Random stuffec

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Random stuffec

Post by Amelia » Sat Nov 30, 2019 7:46 am

Accidentally, were you aware that this existed?

Getting over it with Bennett Foddy.
https://www.youtube.com/watch?v=ac6ozR5-aKk

This game is evil.

Прекарахме цяла вечер със Сашко гледайки клипчета на хора, които просто нимоат с тая игра. Ето тук семпла компилация:
https://www.youtube.com/watch?v=5FhAzaz ... 3x8WykogyM

Иначе, играта може да бъде мината за под 2 минути, ако знаеш кво правиш:
https://www.youtube.com/watch?v=ekB4i6E ... mEJif3cUVA
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Random stuffec

Post by Martix » Sat Nov 30, 2019 2:11 pm

Оо да, в youtube/twitch геймингът има една константа. Винаги има някаква брутално трудна и/или психопатска игра, която генерира такива клипчета.
То не беше I Wanna Be the Boshy, то не беше Octodad, то не беше Getting Over It. Сега май е super mario maker-а. :devil:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random stuffec

Post by penzata » Tue Dec 03, 2019 12:05 am

Поподнах на някакво яко инди, Bug Fables: https://www.youtube.com/watch?v=Jy6spG2bEy8, чието действие се развива в страната Bugaria. :hihi:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random stuffec

Post by penzata » Thu Dec 12, 2019 3:12 pm

След дванадесет часа, почват Гейм Ъвардц: https://www.youtube.com/watch?v=DvvnBNeaBN4
Както винаги, фреш инди гейм и индипендънт номинациите са битон.

При войс оувъра, колкото и много да харесвам Ашли Бърч като Парвати от Дъ Аутър Върлдц, и Кортни Хоуп като Джеси Фейдън от Контрол, Матю Порета (гласът на Алан Вейк) просто отвя всички тази година като д-р Каспър Дарлинг в Контрол. :panic: Но пък, нямам нищо против, наградата да отиде при някоя от двете дами.

Номинациите за игра на година също са доста интересни. Стискам палце за Контрол-еца. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random stuffec

Post by трубадур » Thu Dec 12, 2019 3:37 pm

Като гледам номинациите, то 2019 е ебаси нефелната година, брас. Сичко са продължения и римейци, а новите неща, които са решили да бутат са контрол и на коджима кенефа да го еа. A games for impact е баси кринджа като идея, за селекцията да не говорим. Индитата иначе биват.

Ма след като най-добрите неща са Девил мей край 5, незаслужено заебана, плътно следвани от Секиро и Резидент Ивъл 2 (и двете с толкова много трески, но все пак цици и гащи над останалото).

А неща като Метро 3 и Бордърлендс 3 ще знам какво представляват чак след няколко месеца.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random stuffec

Post by penzata » Thu Dec 12, 2019 3:47 pm

трубадур wrote:
Thu Dec 12, 2019 3:37 pm
Като гледам номинациите, то 2019 е ебаси нефелната година, брас. Сичко са продължения и римейци, а новите неща, които са решили да бутат са контрол и на коджима кенефа да го еа.
Баце, то тази вълна отдавна я има в комерс киното; нормално бе да се навре и в гейм индустрията. Нови неща се дирят само в индитата (както е и в киното :hihi: ).

На The Outer Wilds съм и хвърлил отдавна очо - изглежда яко и иновативно. Но пък го няма Observation-а, който, дори и да има трески за дялане, изглежда просто феноменално.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random stuffec

Post by трубадур » Thu Dec 12, 2019 4:04 pm

Доста игри скипнах тая година зарад епик, ко да се прай, контрол и външните светове и най-вече метро 3 много ми се цъкаха, ма курляс ситуация. Бордърлендс 3 мяза да е с много мазен и разкошен геймплей, ама всичко останало около историята на играта, до задкулисното малоумие така ми попари ентусиазма, че ще чакам га падне до 2 евра, а даже се е сдобило и то с номинация :lol:

но девил мей край, въпреки няколкото си дебилни решения относно макротранзакциите си и тъпотията с цензурата, лесно преодолима на пеце, чисто като игра си върна короната в тоя тип хак енд слаш. Тва нещо е ултимативно и нема дарксайдърс, нема на платинум добрите игри. Не знам как е новият год ъф уор, но спрямо предишните и те бледнеят. Такъв кеч няма другаде. За простотия пък да не говорим.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random stuffec

Post by penzata » Thu Dec 12, 2019 5:20 pm

Новият Годец е коренно различен от другите, не само заради сменената камера. В момента не мога да се сетя за друга игра, която да е приемливо трудна, като я цъкаш на нормал, и реално следващите нива на трудност да не са изкуствено завишени, а умно направени и те карат геймплейно да си сменяш стратегията - играта те подтиква да бъцаш повече рейнджд (с на Кратос фърчащото манарче и стрелите на малкия чиляк {за който ще повторя отново, че е най-якият сайдкик правен в игра евър}), защото ако не успеш веднага да пречукаш вразите, ги "удря агресия" и те мармаладят.

Гледах едно клипче с пичагите от Санта Моника, по случай двадесет годишнината им, и те обясняваха как дървото от началното меню (играта започва как Кратос го отсича и запалва след това) било метафора за целия готафор франчайз до момента. И дюдовете наистина доставиха с кофите - всичко в играта е полирано до съвършенство. Колкото и да харесвам Celeste, Готафорът заслужено си сложи короната миналата година на гейм авардите.


п.п. гуем си бастун, ноу ме зариби по девил-a, а гледам че до коледа делукс-а му е пидисе марки. дейбиш, а си обещах до края на година повече да не си коповам игри, след като вчера (да се пофаля :hihi: ) направих баси удара - волфенщейн цвайката и ийвъл витин, пак двойката, за крупната сума от 43 марки. :mrgreen:

п.п.п. всички простотии, около бордърлендц 3, и мен ме отказаха да давам пари на тия гамени. за жалост (от моя чисто егоистично-финансова гледна точка), просто тази игра няма как да флопне като Шадоу ъф Тумб Рейдър и Даркцайдерс 3, при които, няма и година след излизането им, първата постоянно я предлагат с егати намалението, а втората ми я дадоха безплатно от плейстейшън плюс.

п.п.п.п. метрото визуално изглежда разкошно, обаче всичко друго, около играта, ми абнее и не може да ме пречупи, все още, да я пробвам.

п.п.п.п.п. макар, че болшинството геймъре недолюбват DmC на Нинджа Тиъри, чисто геймплейно, играта доставя мощен хак-енд-слаш и пипаньето по батоньете на контролера ноу блъска на виртуозен джаз пианист.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random stuffec

Post by трубадур » Thu Dec 12, 2019 5:31 pm

Те тва е мнение :mrgreen:

На ивъл витин 2 и аз много се точа от време, ама както писах у темата за дестини, толкова съм изтървал влака и улетех у кви ли не глупости, които ме направиха зависим от електронни игри, че срам ме лови и не смея да зимам много нови неща. Щото още модвам и играя 3 фолаута и 2 елдер скрола... кат общата цифръ е къде пеесе хиляди малоумни часа. Се тая.

Много ме яд за годеца ъф уореца 4 че не моа го пухам. Много мой тип мяза да е, а преди да излезе плюех по тва нещо се едно ми плащаха. Очаквах да насерат мощно франчайза то консенсуса е, че е най-добрият годец, една от най-яките игри, правени въобще, и че кратус е спрял да бъде тъпа путка, като последното не смятах, че е възможно въобще изобщо. А и че киека е готин. Тва па кой може да очаква? Хлапе освен да не дразни, да е як другар в меле игра? Не случайно дъщерята на байонета беше само в кътсцените преди. Дееба и тъпия плейстейшън деа. Държат под ключ тва и блъдборна и ше им ги дома нежен.

бтв, Метро има страшен геймплей. Заеби кво се приказваше преди години. Редукс версията оправи слабото пуцане, а втората игра излезе с бетон механики. Освен това е красиво на пустиняк и на кюмбе. Третата си ми остава най-чаканото нещо догодина след Сайбърпънка.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random stuffec

Post by penzata » Thu Dec 12, 2019 11:28 pm

Мани-мани, аз като се сетя колко псовах играта преди да излезне, че ще е някаква ненужна и тя хванала римейк/рибуут/сикуъл/прикуъл вълната, а даже не съм чак такъв ненормален фен на поредицата; цъкал съм и трите, като двойката ми е любима, но толкоз. После гледах малко един преател как я бухти и ми беше някаква-никаква и хулех, че и в тая игра са вкарали арпеге чикии, левъли и умения. Ако не я бяха намалили наполовина миналата година, можеше и да не си я взема. Като се замисля и направо недоумявам какъв бастун съм бил.

п.п. между другото, най-вероятно, заради излизането на петицата догодина, плейстейшън пуснаха една камара техни убави заглавия в плейстейшън хитс поредица, в която всяка игра е 40 лева и включиха и годеца в нея. Евала на маниаците.


За Метрото не знам, дюд, главния чиляк, дет управляваш, бил пълно дъно, а мен подобно нещо одма може да ме откаже от игра.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random stuffec

Post by трубадур » Fri Dec 13, 2019 12:22 am

Артьом е сила уа, метро пичът е тих, ама качествен :mrgreen:
Поради неква тъпа причина приказва само в зареждането на нивата, докат в кът сцените е пълната липса, ама па знаеш ли как стреля и пляска мутанти...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random stuffec

Post by penzata » Fri Dec 13, 2019 9:29 am

В крайна сметка, Секирото спечели, което не е нещо неочаквано, имайки предвид колко хубаво FromSoftware си рефрешват формулата. Арт дирекшъна заслужено отиде при Контрол.

Иначе, Диско Елизиум кърти - двете инди награди, тази за ръпъгъ и за наратив. :yay:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random stuffec

Post by трубадур » Fri Dec 13, 2019 9:49 am

Доста приятна и разнообразна селекция всъщност.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random stuffec

Post by penzata » Fri Dec 13, 2019 10:09 am

Очаквано, римейкът на RE3: https://www.youtube.com/watch?v=Pvwdy38_vlo
В някои аспекти, тройката ме радваше повече от двойката, най-вече заради Немезис с бузуката, който си остава гад нумеро уно във видео игра. Обаче за комп беше бъгава на куче, че просто ме отказа и не успях да я довърша. Нямам търпение (май е време най-накрая да играя единицата :roll: ).
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random stuffec

Post by трубадур » Fri Dec 13, 2019 10:52 am

О, доста яко, даже цели 3 игри ще пробвам, мислех, че ще е няква дебилна колекция, а то има неща, които искам :spite:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests