Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

AlDim
Elder God

Re: Играно напоследък

Post by AlDim » Tue May 26, 2020 6:16 am

Цъкам в момента Final Fantasy XV: Bachelor Trip With The Boyz. След посредствената XII и тоталният шит на XIII, все пак реших да се доверя на сравнително добрите отзиви по адрес на 15-ката, ама милата игрица пак е малко шит. Не много, само малко. Използва някакви приоми на западните RPG-та, които бяха на мода преди 10 години с разни мега копи-пейст фетч куестове и кух отворен свят. PC версията е слаба и ужасно оптимизирана. Отвратителен фреймтайминг на иначе не особено впечатляващата визия. ИИ-то е комично, бойзовете постоянно се забиват в разни препятствия. "Карането" на колата е някаква комедия. Караш с 30 и контролът е доста символичен, при положение че всичко е на релси. Битките са дразнеща каша, в която въобще не можеш да видиш какво точно вършиш, ако караш в активен режим. Досега не съм видял и един интересен персонаж и всичко е в мега посредствения стил на Тецуя Номура.

Засега след 6 часа е Mediocre 6/10. Kinda embarrassing е Square да пуснат това назаднало нещо на фона на игри като Witcher 3, Ass Creed: Odyssey (или който и да е Mass Effect, GTA V, Red Dead и т.н. и т.н.)

AlDim
Elder God

Post by AlDim » Fri May 29, 2020 6:31 am

12 часа по-късно FFXV е все така зле. Персонажите са невероятно безлични от-до, начело с главния темерут. Историята е максимален мех. Битките са слаби. Обаче най-големият проблем са куестовете. Настрана от основните (които пак не са добри и без това), абсолютно всички странични куестове са тип "убий това" или "намери еди каква си жаба/храст/премет". Правят страничните мисии на Assassin's Creed 1 да изглеждат модерни и разнообразни. Пълен провал. Минавам ексклузивно на централния куест и ако до някой-друг час не ми направи по-добро впечатление, просто ще го заеба това нещо.

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Thu Jun 04, 2020 5:28 pm

Journey to the Savage Planet e разкошна идиотия и некъф АД за къмплишънистЪ. :ninja:
If you have come to these pages for laughter, may you find it.
If you are here to be offended, may your ire rise and your blood boil.
If you seek an adventure, may this story sing you away to blissful escape.
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.
All books reveal perfection, by what they are or what they are not.
May you find that which you seek, in these pages or outside them.
May you find perfection, and know it by name.

AlDim
Elder God

Post by AlDim » Sat Jun 06, 2020 10:39 pm

Изоставих FF XV много бързо, когато разбрах, че хубавата част на играта всъщност е началото, от което се оплаквах. Мега, мега тъпа игра с изключително празен и отегчителен отворен свят. Avoid.

Сега подхванах Age of Empires: Definitive Edition и Age of Empires II: Definitive Edition. Първата е много зле за съжаление. Визията е много добра, но е програмирана отвратително и пълна с бъгове, та почти не става за играене. Освен това не са оправили нищо от оригинала. Pathfinding-ът и grouping-ът все още са дъното, така че жалко за целия зор да пренаправят цялата визия. Ъпгрейдите в оригинала бяха във възможно най-нелогичните сгради (примерно в storage pit си ъпгрейдваш войската, wtf) и това също не е пипнато. Слаба работа. It has AGEd badly, 5/10. :lol:

AoE II обаче е изключителна! Едно време не й бях фен, но след 20 години работа по играта, добавяне на кампании, режими и какво ли още не с най-новото издание май се е превърнала в една от топ 3 най-добри RTS-и на всички времена и по никакъв начин не изглежда остаряла в момента. Визията е просто божествена и с безплатната "enhanced graphics pack" добавка е може би най-добре изглеждащата 2D изометрична стратегия до този момент. Минава дори Starcraft Remastered, което си е постижение. 10/10!

RRSunknown
Elder God

Post by RRSunknown » Sun Jun 07, 2020 8:52 pm

Историята с Age е интересна - 2013 Hidden path entertainment пуснаха Age 2 HD която е първия римастър - и след като пожънаха голям успех , Microsoft си основаха специално студио което напуска една камара експанжъни и от 2013 развива играта с баланс и фискове по мултиплеъра. Именно върху тази версия е стъпил DE който е римастър на римастъра в правен в колаборация от три компании .
Age 1 си беше за отбиване на номера под диктовката на Майкрософт, но Age се правеше в сътрудничество с огромното комюнити което играе играта масово от 2013.
Това което са постигнали е феноменално - и като графика и като геймплей , името дефинитивна и подхожда.

Аз сега играя CnC римастър - дори ЕА са по -добри от Близард в респекта към класиките, ебаси .

AlDim
Elder God

Post by AlDim » Mon Jun 08, 2020 5:38 am

RRSunknown wrote:
Sun Jun 07, 2020 8:52 pm
Историята с Age е интересна - 2013 Hidden path entertainment пуснаха Age 2 HD която е първия римастър - и след като пожънаха голям успех , Microsoft си основаха специално студио което напуска една камара експанжъни и от 2013 развива играта с баланс и фискове по мултиплеъра. Именно върху тази версия е стъпил DE който е римастър на римастъра в правен в колаборация от три компании
Аз и HD съм я цъкал бая, но всичкият този content, комбиниран с невероятната визия, си е просто омг. И това го казвам като човек, който въобще не хареса Age of Kings като излезе преди 20 години.
Age 1 си беше за отбиване на номера под диктовката на Майкрософт
Това си личи, обаче пак искат бая пари за този боклук. Ако поне вървеше добре, щеше да е OK, обаче това на 8700K с 32GB RAM и 1080 влачи неприятно, а на лаптопа с i7, 16GB RAM и 940MX е направо невъзможно за игра. Чувам, че има хора, които са по-добре с Threadripper-и. :lol: :lol:
Аз сега играя CnC римастър - дори ЕА са по -добри от Близард в респекта към класиките, ебаси .
Не съм съгласен с последното. Starcraft Remastered е перфектен и именно от него тръгна цялата вълна с 4K ремастъри и римейкове на стари стратегии. Ясно е, че после се насраха с Warcraft, но Starcraft си е мега и го бяха пуснали на нищожна цена също.

Иначе C&C Remastered е OK, но самите игри не са остарели особено добре спрямо Starcraft и Age 2.

RRSunknown
Elder God

Post by RRSunknown » Tue Jun 09, 2020 6:56 pm

Имах предвид Warcrfaft 3.
Strarcraft e OK макар, че сравнен с AGE 2 трябва да го сравнявам с ранния AGE 2 HD , дефинитивната версия е съвсем друга планета с тотално новата графика, променения AI и оправения интерфейс , плюс бъзикането по баланса на което Близард не са се решили.

AlDim
Elder God

Heroes 3, HoMM3 HD и Horn of the Abyss

Post by AlDim » Tue Jun 09, 2020 7:43 pm

Еми ако не броим малко pathfinding проблеми, не виждам проблем в 100% запазването на оригиналния геймплей в Starcraft Remastered. Играта принципно старее особено добре. Самата 4K визия обаче е невероятна. Age 2 HD от друга страна просто променя разделителната на оригиналната игра, така че не може да се вкара в същата категория.

Иначе за мен най-добрата нова версия на стара стратегия всъщност няма нищо общо с всичките тези големи корпорации. Heroes III: Horn Of The Abyss за мен е най-добрата игра на всички времена (без да се шегувам) и е правена изцяло от фенове. Прави почти перфектна игра от 1999-та съвсем перфектна 2020-та. Затова и никой не го ебе за булшит HD ремастъра на Ubisoft :lol:

Martix
Mistborn

Post by Martix » Tue Jun 09, 2020 8:56 pm

Пробвал ли си Hero of Light, защото навремето играх доста homm3 модове, по-добър от Hero of Light не съм срещал. Просто двойните ъпгрейди вкарват толкова повече разнообразие в игрите без да променят играта драстично като WoG с набичени настройки и без да изискват тонове нова графика като HotA, който е толкова мъничък защото всяко ново нещо в него трябва да се прави from scratch, вместо просто да recolor-нат парчета от оригиналната графика.
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=33957
Хмм, гледам, че авторът е изкарал някакви експанжъни, тях не съм ги пробвал и не гарантирам, но оригиналния дето само добавяше втори interchangeable ъпгрейд на чудовищата беше пушка.

Сори за detraction-а, продължавайте дискусията за age-овете, чакаме age 3 remaster, толкова недооценена беше тая игра.
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

Amikae
Ascendent

Post by Amikae » Wed Jun 10, 2020 1:55 pm

@AlDim Пусна ли си българската кампания? :lol:

Доста е интересна и уникалната единица на българите е първия конен юнит в играта, който дисмаунтва, като умре. Не очаквах, че ще ми хареса толкова бг реализацията.

Иначе HD не беше просто буф в резолюцията, имаше доста други подобрения, но много ме дразнеше как изглежда славянската архитектура, а в DE са я направили чудесна! :heart:

AlDim
Elder God

Post by AlDim » Wed Jun 10, 2020 7:32 pm

Martix wrote:
Tue Jun 09, 2020 8:56 pm
Пробвал ли си Hero of Light, защото навремето играх доста homm3 модове, по-добър от Hero of Light не съм срещал. Просто двойните ъпгрейди вкарват толкова повече разнообразие в игрите без да променят играта драстично като WoG с набичени настройки и без да изискват тонове нова графика като HotA, който е толкова мъничък защото всяко ново нещо в него трябва да се прави from scratch, вместо просто да recolor-нат парчета от оригиналната графика.
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=33957
Hero of Light e old news. Horn Of The Abyss мога да го опиша като всичко, но не и "мъничък". Играя го вече няколко години нон-стоп и далеч не съм видял всичко. Първо, не бих го класифицирал въобще като мод. Той си е огромен експанжън на играта, който изглежда абсолютно 1:1 със стила на оригинала и не е просто рескин като повечето други проекти. Има голяма и супер зарибяваща нова кампания, цяла нова фракция с пиратите, огромно количество нови терени (наскоро добавиха wasteland покрай предстоящата втора нова фракция), сгради и странични юнити, много нов арт и адски много нови карти (с изключително качество), като продължават да добавят с патчовете. Освен това тук не се хвърлят неща просто за количество, ами всичко се прави и тества много внимателно. Както ти каза, всичко се прави from scratch, което всъщност е огромно предимство, защото всичко ново изглежда уникално. Освен това с промените на HoMM3 HD, играта става повече от перфектна откъм интерфейс.
Въобще това нещо е 11/10.

@Amikae, пуснах тази кампания за малко, но по-нататък ще се върна към нея. Изглеждаше много добре със сигурност.

Иначе C&C: Remastered има леекички промени по интерфейса, но май освен визията и страхотно мастърнатия саундрак на Frank Klepacki, играта е същото дърво, което беше едно време. ИИ-то е брутално зле. Pathfinding-a все още е огромен проблем (gunboats са просто трагедия, да не говорим за лоудване на транспортите - всяко танкче иска да бъде кликнато поотделно), юнитите понякога просто решават да не атакуват, блъскат се един в друг, опитват се да се заобикалят или просто се отказват като им писне. It's all coming back to me and it's kinda crap. Нужното микро е просто безумно. Буквално трябва да кликаш на всеки шибан юнит, за да получиш адекватна реакция.
Или с други думи - този remaster само ми напомни защо оригиналният C&C мигновено стана тотално obsolete, когато излезе Starcraft година и половина след Red Alert. Едната подобрена визия пролет не прави.

RRSunknown
Elder God

Post by RRSunknown » Wed Jun 10, 2020 8:04 pm

Изобщо не бях чувал тези модове - аз когато си пускам Heroes 3 само пред GoG нормалната версия си бода очите. :yay:

Amikae
Ascendent

Post by Amikae » Wed Jun 10, 2020 8:38 pm

Horn of the Abyss също май има стабилен онлайн компонент, щото гледам доста зяпат понякога мулти игри в Twitch. Имам един познат, който стриймва и понякога го гледат 100-200 човека. Играта е муцка! :D

RRSunknown
Elder God

Post by RRSunknown » Thu Jun 11, 2020 11:25 pm

За CnC най -голямата новост и важен коз е , че пуснаха отворен сорс кода и дават пълен съпорт на кодърите без никакви задължения към EA . Опциите не са ограничени от мап едитора - може да сменя арт, механики на играта, логиката на интерфейса и какво ли още не. Още от първите дни почнаха да правят карти и да сменят единици, а вече има подобряващи интерфейса модове, скоро очаквам да барат и по-баланса
4 дена след рилийза вече има мод който преправя AI-то на harvester-ите, pathfinding-а на всички единици, добавя rally point на сградите за производство и waypoints на единиците и позволява да строиш редове от стени вместо една по една -- за хората които искат модерен експириънс /за разлика от гоненения максимален пуризъм в немодната игра/.

AlDim
Elder God

Post by AlDim » Fri Jun 12, 2020 2:58 am

Аз говоря за Heroes 3. Всичко останало от Heroes 4-6, през Disciples, та до Age of Wonders и King's Bounty съм го пробвал по десетина часа и ми е тотално безразлично. Аз принципно цъкам единствено Heroes 2 и 3.

@RRSunknown, пробвах един от тия pathfinding модове. Средна работа е. Пак не решава 90% от проблемите. Надявам се след време да има нещо по-адекватно. Другият проблем си е основният недостатък на C&C - почти всичко се свежда до правене на възможно най-много танкчета. Мисиите уж предлагат всякакви стратегии, но реално 20-тина танкчета бият абсолютно всичко.