебаси кенефния хумор, ебаси декламациите, ебаси фенсървиса, ебаси кавай маскотчетата и ебаси чупенето на 4тата стена. Това е в гъзъ! В ГЪЗЪ! Цялото! В цялата тая кочина има едно единствено яко нещо и това е Снейк. И може би дизайна на Райден и кинематографията донякъде, ама като цяло, това е ебаси самодоволната еякулация на някакъв абсолютен некадърник, незнайно защо обявен от околната маса за някакъв си там творец. Толкова много непокрита претенция не съм виждала от години. Геймплейно не знам как е, щото не го играя аз, ама то така или иначе на час игра, я се падне 5 минути еднотипен геймплей, я не. И където има геймплей, то по-добре да нямаше, щото сичкият се изчерпва с това Снейк да си отърква чатала в земята или да прави нещастни опити да застреля някого.

Персонажите са водевилна трагикомедия, а някои определено е трябвало да бъдат забранени от някой възрастен в стаята и великия творец Кожима да бъде удрян в ташаците всеки път като се опита да повдигне въпроса за тях. Господи, до преди малко се бихме с Вамп! Господи... Кой изобщо е решил, че тая трагикомедия става за нещо??? Че това е куул? Че изобщо е допустимо в игра, за която си плащаш??? Цялата тая простащина с Вамп, и докторицата, дето умря от рак за 30 секунди (за които успя да изсере поне 4 драматични монолога) и ревящият нърд, просто не разбирам в коя точно паралелна вселена би могла да мине за нещо качествено. Ма то сичкото е такова, бе! Земи тоя шедьовър с най-ниска оценка от 80% на Game rankings....

Дължа извинения на Gears of War за всички лайна, които излях по нея. МГС4 успя да ми прекалибрира оценъчните скали и да постави дори шайт като тоя глупав шутър в перспектива. Великолепна игра! С кохерентен сюжет, с персонажи, които не са писани от изтървано пребозало с ечи и шонен соуп аниму детенце и с мелодрама, която всъщност наистина въздейства. Някой трябва да извади Снейк от тая наративна катастрофа и да го пусне при Маркъс Финикс, където ще му е много по-добре.

ПП. Към края сме. Мелодрамата е оувър 9000. Боли много. Александре, ще мине бая време преди да ти простя, че ми причини това. Загубих 3 безценни дни от живота си, които никога няма да си върна! :x

Поздрав за всички с брилянтното творчество на Кожима:
Image
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Metal Gear Solid 4

Post by трубадур » Tue Oct 02, 2018 11:21 pm

То затва единственият метъл гиър дето се играе е revengeance щото е минимум коджима и максимум платинум преди да почнат да извозват с кофите лицензиран shovelware като костенурките нинджа или кора. Простотия до шия, здрав екшън, който не се спира на всеки 2 секунди да нищи философия по най-дебилния възможен начин, разбиващ саундтрак и като цяло не изглежда/играе като нищо, до което коджима се е доближавал. Платинум са способни да издигнат всеки недодялан джапански калъф, който влачи по себе си култов статус. Същото се случи и с Nier, щом ги наеха тях да правят геймплея.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Metal Gear Solid 4

Post by AlDim » Fri Oct 05, 2018 6:30 am

Ето една малка схема, която направих за жената, докато се опитвах да й обясня Metal Gear Solid с 2 (или май по-скоро 2000) думи:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
metal gear chart.jpg
metal gear chart.jpg (263.09 KiB) Viewed 5702 times

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Metal Gear Solid 4

Post by Amelia » Fri Oct 05, 2018 10:38 am

Тази картинка е спедствие от следния разговор, който се случи малко след като подхванахме някво видео съмъри на историята на МГС игрите, подредени в хронологичен ред, което се предполагаше да ме въведе във вселената:

Сашо: Начи, това тук е Биг Бос.
Аз: Мацката ли, дето Снейк я уби?
Сашо: Не. Снейк. Мацката е Бос.
Аз: Кой Снейк. Солид?
Сашо: Не. Първия Снейк.
Аз: Солид Снейк не е първият Снейк?
Сашо: Солид Снейк е Снейк от първата игра.
Аз: Първият Снейк т.е.? С eye patch-a?
Сашо: Да, първият Снейк е с eye patch.
Аз: Солид това?
Сашо: Нейкед.
Аз: Кфо?
Сашо: Нейкед Снейк е първият Снейк и Биг Бос.
Аз: Ами Солид?
Сашо: Солид Снейк е от първата игра, но технически не е първият Снейк. Но е най-якият Снейк. Следва да ни пука за него.
Аз: Т.е., следва да ни пука за тоя Снейк с eye patch-a?
Сашо: Не. Солид Снейк няма eye patch.
Аз: Ок, значи старият Снейк е Биг Бос?
Сашо: Не старият Снейк е Солид Снейк.
Аз: А що има eye patch? Нали Солид Снейк няма, а Снейк, дето уби Бос има. Значи стария Снейк е Биг Бос.
Сашо: Не, Нейкед e Биг Бос.
Аз: *почвам да вия с пълно гърло*. АААААААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!! ЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪ!!!
Сашо: Солид Снейк е нашият човек и той е старият Снейк и не е Биг Бос и няма eye patch!
Аз: ОБЯСНИ МИ ГО ТОВА СЪС СХЕМА С КАРТИНКИ, АЛЕКСАНДРЕ!
Сашо: Ок. Затвори очи и ми дай 5 минути.

Продуктът го видяхте в предишния пост. След тая картинка и довършеното ютюб видео с хронологията на игрите, вече бях дотолкова теоретично подкована на тема МГС, че успях да разпозная отвратната докторица (Наоми) в мига, в който краката ѝ се появиха на екрана, просто щото по законите на клишето нямаше как да не е тя. След това последва ненужно за фабулата фенсървис дефиле на абсолютно всеки персонаж, който Кожима някога е измислял + инфодъмп, в който ни обясняваха по 60 пъти като за олигофрени кви са тея и за кво се борят. Така че успях да се ориентирам съвсем добре в кочинявата фабула до степен да почна да си задавам неудобни въпроси, като например: Защо е Райден и защо се счупва толкова удобно всеки път, когато на сюжета и геймплеят им потрябва overpowered персонажа да изчезне и да остави Снейк да се мъчи, въргаля по земята и хрипти? Защо е Вамп? ЗАЩО Е ВАМП??? КАЖЕТЕ МИ ЗАЩО Е ВАМП?????????????????? Защо са Мерил и посрания Стъд, дето се въртеше около Мерил? Защо е Съни и защо след като се оправя толкова добре в нета, не е могла да си намери рецепта за пържене на яйца там? Защо е трупа на Солидус? Защо е Ева? Защо всички атични старци от началото на мирозданието са все още живи? Защо бяха четирите безкрайно еднакви бос файт крейзи пусита, и защо swag чернокожия дилър на оръжия държеше да ни разкаже соб сторито на всяка една от тях? И прочее, и прочее. Толкова тотално ненужни персонажи, наслагани само за да гледаме сапунени сериали и мелодраматични предсмъртни монолози...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Metal Gear Solid 4

Post by Delegat » Tue Oct 09, 2018 11:41 am

И на всичкото отгоре има хора, които му се кланят на Коджима и считат тези игри за най-добрите въобще :dash:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests