Starcraft 2

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Aug 14, 2010 10:46 pm

В този ред на мисли още не съм хванал Alan Wake и Red Dead Redemption. :lol: Къв ще фен да си, важното е да имаш настроение за определено заглавие и т'ва е.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Aug 15, 2010 1:32 am

Факт, ако те е ударил ПМС-ът най-вероятно и Майнсуийпър няма да искаш да си пуснеш :lol:

По темата за истинските геймъри, за да затворя офтопика - за мен нито Симеон, нито Йоан отдавна са такива, Симо за мен има прекалено много други интереси (което си е похвално, защото така трябва), а Йоан е изостанал с прекалено много заглавия, за да казва кое е и кое не е меродавно. 1, 2, 3, 4 игри разбирам да не играеш в момента на излизането им, но всяка една нова игра да я наваксваш след 2-3 години - еми сори, ама аз това не го разбирам.
Сашко за мен си е мега-хардкор и затова само трябва да му видите XBL профила, предполагам, че просто има много РЛ стъф и затова слаква атм:)

Към Симеон за сравнението с ДА и принципно за графиката на СК2 - безпредметно е, бате, ДА натоварва система в ПЪТИ по-малко от старкрафта. Аз искам само да вметна в тоя ред на мисли, че покрай проблемите с фрийза при мен си бях оставил настройките на медиум и се оказа, че дивия циклеж последните 2 седмици всъщност съм го направил на медиум, не на хай. Пуснах си играта за малко на хай, фпс-ът си се срина културно, но мога да кажа с ръка на сърцето, че аз по-красива стратегия не съм виждал. Честно. Ефо каза, че на Ултра било абсолютният край, но затова трябва комп като неговия за около 3000....

Иначе аз тия дни след 212 мача в мулти си цъкам лежерно ачийвове на кампанията и ги громя един по един бавно и методично, мушнах и колонист мастъри-то, сега съм се засилил и за на Тош мисиите мастърито. БАСИ КОЛКО НЕЩА има за правене в тази велика игра всъщност....

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Aug 15, 2010 1:54 am

Абе слаквам, ама минах StarCraft, Limbo, DeathSpank и Halo: ODST за 2-3 седмици :P

Бтв повечето мисии ми вървят съвсем чудесно на ултра, това на Athlon X2 4600+ и ATI 4830.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Aug 15, 2010 1:58 am

ама минах StarCraft, Limbo, DeathSpank и Halo: ODST за 2-3 седмици Razz
Хаха, това имам предвид, че си си старо цикльорче и до днес и това е.

Това за конфигурацията и мисиите ми е много трудно да го повярвам, но може и процесорът ти да е звяр, аз съм с 2.8 Core 2 Duo + 4GB Ram + 4670 и на хай имам проблеми при големи масовки на почти всяка мисия...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Aug 15, 2010 2:30 am

Процесорът ми е доста по-слаб от твоя всъщност. Силата е във видеото, което ми дава поне 30% предимство пред 4670.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Aug 15, 2010 3:52 am

Моя грешка, бях прочел 4630 :wink:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Aug 15, 2010 9:06 am

Е има разлика в това да си геймър и в това да си хардкор геймър. Ако някой е играл 15 години игри и изведнъж не играе толкова често, не го прави негеймър.

Иначе примерно аз освен, че започвам все по-сериозно да играя SC2 и да мисля за кои турнири да се запиша, имам и доста игри за PS3-ката, които трябва да играя, но няма да играя, докато не свърши сезона. При 40 градуса стайна температура просто не е здравословно да я пускам. :) Не че не ми се играе God of War колекцията, FF13, Red Dead Redemption, Brutal Legend, Ratchet&Clank и т.н. Ето доста материал имам, но няма да го играя преди есента. Но пък няма проблем, щото през това време има няколко PC заглавия, които ще ме утолят. А и SC2 няма да се спира в обозримо бъдеще.

Никола аз не съм ти писал за ония игри, щото просто конзолата седи прибрана на сянка и скрита от прахта. :wink: От поне месец не е пускана.

Едит: Не ти трябва комп за 3000, че да я играеш на Ultra. Просто трябва една балансирана машина откъм процесор/памет/видео и нещата заспиват.

Ето тук могат да се видят видео картите, които мачкат играта - http://static.techspot.com/articles-inf ... a_1920.png

Моята е на първо място. 8-) :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Aug 15, 2010 7:23 pm

От няколко дена не бях играл и сега само ме мачкат. Явно няма как да съм на ниво с малко игра.

Edit: Малко ми тръгна накрая :)
Играх 2 на 2 и като по чудо се паднах със добър съотборник срещу слабаци. За пръв път използвах рийпъри в нормална атака и резултата беше брутален с танкващи мародери.

User avatar
Celeborn
Adept
Posts: 233
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:59 pm

Post by Celeborn » Tue Aug 17, 2010 9:54 am

Ех, навремето бая турнири паднаха на тази игра, сега е време и отново да започнат да падат. Не знам защо обаче, но не ме кефи чак толкова. Може би очаквах нещо повече, въпреки това протосите рулират.
novembre
la città si accende in un istante
il mio corpo non si veste più di voglie
e tu non sembri neanche più così forte
come ti credevo un anno fa
novembre.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Aug 17, 2010 10:52 am

Гледайте задължително линка - репортаж с един от най-добрите играчи TLO (германеца The Little One) който гаври разни слабаци. Кулуминацията е когато изписва с кулите на Рейвъните си TLO в базата на противника :)

http://day9tv.blip.tv/file/3980787

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Tue Aug 17, 2010 10:58 am

Това от на day9 countdown партито? За мен си беше доста тъпа гавра. Всеки може да хване по-слаби играчи и да им се подиграва.
Иначе ТЛО, Джинро и Хайпро заминават за Корея. Ще живеят в гейм хауза на огс, ще е ебаси култа. :)
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Aug 17, 2010 11:02 am

Точно това е шоу - много по тъпо да е да ги бие за норматив само защото са му се паднали слаби.
b.t.w. Малко наблюдения на наблюдатели (копи пейст от другия форум)
Топ 10 US & Топ 10 EU има 11 терана, и някъде 5 протоса, 4 зерга. И после теран не били бъгава имба раса. В момента на протосите им е толкова недъгаво да играят срещу теран, че е смешно. Моя човек, за който говорех потвръждава, а мога и да постна няколко риплея на прота в които ясно се вижда за какво иде реч.Ама трябва после от вкъщи.
Докато протоса върти и сука най-различни тактики, сменя, играе направо красиво, адско микро и макро, терана си пуца най-елементарно (сигурно с едната ръка, докато с другата си събира пухчета от пъпа като ония от Саут парк УоУ епизода) мародерки и маринки + медички и по някое време изважда танковете и всичко свършва.
Ако за това се хвали майора, че неговата раса доминира в Топ 10, еми и аз играя Теран, ама си личи от 100 км, че са ОР, и само Тираел-а не верва, нищо, че в официалните форуми всичко са опищяли вече. Но да, на зерг е няколко идеи по-лесно срещу Теран.

За да се пооправят малко нещата, просто е задължително conclusive shells ъпгрейда да изисква примерно построено Armory, както са и ъпгрейдите на Зелотите и Сталкерите за чардж и блинк съответно - искат отделни сгради в мид гейм. А даже и да вдигнат малко времето за рисърч и цената. 50/50 е смешно. Отделно, че и танковете може да ги направят малко по-скъпи.
Чисто статистически Амикае е прав в предходните коментари за расите на този етап.

Има и още : White Ra си сменя расата към теран (a той е един от най-добрите ).
http://white-ra.com/en/home/item/dimaga ... nnounce-en

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Aug 17, 2010 1:01 pm

PvT е в пъти по-балансирано, отколкото ZvT. Но вече ми втръсна да ги говоря тия неща. Теран просто може всичко, може го лесно и достъпно. Това е. Според мен Протос е доста балансирана раса и няма нужда от буфове(или не големи поне), Теран имат нужда от здрав нерф, а Зерг от значителен буф. Просто на тоя етап, като ме пуска срещу теран ситуацията е смехотворна. Аз на практика срещу него нямам никакъв избор - 0. Докато той има цял АРСЕНАЛ от възможности, аз имам 1 лингове и 1 роучове те тва е чак до мидгейм. Baneling bust видях колко е ефективен на турнира срещу опитен Теран. 2 Хелиона и малко маринки правят целия бъст на пихтия и веднага се губи играта.

Но и не само срещу Теран, Зерг цялостно е много счупена раса. ZvZ е най-потресаващо тъпия mirror. Ама тъп, малоумен и безсмислен. Самата раса не знае какво иска да бъде. Роучовете са абсолютни боклуци и стават за нещо само, ако противника сбърка. Ся извинявай ама за една от най-първите единици да се изискват толкова ъпгрейди - Lair+Speed+Burrow movemeng - еми просто не става. Прекалено бавни са под земята за да струват нещо, дори на крийп. Ох както и да е. Расата има толкова проблеми, че ми е скучно да ги обсъждам.

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Tue Aug 17, 2010 1:23 pm

RRSunknown wrote: Чисто статистически Амикае е прав в предходните коментари за расите на този етап.

Има и още : White Ra си сменя расата към теран (a той е един от най-добрите ).
http://white-ra.com/en/home/item/dimaga ... nnounce-en
Всъщност dimaga си сменя расата не white-ra
Тея статистики на тоя етап не са много показателни. Кои има най-много точки не показва кой е най-добрия, ти сам постоянно повтаряш калко е зле ранкинг системата.
В момента в топ 25 на Северна Америка има само един зерг Slush, в Европа 3-ма следователно зергите са супер слаби.
В топ 25 на Корея и Тайван има по 10 зега следователно зергите са супер силни.
В Русия пък има 12 протоса в топ 25 -> протосите са ОП
...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Aug 17, 2010 1:35 pm

Ето статистиката в момента - а математиката не лъже.
За White -Ra - вярно , заблудил съм се - сайта е негов явно.




EU Server TOP 200:

Terran - 82
Protoss - 63
Zerg - 49
Random - 7

US Server TOP 200:

Terran - 91
Protoss - 63
Zerg - 43
Random - 5

KR Server TOP 200:

Terran - 75
Protoss - 69
Zerg - 51
Random - 4

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests