PSP

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Mon Jul 09, 2007 2:39 pm

http://www.afterdawn.com/news/archive/7894.cfm
Това може да ти помогне...
По пътя към пиратлъка :free:
Проблема с тия работи е do it on your own risk... :mrgreen:
Успех, стискам палци
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Mon Jul 09, 2007 2:45 pm

Намерих някакъв даунгрейдър за 2.71, дето уж ставал. Довечера ще пробвам на компа на съквартирантката и ще кажа дали е минал номера, че ме е страх през уайн да пускам програмката...

Едит: Ти бтв взел ли си си някакви джаджи допълнителни за псп то? Примерно зарядно с дистанционно да гледаш филми или Гоу! Кам. Ако си взел камерката плс прати някоя снимка да видя какво може...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Mon Jul 09, 2007 2:49 pm

Дано стане, аз като даунгрейдвах мойто ме беше хванало голямо шубе :roll:
Значи ги продават с версия 2.71 така ли?
Ах гадини :<

Едит: нямам допълнителни джаджи, ама като се върна в Англия може и да го поглезя малко :P
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Sat Jul 21, 2007 7:34 am

@Corwin кажи някви впечатления от ПСП-то :) Ако е оцеляло след даунгрейдването... ;) И реално каква е опасността всъщност нещо да стане?
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sat Jul 21, 2007 8:17 pm

Топла патка с даунгрейдването. Оказа се, че е от лимитирана серия произведена в Япония с майчино табло TA-082 (http://www.modchipstore.com/support/ind ... icleid=164), при която нормалният downgrade гори дъното (???).
Успяват да правят и за тях даунгрейдъри, но по-късно и по-нестабилни, т.е. на мен ми остава да чакам да се появи такъв за моя firmware и няколко десетки човека да си прецакат пспетата, докато съм сигурен че се е появил сигурен.
За момента, докато чакам си купих пес6 за 50 лв и смятам да си взема метъл гиър. Това на този етап ми е абсолютно достатъчно, като се има предвид, че съм накачил и доста снимки и филми на него... Бтв, ако някой има игра, която да обмени за известно време (за сега само с песа ми) да не се срамува. ;)

Иначе - принципно рискът при даунгрейд не е чак толкоз голям - търсиш за твоя firmware, който има добри отзиви. Началните версии са от рода направи еди ква си директория, преименувай еди ква си директория еди как си, стартирай еди кво си, И НЕ БЪРКАЙ СТЪПКИТЕ, ЧЕ ЩИ СЕ ЕБЕ МАМАТА, последните са windows програма, която само стартираш, конектваш псп то и цъкаш некст.
Рискът при прецакване с даунгрейд е псп то ти е от това да му е нужно флашване на паметта до това да се "brick" не, който термин смятам, че е достатъчно красноречив.
Бтв ще излиза наистина нова версия псп, което ще е по-тънко и без голяма разлика в цената... И то първо в Европа???

Изводите от приказката:
1. Няколко часа повече рисърч в Интернет никога никога никога не са излишни.
2. Много съм тъп да са иба.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Minitabandus
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Fri Aug 24, 2007 12:43 am
Location: Shampoo Planet

Post by Minitabandus » Fri Aug 24, 2007 1:23 am

Някой има ли информация кога в България ще вкарат PSPSlim, и дали ще бъде спазена поне приблизително препоръчителната цена на Sony?
Image

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Tue Oct 23, 2007 3:47 pm

Някой дали може да ме ориентира към магазин за протектори за псп? В мултирама няма абсолютно нищо за псп, дори кабел за връзване към пц нямат...В мултирама има само лентите фолио, а се чудя дали все пак онези пластмасовите не са по-добри и къде ги има най-вече...След това се оказа, че Сони център нямат никакви аксесоари за псп също...Греда! А вече ми прави впечатление как лесно се праши и колко следи от прасти остават по самата конзола. Екрана го пазя максимално. Някакви калъфчета има ли за разнасяне, защото в тия магазини и това нямат. И въобще споделете инфо за ценните и нужни аксесоари ;)
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Tue Oct 23, 2007 4:08 pm

Калъфче си купих от Плесио - 30 лв ме цоцнаха някъде. Доста е удобно като изключим факта, че това на което се закрепва за колана се скъса на третия ден. Има и протекторче за екран (него го одрасках пък на четвъртия) - 18лв.

Ако искаш цялостно протекторче с картинка :), имаше някакъв бг онлайн магазин, другия вариант е ибей.

Edit: Сори, в пулсар нямаше протекторче за екран, в плесио има.
www.plesio.bg
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Tue Oct 23, 2007 4:57 pm

Е да, ама в плесио днес ми казаха, че нямат никакви аксесоари за псп, дори кабел към пц нямат :) Ама ще те хвана аз тебе на живо да те разпитам по темата ;) Даунгрейдване, игри и т.н. :)
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Tue Oct 23, 2007 5:49 pm

Хуу, кат се видим щи хвърля поне кабел за пц, че без него се не живее.
Иначе пробвай плесио.
Едит: Кабела не е специално за ПСП, води се УСБ към мини.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Wed Oct 24, 2007 3:25 pm

Разгледах сайта на конзоли.ком имат един по-як кабел, който хем е псп към пц хем има и изход за зареждане на псп-то през пц-то (за слим май само?) и май ще си го взема.
Имам още един въпрос. Игрите за псп от САЩ вървят ли на европейски псп-та и има ли зони и за тези дискове или мога да поискам някой да ми донесе от там, защото в амазон са по 20-30 долара, което е доста евтино на фона на 80-120 лева в бг.
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed Oct 24, 2007 3:36 pm

Почти съм убеден, че нз от де ще си вземеш играта. Обаче според мен е по-добре да сравниш точно, защото аз като цъках не видях голяма разлика в цените на игрите. Още нещо - доколкото разбирам не можеш едновременно да играеш хакнати и оригинални игри. Оригиналните ти искат ъпгрейд на фърмуеъра, докато хакването на практика означава да го държиш на ниска версия. Разбира се не е лошо да си ги купиш и да хакнеш - после не е проблем да ми ги подариш на мен. :D
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Wed Oct 24, 2007 4:50 pm

Гари4 боцнал сам ти неколко игрици за ПСП

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Mar 04, 2008 10:35 am

Понеже писах на Коруин едно лично, ама не го знам кога ще отговори та да пиша и тук:

1. Като ми флашнат фирмуеъра (или каквото там правят за 15 или 30 лева, ти ще ми кажеш) ще мога ли да пускам и европейски и щатски игри, или зависи от това каква ми е конзолата?
2. Как точно качвам игрите на конзолата - USB?
3. Като изтрия цяла игра от мемъри картата нали ми остават сейвовете?
4. Кабел + мемъри карта нали има откъде да си купя вече?

Че бая неща се понатрупаха, които бих играл, а конзолата вече остро не е 580 лева като преди.

А да, и излезе God of War : Chains of Olympus БАСИ. :lol:

EDIT: Баси konzoli.com иглежда невероятно като сайт - има калъфи, мемъри карти, кабели всичко...Има PSP lite + 2GB карта за 369 лв!

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Mar 04, 2008 11:32 am

Цените в konzoli.com са с едно 20-30 лв надценка, примерно аз си взех преди около година DS lite за 299 лв, а там е 329лв. Иначе честито за ПсПто, със здраве да си го ползваш :P

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests