не-чак-толкова-ретро

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 05, 2004 8:59 pm

Ше имаш да земаш, тоя ми е по-симпатичен ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed May 05, 2004 9:16 pm

Роланд, специално благодаря за подробните и много поучителни обяснения :)

И вземи се осъзнай наистина с тоз аватар...
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Fri May 07, 2004 10:16 am

-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri May 07, 2004 9:08 pm

Абе вие донякъде сте прави - във Планескапе персонажите бяха по добре впелетени във историята (osven Annah i Fall-From-Grace) и сеттинг-а е определено по добър от този на BG и IWD сериите, но играта има и жестоки минуси, които ми не ми се набиха на очи в BG2. Да започнем от битката - откъдето и да го погледне човек, във игрите от тези поредици демек IWD, BG, PS - T - битката е сред най-слбите елементи. От всички игри правени със този engine, най се забелязва във PS T . В 3тата част от играта (т.е след като напускаме Sigil) има почти само и единствено комбат, не се набляга на елементите от предишните 2 части - история, експлорация, диалози, отварянето на местната служба на FedEx. Тогава quiest-ove няма, историята е сведена до минимум, има 3 NPC-та на кръст с които можеш да си кажеш някоя приказка, и други такиwa, istoriqta se sduha strahotno i tn. V BG2 nqmashe takiva raboti, vuv Throne of Bhaal obache polojenieto kloneshe kum plachevno - samo bitki, izmisleni pravila i tn.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sat May 08, 2004 8:34 pm

мене пък най ме дразнеше в Сянката на Амн присъединилите се към мен като почнеха да си заминават....
Имаше едно кораво джудже, дето бехме тръгнали с него да търсим една книга, ама в последствие като ме убиха два-три пъти в гробницата и реших да не се пробвам повече, пък то взе че си замина:(
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Sun May 09, 2004 9:45 pm

На мен джуджето ми избяга в града на тъмните елфи и понеже следващият ми по сила бияч беше Джахейра познайте колко save и reload имаше, докато влезна в час.
Иначе мен много ме кефи системата на битки и в BG и сие. Най-малкото, защото за разлика от diablo подобните не ти се подува пръста да помпаш.
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Mon May 10, 2004 1:06 pm

на мене моя варварин ми беше първия път най-силен, пък следващата игра си бях напраил един шейп шифтър дет като станеше върколак и мелеше наред:)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Silenius
Merchant
Posts: 75
Joined: Sun Dec 21, 2003 9:44 pm
Location: Руси;)
Contact:

Post by Silenius » Mon May 10, 2004 10:03 pm

Мдаааа, това с джуджето ми скъса нервите, идеше ми да запокитя играта на майната си, заради тоз' конфузен момент - нещо не успяха да станат гъсти с жена ми (Аерие) и се стигна до момент "или той или аз", а не върви тъй - най-якия ми боец срещу гаджето. Два дена бях изпаднал в безмилосстна скръб и псувах единствения бог в личната ми митология (тоя на Бирата), че е един пиян нехранимайко и не мисли хич даже за мене, докато не попаднах в нета, на една програмка дето си играе с infinity-to. Наречете ме чийтър, гадньуха или дори руши, но ако не беши таз програмка, нямаше да намеря сили да преигражам 50 игрални часа(без паузите) от както срещнах въпросните субекти...

Инак мойту рейнджърче, макар да не беше си яло редовно зеленчуците в първата част, в БГ2 направо мажеше - Легола-млеголас - ряпа да яде, ще ми скача от слонове - моя хаховец, можеше да избие с лъка си средно голям гарнизон от дракони, барабар с кучето(е малце преувеличих, но простено да мие:) )

В бг1, се разхождаше любимият ми герой в серията - Коран му викаха, откат го намерих, само с него играех. Около 90% от града изрушнах с него. Стелта му беше около 130%, а и имаше 20 DEX, което го правеше алмост 100 персент килър с лъка, а и бакстабът му (рейнджър/тийф) беше невероятно оръжие. Спомням си как влязох на някав разгневен сульо с цялата си бойна дружина и след кратка схватка останах с трима по-малко. Лоуднах, влязох с пича, туп зад вратлето - айде у другата стая - стелт - туп по вратлето-..., а ако оня се замислеше що така става, отдалечко по някой стреличка и айде бак ту екшън... много, ама много си беше полезен,(СПОЙЛЕР!;)) вторият път като убих иреникус, беше заради този гууд фелоу, (първия си беше запазен, за мене си, де:P)
Либийци: Кадри и специалисти на световно равнище, много търсени по целия свят и предпочитани пред всички други. Но като патриоти те отказват да се продадат като Марадона, дори за по 1000 долара на час.

Муамар Кадафи

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Tue May 11, 2004 12:09 am

Абре и моят хиро беше рейнджър стрелец от класа, ама имаше някой пичове дет не ги ловяха стрелите:) (например Irenicus) Ина4е накрая от много зор го бях специализирал във въртенето на меч, бараба със стрелите и двамата с Джахейра мачкаха наред (при положение, че лошите удряха по мечките на Джахейра и елементалите/животните/изродите на двете девойки магьоснички покрай тях.)
Много ми е интересно дали някой е пробвал да мине БГ-ите само с един пич, двойката я минах с 4 charecter-a от немай къде, а единицата с пет.
Между другото струва си да се пробва, само трябва да намеря малко време (около месец като броя безкрайните load)
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 11, 2004 9:20 am

Да, минах я - fighter/mage/thief, и TOB го минах по същия начин, както и дейловете. Плейнскейпа не успях :((
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue May 11, 2004 9:58 am

ууу, начи ще трябва да си инсталирам Плейнскейп и да пробвам само с един :) Може би магьосник - нали си имам тренинг от Icewind Dale

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue May 11, 2004 5:01 pm

Абе планескапе-а май няма да може. И аз съм мислил по въпроса, но пича не може да е Fighter/Mage/Thief или комбинация м/у 2 от тях, а само 1 от 3те, пък за да ги сменям ми трябват някои от другите герои най малкото.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 11, 2004 9:57 pm

Мне, Плейнскейпът не може да се мине само с един герой :/ Макар че знам ли, можеш да сменяш класа, та може и да е възможно. Звески трудно ще е де...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed May 12, 2004 5:04 pm

Абе бих казал че дори и със смяна на класа (за което все пак са ти необходими поне 2 други героя) пак ще е доста трудно, а да не говорим че специално за колкото и лошо да намирам взаимоотношенията м/у героите във ПС : Т в сравнение със БГ 2, пак се губи минимум 30 - 40 % процента от кефа на играта. Че може и повече

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed May 12, 2004 10:54 pm

ууу, супер, ще взема да се пробвам :) Най-сетне real challenge

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 74 guests