Random stuffec

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Dec 08, 2009 1:57 pm

Защото на фона на 80-90% PC хардкор геймъри, каквато е потребителска маса на Форплей гласът на един отраснал с PC, но и играещ стабилно на конзоли младеж нямаше да промени нищо.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Dec 08, 2009 2:01 pm

не си прав - класацията беше на ръбче - виж форума и виж класациите на повечето хора. Смея да твърдя че едно 80% от гласувалите са преминали от много отдавна на конзоли в момента.
Просто вота за много игри е разпръснат (от моите половината изобщо ги няма в калсацията) докато за други е концентриран .
Виж 50-ката и ако искаш дай твоя вариант да видим ти кои би сложил :wink:
Spoiler: show
П.П. Ако някой се интересува, ето точките:

Starcraft 107
Half-Life 1 76
Diablo 2 75,5
Heroes 3 54,5
Soul Reaver 2 54
Baldur's Gate 2 51,5
CoD:Modern Warfare 47,5 16 гласа
Half -Life 2 47,5 14 гласа
God of War 45
Mass Effect 40,5
Planescape Torment 39,5
KOTOR 38,5 10 гласа
WoW 38,5 10 гласа
Fallout 2 35
VTM: Bloodlines 31
Diablo 30 11 гласа
Quake 3 30 8 гласа
The Witcher 29 10 гласа
Shadow of Colossus 29 9 гласа
S.T.A.L.K.E.R. 29 7 гласа
God of War 2 28,5 9 гласа
Blade of Darkness 28,5 7 гласа
MGS 1 28,5 6 гласа
Silent Hill 2 25,5
Warcraft III 23
Age of Empires 22,5
Devil May Cry 3 22 7 гласа
Max Payne 2 22 5 гласа
Gears of War 21,5
GTA IV 21 7 гласа
Fahrenheit 21 5 гласа
Okami 20,5 7 гласа
Deus Ex 20,5 6 гласа
Super Mario Bros 20
Grim Fandango 19 5 гласа
Baldur's Gate 19 5 гласа
The Longest Journey 18,5 4 гласа
Gothic 2 18,5 4 гласа
NFS Porshe unleashed 17,5 5 гласа
Arcanum 17,5 4 гласа
Soul Reaver 1 17
Unreal Tournament 16,5
Mafia 15 5 гласа
Warrior Within 15 4 гласа
Final Fantasy 10 15 3 гласа
Warhammer 40k 14,5
Silent Hill 14
Fallout 3 13,5 4 гласа
Quake 2 13,5 3 гласа
GTA 2 13 4 гласа
Fallout 13 4 гласа
GTA 3 12,5 4 гласа
Delta Force 12,5 3 гласа
MGS 2 12,5 3 гласа
Max Payne 12 5 гласа

Ето как ще работи класацията (на същия принцип ще бъде проведено и гласуването в рамките на екипа):

- Избираш 10 различни заглавия. Ни повече, ни по-малко. Ако си сериозен играч, със сигурност ще изпиташ затруднения при подбора на предпочитаните десет, но такива са правилата, сори. Десетте игри трябва действително бъдат подредени в класация. Тоест, от теб се очаква не просто да изредиш десет заглавия, а да ги подредиш в зависимост от коефициента им на любимост, като първенецът заема първа позиция, а най-малко любимото от любимите ти заглавия - десета. Всяка позиция ще се оценява по следния начин:

1. 5.5 точки
2. 5 точки
3. 4.5 точки
4. 4 точки
5. 3.5 точки
6. 3 точки
7. 2.5 точки
8. 2 точки
9. 1.5 точки
10. 1 точка

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Tue Dec 08, 2009 2:20 pm

Еми и само едно РПГ в десетката, Плейнскейпа замалко и Блъдлайнса е по-надолу.
Image

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Dec 08, 2009 2:33 pm

E и Mass Effect ако го броиш за РПГ :lol:

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Tue Dec 08, 2009 2:39 pm

Мне.
Image

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Dec 08, 2009 2:56 pm

Въпреки това като цяло RPG-тата са много повече от шутърите
Spoiler: show
20 Аction/Тhird person
16 RPG
9 FPS
4 RTS
2 Adventure
2 Platformer
1 MMO
1 Simulation/Racing

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Dec 08, 2009 3:35 pm

Е да, но за такива явно се броят и Диабло, Mass Effect и други от сорта. Всъщност на кой му пука за класацията? Това е някаква там извадка, и която даже не се различава кой знае колко от топ 50 от преди няколко години на Уъркшопа.

Относно самата класация бих класирал вероятно първия Fallout на мястото на 2рия (и евентуално в топ 10). Бих махнал и първото Диабло и Балдър'с Гейт. Може би бих мръднал Тормент на мястото на BG2. От Файнъл Фентъзита-та не съм особено на ти с поредицата, но не бих казал че точно 10ката е дъ мъст заглавието (аз бих сложил 2,5,7 или 8 примерно). И нещо не видях нито един Civ което е повече от престъпно, ако е истина.

Относно Soul Reaver 2, може и да не е най-важното заглавие в поредицата (въпреки че според мен е) но пък лично за мен е наистина най-изпипаното от всякъде в поредицата. Графично примерно ми отвя ченето навремето.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Dec 08, 2009 3:42 pm

Те не се броят те СА RPG-та.
Не е някаква извадка а гласуване от много хора и съществено се различава от класацията на Уоркшоп. Искам дебело да подчертая нещо- калсацията се казва - четете вниамтелно " Десетте любими игри на forplay" a не "най-добрите игри" и т.н. Има огромна разлика.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Dec 08, 2009 7:21 pm

Ако Mass Effect не е RPG, то не знам какво е. :lol: Даже тамън тя трябва да е на 1-во място и вероятно щеше да е, ако нямаше някой технически проблеми. Ся ME1 може да е най-добрата игра за всички времена за мен, но виж ME2 ще е най-добрата игра за всички времена за много хора. Вероятно.

Между другото утре чакам да пристигне това: http://911.bg/a2/offers.asp?p=4200385&id=4206

Най-сетне ASUSa ми си намери братче. От кога го чакаме :D And with CrossfireX we shall rule the world! :D

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Dec 09, 2009 1:29 am

Сега сори, ама си малко прекалено фанатизиран, всеки играл играта и с елементарна гейм-култура ще потвърди, че Мас Ефект е по-скоро стори-дривън екшън с ролеви елементи отколкото класическо RPG като Драгън Ейдж. Просто с толкова много пуцане няма как да е иначе. Никой не казва, че играта е лоша, просто не е ролева:)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Dec 09, 2009 1:58 am

Ти извинявай братле, уважавам много мнението ти, но според моите вкусове ти изобщо не си прав. Мнението ми не е фанатизирано, а базирано точно на това. Най-доброто ролево изживяване, което съм имал. В игри, като Dragon Age ролевия елемент се размива, като качество от огромния брой диалози. На практика има страшно много диалози и да, може и да се прекара много време в слушане и т.н., но на практика за мен ролевия елемент ми е много по-размит в сравнение с Mass Effect.

Mass Effect не притежава броя диалози на някое класическо RPG. Не може да говориш с всеки втори селяк. За сметка на това качеството на ролевия елемент е несравнимо. Поне аз не мога да го сравня с никоя друга игра. Персонажите са дълбоки и развити, и аз наистина мога да се потопя в ролевото изживяване. Нивото на развитие е просто... flawless. Достига до такава степен, че Mass Effect е по-добра, като сюжет и развитие на персонажите от повечето добри филми излизали последните няколко години. А диалозите макар и като брой да не се равняват с тези на Dragon Age или на Icewind Dale, са изпипани до перфектност. Особено ми харесва това, че нямаш зададено точно изречение, а избираш какво мнение или позиция да изрази героя ти и той го прави според ситуацията. В Dragon Age диалозите в по-голямата си част(изключвайки възловите моменти в играта) са whatever. Има огромно наличие на ролеви елементи, но всичко е много разфокусирано и няма как да има дълбочината на вселената на Mass Effect.

В Mass Effect можеш да преиграваш играта 50 пъти само и само ролеви да преживееш всичко в нея. Да преминеш през трудностите с различните персонажи, да видиш различните реакции на персонажите спрямо решенията ти, които за разлика от NWN2/Dragon Age са нещо повече от това да ти изпише минусче или плюсче на approval. Когато вземаш някакво решение в Mass Effect човек наистина има усещането, че гради и оформя нещо. Бъдещето на вселената, бъдещето на хората, които са до теб. Усещането е, че си там. Ти си Shepard, ти си човека, който взема трудните решения. Така ме кара да се чувствам тази игра. Това не е просто пуцалка, както ти може би я виждаш. Това е истинска ролева игра. Това е бъдещето на ролевия жанр за мен. Хората създавали тази игра са създавали изкуство от огромна висота! Наистина са посегнали към звездите!

С този си коментар не искам да те обидя. Аз ценя мнението ти и винаги съм отворен за нещата, които казваш. Тук просто е въпрос на вкус. Дефиницията за ролева игра за теб може да е коренно различна от моята. Аз съм тип човек, който ще седне, ще си надене магическата шапчица и заедно с група приятели ще отвори ролевата книга игра, и ще играе докато е възможно. Или сценария свърши. Ех жалко, че не прекарвах повече дни по беседките преди време. Сега вече нямам време.

С този си коментар не отричам класическите RPG-та. Да му се невиди, та аз допреди да играя Mass Effect бях абсолютен поклонник на класиките, като IWD, BG1-2 и т.н. Всеоще смятам, че класиките в жанра са върховни игри, но след това, което ми предостави Mass Effect те отиват от 2-ро място надолу. Върха е за ME и евентуално ME2, която съм сигурен, че ще надмине 1-цата. Това не е фанатизъм. Удоволствието, което ми доставя ME и други игри е причината да прекарвам толкова много време играейки. Оценявам ME, като най-добрата игра за вс времена За мен/imo, както бих оценил любимата си книга, или че примерно Watchmen е най-добрия филм по-комикс правен някога.

Малко дълго се получи, но това са ми мислите по въпроса.

Edit: И вече ще се къпя. На студа в 2 сутринта, щото ме бе мързел през деня. :?

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Dec 09, 2009 8:08 am

Пълен булшит е да се твърди, че Mass Effect не е RPG. Да, меша се с други жанрове, но в ядрото си остава едно много силно RPG с богат свят, интересни персонажи и важни решения. Самата ролева система може да е лека, но идеята, че едва ли не количеството статистики и комплексността им са най-важни за едно RPG, е абсурдна. В ролево отношение честно казано и мен Mass Effect ме кефи много повече от разни претруфени "класически" заглавия като Dragon Age.
Въобще не ми е ясно защо неизбежната еволюция на един иначе леко застоял жанр (която е започнала още с игри като Deus Ex и Vampire: Bloodlines) трябва да се приема с освиркване.
Last edited by AlDim on Wed Dec 09, 2009 9:14 am, edited 1 time in total.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Dec 09, 2009 9:07 am

AlDim wrote:Pulen bs e da se tvurdi, che Mass Effect ne e RPG. Da, mesha se s drugi janrove, no v qdroto si ostava edno mnogo silno RPG s bogat svqt, interesni personaji i vajni resheniq. Samata roleva sistema moje da e leka, no ideqta, che edva li ne kolichestvoto statistiki sa nai-vajni za edno RPG e absurdna. V rolevo otnoshenie chestno kazano i men me kefi mnogo poveche ot razni drugi pretrufeni zaglaviq kato Dragon Age.
+1
И освен това не случайно съм дал дефиниция що е ролева игра в другата тема. Ролевостта не се определя от статистиките или свободата на света а от това дали персонажа който те представлява в играта зависи от собствените си умения и способности а не от рефлекса на играча.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Dec 09, 2009 11:01 am

Мен ме изненадва, че ВоВ-а не е на първото място. Страшно много хора го играят и който го играе е рили инту ит.
Освен това леко ме изненадва ниският брой на МП заглавия.
Много силно подозирам, че гласувалите са на 90% същите ония, дето си копуваха навремето уъркшоповете и дето са проходили с игрите от средата на миналото десетилетие.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Dec 09, 2009 11:03 am

Spoiler: show
Image

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 61 guests