Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Mon Jun 15, 2015 1:35 pm

Изцъках D4 (Dark Dreams Don't Die) за PC, има добри идеи тук и там, весела е и зарибява даже доста, обаче е толкова дървена, че си нямате и идея. Срам ме е, че такава игра може да излезе за компютър през 2015, дори графиката е barely по-добра от Fahrenheit Indigo Prophecy. Не мога да повярвам, че PC порта е дошъл от Xbox one, а не от някой handheld конзола с малко сладко екранче. Иначе управлението работи дори само с мишка което е много повече, отколкото предлагат повечето конзолни портове.
Засега 7/10 ще видим дали ще направят сезон 2.

Между другите неща си цъкам Shadowrun Dragonfall. Все така добра е както беше Return. Writing-а и графиката са едно малко бижу, засега гоним един голям лош червен дракон, ама да не спойля.
Прегледах и другите проекти на Harebrained - всичките нови(post Shadowrun) са интересни, слагам си ги в мисловния списък за компании за следене.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Играно напоследък

Post by Amelia » Fri Aug 14, 2015 5:29 am

Изиграхме Broken Age 2 тея дни и не бяхме в особен възторг. Репетитивни ребуси (една тъпотия с едни жици я имаше 4 пъти и доскуча още на втория), нелогични глупости (хинтове за ребуси в частта с Шей се ползват в другата част при Вела) и почти пълна липса на нови локации (масово се използват неща от предишната игра). Ненам, ма аз лично съм много разочарована след разкошната първа част. Най-слабата игра на Шейфър.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Играно напоследък

Post by termit » Thu Sep 03, 2015 10:16 am

Онзи ден в GOG видях нова игра - Stasis. По принцип не купувам игри на първия ден от продажбата, тази ми изглеждаше интересна и я набих в уишлиста. След това зачетох разни ревюта, и вчера я напазарих. Уж седнах в 11 да погледна за малко за какво става въпрос, и към 3 се усетих, че все пак съм на работа след няколко часа. От каквото играх до момента заявявам отговорно, че Stasis е правилният point & click adventure за тази година.

Идеята вкратце (не спойля, защото казвам неща, които ги има в трейлъра). Героят е нормален човечец, който се събужда в стазисна камера на космически кораб, само дето не на същия, в който е заспал със семейството си. Семейството го няма наоколо, но за сметка на това има други стазисни камери, в които плуват трупове в ралична степен на разложение. Други хора наоколо няма (никаква изненада ;)), а космическият кораб е доволно разбит и редекориран с телесни течности. Целта е простичка - намери жената и детето и си плюйте дружно на петите.

Играта е приключение/ужас/научна фантастика. Корабът сякаш е правен от дизайнерите на Ностромо, но с една идея повече бюджет (и за разнообразие даже има достатъчно логично обяснение защо космически кораб от бъдещето изглежда толкова зле - струва си да се четат логовете в ПДА-тата и съобщенията в терминалите). Едно от интересните решения е изометричната перспектива - поне аз рядко съм играл приключенски игри с такава камера. Всички стаи, които видях до момента, са много качествено направени. Има голямо количество текст, дори и за чисто козметични обекти, което допълва много добре цялостната атмосфера. Ужасът е осезаем, от един момент нататък навлиза силно в територията на body horror. Тъй като това е изометрична игра с не твърде голям бюджет, гнусотиите не се виждат отблизо в огромни детайли, но пък си личи, че
художниците на играта са знаели какво правят - използват това като предимство, а не като недостатък.

Пъзелите са... правилни. Всички, които съм срещал до момента, са логични и имат смисъл в контекста на играта. Може да се решат на принципа "пробвай всичко върху всичко", ако човек е закъсал, но дори и да опреш до там, след като видиш как се решава пъзела, реакцията е от типа "защо не се сетих", а не "разработчиците са идиоти". Единственият проблем на който се натъкнах беше в началото на играта, където един от изходите на една стая по никакъв начин не се виждаше заради позицията на камерата, и го открих случайно като минах с мишката над един ъгъл на стаята - доста неприятно, защото почти се бях предал и щях да ходя да търся решение в мрежата.

Оценка за първите 4 часа игра
9/10
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Играно напоследък

Post by Claymore » Thu Sep 03, 2015 12:18 pm

Мда, доста я нахвалиха и по RPS и други сайтове, определено ще я закупя когато мога. :thumbsup:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Re: Играно напоследък

Post by Mindcrime » Thu Sep 03, 2015 4:23 pm

Тамън съм я насрочил за този уикенд :wink:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Sat Sep 05, 2015 2:37 pm

От Sanitarium-а насам не се бях КЕФИЛ толкова на игра от тоя тип. :panda:
:ninja:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Играно напоследък

Post by Claymore » Sat Sep 05, 2015 6:06 pm

В тази връзка (point and click horror) наскоро излезе Fran Bow, която е като още по-крийпи вариант на историята на Алиса, RPS се изказаха доста ласкаво за добрия начин по който третира мотиви като загуба на родители, депресия и умствени заболявания. Някъде бях чел че жената, която я е правила с мъжа си, като малка е имала психични проблеми и не особено приятни сблъсъци със заведения за душевно болни, та сигурно това е информирало играта. http://www.rockpapershotgun.com/2015/09 ... ow-review/
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Играно напоследък

Post by Ghibli » Sun Sep 06, 2015 11:08 am

"Информирало играта" :lol: :lol: :lol:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Играно напоследък

Post by termit » Sun Sep 06, 2015 5:24 pm

Ооокей, свърших със Stasis. Имаше точно 1 пъзел, който не можах да мина самостоятелно (макар че проблемът е мой, не обърнах достатъчно внимание на два предмета и изтървах подсказките), и последната 1/4 от играта според мен е била направена набързо - пъзелите бяха по-малко и по-елементарни. Финалният сюжетен обрат беше доста ясен, но пък като цяло краят не беше точно очакван.
Все още смятам, че е най-добрият point & click за годината, но оценката вече е някъде между 7.5 и 8 /10
Elves dig rocket launchers.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Играно напоследък

Post by RRSunknown » Mon Sep 07, 2015 12:47 am

Тази Stasis ме заинтригува - има ли други игри в същия 2д олд скул стил които съм пропуснал.

Иначе разцъквам Диабло 3 - противно на теорията на Amikae експириънсвам точно обратното - ей сега играхме едно коопче с два монка, аз и другия играч, сезона естествено, и билдовете ни нямаха нито един нито скил който да съвпада - коренно различна тактика но сработи чудесно - рънвахме лесно трудност която беше непосилна и за двама ни поотделно. Идеята да си туниговаш легендарни афикси като пасивки работи перфект и може да си въртиш билдове според тунингите или обратното. В нашия случай той имаше много защита и бавна атака и инициираше след която аз се врязвах като чук и като мисе задействаха пасивките всичко ставаше на мармалад. А и като цяло единичните предмети които коренно подобряват с легендарен афикс конкретно умение само те стимулират да пробваш различни неща. Може да си гъвкав - няма го в момента в който намираш турбо полезния предмет но го продаваш защото не съвпада с билда ти и не може да го направиш нищо. Тук просто си избираш скила или руната която да замениш така, че да съвпада с бонуса на предмета (или изцяло се замисляш за изцяло нов билд или поне смяна на руните) и жънеш. Разнообразие в действие! Разбира се сезона е истината - почваш отначало, ако си се наял на макс естествено, че ще е скучно - то Диабло 2 беше така. Хубавото е, че съм 6 часа от началото и вече сме на тормент 3 - играем със всички опции на играта не на като на Диабло 2 където докато си развиеш билда минаваше цяла вечност ако си сам.

И да - viable си е играта защото на сезона си имаш пътека с постижения, лидърборди и се развиваш нон стоп (кубчето помага много) без да изпадаш в момента в който удряш стената и няма какво да намериш и играта ти омръзва.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Играно напоследък

Post by termit » Mon Sep 07, 2015 10:09 am

Единствената друга приключенска игра с изометрична перспектива, за която се сещам, е Sanitarium. Не съм я играл, но съм чел добри неща за нея.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Играно напоследък

Post by Delegat » Mon Sep 07, 2015 11:14 am

WTF? Как може да има човек, дето да не е играл Санитариум? Я марш веднага към GOG и зарязвай всичко друго :D

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Играно напоследък

Post by Claymore » Mon Sep 07, 2015 7:21 pm

Аз я почнах 2013, стигнах до половината мисля (или поне до някакъв извънземен кошер) и там забих на някакъв пъзел, после почна кандидатстуднетска кампания и като си прехвърлих сейвовете на новия лаптоп, се оказа че не работят. Та си седи неизиграна в ГОГ библиотеката. :monkey:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Re: Играно напоследък

Post by Mindcrime » Tue Sep 08, 2015 9:24 am

И вчера не можах да я довърша Stasis-а, а усещам че съм към края и взе да става доста интересно. Пусто нямане на време...

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Играно напоследък

Post by Martix » Sun Oct 04, 2015 11:51 pm

Поцъках затворената бета на Battle Battalions. Новата moba/rts хибрид на Petroglyph, в която управляваш групичка от военни единици и с тях взимаш разни точки по картата и се биеш с/у други хора. Think Ground Control 2 done wrong.

Отчайващо зле е по всеки показател. Дано не я рилийзнат поне още година, и то след тотален римейк на енджина и графиката.

Petroglyph не са във форма, вече 5+ години, но това е слабо дори за тях. Grey Goo поне беше прилично копие на Earth 2160. BB би изглеждала зле дори на мобилни устройства, даже си има 3 вида ресурси да обфускират прогрес wall-а, p2w shop и uneven matchmaking, който няма как да работи, защото силата на единиците ти зависи от нивото на акаунта... Циркът е пълен.
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 17 guests