Starcraft 2

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jun 02, 2011 11:40 pm

Чакай сега - защо го казваш това? Ясно ни е на всички по време на разработката на всички игри има много промени но не говорим за това. Говорим за ситуацията - излязла игра.

User avatar
Surfer
Scholar
Posts: 139
Joined: Tue Mar 08, 2005 12:15 pm
Location: Surf'in USSR
Contact:

Post by Surfer » Fri Jun 03, 2011 11:09 am

малко се поувлякох, но от споменатите промени, тези за роучовете, черната дупка и фотоните са от бетата. Другите неща ги променяха след като излезе. Има си пачове игрицата.
Не сме Декарти, Нютони не сме,
за нас науката е тъмен лес
от чудеса.
А сме нормални астрономи - да!
Ловим звезди по тъмни небеса...

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Fri Jun 03, 2011 5:39 pm

Amikae wrote: Така че аз на тях съм им свикнал и знам, че щом по начало са направили Terran/Protoss забавни за игра, така ще си и остане до края. Малоумният факт е, че вероятно тези две раси имат повече почитатели в Blizzard. Колкото и тъпо да звучи, така стават нещата в тая компания.
:lol: Уникален си, честно. Първо от пускането на играта има десетки наистина големи промени в баланса, които явно си пропуснал. Второ заври си малоумните "факти" някъде където слънце не огрява и погледни резултатите от досегашните турнири, и текущите статистики в батълнет или просто виж някъде из интернет рандъм игра на spanishiwa или nestea. Честно, супер дразнещо е когато някой търси под вола теле, за да оправдае загубите/грешките си, още повече, че последната половин година очевидно не си пускал играта или си се интересувал от нея.
П.П. И да, последните 3 месеца играх зерг, и честно, никога не съм се чувствал толкова безсмъртен, особено с билда на spanishiwa, за който убеден съм, въпреки "фактите", които разхвърляш толкова информирано, дори и не си чувал.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jun 03, 2011 6:57 pm

Corwin wrote:
Amikae wrote: Така че аз на тях съм им свикнал и знам, че щом по начало са направили Terran/Protoss забавни за игра, така ще си и остане до края. Малоумният факт е, че вероятно тези две раси имат повече почитатели в Blizzard. Колкото и тъпо да звучи, така стават нещата в тая компания.
:lol: Уникален си, честно. Първо от пускането на играта има десетки наистина големи промени в баланса, които явно си пропуснал. Второ заври си малоумните "факти" някъде където слънце не огрява и погледни резултатите от досегашните турнири, и текущите статистики в батълнет или просто виж някъде из интернет рандъм игра на spanishiwa или nestea. Честно, супер дразнещо е когато някой търси под вола теле, за да оправдае загубите/грешките си, още повече, че последната половин година очевидно не си пускал играта или си се интересувал от нея.
П.П. И да, последните 3 месеца играх зерг, и честно, никога не съм се чувствал толкова безсмъртен, особено с билда на spanishiwa, за който убеден съм, въпреки "фактите", които разхвърляш толкова информирано, дори и не си чувал.
Прав си, не съм чувал, но не си прав, че се оправдавам, за каквото и да е. Дори напротив, за много кратко време влезнах в Platinuma и беше само въпрос на време да бъда в Diamanta, стига да исках. Спрях да играя не защото не можех да побеждавам, спрях да играя защото любимата ми раса е скучна и тегава за игра.

Сега аз виждам, че си non-zerg по принцип, рейджването ти е показателно. Каквато и раса да играеш, нямам нищо против нея, стига да се забавляваш с играта. И понеже виждам, че си много навътре в играта, ще те помоля да ми споделиш кои са фундаменталните промени, които Близард са направили със Зерг, така че играта с расата да стане интересна. Бих бил благодарен да ми ги изброиш. Защото аз пари не печеля от SC 2, с нищо не ме топли, че бия, ако победите не ми носят удоволствие, а те не ми носят удоволствие. Та чакам да разбера с какво Зерг е по-забавен за игра в момента?

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sat Jun 04, 2011 2:15 am

Забавното е трудно да се определи, ако имаш час и половина гледай следните игри, всички са уникални, и на мен поне са ми дефиниция за фън.
ТЛО вс Спанишиуа в шоумач на джъстин.тв. Игрите са... впечатляващи...
http://www.youtube.com/watch?v=SD6GBtwcJWc
http://www.youtube.com/watch?v=tbwG63KVQz4
http://www.youtube.com/watch?v=8UALRmQy4Q8
http://www.youtube.com/watch?v=QhuaBnuOzBc

И докато предното е шоумач, все пак със залог - ето малко и от Nestea, може би най-добрия играч в света в момента в наистина топ левъл игри.
1/4 финал на последния гсл срещу Енипро - топ корейски протос с класически стратегии:
http://www.gomtv.net/2011gslsponsors3/vod/65228

Както и играта му срещу новака в код S, но номер 1 по рейтинг в официални срещи и може би един от топ 3 терани в света - Бомбър:
http://www.gomtv.net/2011super1/vod/65463

===========

Колкото до баланс промените в полза на зерга - предполагам всеки може да погледне пачовете, но пример са: забавяне на времето на правенето на зилоти, добавяне на изискване за съплай за рийпъра и фактори за скороста на рийпъра, 2но увеличаване на демиджа на фънгъла, премахване на кларидиан амулета, и в последния пач увеличване на времето за рисърч на уарпа.
Но това което най-много помага на зерга са картите - вече са доста по-големи, с много по-лесен за защита 3rd, а особено по турнирите, дори по-малките карти форсват срещуположни позиции. Всичко това облагодетелства страшно много зерга, защото го оставя в позиция да си дроунва колкото си иска и в момента в който види, че някой тръгва да извади колкото си иска армия, а през това време поради механиката на вадене на работници да е с 2но по добър сатурейшън...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Aug 21, 2011 9:25 pm

Водещ главния дизайнер на SC2 - Джъстин Броудър
http://www.gdcvault.com/play/1014488/Th ... -STARCRAFT

Човека в прав текст казва че всичко , цялата игра - от графика, до дизайн през кампания е подчинено изцяло и еднствено на концепцията че SC2 е е-спорт.

60 минути много подробен анализ на решенията които вземат дизайнерите при създаването на играта с обясняния и практичеки примери. Цяла наука си е това и няма абсолютно нищо случайно или претупано в играта - всички е съвсем умишлено именно по този начин.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Mar 13, 2013 2:07 am

А днеска мимоходом и измежду другото, излезе Heart of the Swarm О.о
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Mar 13, 2013 10:26 am

Току-що ми дойде колекторсът, щше драсна после:)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Mar 14, 2013 7:47 pm

Да. Аз рина бурно, най-сетне.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 15, 2013 9:50 am

Muad_Dib wrote:Току-що ми дойде колекторсът, щше драсна после:)
Бтв, супер много ме кефи консистентността на изданията, обаче, извън нещата, които се повтарят в двете кутии:

- Wings имаше комикс + мега якия флаш с качен оригиналния Крафт.
- Heart има мауспад...

Come on.
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Mar 15, 2013 7:18 pm

Двете са различни, това е експанжън и струва кажи речи 2х less. WoL беше 120 камъка стандартното издание.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 16, 2013 12:54 am

Всъщност тук поне съм силно убеден, че са на една и съща цена. И експанжън? Не се ли предполагаше да са три равноправни игри?
And you can't dance with a devil on your back...

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat Mar 16, 2013 7:33 pm

Едвам играя кампанията. През 1 час нещо видео картата ми сдава багажа и картината изчезва.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Mar 16, 2013 7:52 pm

Играй на Fullscreen. Като стане черен, алт таб и се оправя при мен.

Изиграх я кампанията. Чакането до следващата игра ще е болезнено.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat Mar 16, 2013 8:18 pm

Amikae wrote:Играй на Fullscreen. Като стане черен, алт таб и се оправя при мен.

Изиграх я кампанията. Чакането до следващата игра ще е болезнено.
Ми, не мене направо монитора ми дисконектва с надпис not imput и трябва да ресвам компа
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests