Mass Effect

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Nov 22, 2009 9:23 am

Има си уикипедия за тъз работа. Няма нужда да доказвам нищо за най-добрата игра на BioWare и вероятно света. :lol:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Nov 22, 2009 11:50 am

Уикипедия за субективни мнения? Айде няма нужда.

Амикае, и аз много харесвам МАс Ефект (Роланд дори може да ти потвърди), но не бих изпадал до крайни изказвания, че е "най-добрата игра на света", защото е просто дяволски абсурдно. МАс Ефект е игра с доволно много проблеми, ако те интересува - виж ревюто ми в шадоуденс, мисля, че май беше 51-ви брой.

За сравнението между Мас Ефект и Драгън Ейдж - аз лично съм остро за Драгън Ейдж, но подчертавам, че това си е лично мнение. Просто някак си DA ми падна точно на сърце и беше на моменти като правена за мен. Да не говорим, че я нямаше тази досадна стерилност, която ми струеше навсякъде в МАс Ефект - тук персонажите са по-готини, уменията са много повече и по-различни, контролът за PC версията е сигурно 20 пъти по-добър......Историите и на двете игри не са нещо особено, така че няма да ги споменавам. Като свят - също ми допадна повече Драгън Ейдж, тъй като МАс Ефект ми хареса само с големия град-кораб на КОнфедерацията (или каквато там нърди дума бепе), а Драгън Ейджът ме размаза с Орзамар или Фейд-а например.....

Всичко изписано горе не променя факта, че ще захапя МАс Ефект 2 на мига, в който излезе. Просто чакам Драгън Ейдж 2 с по-голямо нетърпение :wink: Но пак казвам - лично мнение, споровете не се препоръчват :lol:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Nov 22, 2009 12:02 pm

Ми при мен пък Dragon Age си получи 9/10 оценката, просто щото е едно страхотно ново творение на BioWare и не можеше да се отрече, че играта е доста добра. Но с нищо не ме грабна. Единствения персонаж, който ми хареса бе Мориган и туй то. Последната третина на играта вече исках да я приключа най-сетне и да почна на ново игра, която съм изигравал вече няколко пъти(Mass Effect).

Честно казано дори на NWN2 съм бил по-зарибен и съм преигравал. Някак с Dragon Age това не се получи и нямам никакво желание да я мина на ново. А трябва да се има предвид, че съм идиот и си затрих сейфовете, което ме прецаква за експанжъна на играта.

Да не говорим пък, че сюжетно Dragon Age е whatever, докато аз нямам търпение да видя какво предстои в Mass Effect. Самата вселена има в пъти по-голям потенциал. И всеки от персонажите в Mass Effect ми е в пъти по-развит и по-култов, отколкото тези в Dragon Age.

А чисто технически не съм тръгнал да ги сравнявам макар, че отново Mass Effect е по-добрата игра, като визия според моя вкус. И ми предлага много по-дълбоко Roleplay изживяване.

Но това не значи, че Dragon Age не е на високо място в класацията ми за игри. Просто някак не успях да се зарибя и в по-голямата част просто исках най-сетне да се свършва с нея.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Nov 22, 2009 12:29 pm

Мдам, и на мен не ми е ясно какво толкоз се празниш по персонажите, Коле. Мориган управлява много, големът е голям идиот и той, но останалите повечето са просто ОК.

Аз продължавам да пускам играта чат-пат, ма вече ми е ужасно скучна и повтаряема при джуджаците, та почти трябва да се насилвам да грухам из тия постни огромни дънджъни. Т.е. за мен стерилността е точно в обратна посока.

Някъде трети приоритет ми е за доиграване след MW2 и Assassin's Creed 2 в момента.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Nov 22, 2009 5:47 pm

Искам само да споделя, че не мога да спра да гледам видеото на Subject Zero персонажа в ME2. Ебати! Аз не мога да спра да ги гледам всичките тъй кат се замисля. Култови са ама тая просто рулира.

Препоръчвам ви го! Има го на сайта на играта.

Edit: "Turns out, mess with someone's head enough and you can turn a scared kid into an all powerful bitch"

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Nov 22, 2009 9:50 pm

AlDim wrote:Мдам, и на мен не ми е ясно какво толкоз се празниш по персонажите, Коле. Мориган управлява много, големът е голям идиот и той, но останалите повечето са просто ОК.

Аз продължавам да пускам играта чат-пат, ма вече ми е ужасно скучна и повтаряема при джуджаците, та почти трябва да се насилвам да грухам из тия постни огромни дънджъни. Т.е. за мен стерилността е точно в обратна посока.

Някъде трети приоритет ми е за доиграване след MW2 и Assassin's Creed 2 в момента.
Не им се "празня", просто са ми точно три пъти по-интересни от който и да е от безинтересните клиширани екземпляри в първия МАс Ефект, да не казвам, че всъщност се накефих само на дебелака извънземен, който го раздаваше мръсния хари. В Драгън Ейдж се изкефих на Мориган, Шейл, Огрен (Смисъл този за да не го споменеш значи просто не си играл с него и пак си дрънкаш наизуст), Стен (няма такива one-liner отговори, сам го написа преди време) и доста джазовия на моменти Зевран. Това, че си изкарал играта със скучняр като Алистър не значи, че и по-непопулярните герои са такива.

Всъщност нещо доста по-фундаментално - аз в момента осъзнавам, че не си спомням И ЕДНО ИМЕ на персонаж от МАс Ефект 1, освен Шепърд....А като се замисля колко се бях хайпнал по нея едно време....

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Nov 22, 2009 10:03 pm

Аз бтв искам да отбележа, че Алистър ми е любимият герой за момента. За разлика от другите пънчлайнъри, на него са се постарали да му направят реално персоналити и ми е супер реалистичен и убедителен. Не, че другите не ме кефят де. И си признавам, че не съм стигнал до джуджето и не съм взел голема, та може да се променят нещата.
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Nov 22, 2009 11:08 pm

Ще се съглася с Роланд. Ако оставим Мориган на страна, единствения друг добре развит персонаж за мен е Алистър. Но това не е темата за Dragon Age. :roll:

Тук можем да говорим за Liara, Tali, Garrus, Wrex, Kaidan, Ashley, Omega, Subject Zero, Thane и компания други non playable, но все така добре развити и прилично култови персонажи.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Nov 23, 2009 12:03 am

На мен персонажите в Mass Effect ми бяха далеч по-истински. Диалозите с тях почти можеха да ме убедят, че говоря с реални личности, а не някакви архетипи, пък и безбожно яките лицеви анимации помагаха доста.
В Драгън Ейдж се изкефих на Мориган, Шейл, Огрен (Смисъл този за да не го споменеш значи просто не си играл с него и пак си дрънкаш наизуст), Стен (няма такива one-liner отговори, сам го написа преди време) и доста джазовия на моменти Зевран. Това, че си изкарал играта със скучняр като Алистър не значи, че и по-непопулярните герои са такива.
Няма да ти казвам къде можеш да си го завреш това. Огрен е свестен джуджак, но чак култов не ми е (бтв играя с него от поне 5-6 часа и то само защото се връзва с джуджашката история; иначе мре във всяка втора битка простака, много е зле). Стен е малко никакъв повечето време, та лафовете, дето пуска веднъж на високосна година, не го спасяват достатъчно, уви. Алистър не съм го ползвал почти от поне 20 часа. Зевран в първия момент ме кефна, но бързо ми доскуча. Както казах, Мориган и Шейл са ми единствените наистина кефещи идиоти, като вторият е всъщност копие на HK-47 от KotOR.

А имената на персонажите от Mass Effect ги помня, така че твой проблем.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Nov 23, 2009 12:06 am

Баси, като фенгърли от Тийм Джейкъб и Тийм Едуард сте в момента :lol: :lol: :lol:

Нали и двете игри са яки, деба, кефете им се просто :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Nov 23, 2009 1:07 am

Roland wrote:Баси, като фенгърли от Тийм Джейкъб и Тийм Едуард сте в момента :lol: :lol: :lol:

Нали и двете игри са яки, деба, кефете им се просто :)
Хахахах това беше доста добро :)

Всичко си е до предпочитания - аз харесвам адски много и двете игри, но просто съм закърмен с Балдур'с Гейт и Драгън Ейджа ме уцели точно в слабото място. Бтв факта, че и след споделяне на имената по-горе пак не се сещам е ужасно притеснителен, при условие, че съм прекарал с 20+ часа с МАс Ефект :lol:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Nov 25, 2009 10:17 pm

Както ми беше трудно отначало на хардкор, така и взех да газя като валяк с напредването на играта. Бенезия и рахнитата нито веднъж не успяха да ме убията, в предишната ми игра на по-ниското ниво на трудност на Новерия умрях сигурно 15 пъти. Аз ли съм задобрял или soldier класа е твърде добър? :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Nov 26, 2009 4:07 am

Мен биотиците ме кефят повече. Ама и войничето мачка. :)

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Thu Nov 26, 2009 9:21 am

Инфо за двойката:
We know we have a lot of fans who are ready to pre-order Mass Effect 2, but are still waiting for information on whether their PC will run the game and what Digital Rights Management (DRM) Mass Effect 2 will use. Hopefully with the information below, you will now be able to pre-order your copy of Mass Effect 2 from your favorite retailer.

Minimum System Requirements

Operating System: Windows XP SP3 / Windows Vista SP1 / Windows 7
Processor: 1.8GHz Intel Core 2 Duo or equivalent AMD CPU
Memory: 1 GB RAM for Windows XP / 2 GB RAM for Windows Vista and Windows 7
Hard Drive Space: 15 GB
DVD ROM: 1x Speed
Sound Card: DirectX 9.0c compatible
DirectX: DirectX 9.0c August 2008 (included)
Input: Keyboard / Mouse
Video Card: 256 MB (with Pixel Shader 3.0 support). Supported Chipsets - NVIDIA GeForce 6800 or greater; ATI Radeon X1600 Pro or greater.

Please note that NVIDIA GeForce 7300, 8100, 8200, 8300, 8400, and 9300; ATI Radeon HD3200, and HD4350 are below minimum system requirements. Updates to your video and sound card drivers may be required. Intel and S3 video cards are not officially supported in Mass Effect 2.

Recommended System Requirements

Operating System: Windows XP SP3 / Windows Vista SP1 / Windows 7
Processor: 2.6+ GHz Cure 2 Duo Intel or equivalent AMD CPU
Memory: 2 GB RAM
Sound Card: 100% DirectX compatible sound card and drivers
DirectX: DirectX August 2008
Video Card: ATI Radeon HD 2900 XT, NVIDIA GeForce 8800 GT, or better recommended

For the best results, make sure you have the latest drivers for your video and audio cards. Laptop or mobile versions of the above supported video cards have not had extensive testing and may have driver or other performance issues. As such, they are not officially supported in Mass Effect 2. Intel and S3 video cards are not officially supported in Mass Effect 2.

Digital Rights Management (DRM)

The boxed/retail PC version of Mass Effect 2 will use only a basic disk check and it will not require online authentication. This is the same method as Dragon Age: Origins. Digital versions will use the retailers protection system.
http://ve3d.ign.com/articles/news/51648 ... M-Revealed
Image

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Nov 26, 2009 12:02 pm

Уф айде да излиза, че получавам ерекция само, като си мисля за нея :roll: :oops:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 65 guests