Metal Gear Solid 4

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Jun 25, 2008 7:02 pm

Едно е да дадеш на куп 1000 и кусур лева, друго е да ги похарчиш за 3 години. И кво общо има WoW и месечните й такси?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 25, 2008 7:05 pm

Delegat wrote:Едно е да дадеш на куп 1000 и кусур лева, друго е да ги похарчиш за 3 години. И кво общо има WoW и месечните й такси?
еми питай делюжъна- според него щом за ВОВ може да се дават толкова пари значи съществуват ЕДИЧНИ игри които са достатъчно условие сами по себе си човек да пръсне 1 месечна заплата (В София) или 2-3 месечна в малки градове наведнъж.

Edit:Zero pinctuation:
http://www.escapistmagazine.com/videos/ ... ar-Solid-4

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Jun 25, 2008 10:08 pm

Хахах, както и очаквах с Яхтзи сме на абсолютно еднакво мнение за MGS. "Oh, Christ, I can't go on, this shit is bananas!" :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 25, 2008 10:15 pm

AlDim wrote:Хахах, както и очаквах с Яхтзи сме на абсолютно еднакво мнение за MGS. "Oh, Christ, I can't go on, this shit is bananas!" :lol:
и аз това забелязах - обаче съм сигурен че фенчетата ще нададат вой до небесата - както каза човека - има една прослойка която снейква зад къщата му да го причака след ревюто :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jun 25, 2008 10:18 pm

Хехе, много е приятно както почти винаги.

Ама бая се е омазал според мен, той не каза ЕДНО хубаво нещо за игра която грабна де що може да боцне оценка....Поне ЕДНО.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Jun 25, 2008 11:02 pm

Каза, че снейкингът е добър. И че основните персонажи са добре направени (освен ония два кънта, разбира се :lol:). Специално за оценките из западната преса, и там беше яко фенбойска история в много от ревютата. ЗОМГ 11/10 - IGN :lol:
Пък тия дни трябва и аз да си пусна ревюто, все не смогвам да го захвана по-сериозно...

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Thu Jun 26, 2008 12:58 am

най-якият персонаж в тая игра (и серия) се появява след първите кредитси. :)

не се е омазал, няма нужда да казва положителни неща точно за тая игра, щото ще си разводни пърформанса, пък тя много носи на хейт. :)

User avatar
Evil
Commoner
Posts: 36
Joined: Wed May 14, 2008 2:59 am
Location: Ту в левия, ту в десния крачол.

Post by Evil » Thu Jun 26, 2008 5:25 am

съжалявам че така се вклювам в големия спор, но искам само да попитам колко точно хора са изиграли играта?

МГС3 беше наистина мн добра игра но според мен 4 я бие по всеки възможен параграф като почнем от ръкопашните хватки, модификациите на оръжията, хилядите начини да минеш мисиите като алтаир или като говедото от геарса.... няма да коментирам невероятно богатата история и супер добре развити персонажи. и държа да отбележа че играта може да бъде изиграна от човек, който не е пипал мгс преди това и не е запознат с историята и той пак ще бъде пленен от една невероятно разказана приказка(а пък ако сте я играли това само умножава удоволствието от историята)...

държа да се повторя че това не е игра, а изжививяне, защото МГС е мн повече от сумата на геймплея и кът-сцените в нея.... това е усещането, което получаваш накрая на изживяването.


П.С.

Коле като се върна от щатите ще ти я дам да я изиграеш да видищ че не ти говоря празни приказки.
Sings we a dances of wolves,
who smells fear, and slays the coward.
Sings we a dances of mans,
who smells gold, and slays his brother.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Jun 26, 2008 9:55 am

@RRS & Delegat:

Нещо не ви разбирам. WoW е "игра" и е "една"(или "единична"). Стотици хиляди са пръснали за нея ~1000 лева. Извод - "Стотици хиляди хора, са дали 1000 лева за една игра". :)

Ваща идея май е, че не са ги дали на куп? Е то и конзолата може да се земе на изплащане, като в този случай ще дадеш малко повече пари, ок, ама ше можеш да си го разтелиш във времето, колкото искаш.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Jun 26, 2008 10:19 am

И като я взема, какво ще играя на нея? Точно три-четири игри? Не благодаря :roll:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Jun 26, 2008 11:17 am

хилядите начини да минеш мисиите като алтаир или като говедото от геарса....
Т.е. "хилядите" начини реално са два. :lol:

Специално тия модове на оръжията бяха също толкова ненужни, колкото невидимото роботче. За бога, на 2/3 от играта съм и още не съм умирал, за къв ми е да ползвам тия "екстри"?

Пък за историята - кефометърът от нея е правопропорционален на MGS фенщината. Реално е съвсем простичка и в много отношения нелепа (ес южуъл всъщност), просто върви с десет тома инфлейтнати до безумие диалози. За мен от MGS2 Коджима системно замества качеството с претенциозност. Колкото до персонажите - Снейк си кефи (ес южуъл), Отакон е смешко (ес южуъл), малкото момиченце е аниме клишенце, от което направо ми се драйфа (особено след безумния брифинг на акт 3), а оня Райдън са го ъпгрейднали, както писах в друг форум, от емо-гей на изтерзан-киборг-нинджа-гей, което не е особен прогрес.

Но да, съгласен съм, че MGS4 е по-добра от MGS3. И 2 също. Обаче MGS1 си остава единствената Metal Gear solid игра, която наистина постигна чудесен за времето си геймплей, балансиран точно колкото трябва от не прекалено претенциозна история.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Thu Jun 26, 2008 1:08 pm

@Evil: да, може да бъде изиграна от човек, който не е пипал МГС преди и тоя човек ще е на втф през цялото време.
ерго, НЕ може. :)
Пък за историята - кефометърът от нея е правопропорционален на MGS фенщината.
амин.
че е претенциозна, претенциозна е. че си ебало майката от японска мелодрама, вярно е.
обаче атмосферата е много добра и всичко е гарнирано с достатъчна доза неебателност, чувство за хумор и най-вече самоирония (вярно, по-малко от тройката например, но това е отчасти резултат от сторито, както и значителното орязване на кодек разговорите - в предните части там бяха голяма част от бъзиците).
това, което аз знам е, че от портал насам не ми е било толкова фън да играя.

реално играта може да се мине само с транк-гъна, така че ненужността на модовете за оръжия е въпрос на гледна точка. аз лично купих само едно оръжие (tranq sniper) и 1-2 мода за цялата игра, но за мен истината е в clean минаването, пък гледам доста народ се кефи на рамбо подхода. а чувам, че роботът и слийп траповете са незаменими на последната трудност, ако искаш да минаваш чисто.

User avatar
Evil
Commoner
Posts: 36
Joined: Wed May 14, 2008 2:59 am
Location: Ту в левия, ту в десния крачол.

Post by Evil » Thu Jun 26, 2008 5:52 pm

AlDim wrote:За бога, на 2/3 от играта съм и още не съм умирал, за къв ми е да ползвам тия "екстри"?
само да попитам на кое ниво н а трудност играеш, защото ако играеш на най-лесното ти убиваш кефа от самата игра. препоръчвам ти предпоследното за голяма доза кеф, а ако си дай-хард по екшъните я врътни на най-лесното и след това се пробвай на отключеното....

отклоних се... идеята беше че на лесна трудност играта не представлява нищо повече от интерактивен филм, ерго затова не се кефиш толкова :)
Sings we a dances of wolves,
who smells fear, and slays the coward.
Sings we a dances of mans,
who smells gold, and slays his brother.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jun 27, 2008 5:14 am

Луд ли си, играя на предпоследна (сиреч - нормалната за западната версия) трудност. Приспивно патлаче + автомат + базука + умствено изостанали и удобно струпващи се врагове със забавени реакции = елементе.

User avatar
Evil
Commoner
Posts: 36
Joined: Wed May 14, 2008 2:59 am
Location: Ту в левия, ту в десния крачол.

Post by Evil » Fri Jun 27, 2008 6:15 am

базуката е мн удобна срещу ония триръките ако случайно ги събудиш в шадоу мосес :)

но иначе предполагам ти е лесно щото си играл предишните МГС-та... обаче наистина е дразнеш факт че може да минеш играта а'ла геарс оф уор стил....

ама таман я почнах на отключената трудност и там си е бая зор.... още съм на акт 3 а вече съм умрял 6 пъти...
Sings we a dances of wolves,
who smells fear, and slays the coward.
Sings we a dances of mans,
who smells gold, and slays his brother.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests