Предстоящи заглавия

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Oct 09, 2009 12:07 pm

Ми не - не е абсурдно. По-скоро е теногърдо. Това че даден жанр не ти е присърце не означава, че няма хора на които да е любим. Когато някой екип създаде наистина страхотна рейсинг игра, той си заслужава признанието. Великата игра може да се появи във всеки жанр.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 09, 2009 12:13 pm

Аз от всички жанрове най-много игри с коли имам така че WTF ? са тия приказки за низшия жанр.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Oct 09, 2009 12:14 pm

Булшит. Наистина великите игри, тези, които остават завинаги в сърцата ни и които обикновено печелят големите награди са игри, които имат някаква история, индивидуализирани герои и/или иновативна геймплейна идея (жанрово обикновено са екшъни/ролеви/комбинация от двете). Количките са си колички и след 10 години няма да се променят - няма история, няма нищо ново освен повече или по-малко реализъм или повече или по-малко аркадност, няма герои, геймплейно играта остава една и съща от началото до края.

Може да съм консерватитен към жанр, които не харесвам, но ти ми обясни кога по-точно рейсинг игра е била истинска игра за някой от големите призове. И хубаво, ама хубаво си помисли преди да ми кажеш, че очакваш най-добрата игра за година да е Форца 3, а не Brutal Legend, Uncharted 2, Assassin's Creed 2 или пък Dragon Age.

п.с. Е Радо сега напълно разбирам защо се разминаваме често.... :roll:

п.п.с. единственият Рейсър, който съм превъртал и ме е размазал от кеф е Star Wars Рейсър, тва като любопитен факт :lol:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Oct 09, 2009 12:29 pm

Поздравления - току що изхвърли всеки 2d adventure от графата велики игри. Гайбрийш Трийпууд плаче ...

Mиии веднага мога да се сетя за NFS 5 която през 2000-та ми беше в тройката на най добрите игри заедно с Badur 2 и Deus Ex. И Grand Prix II но това вече си е гейминг археология да си я играл.

Тук не говорим за Forza 3 специално а за отричането на жанр. Как точно ще реагираш на Вивиан ако ти каже, че не може комедия да вземе Най-добър филм на годината защото е комедия ?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Oct 09, 2009 12:43 pm

Ако ще четеш диагонално и избирателно - не ме занимавай с язвителните си постчета моля те.
Наистина великите игри, тези, които остават завинаги в сърцата ни и които обикновено печелят големите награди са игри, които имат някаква история, индивидуализирани герои и/или иновативна геймплейна идея (жанрово обикновено са екшъни/ролеви/комбинация от двете
Думата "обикновено" не си ли я видял, що ли?

И не се обижай, но твоята гейм-класация не е меродавна. Гововим за GOTY - тази една-единствена игра (а не 3), която мачка и е номер едно.

В киното е съвсем различно, разликата в сетивното възприятие на филм и филм не толкова огромна като разликата между например Балдур'с Гейт и които колички си избереш.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Oct 09, 2009 4:42 pm

Purvo, nqma takova neshto kato "GOTY". Tazi titla se lepva na kutiikata na vsqko zaglavie, koeto poluchi nqkoq-druga nagrada ot nqkoe-drugo izdanie v kraq na godinata.

Vtoro, ima mnogo neveroqtni racer-i, kato zapochnem ot revolucionnite purvi chasti na GT, minem prez Burnout i stignem do Carmageddon, da rechem. Tova ne sa igri s istoriq i ZOMG DRAMA, no ne se i sumnqvai, che ima predostatuchno hora, koito schitat nai-dobrite im predstaviteli schitat za "GOTY".

Drug e vuprosut, che poslednite 2-3 godini nishto ne e raztursvalo naistina janra, no nachinut po koito go pluesh e draznesht i e dobre da spre.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 09, 2009 4:58 pm

п.с. Е Радо сега напълно разбирам защо се разминаваме често.... Rolling Eyes

п.п.с. единственият Рейсър, който съм превъртал и ме е размазал от кеф е Star Wars Рейсър, тва като любопитен факт Laughing
Не съм на големия фен и волан няма да си купувам но принципно се кефя на игри с коли в пъти повече отколкото се кефя на жанровете платформери или сървайвъл хорър да речем. Играл съм още на древните Test Drive, Grand Prix 2 минал съм през top gear за Sega, играл съм Gran Turismo и Ridge Racer за PS1, Превъртал съм всяко едно NFS без последните три, Toca Race Driver 3, Test Drive Unlimited, Colin Mcrae 1,2,3,4 Gran Turismo 4, Burnout Revenge играх доста а сега на бокса съм се наточил на Форза 2 и Gotham 4 докато не паднат цените на Dirt 2 и Форза 3 (които демота бяха повода да си подкарам нета на първо време)
Като имаш тези данни сам смятай коя игра ме хайпва повече - Форза 3 или Ънчартед 2 ? 8-)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Oct 09, 2009 5:57 pm

Както казах - всеки си преценява сам за себе си коя игра го хайпва най-много от предстоящите до края на годината.
Сашето wrote:no nachinut po koito go pluesh e draznesht i e dobre da spre.
Сашо, всеки си има свое мнение за това кой жанр харесва или не харесва. Тук говорим сравнително обективно за това до колко една игра с колички може да се смята за най-добрата през годината. Щом характеризираш моите постове като плюене - не им отговаряй. Не си модератор и нареждания от теб не приемам.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Oct 10, 2009 11:26 pm

Коле, не знам каква е таз твоя модераторска фобия и още по-малко - къде видя нареждане в поста ми.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Oct 11, 2009 2:00 am

Кратък пост-календар за лудницата, която се задава в следващия месец и половина (датите са за Америка май, но за Европа са или същите или мъничко по-късни)

13ти Октомври - Fallout 3 GOTY Edition (All DLC included) - PC, X360, PS3, Brutal Legend (PS3,X360)
16ти Октомври - Uncharted 2 (PS3), някъде по това време и Demon's Souls (PS3)
27ми Октомври - Tekken 6 (X360, PS3), Forza Motorsport 3(X360), Ratchet and Clank : A Crack in Time (PS3)
29ти Октомври - GTAIV: The Ballad of Gay Tony (X360), GTAIV: Episodes from Liberty City (включва Тони Гея + предният адон - X360)
3ти Ноември (Европа - 6ти) - Dragon Age: Origins (X360, PS3, PC)
10ти Ноември - COD: Modern Warfare 2 (X360,PS3, за PC - 24ти Ноември)
17ти Ноември - Assassin's Creed 2 (X360, PS3, PC), Left 4 Dead 2 (X360,PS3,PC), God Of War Collection (PS3)


Ако съм изпуснал нещо значимо - добавяйте смело. Болднал съм играта, която чакам най-много за цялата година. Не че няма да играя и всичко друго без Форца 3 и Лефт Фор Дед след изпитите си живот и здраве.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Oct 11, 2009 3:01 am

В момента искам да си взема Uncharted 2, Dragon Age, AC2, God of War Collection, Borderlands, Forza 2, Modern Warfare 2 и какво ли още не на първия ден от излизането им... Но ако го направя, жена ми ще ме убие, а от службата ще ме изхвърлят. :lol: Засега само Brutal Legend ми е на сигурно.

Dragon Age специално изглежда посредственичко, но последно време се навъдиха малко по-вдъхновяващи трейлъри, тъй че кой знае...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Oct 11, 2009 3:05 am

Честно казано ако не беше пуснал язвително словесно блъвване именно за това, което съм болндал и писал, че най-много чакам - щях искрено да се разтревожа, че нещо лошо се случва с теб. :wink: Радвам се, че си добре, бате:)

Мен питаш ли ме, аз съм на две седмици от първия държавен и после имам още два, иде да ми се разплача, толкова нямам време.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Oct 14, 2009 11:54 am

Forza-та са я качили на пиратка по "магазините", две седмици преди премиерата й....

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Oct 14, 2009 12:04 pm

От горните само Fallout GOTY ми е сигурна :).

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Wed Oct 14, 2009 1:23 pm

А мен пък ме влече само Асасина :twisted:
Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests