Random stuffec

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random stuffec

Post by трубадур » Fri Dec 13, 2019 8:43 pm

От на стийм демо селекцията покрай наградите за игри тази година:

CARRION, бидейки под шапката на диволвър, а това е компанията, която знае с кои разработчици да си партнира, за да издадат най-технически изпипаните кланета, е най-доброто от демо селекцията. Играеш неква огромна биомаса, която кльопа хора и хвърчи кръв на поразия. Контролите дори в алфа билд са мазни на макс, метроидвения в най-добрите традиции на жанра, чудесен пиксел арт, страхотна музика и звук. Гадна, мрачна, индъстриъл атмосфера. Направо усещаш страха на жертвите си. Втрисащи са им писъците, като ги докопаш. И движението на чудовището е великолепно. Въобще нямам търпение.

Haven - ме изненада доста приятно. Освен готин войс актинг и приемливо криднжи диалози между двама влюбени, заебани на произволна планета, не очаквах да ми предостави толкова яка система за движение. Носиш се като пич на метър над земята, в постоянен нисък полет, по-точно реене, а и бойната система е сладка. Управляваш и двамата героя едновременно, супер елементарна е и държиш само два бутона, за да се засили демиджа. Няма убийства, пляскаш подивели извънземни животни и като ги набиеш ти стават дружки. Много чил и красиво в обстановката си. Цветовете са грозни обаче, а моделите на двойката са бая зле.

System Shock - толкова да не е готово милото, че няма накъде. Тоя римейк от години вече е спорен и си влачи известно контровърси по себе си. Този билд е страшно неоптимизиран, играе се дървено, засича, крашна и колкото по-малко се говори за страшния аспект и калпавата бойна система толкова по-добре. Много работа е нужна по него. Гласовете са добри обаче. Лошият компютър е странна и изисква свикване, но след това се ядва. Но е чвор за момента.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random stuffec

Post by трубадур » Tue Jan 14, 2020 10:29 pm

Секви статистики пръкват напоследък, ама тази ме изненада. Епик имат 108 милиона клиента (самият брой на акунтите е грубо 300 милиона), което не мисля, че са пичове, които ползват лаунчъра само за фортнайт, ми толкова са закупили нещо от тях. И близо 700 милиона приходи (ся, печалбата колко е, не е ясно) явно показват, че бруталният им подход всъщност работи.

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Random stuffec

Post by Dark Cloud » Wed Jan 15, 2020 9:57 am

Подхода няма как да не им работи, особено като редовно предлагат ебаси заглавията For Free. Със сигурност доста хора са си създали акаунти само да се възползват от това (като мен), и в последствие са конвъртнали на някоя идейна игра (като мен, със Satisfactory).

Въпроса е дали този модел е sustainable... Ще продължават ли да пускат безплатни игрици от същия калибър и със същата честота, ще продължават ли да си договарят ексклузивни договори като изливат по една торба пари върху дивелъпърите и т.н.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random stuffec

Post by трубадур » Wed Jan 15, 2020 10:11 am

2020 продължават с безплатните, наистина ще видим от какъв калибър ще са. Фортнайт продължава да печата пари с батъл пасове и скинове. Ексклузивите им са къде тежка категория, къде интригуващи индита. Стийм продължават да мълчат и да не правят кой знае какви подобрения в магазина си, въпреки че се справиха донякъде с кашоните от боклук, които се изсипват дневно и бомб ревютата. Но епик как почнаха тоя кросплатформин и безключова връзка с хъмбъл. Виждам добри неща от тях, въпреки това магазинът им си остава един от най-калпавите и с твърде много липсващи функции, които не мисля, че наистина планират да вкарат.

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Random stuffec

Post by Dark Cloud » Wed Jan 15, 2020 10:58 am

Sort-of работя в жанра, та ми е интересно дали ще оставят други дивелъпъри да пускат Freemium игри в Epic Store (за момента само тяхни free-to-play разработки присъстват, май). Там трябва да се правят други договорки, щото го няма 80/20 сплит на приходите от продажби, а по-скоро трябва да измислят подходящо разпределяне на приходи от микротранзакции.

Със безплатните игри хубаво, че продължават. Не съм много запознат какви Exclusives са обявили за 2020, ама там ще е разковничето: ако избухнат с две-три добри попадения, Valve ще им се наложи да измислят някакъв по-адекватен отговор на заплахата.
То до някъде обявяването на Half-Life: Alyx може и да е точно това, ама като ги знам по колко време си отделят на игрите тоя проект със сигурност е по-стар от Epic Games Store :lol:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random stuffec

Post by penzata » Wed Jan 29, 2020 4:58 pm

Вчера излезе Journey to the Savage Planet, хумористична експлорейшън игрица с шутър елементи и от това, което четох като ревюта, си извадих извода, че е кратичка, с готини крафтинг механики и чудесен сатиричен хумор. И е шестдесет марки. Чудничко. :mrgreen:


п.п. визуално много блъска на някакъв миш-маш от The Outer Worlds, No Man's Sky и Subnautica. Айм тотале ин.
и трейлърче: https://www.youtube.com/watch?v=b0aHf3gp-9I
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Random stuffec

Post by termit » Sat Mar 21, 2020 1:19 pm

В момента Tomb Raider 2013-a е безплатен в Steam, ако някой някакъв интерес и не го е прикопал до сега.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Random stuffec

Post by Xellos » Sat Mar 21, 2020 2:00 pm

Ако някой ми обясни как Steam успя интерфейса да стане на руски от пускане на едно дестини 2 на високосна... :shock: Добре че поназнайвам некви думи да го оправя. Стиима нещо не се възползват от хората със свободно време да пуснат повечко промоции, не че са им малко де.
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random stuffec

Post by penzata » Wed Mar 25, 2020 10:10 pm

Страхотно изпълнение на главната тема на Дъ Ласт Ъф Ас - https://www.youtube.com/watch?v=BOUpNtk5Spk

И, още едно от композитора - https://www.youtube.com/watch?v=2TLDowHsO-Y

:heart: :heart: :heart:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random stuffec

Post by penzata » Tue Apr 28, 2020 3:48 pm

В нета са плъзнали огромни спойлери за The Last of Us part II, под формата на ингейм фуутидж и лийк на целия плот. Не съм ги гледал и не възнамерявам да го правя (така или иначе съм си решил, че искам да я цъкам играта, каквато и да е), обаче чета постовете в редит и там мазалякът е огромен. :hihi: Постоянно излизат сравнения с последния сезон на ГОТ и какво ли още не. Яко смях е! :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Random stuffec

Post by Claymore » Tue Apr 28, 2020 3:49 pm

Абе гледах пак тоя сравнителен анализ на Arcanum и VTM:B и ми се прицъка Arcanum, която навремето бях започнал и стигнал до някакъв голям град където орките в някаква фабрика бяха на стачка, ама стигнах някакъв бъг дето прецака работата и не довърших. Изтеглих widescreen mod и го настроих... само че всичко изглежда дребно, а в менюто има две тлъсти черни желейки отстрани. Шрифтовете мога да увелича, ама не помагат за графиката и прочие. Ако някой я е играл скоро, как да си оправя aspect ratio-то и каква резолюция да ползвам, ако не нативната 1920x1080, за да не изглежда толкова кофти?

Също някакви други пачове/модове освен widescreen-а и фенския който оправя бъгове да сложа ли? Това за QoL changes, не сериозни геймплейни или story промени, не обичам пачове и модове извън необходимото за игра
Last edited by Claymore on Tue Apr 28, 2020 6:54 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Random stuffec

Post by termit » Tue Apr 28, 2020 5:57 pm

Claymore wrote:
Tue Apr 28, 2020 3:49 pm
Също някакви други пачове/модове освен widescreen-а и фенския който оправя бъгове да сложа ли? Това за QoL changes, не сериозни геймплейни или story промени, не обичам пачове и модове извън необходимото за игра
Тук гледа ли списъка? Редовно го update-ват и имат добра селекция:
https://www.gog.com/forum/arcanum_of_st ... n_and_more
Elves dig rocket launchers.

lightning peregrine
Farmer
Posts: 58
Joined: Sun Dec 17, 2017 10:53 pm
Location: Sofia

Re: Random stuffec

Post by lightning peregrine » Wed Jun 17, 2020 12:36 pm

Някой да е пробвал демото на Iron Harvest ?

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Random stuffec

Post by Martix » Wed Jun 17, 2020 4:52 pm

Не, не приордървам и не играя early access ако мога, още по-малко демота, но я чакам с нетърпение да излезе цялата. Изглежда много обещаващо. Усещам нотки на ранен Relic Games, което може само да радва.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random stuffec

Post by трубадур » Wed Jun 17, 2020 4:58 pm

Стиха уа, демотата са добро нещо, нямат нищо общи с ърлито и приордъра. Даже се надявам това пак да стане масова практика, да можеш да тестваш. Ся демото на резидент ивъл 3 нямаше как да подскаже колко гола ще е играта, ама поне показа геймплей и как ще се държи на каквато там машина човек притежава. Аз съм много за тая практика. Това, което съм против е демото да се пуска за некво количество време и на такива дебилни интервали като тия стийм фестивали. Дет се вика демото винаги трябва да е достъпно, че човек да прецени иска ли да хвърли кинтажа.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests