Ае пак РС-та срещу конзоли...

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Thu Nov 01, 2007 3:49 pm

AlDim wrote:
Roland wrote:На запад конзолите отдавна са по-масовата гейм-платформа
Винаги са били, искаш да кажеш ;)
От Atari 2600 до сегашното поколение конзоли. А PC гейменето винаги е било по-малък страничен сегмент, кретащ на приливи и отливи. Чудесно е, че го има, но всякакъв вид елитарщина свързана с него е пълна глупост.
това за приливите и отливите важи и за конзолната индустрия. обикновено отливът на едното е прилив за другото, както в случая с атари 2600 -> c64 / atari 400|800 / zx spectrum / apple 2 / ibm pc.

и още по-смешно е, когато пц елитистите се заменят с конзолни такива. :) за популярните напоследък безумия относно преимуществото на контролера пред мишката във fps управлението да не говорим. чак да се чуди човек що компаниите сегрегират юзърбейза на конзолните и пц версиите на шутърите - сигурно е с цел да предпазят горките пц юзъри от контролерен оунидж. :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Nov 01, 2007 4:55 pm

Изключително безмислен и никому ненужен спор.

Който наистина се интересува и му се играят наистина здравите заглавия, си е взел конзола със сигурност. Компът има точно 3 игри ГОДИШНО, който са екслузивни и ме вълнуват. Всичко друго или с по-голям кеф си го цъкам на бокс заради контрола (зависи от жанра ест) или просто за комп го няма.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Грешна оценка

Post by RRSunknown » Thu Nov 01, 2007 5:18 pm

Мога да само да ви кажа че имам PS2 и сим играл маса заглавия за него тъй че въобще не съм ПС фенбой или елитарист.
Такъв ми звучи Roland дето казва че не играл от 5 години на компа си-типичния конзолен фенбой елитарист.
Факт е обаче че в момента повече ме кефят игри които се играят онлай с много хора - става някакво състезание. Игри като Battlefield 2, Warcraft, EVE online,World of Warcraft, Warhammer 40000,Unreal Tournament,Civilization, Heroes V i други да не изброявам повече.Тези игри се играят в пъти повече игрално време отколкото произволно конзолно заглавие-колкото и да ме кефи Devil May Cry 3 няма да седна да го превъртам 10 пъти подред. Може да излизат по 2-3 игри на година за комп. ама се играят после месеци. Вярно и маса боклуци излизат ама тея боклуци си излизат и за конзолите обикновенно.
Впрочем най-яката част на хардуера на SONY беше вибриращия пад.
Не че има връзка с казаното но много искам да видя мач на HALO 3 между човек с мишка и такъв с пад да видя например как те гонят и ти се завърташ използвайки стика при положение че максималната скорост му е ограничена а с мишката можеш да замахнеш веднага. Забелязвам че новите шутъри стават все по- елементарни всеки път , такива игри като Quake скоро няма да има.
Пък и това че имало периферия за конзолите-абе аз знам че има, обаче я ела в Габрово например да видя откъде ще си я купиш.Само в София можеш да си намираш качествени неща за конзола.
Общо взето мисля че това че конзолите за по- масово разпространени не значи автоматично че са по- стойностни- и Фолксфагена е по-разпространен от Ферарито ама не по-качествен ,нали?

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Nov 01, 2007 6:44 pm

2600 -> c64 / atari 400|800 / zx spectrum / apple 2 / ibm pc.
NES се пръкна точно около появата на Commodore 64, така че какво въобще ги даваш тия примери?
Факт е обаче че в момента повече ме кефят игри които се играят онлай с много хора - става някакво състезание
Това е изцяло твоя лична преференция, която по никакъв начин не се отнася до мнозинството играчи. Не всички оценяват игрите според часовете геймплей, които дават, така че престани да натрапваш личните си вкусове, все едно са манна небесна. И вече споменах Xbox Live, който е повече от страхотна платформа за мултиплейър.
мрън мрън мрън между човек с мишка и такъв с пад мрън мрън мрън
Имам чувството, че и на патагонски да ти обясня, че прицелването не винаги е основният елемент от геймплея на един шуутър и че за сингълплейър наличието на вибрация и тригъри често е далеч по-въздействащо от възможността да правиш "цък цък" по гадовете на воля, пак няма да вденеш. А и за мултиплейър също е съвсем валидно решение, защото всички, които играят Halo 3, примерно, ползват едни и същи контроли. Друг момент за размисъл е, че "пуц-хедшот!" е изключително нереалистично и лекия хендикеп при прицелването с контролер всъщност го прави малко по-реалистичен.
и още по-смешно е, когато пц елитистите се заменят с конзолни такива.
Еднакво смешно и тесногледо е всъщност. Този спор съм го водил с членове и на двата фронта и, повярвай ми, разликата е единствено във фенбойските им главици.
Аман от абсурдното делкане на платформи ала "ама мойто видео е (много) по-яко от твойто!"
Забелязвам че новите шутъри стават все по- елементарни всеки път , такива игри като Quake скоро няма да има.
Не че нещо, но Quake е квинтесенцията на опростения и елементарен "врът-пуц-пуц-врът" геймплей. Сега остава да кажеш, че смяташ Vegas и Gears, примерно, за прости конзолни аркадки за низши създания.
Общо взето мисля че това че конзолите за по- масово разпространени не значи автоматично че са по- стойностни
Да си видял да твърдя, че за PC няма чудесни игри? Но това не променя факта, че на конзоли има далеч повече, което, да ти кажа, е от доста голяма важност за хората, които не изпитват кеф да си запълват живота с цикльорство на WoW, да речем.

Но щом ще използваме метафори, ето ти една:
Някои хора може да обгръщат любимата си с внимание с години, въпреки че, а може би и защото, им дава още от същото, но други са си бройкаджии, за които колко горещи мацки могат да извозят им е далеч по-важно от това дали ги возят във Ферари или Фолксваген и определено не търсят каквато и да е дългосрочна връзка.
Но шегата настрана, независимо дали ти се вярва или не, дори във конзолните среди има неподозирани цикльори, включително на сингълплейър игри. Наскоро установих, че един пич е гъчкал безбожно линейния Final Fantasy X 200 часа, за да мине де що има бонус в него, което както и да си кривя душата, не мисля, че може да се определи като по-голяма или по-малка загуба на време от постоянното изпълняване на едни и същи неща до безкрай в WoW. И в двата случая става въпрос за прекалено зомбиране с една и съща игра. Но, както казах - to each his own.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Nov 01, 2007 7:21 pm

Като стана дума за опростеност то и Футбола е една от най-опростениете игри има 3 листа правила обаче е най-популярната игра в света, същото важи и за Куейка.
Циклене винаги има но не е задължетелно да циклиш за да се забавляваш ,на World of Warcraft аз играя не повече от 2 часа на ден (работя и нямам време).
за онлайн игрите не само мое мнение а на много милиони хора.
Vegas не проста игра, никак даже само че си всепризнато мнение по света че Quake i Unreal са най-хардкор заглавия. За да станеш добър на Куейка се иска много повече майсторство и бързи рефлекси отколкото на Halo или Вегас и то не само заради мишката.
Пак ти казвам сравнявайки игри за различни платформи ВИНАГИ всичко опира до лични мнения, щом казваш че аз съм натрапвал мнение какво да кажа за тези които натрапват конзолните екшъни, ами кефи ги хората Томб Райдър и го излагат като предимство например.
Ами ако не те кефят екшъни и РПГ -та а, какво правим тогава а?
В момента в който за конзола излезе една свястна стратегия веднага се отказвам от ПС гейминга- кажи ми една такава от ранга на Starcraft или Heroes.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 01, 2007 8:40 pm

Е ТИ ми кажи такава игра за РС :) Ако е за принципно свястна стратегия, за 360-версията на последното C&C чувам само похвали.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Nov 01, 2007 10:19 pm

Никой не те кара да се "отказваш" от PC гейминга и да подхващаш конзолите на негово място. Това е абсурдно - щом за някаква платформа има хубави игри, още повече доста "нишести" като стратегиите, просто получаваш повод да се занимаваш И с нея наред с останалите (стига да имаш широки интереси, естествено).

Иначе и за конзоли се случва да има чудесни стратегии или игри със стратегически елементи. C&C 3 наистина е доста добре, макар че за стратегическия жанр (за разлика от шуутърите) в познатата му за PC форма мишката е абсолютно задължителна за максимален кеф. Обаче в момента има опити за внасяне на иновации, които да го направят по-удачен за игра с контролери. Особено интересно звучи Tom Clancy's End War, дано да се получи добре (че и без това жанра е доста далече от най-свежия си период).
Иначе интересни тактически игри има много. FF Tactics, Advance Wars, Pikimin, Disgaea, Ogre Battle, Fire Emblem (от последните две Heroes-а е крал не с пълни шепи, ми с чували) и т.н.
за онлайн игрите не само мое мнение а на много милиони хора.
За всеки влак си има пътници. Много хора играят онлайн, далеч повече играят офлайн. Аз примерно чат пат пускам някой мултиплейър, но предпочитам по-личното преживяване в сингъла. Това е до известна степен и заради обвързващия елемент на мултиплейъра. Седнеш ли да го играеш, трябва да го играеш. Няма "ма допика ми се по средата на детмача", няма "абе нещо ми дотегна тая игра на Starcraft, офвам се". Докато офлайн най-спокойничко можеш да правиш каквото искаш и когато искаш. Освен това мултиплейърът често избива на спорт, което мен просто не ме дърви. Бтв, ако си мислиш, че на Halo лесно се става добър, пробвай се онлайн на Xbox Live да видим. Голите приказки за майсторство или ненам какво си не вАжат, сори. ВСЯКА качествена онлайн игра изисква много практика, за да станеш наистина добър и колкото и да се бъхтиш, ВИНАГИ ще има някой по-добър от теб.

Иначе Tomb Raider определено не е най-добрият пример за екшън-адвенчър, а и е по-скоро в жанра "екшън-цици". Останалото е фон. :roll:
Най-качествените игри от жанра са Devil May Cry 1 & 3, God of War 1 & 2, Ninja Gaiden и т.н. и единственото "предимство" на Tomb Raider е, че е едни едри силиконести гърди напред.
Бтв кажи какво си играл за PS2, че ми стана интересно. И какво и колко си играл на други конзоли. Защото за да даваш авторитетно мнение за нещо, е силно препоръчително да си повече от добре запознат с него. Иначе ставаш просто поредния фенбой.

Бтв ето нещо специално за вас :lol::
http://www.gamespy.com/articles/780/780989p1.html
http://www.gamespy.com/articles/784/784479p3.html

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Nov 01, 2007 11:41 pm

Точно това и аз имам предвид че някои хора повече ги кефи спорта, състезанието докато други предпочитат просто да се забавляват.
Tomb Rider съм го дал единствено за пример, и аз не знам защо може би защото е най-известната според някои хора (да се чете леймъри)

Значи играл съм споменатите за GBA i Final Fantasy tactics и Fire Emblem и Advance Wars 1&2 (За уточнение бях в казармата тая година въпреки че съм на 26 години ме взеха и там имаше един сержант който имаше PSP и GBA и яко геймеше на нарядите си)
С най голямото ми уважение това са добри игри като за джобна конзола ама не могат да се стравняват със Hearts of Iron или със Europa Universalis III ako си ги чувал.
Относно стратегиите Command & Conquer ми е последната игра която бих играл за спорт(или пък Battle of middle earth ). Последната качествена стратегия за мулти си остава Warhammer 40.K Dawn of War и донякъде Heroes V. Прочее Цивилизацията не е игра която цъкаш сам - аз играя само в мулти на офицалния сайт има хиляди кандидати за игра. Стават добри игри когато се съберат 7-8 човека имапреговори, тактики, търговия.Много по интересно отколкото да експлойтваш тактики срещу компа който винаги прави едни и същи простотии.

Най ценните ми игра за PS2 e Shadow of the collosus,ICO, Devil May Cry 3 (съгласен съм с теб че е велика), Need for speed Most Wanted,Collin Mcrae 4, Gran Turismo 4,God of War 1&2(обаче Dante си ме кефи повече),Soul Reaver:Defiance,GTA San Andreas;Yakusa, God Hand, Prince of Persia,Final Fantasy X (голяма грешка, въобще не ми върна вярата в JRPG), Blood Rayne,Way of the samurai (супер тъпа игра),Syphon Filter: Dark Mirr,Bully, Warriors,Crash Bandicoot 4 и 5,Jak 3, Jak i Dexter II
Виждал съм(но не ме кефят) Pro Evo Soccer 3 на най различни бойни игри и японски РПГ-та.(Навремето много ги играех на Супер Нинтендото обаче според мен концепцията им е супер изтъркана-говоря за РПГтата).
Не играя horror игри и stealth екшъни(нито на комп),в бойните игри пък никога не съм бил добър, а концепцията да приравниш футбола до някаква игра ми се струва смешна.Единствените адекватни такива са Менижърите.Познавам човек футболист на Левски(Казва се Мирослав Иванов) който си купи компютър само заради тази игра.

Както и да е, мисълта ми беше не че не кефят конзолите,има и игри при които вибриращия пад предлага съвсем различно усещание от компютърната версия , НО проблема е че като ги изиграя веднъж,два пъти и нямам желание за повече. Възприемам ги на момента кефят ме адски а после ги заебавам с списъка със златни изиграни заглавия но не и такива които играя почти всеки ден. Е това е разликата че за компютър правят игрите със повече идея за спорта (освен тези които са репликати на конзолни такива и естествено са тъп).
Прави сметка например че Soul Reaver:D го превътях за 4 дена, супер много ме изкефи (историята поне-камерата и скоковете бяха ужасни), радвах се още 2-3 дена си преигравах избрани моменти и после я заебах.
От друга страна попаднах на една игра- Hearts of Iron 2 по случайност и се зарибих супер много. На тая игра (води се Гранд Стратегия) само пртавилата съм чел 2 дена и остави другото-не бяха някакви измислени ами абсолютно реалистични.Вече 1 година стои на харда ми и чат-пат си я играя пак. World of Warcraft си го играя отвреме навреме но не мисля да спирам-винаги изкача нещто ново което да ти възтанови интереса.Total Anichilation и Starcraft играем редовно с приятели и да ти кажа не са ми омръзнали.
Oblivion с модове се променя коренно,(между другото знам че на бокса върви по добре но не знам дали можеш да слагаш модове)
И понеже темата беше конзоли срещу ПС исках да кажа само че и няма значение по принцип но ако трябва да избираш ПС е по-добрата оферта защото предлага повече игрално съдържание в по-сложни/комплесни жанрове докато конзолата е по-скоро за кежуал геймърите които не зациклят в многомесечно развиване на герой/плащане на Близард/овладяванена техниката за хедшот/ръш със 5 зерглина на 3 минута.
Цялата работа е кой какво иска от игрите. За да метафорирам еквивалента на класните ПС игри в спорта е да блъскаш във фитнеса редовно,да зобаш добавки и да спазваш диети с една цел - да станеш як.Кефа идва не от процеса на трениране,даже напротив а от това че накрая си як, можеш да се покажеш на другите че си як.Въобще усещинето че с станал нещо повече е много ценно.
Докато еквивалента на конзолните игри е да разсъкаш някое мачле в двора на някое училище-супер кеф,нищо не постигаш ама няма значение важното е че процеса на игра се кефиш.Много по-приятно е да не се вживяваш.
Обаче помисли си кои хвалят и кои познават всички световните шампиони които са тренирали по-цял ден и са вложоили всичко от себе си или бай Сульо дето е никой не го знае и дето има още един милион като него.Цялото общество дава за пример шампионите и ги определя за по стойностни-постигнали са нещо.
Същото е и усещането в есенцията на ПС игрите-спорта.Казваш си:Майстор съм,по-добър съм от от другите,усещането за победа те влече.
А на конзолата как да кажеш:Добър съм на Принца на Персия, на какво си добър?Там просто има превъртях я или не успях и тва е.
Без да ви отегчавам повече:Радостин

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Nov 01, 2007 11:52 pm

Пак ще ви отегча: Видях линкчета и супер много ме изкефиха;Прав си
няма никъкъв смисъл от елитаризъм или вживяване. Всеки има право да види дали даден жанр/игра го кефи и да си избере какво ще играе.
Дали ще е Коли, Симсове,Екшъни,Бойни ,Куестове и всякакви други това зависи от човека. Като не искат хората да играят супер сложни самолетни симулатори които изискват да си чел 200 страници ръководство и си абсолютен маниак това е техно право. Жена ми например играе Sims и твърди че това е най-ценната игра.За конзолите твърди че са били нерелистични и лапешки а пък за ПС игрите че съм се вживявал за глупости.
Сега наистина земам да си почина че днеска имах свободно време и пишех ама от утре пак почвам работа и няма да мога да съм толкова активен.
С уважение:Радостин

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Nov 02, 2007 6:13 am

Final Fantasy X (голяма грешка, въобще не ми върна вярата в JRPG)
Couldn't agree more :)
Бтв за най-забавното описание на JRPG-тата виж това:
http://www.escapistmagazine.com/article ... aper-Mario :lol:
Не играя horror игри
Пробвай Resident Evil 4 - повече от смазващ екшън хорър, макар и с малко дървени контроли.

Иначе това за преиграването - не е нужно, за да си струва една игра. Това е същото като да кажеш, че ако един филм не може да се гледа 50 пъти, не струва. Или че сериалите оунват всеки кино филм, защото са по-дълги. Примерно Tideland на Тери Гилиъм - в никакъв случай няма да тръгна да го гледам пак, но ми въздейства изкючително много (най-малкото - съвсем невинно успя да потресе и депресира циничен човек като мен :D) и едва ли ще го забравя някога. Същото важи и за много от най-любимите ми сингъл игри. Чат-пат се случва да преиграя някоя, но винаги най-въздействащо е първото изиграване. А именно това е и идеята - да ти дадат един чудесен мимолетен миг забавление.

Това пък, че PC геймърите са по-хардкор не може да е по-далече от истината. Хардокараджии и ламета има навсякъде. Просто на конзолите има малко по-малко ПРО гейминг. Но това не означава, че няма въобще, а и последно време бая се разраства (да речем в момента се организира Halo 3 турнир за 1 милион долара). Обаче за каквато и да е платформа да става въпрос - тия дет блъскат по цял ден на игри, мислейки си че постигат нещо, живеят в силна заблуда. Нито повечето от тях са способни да се изхранват от това, нито се обогатят като личности, защото са циклили здраво на някаква игричка и са станали убер добри на нея. Най-много да им порастнат виртуалните пишки :lol:
Но конкретно за това "на какво е добър" еди кой си - не забравяй:
1. файтърите, които са правени само и единствено за съревнование между играчите
2. Сингъл игрите имат степени на трудност, в зависимост от предизвикателството, което искаш. А и има всякакви други неща като секрети, бонуси, алтернативни пътища, точки и т.н.
3. Xbox Live:
- В момента огромна част от игрите за Xbox 360 имат Leaderboards, на които повече от ясно се вижда кой е най-добрият на някоя игра. Не само това - пресата често издирва лидерите за да им дадат 15-те минутки слава, за които ти споменя в поста си
- има така наречения "gamerscore" - общ резултат от играта на всички игри, които си пробвал, като по принцип всяка игра дава до 1000 точки, някои от които са не трудни, ами мозъкостопително брутални за постигане
- Въобще Xbox Live e меко казано гигантически скок в сравнение с едва прохождащата предишното поколение онлайн игра на конзоли и на практика почти изравни нещата с революцонизиралия този начин на игра PC гейминг, но в далеч по-ошлайфан и удобен за потребителите вид.

И въобще ти тук не даваш аргументи конкретно срещу КОНЗОЛИТЕ, а срещу сингъл плейър игрите, което е много безсмислено, при положение, че са също толкова обилни и на PC.


п.п. Научихме ти вече името, няма нужда да го повтаряш всеки път :P

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Fri Nov 02, 2007 10:58 am

Roland wrote:Да, не съм правил ъпгрейд :) И ще мога да изиграя ВСЯКА 360 игра, която някога бъде направена, на бокса си, който струва по-малко от едно наистина добро РС в момента, на което най-новите заглавия ще ми вървят перфектно за около максимум година и половина, ако и толкова.

Това със задължителния скъп телевизор също е мит бтв, и на най-обикновен игрите си изглеждат чудесно.

А колкото до игрите - купувам си колкото ми позволяват възможностите. Принципно не съм правилният човек, когото да захапваш на тема оригинални игри ;) За PS2 имам над 30 заглавия, за 360 само две, но и не съм играл кой знае какво още на него. Факт е, че за РС са по-евтини, но не достатъчно, за да компенсират останалото.
Дай да видим ако си купуваме игрите, дали най-накрая няма нещата да са доста на кантар.
Но така както говориш наистина звучиш като
конзолен фенбой елитарист

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Nov 02, 2007 11:26 am

Тоя етикет не ме обижда, щото не мога да го съотнеса сериозно към себе си. Аз на първо място почти не съм геймър, че да съм какъвто и да е в това направление :)

А иначе не, не мисля, че нещата се изравняват. Ъпгрейд на всяка година и половина струва повече от разликата в цените на игрите, които ще си купя за тази година и половина.

Да не говорим, че финансовият фактор далеч не е единствен, както добре знаем.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Nov 02, 2007 11:31 am

Безспорно е, че PC игрите са по-евтини като цяло. Това се дължи на две причини
1) 15 процента отгоре за royalty-та на конзолните
2) PC игрите въобще не си държат цените стабилни и разпространителите доста бързо ги хвърлят в bargain bin-овете. Същевременно при конзолите повечето качествен софтуер се продава добре на висока цена значително по-дълго.

Иначе нека сметнем. Да речем, че е нормално да си купуваш по 12 игри годишно.
Взимаш 50% на пълна цена и 50% намалени:
PC - 6x50 + 6x30 = 480
360 - 6x60 + 6x40 = 600
Разлика - 120 долара
(btw това е само за некст джен системи; за старите цените са идентични като за PC)

Цената на качествено мидрейндж PC в момента е около $1000
А на конзола:
PS3 - $400
360 - $350

Общо:
PC - 1480
360 - 950
PS3 - 1000

Но в края на краищата почти никой в България не си купува каквито и да е игри, така че все тая. :roll:

User avatar
Pugsley
Moderator
Posts: 3447
Joined: Wed Jun 22, 2005 4:14 pm
Location: Отзад
Contact:

Post by Pugsley » Fri Nov 02, 2007 1:40 pm

Roland wrote: Аз на първо място почти не съм геймър, че да съм какъвто и да е в това направление :)


Бате ае са малко, чек па да не си почти геймър си е ЗВЕРСКИ преувеличено. :shock:
Love & peace
The purpose of art is to make the imagined seem real, the impossible seem possible. Pornography has much the same purpose. ...
My Anime list

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Nov 02, 2007 1:53 pm

Ок, да речем, че не ми е особено важно гейменето, иначе сигурно съм си геймър :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 66 guests