Starcraft 2

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Jul 29, 2010 2:46 pm

Muad_Dib wrote:
Amikae wrote:
Muad_Dib wrote:Бая досаден проблем при мен ПАК. Занесох си компа в Мултирама, седя там два дни. Според тях са му правили всякакви възможни тестове - нямало грешки. Сега го взех вкъщи, тествах си старкрафта пак. естествено пак крашва по абсолю'тно същия начин - на рандъм принцип, но много често като при Роланд. Преди 2 месеца пусках същите тестове, които Драгън е написал по-горе....

Въобще има ли нещо друго, което да направя или направо да сменям захранване и видеокарта наведнъж (което няма да е скоро поради липса а пари). Въобще Е БАСИ фейла. Иначе играта ми върви на хай без никакви проблеми, стига да върви разбира се....
Е не можа ли да симулираш същата ситуация и в мултирама?
Не може защото там са абсолютните идиоти и от тях не се очаквала да играят, а да правят тестове.
Аве какви тестове? На мен, ако ми крашва просто няма да го взема повече от там, докато проблема не се регистрира и отстрани. Ебах ги в нещастниците. Тия чекии се случват, щото ползват евтини и калпави части. Особено, ако става въпрос за готова конфигурация, което е може би възможно най-голямата глупост, която човек може да направи, в която и да е държава, при покупката на настолно PC. На края винаги се налага да сменяш нещо за да ти работи системата нормално.

Ако играта крашва сравнително след малко игра. Правиш една симулация у вас на Custom Game. Гледаш за колко ще ти крашне. Носиш го, пускаш им Custom Game и играеш, докато крашне. Ся теб вече може и да не ти се занимава, но вие с Роланд така SC2 няма да видите. С тия крашове през 10 минути.

Edit: Друг вариант е да пишеш в ХардуерБГ. В този раздел - http://hardwarebg.com/forum/forumdisplay.php?f=29

Тук определено има хора, които могат да ти дадат още по-добра представа за проблема.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Jul 29, 2010 3:42 pm

RRSunknown wrote:
Corwin wrote:
RRSunknown wrote:Не мисля че са заслабени - просто доста силни единици си имат слабо място. Просто ги търсиш на грешно място. Примерно Бруд Лорда е толква брутален в сравнение с Гардиана че буквално разплаква абсолютно всякаква наземна армия ени дей. Иммортала е буквално безмъртен срещу всичко освен въздух и гоуст. Рейвъна на терана съм виждал как за 1 секунда убива 30 муталиска и човека остреща си чупи клавиатурата в безсилен яд.
Еми не, тук с малко микро може да се компенсират дори голяма част от хард каунтърите. С БрудЛордове нямам опит, щото досега никой никога не ми е вадил. Имортала мре от почти всичко, което го таргетфайерне, да не говорим, че всяка единица с двойна атака + марина и кучета го смазват. А Рейвъна е великолепно замислена единица, но тия 30 мути са били струпани на едно място, а брутална магия като радиацията няма в двойката...
С 4 бруд лорда имах риплей (сред преиснталцията за съжаление изчезна) как унищожавам теран с 2 бази нагрухани с кули, пълни с маринци и торове.
уоу срещу играч от коя лига си играл, блтата може да са мощни, не съм играл с тях, но чак пък толкоз...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jul 29, 2010 3:54 pm

В Голд лигата беше мача.
б.т.в. Преди да направя Бруд лордовете имах ято каръптари и муталиски които зачистиха въздуха.
Цаката за използване е да стреляш по предни цели защото същинския демидж го правят брудлингите по земята и служат хем за танкване (повечето единици автмоатично почват да ги бият) хем за по далекобойна атака защото след като нещото което убият загине се хвърлят напред. Особено блажно става ако терана има разпънати танкове които почват да стрелят автоматично по брудлингите и със сплаша косят своите.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jul 29, 2010 3:55 pm

Мерси, Амикае, ще пиша сега една тема в Hardware.bg, дано ми помогнат там.

Мултирама са най-големите нещастници в София. И пак ще повторя, че компът ужким не беше за мен и затова взех готова конфигурация.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Thu Jul 29, 2010 8:21 pm

Досега се справях успешно с хайпа, но не издържах :mrgreen:
Доста за това допринесе и политиката на B/A към България и безпомощността - в най-добрия случай това може да се каже - на българските разпространители, да защитят и стимулират законната употреба на гейм софтуер в България.
Поръчах колекторса от Amazon.co.uk.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Jul 29, 2010 8:49 pm

Играта свърши точно, както ми се щеше. А преди да излезе дори не смеех да си мечтая! Обожателно! :D

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jul 29, 2010 9:01 pm

F242 wrote:Досега се справях успешно с хайпа, но не издържах :mrgreen:
Доста за това допринесе и политиката на B/A към България и безпомощността - в най-добрия случай това може да се каже - на българските разпространители, да защитят и стимулират законната употреба на гейм софтуер в България.
Поръчах колекторса от Amazon.co.uk.
В пулсар имаше още бройки и във вторник, защо си го поръчвал отвън???

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Thu Jul 29, 2010 9:49 pm

Във вторник не бях в София.
Днес проверих, но нямаше - поне онлайн.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Fri Jul 30, 2010 2:02 am

@Roland
Ако мислиш да джиткаш игрици на тоя лаптоп, cooler pad-a е повече от задължителен.
Друго което се сещам - преди 1-2 години разцъквах на лаптопа на сестра ми. След известно време започнаха да крашват игрите след около десет минути игра. Оказа се че нещо странно е станало с батерията, защото след като фрийзнеше играта, ако го включа директно към мрежата - всичко се оправяще. Та се чудя и при теб да не е станала подобна мизерия.
1st rule - I RULE.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jul 30, 2010 7:37 am

Бля, някои мисии са супер гнусни на висока трудност, при положение че компът чийтва като за световно. Крайно време е да дойде някоя, за която не трябва да се ръшка като лудите, деба. Искам да си построя хубава базичка примерно.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jul 30, 2010 7:39 am

Аз съм наникъде още (не ги броя, но съм около 6-7 май), обаче засега има такъв момент. Все има някакъв тайм лимит...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jul 30, 2010 8:28 am

Според мен правилният пейсинг би трябвало да е като в предишната част (а и C&C, WC и т.н.) - редуване на мисии с различно темпо.

Тук всичко е - фани минералите, избягвайки лавата на всеки 3 минути, бий влакчетата на всеки 3 минути, предпазвай еди къв си газ от врага на всеки 3 минути, пази бежанци на всеки 3 минути... Досега няма и една мисия, в която целта е да завладееш картата, а мен точно това ме кефи в стратегиите.

И бтв много мощно са крали юнити от C&C.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jul 30, 2010 9:08 am

Досега няма и една мисия, в която целта е да завладееш картата, а мен точно това ме кефи в стратегиите.
Ще стигнеш спокойно :)

Кои точно юнити са крали от C&C ?

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Fri Jul 30, 2010 10:13 am

AlDim wrote:Искам да си построя хубава базичка примерно.
Това пък винаги ми е било най-големия дразнител в кампаниите на която и да е стратегия. Построй база, строй работници, закрепи икономика, направи армия, построй всички възможни сгради и изори картата. И в следващата мисия пак. И пак. И отново. И накрая ходи се гръмни.
Ясно е, че все някога ще ти дадат да завладяваш картата, ако толкова ти е зор винаги може да си пуснеш един скирмиш с комп и това е...
Тук по-скоро мисиите са дизайнати да се запознаваш и да използваш качествата на различни единици, по различен начин. Това вече е горе-долу забавно, поне за мен (говоря само за първите 6-7 мисии, които съм изиграл...).
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jul 30, 2010 10:38 am

AlDim wrote:Бля, някои мисии са супер гнусни на висока трудност, при положение че компът чийтва като за световно. Крайно време е да дойде някоя, за която не трябва да се ръшка като лудите, деба. Искам да си построя хубава базичка примерно.
Не съм съгласен, че са супер гнусни. Аз играя само на хард от началото, минал съм вече 11 мисии (приключих сюжетната линия на докторката, за съжаление ми изчезна Тош така че heads up - алтернативни са уви). Мисиите поне на мен като пълен ламер са ми доста challengingи ми харесва много, че играта сама ме учи "ако седиш и просто нищо не правиш т.е. чакаш да се строи/произведе нещо ЗНАСИ СИ ЕПИЧЕН ФЕЙЛ". Дотук нямаше една мисия (може би освен без първа) дето да кажа, че съм я играл 100 пъти в някоя и друга стратегия. А много ми харесва, че като си притиснат за време и си лаком и искаш допълнителните ъбджективи си трябва и още мислене и напрягане :) Въобще кампанията е бижу, само да почне да се мърда сюжетът напред.

Един въпрос към хората, които са по-напред: Мисията на мат Хорнър за отвличането на Odin, за да се пусне чрез него уличаващото съобщение skippable ли е или не е? Защото тя ми е много интересна в сюжетно отношение, а пък трябва да изберем между нея и тази, в която за пръв път получавам Siege Tank (известен още като "ОХ НА БАТЯ!").

Концепцията с merc-овете ме разбива от кеф:))

Освен това ачийвовете управляват:)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests