Starcraft 2

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Wed Jul 28, 2010 2:15 am

Кеф ти арени, кеф ти демоноиди, кеф ти мининови и т.н. Сваляш, кракваш и си цъкаш кампанията без излишни ядове. Не е като да не са дали избор хората(пиратите).
1st rule - I RULE.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jul 28, 2010 2:21 am

1. Почти всички тези са достъпни само от България, а аз не съм в България.

2. Като нямам интернет, очевидно не мога да свалям от интернет, да?

3. Не съм ок с това да съм дал пари за оригинален продукт и да ме принуждават да го свалям пиратски, за да мога да го играя.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 28, 2010 2:39 am

Тъкмо спрях да играя - сега ще дам указания специално за Роланд.

Приемаме че си инсталирал играта и се логнал поне веднъж веднага след инсталацията ( съвсем нормално условие за голяма част от съвременните игри - онлайн регистрация или сваляне на жизнено важен пач). А специално Старкрафт 2 няма как да я инсталираш без интернет защото сваля последните 40 мб файлове не от диска а от интернет.


1. Кликаш два пъти върху иконата на Старкрафт
2. Играта зарежда и изважда съобщение че няма връзка с батъл.нет.
3. Под съобщението има гигански оранжев бутон "Play offline" и до него "Quit game"
4. Натискаш "Play offline" и ти влиза в играта.
5. Играеш си сингъл както си искаш като единствено не ти се зачитат ачийвмънтите до момента в който се решиш да се логнеш.

Току що изпълних цялата процедура с изваден кабел на интернета.


Ако това не ти се появява нека отгатна какво си направил - взел си играта , опитал си се да инсталираш и ти е казало че нямаш батъл.нет акаунт. Отишъл до мястото с интернет направил си си акаунт , върнал си е мислейки че това е всичко и си установил че не може да се логнеш защото ти иска интернет и си изпаднал в рейдж. Предполагам де - не съм сигурен какви си ги мъдрил но това ми се струва най-вероятно.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jul 28, 2010 3:20 am

Отговарям веднага - имам батълнет акаунт, инсталирах си играта като пич, даже я стартирах, докато още бях около нета и после минах половината първа мисия в нас офлайн, преди да ми забие по неясни причини.

След рестарта пробвах пак, каза ми, че съм офлайн и стигаме до оранжевия ти бутон. Знаеш ли какво ми казва като го натисна? Казва ми, че трябвало да authenticate-на профила си в батълнет. След като един час ровене не доведе до успешно изпълняване на това условие, просто вдигнах ръце. Или аз съм твърде и плашещо тъп, или батълнет е неистово нууб-ънфрендли, или просто няма подобна функция.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Wed Jul 28, 2010 4:11 am

Roland wrote:1. Почти всички тези са достъпни само от България, а аз не съм в България.

2. Като нямам интернет, очевидно не мога да свалям от интернет, да?

3. Не съм ок с това да съм дал пари за оригинален продукт и да ме принуждават да го свалям пиратски, за да мога да го играя.
1. И аз съм в щатите, тези дето съм ти ги написал всичките работят(за арената трябва едно '0.' да сложиш отпред). Torrentz.com едва ли ти е неизвестен, все пак всичко живо от тези сайтове сваля, за да ги качва по торентите в бг.

2. По-назад четох, че 'все още нямам нет в нас', което предполага че по някое време ще имаш, та затова и ти дадох това предложение. Иначе другото решение е да висиш още няколко часа като циганче пред книжарницата и да си я дръпнеш като пич. :wink: Избор има. Нелегален, но има. А и щом си я взел снощи играта, и си се занимавал с разкарване насам-натам докато я нагласиш, значи бая ти се играе, какво са някакви си часа. :)

3. Тук съм напълно съгласен, обаче лакомите гъзове в Близард не дават никакъв избор на редовия сингъл играч като нас, така че...това е положението засега. И с Dawn of War 2 беше същата помия със Steam и Виндовс Лайв(едновременно при това) та се наложи да си го дръпна и кракнат за всеки случай, ако им сбозят за пореден път сървърите. За съжаление нищо не може да се направи по въпроса освен да се мрънка по форуми, списания и кастъмър сървиси, ама тях ги боли кура ениуей. На кутията си пише че е онлайн, broadband connection-a е в минимум изискванията все пак, та всеки трябва да си е направил някаква сметка преди това.

Иначе за authenticate-ването, май ще се изисква след всеки пач, промяна и мизерия която пуснат от близард. FOREVER беше написал човека в ревюто. Та там не знам какво ще се прави. С тия неща дето ги дробят, едва ли ще намалят пиратството, само ще разгневят фен базата. Ама те си знаят най-добре.
1st rule - I RULE.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jul 28, 2010 4:22 am

Прочее, имам и още един проблем. От време на време (но твърде често, т.е. поне веднъж на пускане) играта ми забива брутално, звукът почва да цикли и изобщо пълна мозъчна смърт. Ако я алт-табна, след време се оправя, но все пак е доста отвратно. Има ли вариант да не е от конфигурацията ми?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Wed Jul 28, 2010 4:36 am

Чекни тук. От #17 надолу ги тествай нещата. Май за момента е само това.
1st rule - I RULE.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Jul 28, 2010 5:40 am

Welcome to PC gaming ^_^
http://www.joystiq.com/2010/07/27/blizz ... ware-issu/

Щом вече и Близард пускат недоволно бъгави игри, значи нещата наистина са закъсали.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Jul 28, 2010 8:31 am

За тези от вас, които недоволстват от българската кутийка - тукашната е картонена с тройна дебелина без абсолютно никаква видима причина освен най-безумната "екстра" на всички времена - ноутпад с уотърмарк уонтед постери на Джим Рейнър. Но няма да сложат юнит гайд като едно врем, естествено - трябва да се продават книжки отделно все пак... Ей затова не обичам да си купувам ПЦ игри от магазините - няма никакъв стандарт на кутиите и само ми заемат излишно място. А и в края на краищата всичко отива на харда, та притежаването на физическо копие е ненужна отживелица.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jul 28, 2010 9:07 am

Къде ги намират тези бъгове? Аз не съм видял нито един дори и най-дребен.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 28, 2010 9:18 am

При мен нямам никакви бъгове a Rolanda не знам защо не му признава authenticate-тването.
A) You need to authenticate the game online ONCE per machine, and possibly once every time a patch is installed.
B) You can only earn achievements to your profile if you sign in and are online.
C) You do NOT need an internet connection to play as guest. This includes skirmishes and Campaign.
От което съдя че тъй като си инсталирал преди мен след това е излязъл първия пач - а мен 40 мб ми ъпдейтва след инстала и затова ти се е получило така. Няма друго обяснение.
Въпреки че не мога да си обясня как щом нямаш интернет играта физически разбира че има пач че да ти блокира офлайна.
Last edited by RRSunknown on Wed Jul 28, 2010 9:41 am, edited 1 time in total.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jul 28, 2010 9:33 am

Някой да знае reliable откъде може да се купи само US ключ? Имаше някакви сървиси едно време - те купуват на bulk кутиите и ти пращат ключа с 10-на 15 долара отстъпка.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Jul 28, 2010 10:10 am

Цъкнах 2-3 мисийки преди лягане и ми е малко мех. 12 години по-късно не са променили абсолютно нищо. Т'ва чудо се играе като експанжън, не като нова игра баси.
За всеки случай поне началните мисии са доста тъпи, музичката е нещо като по-малко вдъхновен ремикс на старата, а и войс оувърите на разните странични персонажи са бая лейм.
Как да е, след по-малко от час игра съм много далече от изграждане на някакво реално мнение, но туй чудо не ме грабва от раз.
Някой друг да сподели как са нещата нататък?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jul 28, 2010 10:46 am

Вчера вечерта вместо SC II си преигравах Arkham Asylum. И при мен се появява тоя ефект.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jul 28, 2010 10:49 am

Аз мълча, защото и Старкрафтът вчера ми заби и се ядосах и завлачих компа в Мултирама да видят какво му има най-сетне и днес съм при майка ми, дано до довечера го оправят.

Иначе ще драсна накратко моите впечатления дотук:

1. Играта е ЕКСТРЕМНО юзър-френдли, то не са видео-туториали, не са туториал-мисии, има цяла beginner's league за мулти с различни карти и скорост на игра, брутално е просто. Евала на Близард - това е начинът да се привличат хора.
2. ТОВА Е СТАРКРАФТ 2 ПО ДЯВОЛИТЕ И ТОЙ ВЕЧЕ Е ФАКТ! - още от началната сцена в бара с Рейнър, който си пие уискито съм просто като зомбиран и не можах да пусна кампанията докато не ми крашна (споко, заради компа ми е, не заради Близ). Войс-актингът е великолепен, от новите герои засега - Tychus ме кефи на максимум, Хорнър ми е малко мех, другите са окей. Рейнър оунз бед ест.

3. Харесва ми огромното внимание, което близард са отделили на кампанията. И под огромно наистина го имам предвид:

а)наистина многото мисии с доста опционални такива
б)специалните юнити, които ги има само в кампанията - медик, файърбат, голиат и т.н. - накарали Сашето да фейлне здраво с изказването си как играта била същата :lol:
в)интеракциите с персонажи и предмети между мисиите
г)ъпгрейдите между мисиите
д)цялостната ЕПИЧНОСТ!
е)купищата ачийвмънти за кампанията (сред които маса хардкор такива - например всички мисии да се минат на брутал)

4. Всички останали сингъл неща - challenges + skirmish (благодарение на супер диференцираните трудности) ще добавят едно поне още 2-3 часа сингъл изживяване.

За мултито дума няма да отварям, за него други по-опитни хора са изписали и ще изпишат достатъчно. Само искам да кажа, че този път и аз нямам търпение да го почна.

Също искам да добавя, че колекционерското издание си заслужаваше всяко левче и е едно от най-здравите такива, които съм виждал на игра.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 29 guests