Random stuffec

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jul 11, 2012 8:48 pm

RRSunknown wrote:Ми да ве, точно тези твоите приятели и цикльорите по форумите като Athene са представителната извадка :lol:

Много ми е чудно как не можете да проумете че мнозинството си купува играта , разцъква я умерено 30-50 часа и я изоставя.
Ми защото много хора не играха д2 30 часа и я отебаха, или WOW :) Така че да няма този левъл на атачмънт е провал за близард.

А не е тези които се отливат да не са цикльори от класа. Дето пускат от носталгия диабло 1 и докато се усетят са при леорик.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jul 11, 2012 8:48 pm

RRSunknown wrote:Ми да ве, точно тези твоите приятели и цикльорите по форумите като Athene са представителната извадка :lol:

Много ми е чудно как не можете да проумете че мнозинството си купува играта , разцъква я умерено 30-50 часа и я изоставя.
Да, и много игри са точно за това, но Диабло 3 имаше доста по-големи претенции. Аз между другото не съм написал 1 коментар във форумите на Близард, просто гледам сеир.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 11, 2012 8:56 pm

За Д2 трудно ще извадим статистика но поне по клубчетата в Габрово след първата седмица останаха да играят 1/10 човека. В началото всеки искаше да види за какво става дума, но повечето хора им писна бързичко след първото превъртане.

В Gamers Worskhop ревюто от 5-те автора само един беше продължил да играае на високите трудности.


Сега за Диабло 3, аз пръв оплюх играта и посочих неща които не ми изглеждат удачни, но не мога да тръгна да отричам очевидните финасови рекорди на Близард които в крайна сметка за произвели продукт за печалба на пари а не продукт който да раздават безплатно и да се играе от много хора.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jul 12, 2012 12:05 am

http://arstechnica.com/gaming/2012/07/w ... next-xbox/

Баси тъпотията. Ако това е за бокса от МС съвсем им е изветрял мозъка.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Jul 13, 2012 12:50 pm

Искам за инсталирам Halo 2. Друг е въпросът дали ако я инсталирам ще ми върви без да сече де.
http://thepiratebay.se/torrent/6187403 Направих всичко от описанието и когато се опитам да стартирам vcredit ми излиза някакъв лоудинг Please wait while Windows configures Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable, зарежда се и дотам. Това е вторият торент който опитвам.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Jul 13, 2012 5:54 pm

Принципно нямаме практика да коментираме пиратски игри :wink: ,
но да приемем, че си си я купил оригинална: Проверил ли си дали конфигурациятат ти покрива системните изисквания?
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jul 13, 2012 6:17 pm

Доста е сбъгясана Halo 2, особено ако се мъчиш да я пускаш на Xp или седмица а не на Vista.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Jul 13, 2012 7:05 pm

Yan wrote:Принципно нямаме практика да коментираме пиратски игри :wink: ,
но да приемем, че си си я купил оригинална: Проверил ли си дали конфигурациятат ти покрива системните изисквания?
Би трябвало, да. Което пак не обяснява защо не се включва самата инсталация. И новата Алиса ми бакнеше, но поне се инсталира. Това беше просто за да ти отговоря. Иначе се отказах и си изтеглих Half-Life. :lol: Никога не съм я играл.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Fri Jul 13, 2012 10:35 pm

Claymore47_Fen wrote: Иначе се отказах и си изтеглих Half-Life. :lol: Никога не съм я играл.
Ако никога не си я играл, какви са шансовете да си играл Baldur's Gate ? :)
И двете са издадени почти по едно и също време - 1998.
И двете вървяха прекрасно на тогава актуалния ми Pentium MMX 200 Mhz с 32 MB RAM и Voodoo 2 12 MB и се побираха на огромния ми хард, който беше цели 2GB :mrgreen:
Какви времена бяха :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Jul 13, 2012 10:49 pm

F242 wrote:
Claymore47_Fen wrote: Иначе се отказах и си изтеглих Half-Life. :lol: Никога не съм я играл.
Ако никога не си я играл, какви са шансовете да си играл Baldur's Gate ? :)
И двете са издадени почти по едно и също време - 1998.
И двете вървяха прекрасно на тогава актуалния ми Pentium MMX 200 Mhz с 32 MB RAM и Voodoo 2 12 MB и се побираха на огромния ми хард, който беше цели 2GB :mrgreen:
Какви времена бяха :D
Как точно си събрал четирите диска на БГ на 2 гиги хард?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Fri Jul 13, 2012 11:18 pm

Ако си спомням правилно - на първото издание фул инстола му беше само голяма част от първия диск - някъде около 500- 600 MB. Това си беше и своеобразен копи-протекшън. Дисковете се сменяха, но не толкова често.
Възможността да запишеш цялата игра дойде с TOSC - тогава си купих 20 GB - но това беше през 1999 година. А Халфа беше около 200 MB.
Тогава за да играя добре Грим Фанданго (CD ROM драйва не беше отличник по четене) - тоест за запиша двата диска на харда и да го играя трябваше да се уча да променям на ръка конфигурационни файлове. Всичко първо се помни :D

Edit - Спомних си по- добре - фул инстола копираше общите местности и искаше да слагаш последователно дисковете - но общата сума на инсталацията беше тази. Някъкъв екстеншън .bif ми се върти в главата :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Jul 13, 2012 11:45 pm

На компа ми е Балдурса, инсталирана, но ме мързи непосилно. :( Другото че не мога да каствам магии с тоя файтър мейдж. Прочее, в тази жега, само игри с минимална мозъчна дейност и пуцане играя, поне за момента.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Sat Jul 14, 2012 12:20 am

Имам чувството, че става въпрос за различна игра - при първия BG в началото нямаш възможност за файтър мейдж. Възможността за мултиклас тук струваше много скъпо в смисъл, че трябваше да започнеш отначало, като първия клас ти е замразен, докато не го надминеш.
Мързелът е състояние достойно за уважение, защото освобождава място за повече мозъчна дейност и води към прогрес :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat Jul 14, 2012 1:51 am

F242 wrote:Имам чувството, че става въпрос за различна игра - при първия BG в началото нямаш възможност за файтър мейдж. Възможността за мултиклас тук струваше много скъпо в смисъл, че трябваше да започнеш отначало, като първия клас ти е замразен, докато не го надминеш.
Мързелът е състояние достойно за уважение, защото освобождава място за повече мозъчна дейност и води към прогрес :D
Това всъщност е dual-class. Мултиклас си имаше и в първата част.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jul 14, 2012 9:07 am

Дуал клас е само с хората и беше доста изгодно да вкараш 1-3 левъла за повече живот и профишънси и после да смениш класа. Втория клас трябва да има правилен уклон и статистики за да може да се дуал класне - това е и грешката на повечето хора.

Мултиклас имаха всички нечовеци.

Магиите искат да:
1. Ги научиш от свитък
2. Да си ги сложиш в книжката
3. Да рестваш за да ги заредиш
4. Да нямаш броня докато ги кастваш.


Правилата на BG1 и 2 са едни и същи (втора ревизия на D&D) но просто в единицата се играеше на нисък левъл и нямаше практическа полза от много сложните екстри.
Last edited by RRSunknown on Sat Jul 14, 2012 9:10 am, edited 1 time in total.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 82 guests