Random stuffec

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Random stuffec

Post by Matrim » Thu Jan 07, 2016 11:28 pm

Някаква идея защо Rise of the Tomb Raider за PC е толкова подозрително евтино на ozone.bg и pulsar.bg? То аз не че познавам бг пазара, но бях останал с впечатлението, че цените са по-високи отколкото в стийм да речем. Мисля да се прежаля да приордървам, та се чудя дали от нашите сайтове или от стийм.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Random stuffec

Post by Claymore » Thu Jan 07, 2016 11:57 pm

Абе на моя G55VW ROG дали ще тръгне изобщо? Щото предната доста ме израдва, ма не съм сигурен дали тая ще мога да я играя със поносим фреймрейт над Low настройки, ако и на Low изобщо успея.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Random stuffec

Post by Yan » Fri Jan 08, 2016 12:48 am

Matrim wrote:Някаква идея защо Rise of the Tomb Raider за PC е толкова подозрително евтино на ozone.bg и pulsar.bg? То аз не че познавам бг пазара, но бях останал с впечатлението, че цените са по-високи отколкото в стийм да речем. Мисля да се прежаля да приордървам, та се чудя дали от нашите сайтове или от стийм.
Щото е издание в кутийка, за което и едните и другите имат преференциални цени.
Новите игри за ПЦ специално в БГ винаги са били по-евтини от пулсар или озон, понякога с до 40-50% спрямо стийм.

@Claymore Минималните системни изисквания са:
OS: Windows 7 64bit
Processor: Intel Core i3-2100 or AMD equivalent
Memory: 6 GB RAM
Graphics: NVIDIA GTX 650 2GB or AMD HD7770 2GB
DirectX: Version 11
Storage: 25 GB available space
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Random stuffec

Post by Matrim » Fri Jan 08, 2016 1:24 am

Хаха, доста съм невеж по въпроса явно, но така е като всичките ми легални игри са дигитални копия, а не в кутийки. :) Май е време да направя сефтето.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Random stuffec

Post by Amikae » Fri Jan 29, 2016 1:02 pm

Пуснали са World of Tanks на PS4. Не изисква PS+ и е доста сгодна. Не знам дали ползват различен енджин, но изглежда доста по-добре от компа.

Качих едно low lvl геймплейче: https://www.youtube.com/watch?v=QCLgjJOU6sI

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Random stuffec

Post by Martix » Fri Jan 29, 2016 10:36 pm

Nice game.
Иначе реших да откажа танкчетата и от няколко месеца съм чист.
Икономиката в тази игра е толкова счупена, че няма накъде повече. Само не ми казаха, че ако не си пусна премиум няма да мога да играя.
На 8+ tier дори победи ми излизат на загуба ако не налея 2000+ dmg.
Fck wargaming.
Иначе цъкам малко корабчета сега. Поне до момента го няма този паричен шантаж, ако се появи и тази ще дропна.
There are no rules! I'm gonna get you!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Random stuffec

Post by Amikae » Sat Jan 30, 2016 1:19 am

По-различно е на PS4. Има някакъв таб Ops, където всеки ден имаш като дейли куестчета. И дават мазнотийки. Примерно някои дават 1500-2000 experience. Други дават 5000/10000/15000 пари. Някои ти увеличават множителя за получени пари/опит на края на битката. И повечето са repeatable по 3 пъти на ден.

Освен това има и one time ops, както и event ops. Примерно, ако изкараш Confederate медал ти дава 250к пари. Или пък сега съм се запънал да правя едно, което ако направя 20000 опит на Tier 5 Pz 4, ще ми даде същата версия на танка но премиум Girls und Panzer вариант.

Към това в момента цялата линия тежки руски танкове е намалена 50/30% и си купих KV-1 за 150 000.

Абе добре е игрицата, изненадан съм колко е добре.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Random stuffec

Post by Martix » Sat Jan 30, 2016 2:10 pm

Явно на PS4 имат по-малко играчи, и ги глезят, не се съмнявай, че ако wots стане най-играната игра на ps4 бизнес моделът ще се промени незабележимо (щото тея неща никога не ги пишат в changelog-а). И на PC има варианта на тея ops, но това не оправя положението, че за да играеш 9 или 10 тиер танк трябва задължително да имаш някакви по-малки танкчета с които да гриндиш пари, за да можеш да си платиш ремонта на 9+-ката.

На PC играта е хипер успешна и затова не им пука дали 100 човека ще дропят играта, щото не им се занимава с шантажите на wargaming, кривите цени на дублони тип хлебчета за хотдог / хотдози и постоянните bundle-и, които те принуждават да си купуваш неща, които не искаш.
А премиум е хубаво, подкрепяш авторите и тн, ама нали като си пусна премиум трябва и да го изразходвам.

Системата не случайно се базира на време(пр. 1 седмица премиум), а не на игри(примерно следващите 50 игри премиум). Сега ако си пусна, трябва тая една седмица да се съдера от игра, за да си изплатя вложеното и ще ми писне, not to mention, че няма да мога да цъкам Warframe и Heartstone през тва време, щото вече няма летни ваканции като едно време. И така ще се заробя още повече с тяхната игра за сметка на други ftp заглавия, тъй като ще се развивам на танкчетата, но ще изпускам event-и и brawl-ове.

Абе изобщо, мислят се за мноо хитри, но аз ги разгадах МУХАХАХАХА.
Едва ли само аз забелязвам аналогиите с паразитен организъм.

FTP игрите са ми много интересни от "научна" гледна точка, но игрането си е guilty pleasure at best. Всеки ме иска само заради парите и времето ми.

edit: Не го приемайте като антиреклама - танкчетата е МЕГА ЯКА игра със страхотен геймплей и може да даде хиляди часове фън, преди да ви писне.
Просто аз тея часове вече съм ги направил и ми писна.
There are no rules! I'm gonna get you!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Random stuffec

Post by Amikae » Sat Jan 30, 2016 5:43 pm

Ами аз също съм им голям критик. Щото съм им дал доста кинти. На PC винаги играех с премиум, освен това имам 2-3 tier 8 премиум танка, което върви някъде към 150-200 лева.

Като цяло са големи кретени и за последните 2 години нищо ново освен нови танкове и карти. Все така досаден гринд със стокови танкове.

По-скоро имам предвид, че на PS4 е малко дупка в момента и това спокойно може да се джитка без да се дават грам кинти. Но не е за всеки. Хората очакват някаква пуцалка, а то не е.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Random stuffec

Post by Matrim » Sat Jan 30, 2016 6:08 pm

В новия Tomb Raider по сградите има и надписи на български, нищо че действието се развива в Сибир :):

Image

Интересно дали е умишлено или някой го е домързяло да търси надписи на руски.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random stuffec

Post by трубадур » Mon Apr 04, 2016 9:02 am

Осъществих първото си връщане в стийм. Може да се забавиха 10 години с него, но е доста изчистено и кадърно направено. Много по-плавно и изпипано от това в GoG например. Ryse: Son of Rome Квото и ще да си говорим гладът за този тип игри на пц е силен и само колко ме е яд, че по-лабавите игри на платинум само получават портове, но какво да се прави. Та тва нещо крашваше и забиваше като стой та гледай. Системата ми е много над препоръчителните изисквания, но предполагам нещото или се ядосваше, че съм с amd процесор или кой знае какво, но ни ръгане в конфи файла помогна, нито покачване на приоритет, нито ниски визуални настройки (което при тая игра е престъпление), нито нищо. Жалко за което.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random stuffec

Post by трубадур » Mon Apr 18, 2016 7:29 pm

Тагове на маса лумпени относно season pass-a на dark souls 3 :mrgreen: :

Popular user-defined tags for this product:
Casual
Dating Sim
Family Friendly
Cute
Anime

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Re: Random stuffec

Post by Onslaught » Tue May 10, 2016 8:55 pm

"Unless we keep the barbarian virtues, gaining the civilized ones will be of little avail."
"Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Random stuffec

Post by Martix » Wed May 11, 2016 6:37 pm

Алтернативно заглавие:
Are video games changing?

Единствения интересен аргумент, който пичът даде беше, че новите Far Cry игри биват оценени много по-добре от критиката, отколкото двойката. Което е интересно като наблюдение над гейминг журналистиката, но не виждам как подсказва за ruination, ако нещо, по-скоро лесните игри са по-добри, защото достигат до повече хора (който иска да си играе на permadeath playthrough, може да го прави на всяка игра, без значение колко е casual user friendly).
А и се пропускат цели жанрове (wildly popular при това) като Roguelike-овете, така че по-скоро трябва да смени и първата част на заглавието на Are some high profile video game but not that many of them because making a perfect "not losing any progress" save system is expensive ...

Не разбрах защо липсата на stick devaluate-ва carrot-а (даже досега си мислех, че двете концепции са самостоятелни), но звучи логично, може и да е вярно , някой с висше по психология да каже.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Random stuffec

Post by RRSunknown » Wed May 11, 2016 8:45 pm

А навремето хардкор PC шутърите като имаха куик лоад дали бяха лесни а ?
Аргументите му за чалинджа като източник на кеф са погрешни по презумция - някои игри просто са игри-играчки фар край е от тях - сенд бокс в който не е важно да налучкаш най-експлойт тактиката и да играеш само с най-доброто оръжие а игра в която си правиш каквото ти душа сака за да гледаш резултата.

Биошока не предполагал към стратегия - да възможно е с тактика тъп и упорит да успееш все някога но като умреш десет пъти подред и си загубил същото време. Принца на персия която я хулеха за липса на смърт всъщност връщаше времето дори по-назад от Warrior Within.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 64 guests