Random stuffec

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Tue Aug 28, 2012 3:32 pm

Не знам в моя джойстик ли е проблема, но като го вържа и почна да играя изкарва ебати и странните контроли. Примерно lock-on по дефоулт ми го пусна на паузата ебаси. Абе чакам някакъв сериозен пач да излезе и чак тогава ще я играя, в това състояние в което е сега по-добре да си играя на бокса.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Sep 16, 2012 10:53 am

Деба, компа ми в момента го е закъсал. Виновна е Antec Sonata кутията, която след 5 години ядове със статично електричество (водещи до рестарти при включване на разни флашки и подобни) най-накрая реши да прецака някой-друг компонент. Бях й сменил USB панела още докато беше в гаранция навремето и като цяло се оправиха нещата, още повече като смених и дъното с ново две години. Обаче след толкова време без проблеми, последните дни машината рестартира 2-3 пъти при ръгане на USB кабели и това удари лошо дъното. Все още бачка, но BIOS-а е доста луднал, case fan-а едвам помръдва и като погледнах температурата на процесора направо ми призля - 85 градуса. :shock: Трябваше да сменя пустия Antec преди 2-3 месеца като ми дойде вдъхновение, ама така и не стигнах до това и сега ще си плащам. Кофтито е, че няма начин да намеря чисто ново дъно за стария i5-760, който все още си е предостатъчен, та директно минах на вариант дъно-процесор-кутия. Избрах следните:

i5-3570K и Asus P8Z77-V LK
http://www.memoryexpress.com/Products/BDL_3570K_Z77VLK
и Zalman Z9 кутия
http://www.memoryexpress.com/Products/MX31654

Предполага се това да е оптималното като за 400 долара компоненти...

Поне най-накрая ще мога да изкарам пълната производителност от Intel SSD-то и ще мога да вържа USB 3.0 външния хард :mrgreen:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Sep 16, 2012 3:54 pm

Ммм малко е странен тоя избор. К процесорите са за бесен клок направени, а с тия 4ри фази няма да стигнеш далече.

Ако ще взимаш К най добре е поне с 6-8 фази да има + стабилно афтърмаркет, за да можеш да го изкрънкаш до 4.4.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Sep 16, 2012 6:11 pm

А? Какви "фази", какви пет лева?

Аз нямам намерение да клоквам ениуей. Тия процесори са overpowered по начало. Просто при 10 долара разлика в цената спрямо 3450 или 3470 с тоя бъндъл, няма никаква причина да не взема K версията с 3.4GHz base clock и 3.8 turbo. :mrgreen:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Sep 16, 2012 6:14 pm

захранващи фази на процесора ака VRM.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Sep 16, 2012 6:55 pm

Ако не планира да слага високопроизводителна карта, то не му трябва клок. Но за карти от рода на 7970, 7950, 580GTX, 660GTX, 670GTX и т.н., без клок ще си има един сериозен ботълнек. Да не говорим, че тези процове си е грехота да не се клокват. Аз мойто i5 750 го държа на 3.6GHz от 3 години и дори така 670-ката ми едва ли си разгръща пълния потенциал. Вярно купих по-скъпо дъно с потенциал за клок и афтърмаркет охлаждане, и съм адски доволен, че го сторих. Друга бира си е масивен охладител с голяма нискооборотна перка. Дори клокнат проца не минава 55-60 градуса в игра. Докарвал съм го до 70 градуса в LinX на 4GHz. 60 лева дадох и се отървах от изстрадалия боксов охладител.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Sep 17, 2012 7:06 am

Amikae, 3.4-3.8GHz IvyBridge процесор е последното нещо, което може да бъде сметнато за "ботълнек" (камо ли сериозен) при геймене, независимо от видео картата. Игрите тъй или иначе вървят със стабилни 60 кадъра на макс настройки...

Иначе погледнах инфо относно "странния" избор с 4-те фази и като гледам хората клокват същия процесор до 4.4 на това дъно със затворени очи, така че мерси за съвета, но не мисля че важи в случая. Пък и без това нямам намерение да клоквам. На мен 3570K ми е далеч по-интересен откъм вграденото видео, отколкото откъм обичайните номера с оувърклока - искам да си направя малко тестове с Intel 4000, за да видя докъде е стигнала технологията в това отношение, преди да инсталирам GTX 460-цата...

Как да е, утре ще се сдобия с компонентите, стискайте палци да се харесат със старите чаркове от пръв поглед! :mrgreen:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Sep 18, 2012 8:48 am

Сглобих системата и всичко си тръгна от раз. Беше някаква 3-4-часова епика с десетки кабели, при положение че включваше разглобяване на изключително нагрухания с екстри стар комп наред със сглобяването на новия. Като никога не се наръгах на някой остър обект по време на целия процес, така че респект за Zalman и кутията им!

Сега системата е:
- Процесор: Intel i5-3570K 3.4GHz
- Дъно: ASUS P8Z77-V LK
- Видеокарта: EVGA GTX 460 768MB
- Звукова карта: Auzen X-Raider 7.1
- Памет: 8GB G.Skill 1600 DDR3 RAM
- Системен драйв: 180GB Intel SSD 520 Series
- Драйв за данни: 1.5TB WD 7200RPM
- Кутия: Zalman Z9 Plus
- Захранване: OCZ ModXstream Pro 700W
- Дисково устройство: LG Blu-Ray Burner

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Sep 18, 2012 9:05 pm

Бтв най-голямата далавера от новата конфигурация:

http://www.lucidlogix.com/product-virtu-mvp.shtml

Тествах го това, адски добро е!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Sep 18, 2012 9:10 pm

то даваше само 6-7 фрейма отгоре. Вярно че не са без хич, но ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Sep 19, 2012 12:17 am

http://arstechnica.com/gaming/2012/09/b ... etirement/

И двамата едновременно - не не това няма нищо общо с SWTOR. Ама хич ... по лични причини е.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Sep 19, 2012 12:22 am

Тъкмо влизах да го пиша :evil:

http://blog.bioware.com/2012/09/18/ray- ... uk-retire/

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Sep 19, 2012 1:07 am

The Dragon wrote:то даваше само 6-7 фрейма отгоре. Вярно че не са без хич, но ...
Заеби фреймовете. V-sync-а му е мамата! Премахва всякакъв tearing без да дропи фреймрейта.

Иначе жалко за Байоуерци... :( Трудно е да не им се отще предвид състоянието на компанията им в момента и игрите, които бълва.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Sep 19, 2012 1:25 am

The Dragon wrote:http://arstechnica.com/gaming/2012/09/b ... etirement/

И двамата едновременно - не не това няма нищо общо с SWTOR. Ама хич ... по лични причини е.
Да лефтне един, мога да приема, че се е уморил от гейминга, но това... Според мен това си е чисто "I told you so" от страна на докторите. Не само заради SWTOR, а и като цяло нещата, които се случват в BioWare. DA2 - flop, ME3 - flop, SWTOR - flop. Че отдавна са искали да напуснат, искали са, но е нямало как да стане в навечерието на ME3 и SWTOR. Според мен от тук пътя за BioWare е само надолу. Вече обявиха DA3 за 2013, нова ME игра и ново IP. Няма да се очудя, ако скоро започнат да ги вадят на конвейр всяка година, с day 1 story dlc and shit like that.

Но вече не ми и пука за AAA заглавията, обещаващи Indie проекти, колкото искаш. Steam все повече се доказва, като правилната платформа за правилните игри. Torchlight 2, The Walking Dead, купища платформъри, и изобщо благи игри, които нямат рекламни кампании за 200 милиона долара. Даже днес четох интервю на Макс Шейфър(Torchlight 2), в което при въпрос(по спомен) дали при цена от 20$ играта им няма да изглежда, като евтино копие на Диабло 3, той отговори, че преди са продавали ритейл игри за по 60$, от които реалната печалба са били 14$ на копие. Сега през Steam и цена от 20$, печалбата им е същата - 14$. Така че нямам съмнение, че празнината, която ще бъде оставена от дебилните ААА студия, ще бъде бързо запълнена. :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Sep 19, 2012 2:29 am

След като акаунта ми от Steam просто изчезна и Valve нищо не направиха а се оказа че не само аз имам този проблем а на всичкото отгоре в споразумението пишело
Steam have a part in their Subscriber agreement to say that service is not guaranteed
http://forums.steampowered.com/forums/s ... 46&page=11

бойкотирам всичко дигитално

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests